Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.2.2010, 20:17   #561
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Citat:
ChikaJova kaže: Pregled poruke
Pozdrav za sve, danas sam prvi put igrao Battlefield pa nije mi sve najjasnije, inace bas mi se svidja igrica. Pa ako je neko rad da Chika Jovi objasni par stvari:

1) Znam da kad onaj broj ispod ATT dodje do nule, onda napadaci gube, ali neznam kojim tempom se smanjuje i od cega to zavisi ?

2) Da li mogu metci (obicnih pusaka) sta da naskode tenkovima i helihopterima, i da li mozda ima neki weak spot na njima?

3) Videh da na pocetku mogu da biram hocu li da se prikljucim squadu ili ne, u cemu je razlika ?

4) Sta znaci onaj broj ispred imena nekih ljudi kad se gleda score ( u belom kvadraticu, npr 3,4) ?

I ako neko ima jos nesto korisno da doda, sto bi mozda promaklo nekome ko prvi put igra Battlefield samo napred
1) rusi, tj napadaci treba da raznesu point A i B,to je slicno kao u kaunteru...kad,tj ako raznesu prva dva pointa,ameri se povlace i onda rusi moraju 2 nova pointa da napadnu,stave bombu i da detoniraju...i tako do kraja...you get the point...ima 4 "baze" sa po 2 bomb plant mesta...

2)tenkovima ne,mozda na onom light tenku mozes gunnera da skines...helish mozes da ****e* sa obicnom puskom,samo moras da budes precizan...

3)ako si u squadu mozes da se spawnujes odma pored tvojih kolega iz squada...ako nisi u squadu spawnujes na startu...

4)e to sam i ja video,al ne znam sta je...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2010, 20:29   #562
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
prone=too much fockin' campers...tako da za sve postoji razlog...
Prone je prisutan u BF2 sa sve barrel roll efektom pa nesto ne vidim da je bilo puno problema sa kamperima.

Svi koji kazu da je prone uzrok kampovanja je lame izjava. Pre neki dan sam bio 3 puta za redom ubijen od strane lika koji stajao na prozoru od kuce kod A m-com i ubijao svakog igraca koji se spawn-uje. Njemu ocigledno nije potreban prone za kampovanje.

Jednom kamper, uvek kamper, bez obzira da li koristi prone ili ne.

Sto se tice snajper klase, licnog misljenja sam da je treba ukinuti u BC2 jer nema nikakave koristi od te klase iz nekoliko razloga:

-imas pusku sa do te mere zamucenim scope-om gde se domet vidljivosti svodi na domet vidljivosti prototype assault puske.

-spotting sistem ocajno radi + izbacili su klasicni commo rose gde bi kao snajper mogao nadgledanjem terena da zaradis koji poen.

Takodje mislim da su na mapi Port Valdez vozila (ionako nerfovana) suvisna i da treba uvesti restrikciju na samo dve klase medic i assault i svi bi bili srecni do neba.

Nebi bilo prone campera, nebi bilo glupavih unskilled snajpera, nebi bilo overpwered vehicle igraca i tako dalje ali ne garantujem da nebi bi bilo medic whores, noob tube pro igraca i tako dalje.

U jedno sam siguran a to je da bi takticki pristup igri bio odsutan a igra bi licila na run&gun na cemu i tezi ovaj rush mode btw koji nikad nije ni postojao u BF serijalu do ovog naslova, mozda i onog njegovog konzolaskog prethodnika BC1.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Snipe na korisnoj poruci:
Uros12 (2.2.2010)
Stara 2.2.2010, 20:31   #563
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Izbacivanje Tactical commo-a je najveci sejkrilidz koji jedan pc gamer moze doziveti!
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2010, 20:44   #564
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Citat:
Snipe kaže: Pregled poruke
Prone je prisutan u BF2 sa sve barrel roll efektom pa nesto ne vidim da je bilo puno problema sa kamperima.

Svi koji kazu da je prone uzrok kampovanja je lame izjava. Pre neki dan sam bio 3 puta za redom ubijen od strane lika koji stajao na prozoru od kuce kod A m-com i ubijao svakog igraca koji se spawn-uje. Njemu ocigledno nije potreban prone za kampovanje.

Jednom kamper, uvek kamper, bez obzira da li koristi prone ili ne.

Sto se tice snajper klase, licnog misljenja sam da je treba ukinuti u BC2 jer nema nikakave koristi od te klase iz nekoliko razloga:

-imas pusku sa do te mere zamucenim scope-om gde se domet vidljivosti svodi na domet vidljivosti prototype assault puske.

-spotting sistem ocajno radi + izbacili su klasicni commo rose gde bi kao snajper mogao nadgledanjem terena da zaradis koji poen.

Takodje mislim da su na mapi Port Valdez vozila (ionako nerfovana) suvisna i da treba uvesti restrikciju na samo dve klase medic i assault i svi bi bili srecni do neba.

Nebi bilo prone campera, nebi bilo glupavih unskilled snajpera, nebi bilo overpwered vehicle igraca i tako dalje ali ne garantujem da nebi bi bilo medic whores, noob tube pro igraca i tako dalje.

U jedno sam siguran a to je da bi takticki pristup igri bio odsutan a igra bi licila na run&gun na cemu i tezi ovaj rush mode btw koji nikad nije ni postojao u BF serijalu do ovog naslova, mozda i onog njegovog konzolaskog prethodnika BC1.
recon nepotreban?! wtf pricas
naravno da je zamucen zum...igraj i dobices novi...4x,8x i koliko vec ima dodataka...ne znam da li si imao priliku reconov mortar da koristis,veoma je zahvalan gedzet..

igra je keva...ovu navucenost mogu da poredim jedino sa team fortressom...jos kazem sebi,samo jos ovu odbranu,a kada se zavrsi partija moram ponovo da udjem na server jer nema opcije da se izadje...i naravno nastavim da igram..

evo komentara jednog lika:
@Vostoceq quad core 2.6 intel = 85% gpu= 20% ati 4870.... The beta is for a ps3, is not optimized today for pc... so wait... ps3 have a **** of card but the cpu is the best... so the console run the game only with cpu performance.."

tako da je beta port sa konzole...nadam se da ce full verzija biti "ono pravo"...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2010, 21:01   #565
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
recon nepotreban?! wtf pricas
naravno da je zamucen zum...igraj i dobices novi...4x,8x i koliko vec ima dodataka...ne znam da li si imao priliku reconov mortar da koristis,veoma je zahvalan gedzet..
Prvo:
Imam ja 12x optiku ali stvar je ista, ebeno ne vidis nista kroz nju koliko je zamuceno medjutim zanimljivo je da mi je dvogled za pozivanje mortar strike-a imun na zamucenost, kristalno cisto se vidi kroz njega

Drugo:
3/4 snajpera u squad-u = gubis partiju
3/4 medika u squad-u = dobijas partiju
Ocigledan nebalans

Trece:
Ako pobedis partiju ne dobijas nikakvu beneficiju (ili nisam primetio), na primer kao u BF2 gde se komandiru pobednickog tima dupliraju poeni.
Tako da nema poente u forsiranju da igras odredjenu klasu. Primera radi Assault ili Sniper.
Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke

tako da je beta port sa konzole...nadam se da ce full verzija biti "ono pravo"...
Iz tvojih usta u bozije usi
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2010, 21:37   #566
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Oce, kad bude mira u svetu...
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wastelander na korisnoj poruci:
uros@3D (2.2.2010)
Stara 3.2.2010, 18:45   #567
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Zadnje sada sto radim, je da igram sa MEDIC-om...

Otkljucao sam sve zivo za sada... u svim klasama...

Medic + SAW +4x scope je dobra stvar,...

Mada, najbolja kombinacija mi je igrati kao assault sa X8 puskom i 4x scope...
skidam snajpere na 250-300m..
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 18:51   #568
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Citat:
2SaiNt4U kaže: Pregled poruke
Zadnje sada sto radim, je da igram sa MEDIC-om...

Otkljucao sam sve zivo za sada... u svim klasama...

Medic + SAW +4x scope je dobra stvar,...

Mada, najbolja kombinacija mi je igrati kao assault sa X8 puskom i 4x scope...
skidam snajpere na 250-300m..
dobar si...

ja sam 8 lvl...al me pomalo smorila mapa...tj ne mogu ja stalno da igram iste mape
meni najaci combination...assault sa f2000 + red dot + 40mm barrel bombice...mada i recon nije za bacanje...

@2SaiNt4U kako ti ide nick?
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 19:15   #569
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Nažalost meni ne radi friend lista kao i statsi u meniju dokm sam tek lvl2 i imam samo obični SCAR , shotgun onaj i onu neku pušku.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 21:03   #570
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Citat:
Djordje Turjacanin kaže: Pregled poruke
Nažalost meni ne radi friend lista kao i statsi u meniju dokm sam tek lvl2 i imam samo obični SCAR , shotgun onaj i onu neku pušku.
pa pazi,nema veze level sa stvarima koje si otkljucao,tj ima,al donekle...kad zavrsis partiju imas gore unlock progression...i tu vidis koliko ti fali do sledeceg oruzja...shotgun se dobija na 2 lvl-u,ali scar se dobija ako igras sa engijem dosta...ja sam prvo otkljucao poluautomatski snajper za recon-a jer sam sa njim najvise igrao...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 21:07   #571
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

@nexexcalibur

Nick standardno, 2SaiNt4U

Uglavnom igram sa 5-6 ortaka iz klana... koristimo voice comm na nasem zakupljenom ventrilu....

Dodaj me u listu, pa navrati,...
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 21:17   #572
ChikaJova
Novi član
 
Član od: 2.2.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

nexexcalibur hvala na odgovorima, ovo sto si napisao pod 1 sam shvatio, ali ono sto nisam je koliko napadaci imaju vremena da uniste sve, ustvari ne vremena jer kako mi se cini onih pocetnih 100 necega (ATT) se ne smanjuje uvek istim tempom, pa me interesuje taj broj sto pocinje sa 100 sta predstavlja i kad se smanjuje?
ChikaJova je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 21:45   #573
richa
Član
 
Član od: 1.2.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 396
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 63 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku richa
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Igra poslije nekoliko odigranih partija se uopste ne cini losa i za nekoga ko nije pre ovoga igrao BF treba vremena da se navikne na neke stvar. "Nedostatak" skretanja u trku se jednostavno mora prihvatiti i naviknuti na njega.
E sad jedino sto me tjera iz igre je najvjerovatnije bug o kom sam prije govorio.
Dakle, stojim u mjestu i samo stisnem i pustim "D" da se pomjerim malo desno on dalje nastavi sam sav sretan sve do trenutka kad ponovo ne stisnem dugme "D". Ovo vazi za svaki pravac kretanja, tako da iskljucujem da se radi o lagu. Mozda je do tast. ali opet ovo mi se desava samo u ovoj igri , pa bih to iskljucio kao mogucnost. Da li je iko imao ovih problema i kako ih je rijesio?
Gdje se nalaze save fajlovi da ih sacuvam pa da probam uraditi reinstal igre i da li cu moci koristiti isti kljuc?
richa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 21:49   #574
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Ovaj, da li se pamte rankovi na akauntima iz bete i da li se ti isti akaunti mogu koristiti u full igri sve sa svojim rankom?
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 22:08   #575
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Ne vjerujem da će moći. Bićemo u prednosti na nove igrače koji nisu betu igrali. Inače valjda se SCAR dobija na assaultu. Ja sam ga tako dobio jer igram tako. Sad sam tek lvl 2 i imam još malo do lvl 3. Nick mi je Dz0KsRS. Uglavnom igram assault i ponekad se prebacim u engineer kad mi dopihdi da niko ne uništava tenk i slično.
Inale za richu. Nema nikakvih savegameova, kada reinstaliraš igru ukucaš svoje email i EA pass i imaćeš automatski svoj profil jer si već povezao ključ.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 22:25   #576
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Citat:
richa kaže: Pregled poruke
E sad jedino sto me tjera iz igre je najvjerovatnije bug o kom sam prije govorio.
Dakle, stojim u mjestu i samo stisnem i pustim "D" da se pomjerim malo desno on dalje nastavi sam sav sretan sve do trenutka kad ponovo ne stisnem dugme "D". Ovo vazi za svaki pravac kretanja, tako da iskljucujem da se radi o lagu.
Imas li joystick nakacen na kompu?
Ako imas, iskopcaj ga pa vidi da li ce ti se desavati opet to.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 22:28   #577
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Citat:
ChikaJova kaže: Pregled poruke
nexexcalibur hvala na odgovorima, ovo sto si napisao pod 1 sam shvatio, ali ono sto nisam je koliko napadaci imaju vremena da uniste sve, ustvari ne vremena jer kako mi se cini onih pocetnih 100 necega (ATT) se ne smanjuje uvek istim tempom, pa me interesuje taj broj sto pocinje sa 100 sta predstavlja i kad se smanjuje?
nemam pojma....bas sam malopre video neki broj dole...to je valjda do kraja partije...
Citat:
richa kaže: Pregled poruke
Igra poslije nekoliko odigranih partija se uopste ne cini losa i za nekoga ko nije pre ovoga igrao BF treba vremena da se navikne na neke stvar. "Nedostatak" skretanja u trku se jednostavno mora prihvatiti i naviknuti na njega.
E sad jedino sto me tjera iz igre je najvjerovatnije bug o kom sam prije govorio.
Dakle, stojim u mjestu i samo stisnem i pustim "D" da se pomjerim malo desno on dalje nastavi sam sav sretan sve do trenutka kad ponovo ne stisnem dugme "D". Ovo vazi za svaki pravac kretanja, tako da iskljucujem da se radi o lagu. Mozda je do tast. ali opet ovo mi se desava samo u ovoj igri , pa bih to iskljucio kao mogucnost. Da li je iko imao ovih problema i kako ih je rijesio?
Gdje se nalaze save fajlovi da ih sacuvam pa da probam uraditi reinstal igre i da li cu moci koristiti isti kljuc?
ima dosta bagova...meni se desilo da ne reaguje tastatura...iskljucio JDownloader i proradila mi...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 22:56   #578
richa
Član
 
Član od: 1.2.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 396
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 63 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku richa
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Problem sam rijesio nakon reinstalacije igre, i napokon odigrah jednu partiju bez raznoraznih zezancija.
richa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 1:03   #579
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

@CikaJova


To je broj koliko napadac ima "zivota" znaci, u pocetku ne znam koliko ima, mozda 100, i svakim deathom napadaca to pada za 1.

A, ako napadacu ostane recimo 12 poena (spawnova) i osvoji prve A i B objektive, dodaje mu se josh 50 spawnova za sledece dve objektive, znaci ukupno ima 62... itd, itd..
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 2SaiNt4U na korisnoj poruci:
ChikaJova (4.2.2010)
Stara 4.2.2010, 1:49   #580
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Battlefield: Bad Company 2

Hocu i ja beta key
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bad company, battlefield, bc2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Company of Heroes Tales of Valor masteri Strateške igre 107 21.6.2011 18:04
Najbolja igra iz Battlefield serijala zidan grobar Akcione igre 24 29.6.2010 17:10
Company of Heroes: Opposing Fronts shimec Strateške igre 106 10.4.2009 11:25
Battlefield: Bad Company Markosam Konzole 12 24.6.2008 7:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com