Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.7.2008, 23:10   #161
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Exclamation Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Koliko vidim imaš samo jednu konekciju koja radi, tako da ni ne možeš da imaš dostupan ICS. Koliko uopšte imaš komjutera i kako su povezani, ako su povezani?
Imam dva kompjuter u dve sobe.
Kompjuter koji ima internet ima TP-LINK TL-WR542G Wireless router a drugi ima ASUS WL-138G-V2.

1.Evo kako izgleda kompjuter u drugoj sobi koji nema net.

2.Povezani su Wirelessom.
masteri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2008, 23:14   #162
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

Ok, to izgleda kako treba. Kako izgleda kompjuter koji ima net? Je l' su to slike s prošle strane? Koji net uopšte imaš (adsl, kablovski...)?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2008, 23:32   #163
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ok, to izgleda kako treba. Kako izgleda kompjuter koji ima net? Je l' su to slike s prošle strane? Koji net uopšte imaš (adsl, kablovski...)?
Evo kako izgleda masina na kojoj imam net.
masteri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2008, 23:45   #164
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

Tu je samo jedna konekcija, je l' to od Wireless rutera? Kako si povezan na net uopšte? Preko tog rutera ili imaš još uređaja?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2008, 23:53   #165
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Tu je samo jedna konekcija, je l' to od Wireless rutera? Kako si povezan na net uopšte? Preko tog rutera ili imaš još uređaja?
Imam TP-LINK TL-WR542G Wireless router a na internet sam povezan preko adsl routera.
masteri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 18:58   #166
dokonjak
Novi član
 
Član od: 8.8.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

hmmm pokušao sam dosta toga i pročitao al ne nađoh rešenje mom slučaju
dakle na desktop računaru imam wireles PCI karticu AirLive WT-2000PCI, a na laptopu Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter
trebam vezu između ova dva kompa, u istoj su prostoriji pa ako može ko da pomogne uputstvom step by step
dokonjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 11:36   #167
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

Nebi trebalo da bude neki veci problem, jedan ukrsteni kabli od desktop do laptop racunara, podelis internet konekciju i trebalo bi da je to. Drugo resenje je da stavis Wireless ruter i laptopom se kacis wireless na net.
Rasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 18:22   #168
Svrbisha
Banned
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: CyberSpace
Poruke: 235
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 61 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

Moja podesavanja za desktop i laptop:
Desktop:
IP Address: 192.168.0.1
Subnet mask: 255.255.0.0
Default gateway: 192.168.0.2
i DNS serveri od mog adsl provajdera da bih delio net
Laptop:
IP Address: 192.168.0.2
Subnet mask: 255.255.0.0
Default gateway: 192.168.0.1
DNS isto kao na desktopu!
ovo mi je sve preko wireless-a i odlicno radi!
Svrbisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2008, 18:44   #169
Hold
Član
 
Član od: 1.10.2008.
Poruke: 173
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

E sada imam ja jedan problem .
Ovako na desktopu sam uradio sve kao iz posta Br. #1
Dektop ip : 172.16.0.1
Subnet :255.255.0.0

Asus eepc : 172.16.0.2
Subnet : 255.255.0.0

U lanu sve se lepo vidi i ostalo rade igrice rade fajlovi i tako znaci to je ok.

E sada na desktopu imam ADSL 1024/128 Dinamicku IP adresu Huwai modem onaj roze i povezan je preko USB-a. Ono shto ja zelim jeste da preko eepcija idem na net preko mreze.

Probao sam ono ICS preko microsoftovog sajta da stavim desni click na modem tcp/ip i stavim 192.168.0.100 adresu stavim Subnet 255.255.0.0 i stavim getaway 192.168.0.1 kako su oni napisali. Stavim i DNS suffix for this connection kucam MSHOME.NET.

Problem jeste da cim ukucam ip adresu 192.168.0.100 modem vise ne radi kao da tu ne smem da diram nista. Konkretno ne znam da li ovo moze ali ako moze a vi imate ideju kako molim vas da podelite to sa mnom .

Hvala vam unapred.
Hold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2008, 18:57   #170
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

mozda ti ovo pomogne

2 umrezena racunara, jedan ima izlaz na internet...kako da drugi koristi internet preko prvog racunara ?

Recimo da prvi racunar ima cable internet (potpuno isti postupak je bilo da je u pitanju cable, wireless, modem). I recimo da su ta dva racunara medjusobno umrezena kablom, tj. preko ethernet kartica (opet nebitno da li su umrezeni kablovima ili bezicnim putem).
Znaci, prvi racunar ima 2 ethernet kartice, kartica br. 1 kojom se izlazi na internet i karticu br.2 koja je umrezena sa karticom br.3 na drugom racunaru.

Konfigurisanje:

Step 1.
Desni klik na karticu br.1 koja ima internet, pa izabrati u opcijama "internet connection sharing". Tim postupkom, kartica br.2 automatski dobija IP 192.168.0.1 (windows ce pri tom otvoriti prozorcic gde ce vas obavestiti o tome, a vi prihvatite pritiskom na OK). Na toj ethernet kartici zatim upisite(prepisite) DNS-ove sa kartice br.1 (ako ih uopste ima).

Step 2.
Na kartici br.3 podesite IP adresu u rasponu 192.168.0.2 - 192.168.0.254 (birajte zadnji broj koji god zelite), ili podesite da drugi racunar automatski detektuje IP adresu("obtain address automaticly"). Za gateway na toj kartici upisite 192.168.0.1, a za svaki slucaj upisati za DNS takodje 192.168.0.1.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2008, 19:52   #171
Alex82
Član
 
Član od: 2.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

pozdrav svimam,

zanima me, da li je moguce da se umreze dva racunara samo preko 2 wireless usb adapreta? Ako je moguce, kako ?

unapred hvala
Alex82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2008, 20:13   #172
Hold
Član
 
Član od: 1.10.2008.
Poruke: 173
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

E jos jedno pitanje sada nesto nece preko mreze tj. eepc vidi glavni racunar ali ne moze da mu pristupi, ovaj drugi desktop vidi sebe ali ne vidi eepc uopshte. Mislim da je do firewalla koji ne znam da podesim. Na eepciju je SP 1 a na desktopu je SP 2 . Ako neko ima ideju kako da resim ovo neka kaze plz.

Poslednja ispravka: Hold (1.10.2008 u 20:37)
Hold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2008, 16:01   #173
bald
Novi član
 
Član od: 10.10.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Možeš a i ne moraš da imaš 2 mrežne kartice na jednom kompu ....može i jedna ...ako je kod tebe slučaj da imaš samo jednu mrezxnu kažicu trebaš da odradiš sledece :

My Network Places > Network Connections > Desni klik na "mrežnu karticu" > Properties > "dugme" Properties > Generals TAB > klikni na [TCP/IP] > Properties > "dugme" Advanced... > TAB IP Settings > "Dugme" ADD > "Dugme" ADD ....
to odradi na oba kompa stim što če ti se zadnji broj u IP adresi razlikovati koako bi mreža radila.....
Ovako to izgleda Step By Step u slici
Prilog 5714




znači laptop i desktop su umreženi preko rutera sa utp kablom, napravija san to sve sa ip adresama, odabra share foldere i mogu pribacivati fileove sa jednog i drugog al u trenutku kad stavin te ip adrese gubim internet vezu, znaci nemogu bit na netu i sherati fileove odjednom, prova san i to sa 10.15.0.1 adresama, naravno na drugom minjam zadnji broj...jednostavno gubim internet ako ubacim te ip adrese, da bi vratija internet moran ukljucit opet obtain ip address automatically
bald je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2008, 19:34   #174
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

@bald

Čekaj malo pa lokal bi morao da ti radi i kada su mrežne podešene na obtain ip address automatically , nevidim što bi uopšte i stavljao statičke IP adrese ako imaš ruter kom DHCP sve lepo odrađuje ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 14:42   #175
bald
Novi član
 
Član od: 10.10.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

nije tilo tako radit, jednostavno se ne vidu javi da neman pravo blabla..nego san prova po tvojin uputama sa ip adresama i onda je radila mriza a ne i internet, mozda je do rutera tilginov ruter od optime...
ma ok tribalo mi je samo da pribacin neke podatke sa laptopa na desktop, al me zanimalo zasto nemogu biti na netu obadva i istovremeno da sheram podatke...
ajde hvala
bald je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2008, 22:59   #176
Kitara
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 197
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Question Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

Umrezio sam desktop i laptop preko rutera i sve je super osim sto mi na laptopu trazi username i password a na desktop mogu da se kacim kako hocu. tacnije receno trazi mi samo password posto se username ne moze mjenjati. ja nisam stavljao nikakve passworde na laptop pa me interesuje gdje mogu da nadjem password ili da ga nekako zaobidjem.
Kitara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 0:36   #177
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

Citat:
Kitara kaže: Pregled poruke
Umrezio sam desktop i laptop preko rutera i sve je super osim sto mi na laptopu trazi username i password a na desktop mogu da se kacim kako hocu. tacnije receno trazi mi samo password posto se username ne moze mjenjati. ja nisam stavljao nikakve passworde na laptop pa me interesuje gdje mogu da nadjem password ili da ga nekako zaobidjem.
A taj username sto se ne moze mijenjati koji je?

Ne razumijem ni ja koji pass trazi. Ako je tebi ruter ispravno konfigurisan onda ne treba da ti trazi nikakav pass.

Ako je pass on lan mreze probaj tvoj user i pass od naloga.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2008, 9:21   #178
Mr.Stefan
Novi član
 
Član od: 9.7.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

Imam povezan desktop i laptop, povezani preko obicnog lan kabla. E sada,u prethodnih 7-8 meseci sve je savrseno funkcionisalo. Mogao sam sa laptopom da idem na net, prebacivanje fajlova sa jednog kompa na drugi je odlicno funkcionisalo... Medjutim, juche kada sam pokusao da odem na net sa laptopom(i prebacim neke fajlove sa desktopa), izgledalo je kao da nisu povezani. Prvo sam pomislio da je kabl "otisao", pa sam zamenio(imam neke rezervne), medjutim i dalje nije radilo. Zatim sam proverio da je lan kartica crkla, pa sam u run/cmd pogledao ono,ali i to je radilo. Da cackam oko IP adresa(imena Workgroup...) necu,jer nisam nista dirao pre nego sto mi se pokvarilo, tako da nije to. Sta moze biti problem ?
Mr.Stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2008, 12:11   #179
dulJ@
Novi član
 
Član od: 4.11.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

Pokusao sam da povezem desktop i laptop iz primjera #1.Sve sam uradio kao sto tamo stoji.Problem je sledeciosadasnja konekcija na desku ne radi stalno mi otvara ADSL dialog box.Imam adsl router na koji je povezan Wireless ruter.Obadva su D link.Prie nego sto sam podesavao ovo sa laptopa sam se povezivao preko w lan-a.Kada sam ukucao ova podesavanja iz #1 primjera uopste nisam mogao da se konektujem.A nisam mogao ni da nadjem kompjuter tj, desk ili laptop.Da li neko zna kako da rijesim ovo.
dulJ@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2008, 15:58   #180
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa

@dulJ@
Moraš da napišeš koji je to ADSL dialog box, ili da snimiš ekran, isečeš višak, i pošalješ ovde sliku samo tog dijalog boksa.

Možda ti je ADSL ruter bio u bridge modu, pa si imao uzvučenu konekciju kao da je dial-up (sa usernameom i passwordom). U tom slučaju stvari se malko komplikuju, ali u svakom slučaju moraš reći koji je tačno uređaj u pitanju (model) i sve relevantne podatke.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
network, umrežavanje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje laptopa i televizora? Pomoć... Maranellob Foto i audio/video 14 17.5.2009 21:30
Umrežavanje desktopa i laptopa pomoću dva Bluetotha Ignorant Ignoramus Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 27.2.2009 1:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com