Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2007, 21:18   #1
predsednik
Član

Član od: 19.10.2007.
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Norton ghost

Imam na hardu snimljen image windowsa da ne moram da instaliram svaki put ispocetka, i radi dobro, radio sam jedno 2-3 puta, u pitanju su dva fajla jedan ima ekstenziju .ghs a drugi .gho.
Nego, moje pitanje je da li to mogu da uradim na sasvim drugom kompu, tek kupljenom. Znaci da li mogu da stavim taj image na nov komp?
A interesuje me jos kako da na novom hardu podelim particije po mojoj zelji, sa kojim programom to mogu?
predsednik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2007, 21:31   #2
Patton
Deo inventara foruma

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 902 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Norton ghost

Citat:
predsednik kaže: Pregled poruke
Imam na hardu snimljen image windowsa da ne moram da instaliram svaki put ispocetka, i radi dobro, radio sam jedno 2-3 puta, u pitanju su dva fajla jedan ima ekstenziju .ghs a drugi .gho.
Nego, moje pitanje je da li to mogu da uradim na sasvim drugom kompu, tek kupljenom. Znaci da li mogu da stavim taj image na nov komp?
A interesuje me jos kako da na novom hardu podelim particije po mojoj zelji, sa kojim programom to mogu?
Bilo koji image mozes staviti na bilo koji komp, ali imaj na umu da taj image koji si napravio sadrzi windows sa svim podesenim drajverima za taj komp. Ako recimo imas instalirane drajvere za ATI, a bacis image na neki komp sa nVidia kartom, moze se desiti karambol. Isto tako vazi i za drajvere za plocu, modem...itd.

Za pravljenje particija najbolji po meni je Partition Magic 8.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2007, 21:38   #3
predsednik
Član

Pa na ovom mom imam AMD, MSI... a na novom kompu Intel, gygabyte. Znaci nece moci. Moram da instaliram windows pa onda napravim image.
Ok to je to, sto me je interesovalo, hvala...
Stara 20.12.2007, 21:55   #4
Patton
Deo inventara foruma

Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton

Citat:
predsednik kaže: Pregled poruke
Pa na ovom mom imam AMD, MSI... a na novom kompu Intel, gygabyte. Znaci nece moci. Moram da instaliram windows pa onda napravim image.
Ok to je to, sto me je interesovalo, hvala...
Auf Ne znam da li ce ti to proraditi, ali pazi... nista te ne kosta da probas. Ako instaliras Windows prilagodjen Amd ploci na Intel sistem, mozda Windows bude ipak pametan pa se malo snadje i eventualno zatrazi da instaliras samo nove drajvere za plocu kako bi proradio 100%. Ako budes oprobavao ovo, javi rezultate.
Stara 20.12.2007, 22:30   #5
bojanbl
Član

Član od: 12.11.2007.
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 48 puta na 47 poruka

@predsednik: Moram ti reci da sam i ja nekad davno koristio Norton Ghost
Ali vremenom sam skontao da on i nije tako idealan kad se radi o prebacivanju sistema sa diska na disk razlicitih proizvodjaca, a samim tim i sa racunara na racunar. Nekad to prebacivanje sa racunara na racunar uspije a nekad ne, zavisi od sistema, odnosno razlike izmedju istih. Medjutim meni se licno desavalo da promijenim disk na svom racunaru (a sve ostale komponente ostanu iste) i da ne uspijem podignuti sistem Naravno, ne trebam pominjati da mi nije uspio pokusaj prebacivanja slike diska sa desktop-a na laptop

Zbog toga sam presao na Acronis True Image i pokazao se super, i cak ima opciju Sector-by-Sector restore slike diska, sto i tebi savjetujem da pokusas. Ali prvo probaj sa Ghost-om a onda ako ne bude radilo predji na Acronis pa javi sta si ucinio. Ne znam kakva je razlika izmedju slike koje imas na disku i sistema koji sad koristis, odnosno koji sistem bi ti prebacivao na drugi racunar? Ako mislis da sliku prebacujes, sto se tice Acronisa moci ces otvoriti sliku samo sa ekstenzijom .tib tako da ces prvo morati uraditi restore na "originalnom" racunaru, pa onda sa acronisom uraditi clone disk ili particiju
bojanbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2007, 8:58   #6
predsednik
Član

Cuo sam da je taj Acronis bolji, ali ovo mi radi sto godina, pa nisam hteo da se cimam da to radim. Dvoumim se sta da radim, ali vagam ka onoj strani da instaliram win iz pocetka, da ne bi bilo komplikacija. A ako radim ono javicu rezultate.
Za Pattona: Skinuo sam partition magic 8, da li treba da ga registrujem da bih mogao da delim particije.
Stara 21.12.2007, 10:45   #7
Patton
Deo inventara foruma

Ne bih znao da ti kazem za PM8, jer ja ga koristim registrovanog. Ne znam kakva su ogranicenja kad je u trial modu.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Norton Ghost ? Captain Jack Sparrow Aplikativni softver 43 23.3.2009 0:31
norton ghost i net framework problem! jagodanbg Aplikativni softver 5 7.3.2007 11:59
Deinstalacija Norton Internet Securitya Marti Misterija Zaštita 3 5.3.2007 2:32
Ghost supported by SATA Maximuss Operativni sistemi 1 6.11.2006 23:48
Ghost Shooter 2 Andross Pravljenje igara 139 21.10.2006 22:39

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:57.