Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.5.2008, 5:34   #1
BlondY
Novi član
 
Član od: 13.12.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Neotvaranje pojednih stranica na netu.. + procesi u task manageru...

Help! Sve mi radi normalno, ali browser (Firefox) nece pojedine stranice da otvori uopste.. Evo npr. google.. otvori mi pocetnu ali kad krenem da pretrazujem, nema sanse.. I tako kod jos nekih random stranica.. U mozili samo prikazuje "loading..." i tako do u beskonacnost... ne pojavi se cak ni ono "page not found" il slicna upozorenja..
Neko vreme je radilo tako sto u task manageru pogasim vecinu procesa, ili probam u IE, sad nece ni tako... A sve ostalo radi najnormalnije, i istom brzinom kao i ranije... Takodje sam mislila da su u pitanju virusi, ali sve sam pobrisala i vratila u normalu, al opet nista... somebody help me, please?
ne mogu da zivim bez google-a i ostalih stranica na koje sam navikla
Inace, provajder mi je SezamPro..

I da li moze neko da mi ispise listu procesa u task manageru, odmah posle instalacije windowsa, pojavi mi se i do 46 procesa pri paljenju kompa, a da ne pricam kad pokrenem svoje programe.. A za pojedine procese sam ubedjena da nisu od mojih programa, a i da se nisu ranije pojavljivali.... pa cisto da ih eliminisem.. I koji je maximum procesa da bi komp radio kako valja? Ja sam sa ovom mojom gomilom imala problema samo dok nisam pobrisala viruse.. i da li svchost.exe treba da se pojavljuje 6 puta?

Tnx unapred

Poslednja ispravka: BlondY (15.5.2008 u 5:48)
BlondY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 10:38   #2
debelizmaj
Član
 
Član od: 24.7.2006.
Poruke: 56
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Neotvaranje pojednih stranica na netu.. + procesi u task manageru...

Imam i ja isti problem sa netom, tj adsl-om. Nece da otvori google, gmail, blic ostale strane otvara kao zmaj. A onda sam resio da resetujem modem na ono malo uvuceno dumence i sve se sredilo.
Meni je izgleda poceo da crkava modem pa mu je zasmetalo to sto je namesten port forwarding.
Vracanje na fabricka podesavanja i namestanje da ip i dns dobija automatski je zalecilo net.
P.S.
Sinoc sam probao opet da namestim port forward i vratio mi se problem....

Provajder je telekom.

Nadam se da ti je moje iskustvo pomoglo
Pozdrav
debelizmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 11:20   #3
AkuL
Novi član
 
Član od: 9.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neotvaranje pojednih stranica na netu.. + procesi u task manageru...

I ja sam na sezamu i imam slicne probleme ali samo na dva sajta mada to resavam rekonektovanjem i restartovanjem firefoxa mada stvarno nemam pojma u cemu je problem posto sve ostalo sljaka i protok je na maksimumu.

Sto se tice procesa nema sanse da ih imas 46 po fresh instalaciji ja ih imam 27 sa instaliranim programima i to na SP3 koji dodaje par procesa.Svchot se pojavljuje vise puta i to je uredu ali ostalo.Odakle ti instalacija sistema da nije neki "custommade" sa neta sto se vucu po torentima?
AkuL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 1:42   #4
BlondY
Novi član
 
Član od: 13.12.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neotvaranje pojednih stranica na netu.. + procesi u task manageru...

Instalacija windowsa nije sa torrenta, odavde je: http://msdn62.e-academy.com/elms/Sto...&np1=112&p=807 i trebalo bi tu nije problem

Ovako, resetovala sam podesavanja u Internet Options, omogucila cookies & iskljucila firewall. Isto. Isto je i kad iskljucim NOD32 tako da ne moze biti da mi firewall il slicno blokira
Dugmence za resetovanje modema nemam, reinstalirala sam i opet isto. Zvala sam provajdera i nije ni do njih.

Citat:
debelizmaj kaže: Pregled poruke
... namesten port forwarding.
Vracanje na fabricka podesavanja i namestanje da ip i dns..
Gde se ovo nalazi?
Cackala sam i u Firefoxu pod Tools-advanced-network-connections.. Opet isto...
By the way, jel bolje 'no proxy' ili 'auto-detect proxy for this network'?
Necu valjda morati opet da dizem sistem.. Tako nemam vremena, ni zivaca...a ne mogu da zivim sa ogranicenim netom
BlondY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 9:19   #5
BlondY
Novi član
 
Član od: 13.12.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neotvaranje pojednih stranica na netu.. + procesi u task manageru...

http://kb.mozillazine.org/Error_loading_websites#Error_loading_some_websites

evo ovde sam mnasla nesto o ovome.. da li bi neko pliz mogao da mi objasni kako da proverim ovo:

###
A hosts file has the ability to redirect Internet requests. Review your hosts file to see if it contains any entries other than 127.0.0.1 localhost .

i nesto od ovoga.. :

  • If you enabled network.http.pipelining (a "tweak" designed to improve page loading time), disable it in about:config by typing "pipelining" in the filter, right-clicking all entries, and choosing "Reset". (Also remove the associated entry in the user.js file, if it exists.)
  • If repeated attempts fail to open a website, Windows may have cached an unsuccessful DNS lookup attempt. This means that you may not be able to view a particular website until the cached result expires. As a workaround, you can flush the DNS cache (On Windows XP: "Start -> Run -> ipconfig /flushdns") then try loading the site again. See this discussion and this example.
  • If only web pages with IP-addresses beginning with one particular number won't load, then there may well be a problem with the subnetmask in the router. Check by sending a ping. Pings to all addresses beginning with this number will get lost, while others don't. Define the subnetmask more precisely. This has solved elusive problems more than once. An example of what has actually worked: IP-address: 85.x.x.x. Subnetmask that didn't work: 255.0.0.0. Subnetmask in the router that has solved the problem: 255.255.255.248.
ruter nemam, pa ne verujem da je do ovoga sa subnetmaskom... al nemam pojma, ne razumem se bas u ovo toliko
BlondY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
I kada na netu ne radim NISTA, saljem neke podatke (bytes sent ide 5kb/s)!? polarnimeda Operativni sistemi 6 21.12.2006 10:03
Asus K8N-E Deluxe firmware na netu? holodoc Osnovne komponente 4 5.9.2006 1:11
Kad sam na netu, iskacu prozorcici tipa "messege from..." i "fix registry"!? polarnimeda Operativni sistemi 2 2.7.2006 22:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com