Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.11.2010, 19:43   #21
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

Nemam pojma, onda je moguce da je bug. Provjeri jos jednom da nisi nesto zaboravio u torbi. Na koliko procenata ti je progres bar za task Dread Hill House?
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2010, 19:50   #22
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

Pokupio iz torbe: šargarepu, bočicu za vodu, knjigu sa trikovima, karte, novčanik, šibice, švajcarski nožić...sve što može da stane u inventar osim slike, knjige i peškira. Definitivno, na moju žalost, fasovao sam neku bagovitu verziju.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2010, 21:45   #23
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

Ako hoces postavi negdje na server save game poziciju i posalji link da ja pokusam ucitati i preci taj dio i da ti vratim tako snimljen save.
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 14:33   #24
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

Upravo zavrsih Gray Matter za 15h igranja.

Od pozitivnih dojmova rekao bih da je prica (scenario) vrlo dobra, graficka prezentacija je izvrsna, zagonetke su u redu, a posebno me dojmila zagonetka u osmom poglavlju. Glasovna gluma i karakterizacija likova je takodje na nivou, a svidja mi se i muzicka podloga.

Mogla se procitati kritika da je zavrsetak nedorecen i zbrzan, ali ja sam misljenja da je kraj sasvim u redu i da fino zaokruzuje pricu. Daleko je to bolje od kraja kakvog smo vidjeli u Still Life-u, Black Mirroru 2 ili Alter Egu. Naravno, ima par sitnica koje su ostale nedorecene ali nista bitno.

Igra nije teska i samo dva puta sam potrazio pomoc na netu. Oba puta je bio u pitanju event trigger sistem (koji je po mom misljenju i jedina pomena vrijedna mana igre). Druga mana je dnevnik, kod kojeg su mogli dosta bolje organizovati zapisivanje dijaloga i biljeski. Ipak, gledano u cjelini, ovo su zaista minorne stvari i pozitivni utisci daleko prevazilaze negativne u konacnici isporucujuci igracu vrlo visoku vrijednost.

Treba napomenuti i da je ovo jedna od rijetkih avantura koje na obicnom laptopu (Dell 1555 sa ATI 4570 karticom) necete moci igrati sa punim efektima. Zato, iako preferiram da igram avanture na laptopu, ovu sam igrao na desktop racunaru. To je mozda i bolje buduci da u rezoluciji 1980x1200 sa svim ukljucenim efektima i AA-om igra izgleda izvrsno.

Moja konacna ocjena 92/100.
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emx77 na korisnoj poruci:
bokela (23.5.2011)
Stara 22.11.2010, 12:25   #25
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

U vezi sa Gray Matter: ispade po onoj "tresla se gora rodio se mis". ocekivao sam cudo poruka a javilo se jedva petoro ljudi a od tih petoro je valjda troje pocelo igru..citao sam malo utiske i na stranim forumima: zapravo se od igre ocekivalo vise...ispalo je.."pa nije lose..super..92..ali i to verujem jer je Jane Jensen u pitanju i relativno visoke ocene kao posledica hypea...igra prolazi (za sada) zapravo prilicno nezapazeno.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2010, 13:09   #26
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Gray Matter

Mislim da na igru nikako ne treba gledati kao nesto sto ce da raspali i vine zaboravljeni zanr u neslucene visine. Koliko god da je igra losa ili dobra ne treba praviti dramu od toga, bez obzira koliko je dugo bila u produkciji. Najveci dobitak u vezi sa izlaskom Gray Matter-a je:

1) Dobili smo jos jednu avanturisticku igru.
2) Dobili smo avanturisticku igru u koju je umesana zena koja je nekim svojim igrama iskrojila zlatne strane zanra i postavila neke norme u njemu.

Za mene su prvi, i posebno drugi razlog mnogo jaci od toga da li ce igra zadovoljiti ogromna i mislim nerealna ocekivanja javnosti. Dzensen je radila sa Sierrinim programerima u vrhuncu kompanije, za razliku od ovog nemackog tima koji mozda tek treba da se dokazuje. Nije samo Dzensen pravila Gabriel Knight-ove, koliki god da je genije. Mnoge "sitne stvari" uticu na igru, poput dizajnera zagonetki, kompozitora, glumaca...

Ja "na nevidjeno", i po onome sto sam video do sada mislim da mozda nije najbolja avantura zadnjih godina, ali da je isto i dobrodosli dodatak u zanr i verovatno iznad prosecna igra. Ipak je niko nije zestoko napljuvao do sada.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2010, 13:24   #27
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Gray Matter

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
U vezi sa Gray Matter: ispade po onoj "tresla se gora rodio se mis". ocekivao sam cudo poruka a javilo se jedva petoro ljudi a od tih petoro je valjda troje pocelo igru...
Stvarno, bre! Igra izašla pre celih 10 (deset, ej!) dana, a još je niko (na forumu na kome je "piraterija" zakonom zabranjena) nije odigrao!

Sad ozbiljno: "Siva masa" je teška skoro 6 GB, a ne verujem da se kod nas (u Srbiji, lako je tebi u Švapskoj) ima gde kupiti. Za svlačenje tolike igretine (da, za jednu avanturu je to malo previše gigabajta) potreban je celi dan (ne govorim napamet) i to (opet za naše prilike) sa pristojnom brzinom даунлоуда (stotinak KB u s). Ne znam koliko treba da se igra pređe, ali ne verujem da to može da se oposli za manje od dvadesetak sati čistog igranja (bar nedelju dana za one sa ikakvim obavezama). Kad se sve to uzme u obzir, nije mi jasno čemu se čudiš. Osim ako nisi mislio da će neki pacijenti (željni lake slave) da potrče da drugima спојлују još jedan naslov, kako se to ovde često radi: odigraš pet minuta neke novotarije (a i onako), pa trk na forum da se pohvališ (ko je rekao Pjanović? ).

Mišljenje o nekoj igri (da kažem to po 492. put) se iznosi POŠTO se igra (U CELINI) odigra i NAKON što se utisci (bar malo) slegnu. Sem beta-testera niko drugi još nije mogao/imao vremena/para/ADSL-a da ovako nešto (smislen i ispečen osvrt na igru) napravi za Gray Matter.

Prvi utisci su kao i prvi kučići - dobri su samo za bacanje u vodu.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2010, 15:56   #28
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

^
Svestan sam cinjenice da je igru malo teze "kupiti" a i ako bas hocete konkretno "ponovonapunjena" (od sva tri izvora na netu) verzija je neispravna . Samo sam izneo svoje zapazanje koje vremenom i ne mora da se pokaze tacnim ali je cinjenica da igracka zajednica prilicno cuti - ne samo u Srbiji (mogu da prihvatim spor internet pri kupovini kao argument) vec i na Zapadu gde to nije slucaj.
Sto se prvih utisaka tice - slazem se Ipak, to nije razlog da se o igri ne pise - pa samo na ovom forumu su ljudi zajedno prelazili par igara (koje i nisu bogzna sta ali ok) a sada nista..Zaista me i ne zanima da citam ceo opis igre nekoga ko je presao pa mu se sve lepo skrckalo i onda je presavio tabak..taj moze sebi da pristedi trud sto se mene tice..Imam svoje kriterijume i probam sam ako nesto hocu da saznam..Ako i procitam neciji opis i dam zahvalnicu to je zato sto sam igru vec sam probao/presao pa se slazem s napisanim ili zato sto mi se dopada recnik i stil (spadas u prilicno recite rekao bih )a ne zato sto mi je to pisanije pomoglo.No dobro, bicemo pametniji posle mesec dana - trenutno igram Witcher a mogao bih i ovo da probam (kada se skine konacno ispravna verzija (skida se)).
Ne mogu ipak da se slozim da su avanturisticke igre u krizi - mislim da zanr dozivljava svojevrsnu renesansu - ako ne kvalitetom (ima i sasvim dobrih novih avantura) ali kvantitetom sigurno.

Poslednja ispravka: Laskaris (22.11.2010 u 16:13)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2010, 17:08   #29
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Mišljenje o nekoj igri (da kažem to po 492. put) se iznosi POŠTO se igra (U CELINI) odigra i NAKON što se utisci (bar malo) slegnu. Sem beta-testera niko drugi još nije mogao/imao vremena/para/ADSL-a da ovako nešto (smislen i ispečen osvrt na igru) napravi za Gray Matter.
Par postova iznad sam dao kratki osvrt nakon sto sam zavrsio igru. Meni je igra sasvim ok i smatram da se radi o iznadprosjecnoj avanturi. Ne pada mi na pamet nista bolje a da je izaslo u zadnjih par godina.
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2010, 18:13   #30
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Gray Matter

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
igra prolazi (za sada) zapravo prilicno nezapazeno.
a evo ti i 9 strana utisaka...
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2010, 19:55   #31
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

^
Hvala, video sam taj forum vec - jedan deo je nagadjanje pre izlaska igre a tek zadnji deo je o utiscima - to je malo igraca za ovoliko hypovanu igru. Utisci su takodje pomesani (narocito u vezi s krajem), ali kao sto rekoh, bicemo pametniji za mesec dana. Ja napisah u smislu da mi se cini da je prilicno nezapazena za sada a stoji da je malo vremena proslo od izlaska mada 5 GB nije vise neka velicina fajla cak ni za srpske prilike..nema potrebe za raspravom - nama nije ni iz dzepa ni u dzep.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2010, 20:48   #32
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

Evo da i ja iznesem svoje misljenje o igri. Cisto da napomenem da nisam igrao nijednu igru od Jane Jensen, a prvi put sam cuo za nju na ovoj temi.

Mislim da ljudi grese kad kazu da je Gray Matter prosek . Iako produkcijski ne odskace od konkurencije, ipak se vidi da igra nije otaljana (sto je sve cesci i cesci slucaj sa avanturama) i da su je pravili iskusni i inspirisani autori. I ono sto razlikuje ovu igru od ogromne vecine igara izdatih u zadnjih nekoliko godina, jeste to sto se na njoj jasno oseca autorski pecat. I to ne samo u scenariju, vec i u muzici, crtezu itd...Suprotan primer ovoga bi bio Black Mirror 2 koji je tako rutinski odradjen da bi mogao da ga potpise bilo ko...
Sa graficke strane, igra se ne razlikuje od ostalih avantura. Pozadine su (ocekivano) lepe, animacije (ocekivano) uzas, a modeli (ocekivano) variraju . Modeli Sam i Dr. Stylesa su uradjeni solidno i sa dosta detalja, dok modeli ostalih likova po kvalitetu poprilicno zaostaju. Igra nema klasicne cinematike vec koristi 2.5D sekvence (kao one u Thief serijalu), sto mi se jako svidelo jer lep crtez izgleda mnogo bolje nego low poly CGI, a i uklapa se u atmosferu igre.
Soundtrack je jako dobar i ne bode usi kad je na loopu (kao u Memento Mori). Voice acting je solidan. Kao sto je slucaj sa modelima, voiceacting Sam i Dr. Stylesa po kvalitetu znatno iznad voiceactnga ostalih likova (vidi se da su im glasove davali neki profi glumci). Doduse ja imam problem sa voiceactingom Dr. Stylesa. Stvar je u tome sto je u igri doktor muskarac u ranim tridesetim godinama, a glas mu daje neko ko je duboko zagazio u pedesete (za referencu zamisliti Dzonija Depa sa glasom Johna Hurta). Voiceacting ostalih likova je ok ali nista posebno.
Zakonetke su dobro uklopljene u pricu, ali uglavnom lake i ne bas nesto narocito mastovite. Ja sam imao problema samo sa jednom, a i to zbog nebulozne cinjenice da David Styles, Doktor neurohirurgije i profesor na Oksfordu, ne zna nesto sto je bukvalno predmet njegove struke a uci se osnovnoj skoli. Veliki problem predstavlja to sto se Chapter ne moze zavrsiti dok se ne odigraju svi eventi vezani za taj dan, ma koliko nevazni oni bili. Tako ce se npr. desiti da prica ne moze da se nastavi jer niste ''inspectovali'' neki predmet koji posle toga nece igrati nikakvu ulogu. Deonice se trikovima su fino sredstvo za razvoj price ali opet -''nothing to write home about''

Scenario igre je zanimljiv, originalan i ima dobar ''pacing''. Likovi su dobro okarakterisani i, iako u sustini fakultetski stereotipi, njihova stereotipnost nije isforsirana (kao u Obscure). Dijalozi teku normalno, a komentari ne paraju usi i ne pokusavaju da po svaku cenu budu smesni. Sto rece neko, stvarno je olaksanje sto se radnja ne desava u nekoj ukletoj kuci i sto glavni pokretac radnje nije ubistvo. E sad. Iako je scenario (po meni) najjaci deo igre koji je i dize iznad proseka, scenario takodje ima i najvise problema. Pricu su opteretili su ogromnim podzapletom koji dolazi niotkuda a ne ide nigde (Daedalus Club). Ceo taj deo je mogao glat da se izbaci ,pri cemu glavni zaplet nimalo ne bi trpeo, i da se vise paznje posveti likovima i desavanjima na univerzitetu. Ovako, uprkos tome sto je znatno duza od proseka, igra deluje zbrzano i nedoreceno jer je igracu rasplet nabijen u lice, iako je on tek zagrebao povrsinu ''Oksfordske misterije''. Mnoge stvari su ostale '' u vazduhu''- sudbina doktorove zene, Helenin porok, misteriozna fotografija, rivalstvo Dr. Stylesa i njegovog konzervativnog kolege (zaboravih mu ime) i konacno: sta je posle bilo sa Sam i Daedalus klubom ?... Prica takodje u potpunosti ignorise jedan smesno vazan dogadhaj sa pocetka. U pitanju je doktorova prva, nesudjena asistentkinja koju natprirodan vrtlog odnosi dok ona vristi iz petnih zila, a sve to pred Seminim ocima koja ovo kulira kao da se nista ne desava. Ovaj dogadjaj (kao i asistentkinja koja je nestala bez traga i glasa) bice ignorisan tokom cele price kao da se uopste nije ni dogodio...

Uprkos svim manama, meni se Gray Matter jako svideo i mislim da , iako nije neko vanserijsko delo i instant klasik koji su svi ocekivali, ipak odskace iznad proseka. Ja bih je licno svima preporucio, i to narocito onima koji tek ulaze u ovaj zanr.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku High life na korisnoj poruci:
bokela (23.5.2011), Laskaris (22.11.2010), nameless1 (22.11.2010)
Stara 22.11.2010, 21:28   #33
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Prica takodje u potpunosti ignorise jedan smesno vazan dogadhaj sa pocetka. U pitanju je doktorova prva, nesudjena asistentkinja koju natprirodan vrtlog odnosi dok ona vristi iz petnih zila, a sve to pred Seminim ocima koja ovo kulira kao da se nista ne desava. Ovaj dogadjaj (kao i asistentkinja koja je nestala bez traga i glasa) bice ignorisan tokom cele price kao da se uopste nije ni dogodio...
Mislim da si ovo potpuno pogresno protumacio. Nema nikakvog natprirodnog vrtloga koji je odnio asistentkinju. Ocigledno se cura uplasila (olujna noc i ranije glasine su ucinile svoje). Iz zadnjeg kadra je jasno da je otrcala natrag do taksija, odustajuci od posla zbog kojeg je dosla. Zato je dogadjaj ignorisan u daljem toku igre. Nije ni bio bitan, osim sto je pruzio Sam sansu da se lazno predstavi i udje u kucu.
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2010, 23:15   #34
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

Citat:
Emx77 kaže: Pregled poruke
Mislim da si ovo potpuno pogresno protumacio. Nema nikakvog natprirodnog vrtloga koji je odnio asistentkinju. Ocigledno se cura uplasila (olujna noc i ranije glasine su ucinile svoje). Iz zadnjeg kadra je jasno da je otrcala natrag do taksija, odustajuci od posla zbog kojeg je dosla. Zato je dogadjaj ignorisan u daljem toku igre. Nije ni bio bitan, osim sto je pruzio Sam sansu da se lazno predstavi i udje u kucu.
http://www.youtube.com/watch?v=rSh1iCfz2Ss (1:50 - 2:02)

Ono definitivno nije olujna noc + ranije glasine. A mislim da si u pravu sto se tice toga da je ipak uspela da pobegne. Kad sam ovo prvi put gledao, ja sam skapirao da je ovo nju ''scepalo'' a taksi sam otisao. Medjutim, ipak ostaje cinjenica da je ovaj dogadjaj ostavljen bez ikakvog komentara.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 0:33   #35
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

Skinuo s neta i instalirao (neponovonapunjena verzija je jedina ispravna bar meni). Na laptopu sa ATI 5145, dvojezgarnim Athlonom 64 i 4 GB RAM-a igra sasvim lepo radi sa najvisim mogucim detaljima. Neka integrisana i nesto starija kartica ce se malo pomuciti da potera igru ali verujem da ce ici... Graficki nije lepsa od Lost Horizon-a (naprotiv) a zahtevnija je i rekao bih da je optimizovana kao Broken Sword 4 nekada tj ne bas najbolje.. Medjuanimacije su..pa.. zanimljive ali ne spektakularne. Reagovanje space tastera (obelezava hot-spot mesta) je nesto sporije ali ok..ide. Kretanje junakinje je malo trapavo..no to i nije bitno. Zec nahranjen i napojen i ide se dalje.

pozdrav
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 0:52   #36
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
http://www.youtube.com/watch?v=rSh1iCfz2Ss (1:50 - 2:02)

Ono definitivno nije olujna noc + ranije glasine. A mislim da si u pravu sto se tice toga da je ipak uspela da pobegne. Kad sam ovo prvi put gledao, ja sam skapirao da je ovo nju ''scepalo'' a taksi sam otisao. Medjutim, ipak ostaje cinjenica da je ovaj dogadjaj ostavljen bez ikakvog komentara.
Pa dobro, u igri si mogao vidjeti da se mnogi boje dr Stylsa zbog glasina koje ga okruzuju. Na pocetku je problem ubjediti par studenata koji ce pristati da ucestvuju u njegovom eksperimentu. Ako pogledas uvodni film vidjeces da asistenkinja prikuplja hrabrost prije nego pozvoni na vrata (dakle sigurno je cula kojekakve price). Zatim tu je mrak i oluja. Kako su u strahu velike oci, um se malo "poigrao" sa njom. Meni se cak cini da je vidjela Samanthu iza ledja pa se preplasila i pobjegla. U svakom slucaju nije bilo potrebe za nekim dodatnim komentarom ili vracanjem na asistentkinju.

Sve ostalo u tvome osvrtu stoji. Npr. ostalo je nejasno "ono" u vezi Helene, ali to i nije toliko bitno za glavnu pricu. Mozda jedino da su malo bolje uradili rasplet doktorove emocionalne tenzije (oko zene), ali to si dobro naveo. Takodje, sporedni kvest vezan za Deadlus club jeste malo otisao od glavne teme, ali ne toliko. Ono sto je mozda najvaznije je da je taj kvest fino isprepleten sa osnovnim zapletom i da je obogatio a ne razvodnio cijelu pricu. Upravo najkvalitetnije odradjena zagonetka u igri (posljednje poglavlje) vezana je za taj kvest oko Deadlusa.
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 16:27   #37
MGarret
Novi član
 
Član od: 23.12.2007.
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

Ne slazem se sa tvrdnjom da je radnja oko Daedalus klub nevazna i da je igra mogla i bez njega. Veoma je bitna ustvari jer ako pogledate ponovo intro scenu vidi se lepo da je Sem imala cilj da dodje u London i da nadje taj klub sto vidimo kad drzi u ruci kutiju sibica sa logom kluba. Tek igrom slucaja se nasla u zamku Dr. Stajlsa kad je olujni vetar obrnuo putokaz i odveo je u pravcu Oksforda a kad joj se jos i pokvario motor iskoristila je ukazanu priliku da se predstavi kao asistentkinja ciju je cudnu scenu posmatrala. Ona uopste nije imala nameru tu da ostaje i da glumi studenta ali se igrom slucaja desilo suprotno.

Znaci ono sto mi imamo kao glavnu radnju je prica oko Stajlsa i Oksford ali je Daedalus sve vreme bio cilj za Sem i zbog toga mi to ne deluje kao nesto dodatno ubaceno vec kao nesto sto je tu od pocetka.

Bilo bi glupo da imamo neku ribu koja tek tako dolazi motorom u sablasni zamak u potrazi za novom avanturom

Igra ima par stvari koje nisu srecno resene (deo sa Helenom) ali ja mislim da to nije krivica JJ vec i razvojnog tima i dizajnera. Postojala je jedna izjava same autorke da je igra duga 30-40 sati pa zato izgleda kao da Wizarbox jednostavno nije imao budzet a ni dovoljno ljudi za tako nesto pa je veoma verovatno da su neke stvari isecene i izbacene ili zbog nedostatka vremena ili zbog nedostatka para.

A cela prica oko izlaska igre je katastrofalno obavljena od stane izdavaca i mnogo ce uticati na prodaju sto je stvarno zalosno.
MGarret je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 18:11   #38
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

Citat:
MGarret kaže: Pregled poruke
Ne slazem se sa tvrdnjom da je radnja oko Daedalus klub nevazna i da je igra mogla i bez njega. Veoma je bitna ustvari jer ako pogledate ponovo intro scenu vidi se lepo da je Sem imala cilj da dodje u London i da nadje taj klub sto vidimo kad drzi u ruci kutiju sibica sa logom kluba. Tek igrom slucaja se nasla u zamku Dr. Stajlsa kad je olujni vetar obrnuo putokaz i odveo je u pravcu Oksforda a kad joj se jos i pokvario motor iskoristila je ukazanu priliku da se predstavi kao asistentkinja ciju je cudnu scenu posmatrala. Ona uopste nije imala nameru tu da ostaje i da glumi studenta ali se igrom slucaja desilo suprotno.

Znaci ono sto mi imamo kao glavnu radnju je prica oko Stajlsa i Oksford ali je Daedalus sve vreme bio cilj za Sem i zbog toga mi to ne deluje kao nesto dodatno ubaceno vec kao nesto sto je tu od pocetka.

Bilo bi glupo da imamo neku ribu koja tek tako dolazi motorom u sablasni zamak u potrazi za novom avanturom
Nebitno je. Mogli su da smisle 100 drugih objasnjenja za njeno putovanje u London.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 20:37   #39
MGarret
Novi član
 
Član od: 23.12.2007.
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Gray Matter

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Nebitno je. Mogli su da smisle 100 drugih objasnjenja za njeno putovanje u London.
Bitno je, jer je autor tako zamislio. Nije uopste objasnjenje vec deo njene price, Sem zeli da se bavi magijom. Kako bi drugacije bio ubacen segment sa magijom i trikovima ako je mogla da bude bilo sta i da ide bilo gde.
MGarret je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 0:01   #40
iss division
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Poruke: 60
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Gray Matter

dosao sam do 8. poglavlja i tek sada se pitam imaju li veze oni bonus poeni sa necim,mislim da u prethodnom delu nisam skupio sve a mrzi me da se vracam jer sam "odavno"sejvovao
iss division je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
No matter what guarantee jake ŠDK - Prenosni računari 9 4.7.2012 14:24
Toshiba no matter what Megatron_SR Prenosni računari 12 4.7.2012 14:22
No matter what ( it's your responsibility :) ) zeuk Prenosni računari 24 12.9.2010 15:33
Gray Matter demo dijego_ Avanturističke igre 6 13.4.2010 18:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com