Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.1.2006, 22:08   #1
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Nedoumica <3DS Max)

Dakle, pokusavam da izvedem Space/Universe okruzenje u max-u, i za sada sam samo poceo da razmisljam na tu temu, i ponesto probao.
Dakle pitanje je kako najrealisticnije napraviti svemirsko okruzenje u max-u?

Znaci, razmisljao sam prvo da nadjem koju sliku na net-u, ubacim je u max, dodam planete sa teksturama i gotovo.
Ali, kao prvo nijedna od slika koje se mogu naci nije dovoljno velika, da da osecaj sirine, a tilling tu ne pomaze mnogo, posto bi kamera u animaciji trebala da ide gotovo 180%.
Zatim mi je palo na pamet, da iskoristim starfield iz video posta, i dodam planete. Ni to mi se nije svidjalo.

Zadnja stvar koja mi pada na pamet jeste da napravim tri ogromne slike zvezda u photoshopu, zajedno sa alpha slikama koje cu da ubacim u opacity slot. Zatim da napravim tri ogromne sfere u maksu, sve jedna veca od druge, i tako dobijem utisak dubine, kada se kamera okrece.
Da zatim preko volume fog-a dodam zvezdanu prasinu, i na kraju da za planete koristim po dve lopte. Ova unutrasnja da bude prozeduralni materijal povrsine, a ova spoljna oblaci t.j. uopste atmosfera (preko alfe takodje sa noise ili smoke).

Sta vi mislite?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com