Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.4.2012, 23:46   #2601
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
napraviti dil sa Rusima gde bi oni nama isporučili xx Mig 29 aviona, a mi njima u drugom pravcu xxXX Lasti
Fixed!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 11:32   #2602
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Mi mozemo i amerikancima da uvalimo ovu kantu. Pošaljemo samo oplatu a motori su i onako njihovi. Tamo se ugrade i dobiju ga bez malo skoro dzabe. Ovo nije nikakva glupost sto sam izgovorio već uz malo lobiranja i moljakanja i ovako nesto je ostvarivo. Garmin beše tajvanski?! Njima prodamo bez navigacije a oni su prijatelji amerima, to svi znamo. Ovi preko bare im pošalju motore i tamo se u nekoj šupi to sklopi i oni dobiju dosta jeftin školski trenazer.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 12:29   #2603
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Srusio se F 18 dvosed u Virdziniji i za dlaku promasio okolne stanove i skolu. Nema smrtno stradalih, samo povredjeni. Medju povredjenima i dva pilota (instruktor i pitomac) koji su se katapultirali. Otkazao motor, ali kako kazu greska je stidenta jer nije pratio proceduru.


Pao F 18


http://www.blic.rs/Vesti/Svet/316104...edao-kako-pada
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 16:28   #2604
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Dobro je da ima pametnog instruktora, pa ga je naveo da leti iznad naseljenog mesta.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 17:24   #2605
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Avioni

Skoro sam procitao da Makedonija treba da odluci ko da joj cuva nebo, mi ili Bugari. Mislim da bi u ovoj situaciji bilo jako isplativo kupiti odredjen broj novih aviona, jer su i Hrvati u slicnoj situaciji, a neko moje misljenje je da ce to trebati i Crnogorcima, a interesantno je da niko Bosnu ne spominje... Dobro sad sam malo preterao, ali HR i Makedonija bi bile sasvim dovoljne
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 18:07   #2606
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Hrvatska će naročito nama dopustiti da joj čuvamo nebo. Mada od svega toga nema ništa, jer mi nismo u sastavu NATO-a, što je uslov.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 18:20   #2607
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Za G4 se deo delova pravio u Mostarskom Soko, i tu se vršilo sklapanje. Kasnije je od njega ostalo ništa jer je deo mašina izmešten, deo je uništen, deo nestao ili prodat
30% uništeno za vrijeme prvoga konflikta sa Srbima, 20 za vrijeme našeg i ABiH, 50% doslovno ukradeno (čović i kompanija). Opća tragedija što se tiče Mostara, posebno radnih mjesta. Taj Sokol je opskrbljivao Libiju motorima za njihove jugoslovenske zrakoplove, kao i najboljim tehničarima, Iran, Pakistan. Danas kada se dođe tu, možeš samo plakati od muke na što to liči.

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Hrvatska će naročito nama dopustiti da joj čuvamo nebo. Mada od svega toga nema ništa, jer mi nismo u sastavu NATO-a, što je uslov.
Ne nadajte se tome, političke implikacije bi bile goleme, no RH ima sada 2 miga koja rade(ostalo je popadalo samo od sebe) i zadnjih 8 godina se govori o nabavci novih avona (od čega ne bude ništa jer Mađarska za simboličan novac nudi da brani to nebo), a da bi se kupili avioni nato standarda što forsira USA (njihov otpad) trebalo bi 120% budžeta čitave vojske narednih 10 godina, pa ono ne desi se uskoro.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 18:33   #2608
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Ne, dragi susede, ne shvati mene pogrešno. Ja upravo zbog politike i kažem da je tako nešto nemoguće. Onaj koji bi pristao na tako nešto, mogao bi samo da se pozdravi sa svojom foteljom. Isto bi važilo i u obrnutom slučaju. Ali to svakako nije izvodljivo, jer ste vi članica NATO-a, mi nismo. Samim tim je to van pravila saveza.
Nego što se vašeg RZ tiče, šuška se da se planira kupovina polovnih 21-ica od Rumunije i modernizacija i remont ovih koje već imate po NATO standardima, što bi Rumuni takođe obavili, jer su svoje 21-ice već doveli na taj nivo. Nije to ništa spektakularno i naročito bolje od postojećih BIS varijanti, ali bi im bili produženi resursi za nekoliko godina i imali bi komunikacionu opremu po NATO standardu. To je najjeftinije i trenutno jedino prihvatljivo rešenje do nabavke nekog novog tipa letelica. Bar tako stručnjaci kažu.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 18:39   #2609
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ne, dragi susede, ne shvati mene pogrešno. Ja upravo zbog politike i kažem da je tako nešto nemoguće. Onaj koji bi pristao na tako nešto, mogao bi samo da se pozdravi sa svojom foteljom. Isto bi važilo i u obrnutom slučaju. Ali to svakako nije izvodljivo, jer ste vi članica NATO-a, mi nismo. Samim tim je to van pravila saveza.
Ja sam ti za SFRJ i izrazito strpljiv, kad tad budemo pod ''istim'' nebom i u istim granicama.

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Nego što se vašeg RZ tiče, šuška se da se planira kupovina polovnih 21-ica od Rumunije i modernizacija i remont ovih koje već imate po NATO standardima, što bi Rumuni takođe obavili, jer su svoje 21-ice već doveli na taj nivo. Nije to ništa spektakularno i naročito bolje od postojećih BIS varijanti, ali bi im bili produženi resursi za nekoliko godina i imali bi komunikacionu opremu po NATO standardu. To je najjeftinije i trenutno jedino prihvatljivo rešenje do nabavke nekog novog tipa letelica. Bar tako stručnjaci kažu.
To se šuškalo prije pada ona dva nesretna MiGa po babi prije dvije godine za vrijeme vladavine HDZa. Trenutno RH ima samo 2 operativna borbena aviona, sa time luđaci odbili ponudu od Njemačke koja im je davala svoje Migove 29 i F16ke besplatno, 12 komada, 6 po svakoga. Da si ih kanibalizirao samo bio bi u profitu, no HDZ zna najbolje...

SDP kad je došao na vlast jasno je rekao da takvoga trošenja ne bude i da je najisplativija suradnja sa Mađarskom i Italijom, no da su uglavnom za Mađarsku jer su odnosi sa Italijom malo prohladni zadnjih godina. Ionako kako je RH sada članica nato saveza i općenito naša regija je vidjela dovoljno ratova za sva vremena da bi sada naše mlađe generacije ratovale, pa neka pretjerana potreba barem što se tiče RH jakoga ratnoga zrakoplovstva je obično bacanje novca, posebno sa preko 350 tisuća nezaposlenih i 50% populacije na rubu siromaštva. A o BiH i ne trebam govoriti.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 19:04   #2610
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
To se šuškalo prije pada ona dva nesretna MiGa po babi prije dvije godine za vrijeme vladavine HDZa. Trenutno RH ima samo 2 operativna borbena aviona, sa time luđaci odbili ponudu od Njemačke koja im je davala svoje Migove 29 i F16ke besplatno, 12 komada, 6 po svakoga. Da si ih kanibalizirao samo bio bi u profitu, no HDZ zna najbolje...
Zapravo, Nemačka je nudila flotu F-4 vama besplatno, ali to nije bilo isplativo. Na nivou su 21-ica koje već imate, možda malo bolje opremljeni elektronikom, ali su zato izuzetno skupi za održavanje. A pošto su toliko stari, onda im je održavanje tek prekopotrebno. Pored toga, njih opslužuje mnogo više ljudi u odnosu na MIGove. A i tehnički kadar bi morali da školujete i obučavate ispočetka. Na kraju se došlo do (ispravnog) zaključka da njihova borbena efikasnost nije isplativa.

A F-16 su vam nudili Ameri, ali prastare verzije. I njima je bio neophodan remont, a u ugovoru je stajalo da morate da uložite i 30 mil. $ u infrastrukturu neophodnu za njih. Obuka tehničkog kadra i rezervni delovi nisu bili uključeni u tu cenu, kao ni naoružanje.

U principu se nabavka polovnih aviona drukčijeg tipa od onih koji su već u upotrebi ne isplati. Njihovi resursi su premali da bi opravdali preobuku pilota, tehničkog osoblja, prilagođavanje infrastrukure i nabavku novih vrsta naoružanja. Zato valja kupiti novo, bar će duže trajati.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 19:08   #2611
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Zapravo, Nemačka je nudila flotu F-4 vama besplatno, ali to nije bilo isplativo. Na nivou su 21-ica koje već imate, možda malo bolje opremljeni elektronikom, ali su zato izuzetno skupi za održavanje. A pošto su toliko stari, onda im je održavanje tek prekopotrebno. Pored toga, njih opslužuje mnogo više ljudi u odnosu na MIGove. A i tehnički kadar bi morali da školujete i obučavate ispočetka. Na kraju se došlo do (ispravnog) zaključka da njihova borbena efikasnost nije isplativa.

A F-16 su vam nudili Ameri, ali prastare verzije. I njima je bio neophodan remont, a u ugovoru je stajalo da morate da uložite i 30 mil. $ u infrastrukturu neophodnu za njih. Obuka tehničkog kadra i rezervni delovi nisu bili uključeni u tu cenu, kao ni naoružanje.

U principu se nabavka polovnih aviona drukčijeg tipa od onih koji su već u upotrebi ne isplati. Njihovi resursi su premali da bi opravdali preobuku pilota, tehničkog osoblja, prilagođavanje infrastrukure i nabavku novih vrsta naoružanja. Zato valja kupiti novo, bar će duže trajati.
Ja sam pročitao drugačije, no općenito se ne zna tko pije, tko plaća. USA znam da nudi i sada F-16e (prastare), a kolika je oćenito onda cijena ukupnoga paketa konačna? Novo košta, a pare se nema za ništa. Usput jer se mnogo bolje od mene razumiješ, kakvo je stanje sa avijacijom u Srbiji? Lete li još one 29e?
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 19:56   #2612
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Lete 29-ke, evo baš danas je bio "otvoreni dan" u Batajnici, pa se malo letelo. Mada, ta 4 komada još samo za obuku mogu da posluže. Na dežurstvu su uvek 21-ice. Nije ni ovde ništa bolje stanje, iako se već godinama priča o obnavljanju flote, teško da će išta biti od toga u neko dogledno vreme. Pare su problem, kao i uvek.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 20:00   #2613
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Lete 29-ke, evo baš danas je bio "otvoreni dan" u Batajnici, pa se malo letelo. Mada, ta 4 komada još samo za obuku mogu da posluže. Na dežurstvu su uvek 21-ice. Nije ni ovde ništa bolje stanje, iako se već godinama priča o obnavljanju flote, teško da će išta biti od toga u neko dogledno vreme. Pare su problem, kao i uvek.
Taman sam sada potražio ono o čemu si mi govorio, ja sam čitavo vrijeme računao da je infrastruktura letna pista, a Večernji List stvarno voli širiti deformacije o tome što se uzima i nudi. Hvala na informacijama, taman su mi neke stvari postale jasne, posebno te F-4vorke, njihovo odbijanje.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 20:02   #2614
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
Taman sam sada potražio ono o čemu si mi govorio, ja sam čitavo vrijeme računao da je infrastruktura letna pista, a Večernji List stvarno voli širiti deformacije o tome što se uzima i nudi. Hvala na informacijama, taman su mi neke stvari postale jasne, posebno te F-4vorke, njihovo odbijanje.
Ja sam procitao vise puta da ce Hrvatska kupiti od Amerikanaca polovne F 16 ili ih dobiti na poklon. E sad sta je od toga istina ne znam.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 20:40   #2615
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Bio danas na Batajnici, jako lepo je bilo. Letelo je skoro sve sto imamo, a iskoristio sam priliku da se ponovo uvalim u svaki avion na izlozbi. Bili su izlozeni Mig-29UB, G4, Orao ("Risticev"), Utva-75, Lasta, AN-26, Jak-40, Mi-8, Gazela, i smatsina 3 aviona C172, C310 i king air 350.

Pored aviona bila je i izlozba PVO opreme; Usao sam u "kontrolnu sobu" AN/TPS-70 3D radara, gde je neki lik koji radi na njemu ukljucio sistem, pa smo mogli da vidimo trenutnu situaciju na nebu u precniku od 900km.

Otvoren dan je super prilika da se sve na miru slika, pogleda, dodirne, jer nema guzve za razliku od klasicnog aeromitinga gde je sve to ogradjeno, guzva je velika i leti se mnogo dalje od publike.

Za G4, bilo je planova da se G4 sklapa negde u turskoj valjda sa americkim motorom, ali je to propalo usled poznatih politickih okolnosti.

Poslednja ispravka: Nikola16789 (7.4.2012 u 22:22)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 22:09   #2616
asteriks254
Član
 
Član od: 3.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 377
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 101 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Avioni

^Okaci neke fotke ako hoces.Snimak RTS otvorenog dana http://www.rts.rs/page/stories/ci/st...%BD%D0%B5.html
asteriks254 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2012, 22:35   #2617
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Jel zna neko da li ce se ostvariti ovo o cemu se pricalo prosle godine?

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/2...jihovih-aviona

Po ovome bismo mogli da kupimo par Suhoja 30 i (novijih) MiGova 29, jedan Eurofighter, a od ono para sto pretekne bismo mogli da kupimo i par polovnih MiGova 21 i 29, i vise nam ne treba
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2012, 2:21   #2618
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Rekoh već da sam pričao sa tom ženom koja je išla za te pregovore o nabavci aviona (sad se vodi u medijima kao jedna od kandidatkinja jedne stranke za premijera )
Bile su otpale sve varijante osim te ruske, međutim zbog krize, od svega se odustalo, niko to više i ne pominje.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2012, 11:35   #2619
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Pa sinoć su na RTS govorili da su u razmatranju SU 30, MiG 29, Rafal, F16 i F18.
Moje je mišljenje da su to sve predizborna naklapanja i da jednostavno nemamo novca da bilo šta kupimo.
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2012, 12:36   #2620
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Rekoh već da sam pričao sa tom ženom koja je išla za te pregovore o nabavci aviona (sad se vodi u medijima kao jedna od kandidatkinja jedne stranke za premijera )
Bile su otpale sve varijante osim te ruske, međutim zbog krize, od svega se odustalo, niko to više i ne pominje.
Hebes sve kad politicar ide da pregovara o nabavci aviona...
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avijacija, avioni


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com