Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2006, 2:17   #1
xw0lf
Novi član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

molio bih cuvenog maga SK Nikolu aka Brains da pripomogne, mada bi mogli i ostali. Jedino bih molio da saveti tipa "ma kupi apple ipod i uzivaj" izostanu, jer me doticni ne zanima, hehehehe...

ovako...

uslovi, sta ocekujem: malecki, AAA baterija, da sto duze radi na toj bateriji, da prima MMC karticu, da ima FM, da ima solidan, sto kvalitetniji zvuk (da sa dobrim slusalicama koje planiram da kupim posebno, zvuk lici na nesto a ne da zvekece ili bruji zbog loseg pojacala u playeru), isto tako da ima ekran, dobro vidljiv sa informacijama tipa id3 tag, vreme pesme, baterija, da moze da biram pesme krecuci se kroz memoriju.. i sl.

ono sto me muci:
-uslov je da ima FM, diktafon i ne mora da ima, posto kontam da ovi sto nemaju internu memoriju uglavnom nemaju ni diktafon, ali FM radio bih zeleo a bilo bi idealno da radio moze i da se snima
-ako bas mora zbog kvaliteta, prihvatio bih i modele sa 128/256mb ugradjenih ali da cena ne probije 50/60e, uslov je i dalje mmc slot, FM i dobar kvalitet zvuka
-isto bi bilo prakticnije da mp3 player bude duguljast (ima li takvih sa mmc slotom) sa mogucnoscu da se stavi trakica za oko vrata, prakticniji je za nosenje od ovih cetvrtastih koji su dobri samo za u dzep...

e pa brains.. ima li nesto za moju dusu iz aktuelne ponude i ako je cena u pitanje koliko mi minimum para treba za ispunjenje mojih zelja? (ne, necu ipod)

hvala unapred...
xw0lf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 16:09   #2
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

Posto si dobro proucio nase skrabopise na ovu temu ja cu ti predloziti:

MSI MEGA PLAYER 533 256Mb - http://www.msi.com.tw/program/produc...il.php?UID=617
MSI Mega Stick 512 256Mb - http://www.msi.com.tw/program/produc...il.php?UID=612
Creative Labs Muvo NX 256 MB MP3 Player - www.nomadworld.com/products/muvo_nx/
iRiver iFP-390T
Samsung yepp YP-U1X

Poslednja ispravka: Pantelija (12.1.2006 u 16:20)
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 16:45   #3
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

Citat:
xw0lf kaže:
molio bih cuvenog maga SK Nikolu aka Brains
Sve u ovoj rečenici je tačno, osim onog Nikola.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 18:00   #4
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

Citat:
Chivan kaže:
Sve u ovoj rečenici je tačno, osim onog Nikola.

Nemoj tako da prozivas mozda je mislio da mu se drugi mozak zove Nikola ipak je on BrainS
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 18:31   #5
xw0lf
Novi član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

ops...
pa nisam ja siguran ko je ko od vas dvojice
brains je isto dosta tema zakitio svojim komentarima o mp3 playerima
pa sam mislio da je on lik koji pise clanke o istim za SK, no totalno nebitno za ono sto mene zanima,, zahvalan sam obojici


MSI Mega Stick 512 256Mb , jeste duguljast i dobar "za na vrat" ali nisam video stavku mmc/sd na linku koji si mi dao. napominjem da mi je FM bitan...

od ovih ostalih isto mi se cini da NIJEDAN nema mmc/sd slot a neki cak nemaju ni AAA bateriju vec koriste ion baterije... a onaj samsung je na ebayu preko $100

pa i da uzmem msi 533 ili 538, znate li ili ste uopste videli verziju istih sa FM tunerom posto na sajtu msi jasno pise da postoje verzije sa istim... ili je opet stara prica da nasi uvoznici tretiraju svoje buduce kupce kao ovce kojima treba servirati najeftiniju i najlosiju robu jer samo takvu vole da kupuju (po njihovom misljenju).. U prevodu ne isplati im se da uvoze... Ovo pisem jer na jednom drugom popularnom nasem forumu su se ljudi slozili da je u BG nemoguce kupiti 533 i 538 msi mp3 playere sa FM tunerom...

Demantujte me i kazite da moze, a jos bolje i gde (u kojoj radnji)
hvala
xw0lf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 20:46   #6
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

Ja sam probao pomenutu verziju sa FMom- kad imas pomoc prijatelja sve je lakse , ali za adresu nemogu jer nezelim nikog da reklamiram javno otvori neki SK i vidi kod onih sto pise zvanicni ili oficijalni distributer ili zastupnik ili uvoznik za SCG za MSI ili idi na www.msi-scg.com/program/about/w2b/index.html

Tesko je svima udovoljiti. Ja sam sebi uspeo udovoljiti sa svojim mozda ti moze pomoci: " Safir boje slonovace".
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 0:49   #7
xw0lf
Novi član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

pa posalji mi na PM full info tipa firma, covek, kontakt telefon, cena
dacu ti i mail ako vise volis..
dakle: momir (at) mlavaparty (dot) com

xw0lf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 13:22   #8
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

Citat:
xw0lf kaže:
ops...pa nisam ja siguran ko je ko od vas dvojice
brains je isto dosta tema zakitio svojim komentarima o mp3 playerima
pa sam mislio da je on lik koji pise clanke o istim za SK, no totalno nebitno za ono sto mene zanima,, zahvalan sam obojici
Pa on jeste lik koji piše MP3 plejere za SK, samo što se on zove Vladimir. A ja sam Ivan. Tako da nema Nikole. Ali, kao što si rekao, nije mnogo bitno za MP3 plejere.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 16:56   #9
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

Citat:
Chivan kaže:
Tako da nema Nikole.
Znaci zakljucili smo da Svetu Kompjutera treba pod hitno jedan Nikola

Citat:
xw0lf kaže:
pa posalji mi na PM full info tipa firma, covek, kontakt telefon, cena
Ne znam da pisem mail

Poslednja ispravka: Pantelija (13.1.2006 u 20:43)
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 20:51   #10
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

Citat:
xw0lf kaže:
uslovi, sta ocekujem: malecki, AAA baterija, da sto duze radi na toj bateriji, da prima MMC karticu, da ima FM, da ima solidan, sto kvalitetniji zvuk (da sa dobrim slusalicama koje planiram da kupim posebno, zvuk lici na nesto a ne da zvekece ili bruji zbog loseg pojacala u playeru), isto tako da ima ekran, dobro vidljiv sa informacijama tipa id3 tag, vreme pesme, baterija, da moze da biram pesme krecuci se kroz memoriju.. i sl.
E, kada se pojavi ovaj plejer, prvi cu ga kupiti... Salu na stranu, ovakve prohteve ces tesko zadovoljiti. Cak i najboljima (citaj iRiver) fali po par stavki koje si naveo ovde. Tesko je naci savrsen MP3 plejer. To ti je kao da trazis savrsenu zenu (ili muskarca za sve devojke foruma )... Odlucis se sta ti rado zrtvovati i tako izaberes plejer.

Citat:
xw0lf kaže:
e pa brains.. ima li nesto za moju dusu iz aktuelne ponude i ako je cena u pitanje koliko mi minimum para treba za ispunjenje mojih zelja? (ne, necu ipod)
Ni iPod te ne bi spasao ovih prohteva. Reci mi sta ti je najbitnije. Napravi listu prohteva sa tri stavke: pod obavezno, bilo bi lepo i ne mora. Pa tek onda da vidimo da li moze da se nadje nesto.

Poslednja ispravka: Brains (13.1.2006 u 20:59)
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2006, 2:24   #11
xw0lf
Novi član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

ehem
izgleda da sam nasao ono sto sam trazio
nije bas 25-30e kao sto sam se nadao, al' sam progutao kneglu i dao 5.200 za
STlab mp3 player 128mb/fm/rec/mmc. Moze da snima glas/fm. Ima navigator kroz fajlove (tek kad se stavi najnovji firmware sa sajta proizvodjaca. Ah, da - oled display... **** ga, izgleda tek sa parama dolaze i nove osobine...

STlab ustvari samo prodaje ono sto je ustvari napravio suntx:

http://www.suntx.com.tw/product-flash%20mp3-a8001.htm

Nisam nasao puno testova na netu, uglavnom po ruskim sajtovima i nemackim ga komentarisu, raspravljaju o upgrejdu firmwarea i sl.

Ste probali/testirali ovaj model... Voleo bih da cujem vasa misljenja, mada mi je vec svejedno jer sam ga kupio
i sta mislite, jesam li dobro prosao???

p.s.
drzao sam u ruci i dvoumio se, i neki iriver koji je bio 60-ak evra. Puno bolji dizajn, trosi AA bateriju doduse, ali nije puno veci-ako je uopste veci... al' nema mmc slot pa sam zbog toga ipak uzeo stlab...

p.p.s
proizvodjac u specifikaciji ovog stlab/suntx modela kaze da autonomija rada sa AAA baterijom je oko 12-15 casova, najvise zahvaljujuci
Sigmatel 3502/3510 dsp/kontroler cipu koji je ustvari srce playera. Nasao sam i kratak info
http://www.sigmatel.com/documents/09...mes%20Asia.pdf
http://www.sigmatel.com/documents/20..._soc_guide.pdf

Poslednja ispravka: xw0lf (14.1.2006 u 2:42)
xw0lf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2006, 18:55   #12
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

Citat:
xw0lf kaže:
Nisam nasao puno testova na netu, uglavnom po ruskim sajtovima i nemackim ga komentarisu, raspravljaju o upgrejdu firmwarea i sl.
A nisi pogledao na domacem? http://www.sk.co.yu/2005/08/sktd09.html
i njegov brat blizanac http://www.sk.co.yu/2005/12/sktd12.html
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2006, 20:16   #13
xw0lf
Novi član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

ma jesam gledao, nego mi promaklo


tj. nasao sam danas....
nego, jeli se promenilo misljenje u vezi doticnog malise

vidim da ste se pozalili na zvuk koji kad se napanji malo zvekece.
ste sigurni da je do njega, mozda su krive i slusalice??

ako bih kupio/probao sa nekim boljim sluskama, mislite li da bi ukupan rezultat bio bolji ili je to jednostavno tako...?

i u pravu ste, ta dva modela ridata i stlab su maltene ista, samo se kuciste razlikuje... (ne znam kako stoji stvar sa firmware-om) ???
xw0lf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2006, 20:23   #14
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

Citat:
xw0lf kaže:
jeli se promenilo misljenje u vezi doticnog malise
Promenilo se verovatno ces videti u sledecem broju SK na naslovnoj strai obavestenje da su uocene neke stamparske greske u nekim od brojeva SK pa stoga se izvinjavamo, jer je nas kolega "Nikola" pogresno otkucao neke testove.

@Brains

Sta mislis o onoj gore nalepnici
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2006, 0:38   #15
xw0lf
Novi član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

ljudi, jer moze malo ozbiljnosti
vi se svi znate i zezate se
umesto da vodimo ozbiljno razgovore


salim se malo... nego stvarno:
-primedbe u vezi zbuka mozda poticu od losih slusalica, sta bi bilo ako bi stavio
neke bolje, kvalitetnije?? sony/philips u rangu 1000-2000din ?

-molim savet, nemojte samo da mi se smejete, one slusalice sto idu uz stlab player, kako je zamisljeno da se noce oko vrata i istovremeno budu i lance za mp3? kapiram da ima neke vece onaj "konopcic sto na 5cm od prikljucka visi... ali ne kapiram kako je zamisljeno da se to poveze i stavi oko vrata...
moze mala pomoc, ako neko moze da nacrta i prikaci sliku, jer prvobitna ideja da drzim player u dzepu od trenerke dok trcim i vozim biciklu ne drzi vodu, jer sam visok a kabal od slusalica je prekratak....

please?
xw0lf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2006, 12:18   #16
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

Ja sam mrtav ozbiljan samo unosim malo sale, a sto se tice playera neznam nisam ga video uzivo.

Citat:
xw0lf kaže:
vi se svi znate i zezate se
Ja poznajem Brains-a samo 39 dana duze od tebe koliko sam na forumu, neznam uzivo ni kako izgleda.
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 2:15   #17
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

Citat:
xw0lf kaže:
ljudi, jer moze malo ozbiljnosti
vi se svi znate i zezate se
umesto da vodimo ozbiljno razgovore
Zar ti iko ovde deluje kao ozbiljan co'ek?

Citat:
xw0lf kaže:
-primedbe u vezi zbuka mozda poticu od losih slusalica, sta bi bilo ako bi stavio
neke bolje, kvalitetnije?? sony/philips u rangu 1000-2000din ?
Pa, svaki MP3 plejer testiram svojim slusalicama (AIWA) za koje znam da su dobre, tako da primedba ostaje.

Citat:
xw0lf kaže:
-molim savet, nemojte samo da mi se smejete, one slusalice sto idu uz stlab player, kako je zamisljeno da se noce oko vrata i istovremeno budu i lance za mp3? kapiram da ima neke vece onaj "konopcic sto na 5cm od prikljucka visi... ali ne kapiram kako je zamisljeno da se to poveze i stavi oko vrata...
moze mala pomoc, ako neko moze da nacrta i prikaci sliku, jer prvobitna ideja da drzim player u dzepu od trenerke dok trcim i vozim biciklu ne drzi vodu, jer sam visok a kabal od slusalica je prekratak...
Kupi duze slusalice. Salim se. Imas dve kuglice. E te dve kugleice postavis na oko 10cm od samih zvucnika na slusalicama. Sad samo treba da protnes glavu kroz rupu izmedju kuglica i plejera i eto... A onaj konopcic odsrafis (metalno burence se razdvaja na dva dela). Onaj manji deo sa konopcicem treba da protnes kroz rupicu na plejeru koja je predvidjena za konopce. e, kad protnes konopac, samo treba da kroz njega protnes onu polovinu burenceta i napravis mrtvu petlju. Kad zategnes, bice cvrsto... Sad samo treba prisrafiti burence i sve je kul.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2006, 20:40   #18
bojsa
Novi član
 
Član od: 27.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

@xw0lf Kupio sam doticni ST Lab pre tri dana i mnogo mi se svidja,daleko je bolji od MSI 533,pogotovo kad se zameni firmware.
Jedno pitanje:danas sam primetio da ispod dela ekrana gde se prikazuje stanje baterije,koji je EQ aktivan itd. ima jedna crna linija koja se najbolje vidi kad je plejer na suncu i ugasen,e sad zanima me jel mi crko ekran ili to tako treba?
bojsa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2006, 20:50   #19
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

Citat:
bojsa kaže:
zanima me jel mi crko ekran ili to tako treba?
Iskreno mislim da ne treba tako da bude savetujem ti da ga zamenis dog je jos uvek frisko, ali uzmi u obzir da se nisam susreo sa tim playerom.

Citat:
Brains kaže:
Zar ti iko ovde deluje kao ozbiljan co'ek?
Stvarno kako neko ko sebe naziva Brains ili Pantelija moge da izgleda kao covek
ZA mene pogledajte kultni film, ako neko jos nije pogledao "Maratonci trce pocasni krug" oko zgrade Politike
Veoma licim na tog Panteliju gotovo da smo isti
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2006, 20:59   #20
bojsa
Novi član
 
Član od: 27.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...)

Ok,hvala
Nisam bio siguran,jer se linija sa mrtvim pixelima nalazi nalazi na ruznom mestu tacno ispod statusa i izgleda kao da ga odvaja od donjeg dela,pa nisam bio siguran,jer ne dolazi do kolizije ni u jednom trenutku.
Pa dobro sutra ce na reklamaciju.
e da linija se vidi i kad je ugasen,pa me je to cudilo jos vise.
bojsa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa DVD rezacem i MP3 Playerom… Mefisto Kvarovi 3 7.4.2006 12:55
Problem sa koriscenjem bilo kog p2p... Master Neo Internet tehnologije 11 13.1.2006 6:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com