Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2008, 18:18   #21
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Simpatična mi je tvoja poruka, čak mi se dopada. Tako plastično pokazuje jednosmernost u formiranju jedne ličnosti koja bi se mogla smatrati idealnim članom foruma. Treba stvoriti ljude koji će se računarski visoko obrazovati na ovom forumu ali koji će usput misliti da je Ljermontov narodni heroj iz osme proleterske, da je Tigran Petrosjan violinista a da su Vasilij Kandinski, Antonio Gaudi i Amadeo Modigliani vezni red nekog engleskog fudbalskog kluba. Ne volem da zaboravim ni Donatela, Rafaela i Mikelanđela poznate Nindža kornjače.
Ovo je forum SK-a,dakle casopisa koji se bavi jelte kompujterima,ako ti je promaklo a ne promocija umetnicke galerije ili knjizevnog drustva
Ko hoce da se kulturno uzdize moze da ode na Wiki ili da uzme neku enciklopediju u sake-bilo elektronsku ili pravu-nacice sigurno dosta vise korisnijih stvari nego u Brbljaoni SK foruma
A tek internet da ne spominjem-ima linkova koliko hoces...
Ako mislis pak da me ne interesuje slikarstvo ili knjizevnost grdno si se za..bao
Samo smatram da su te teme ovde suvisne

Citat:
U pravu si da su jako važne rasprave tipa ATI - Nvidia, evo ne mogu da opišem koliko mi je u životu značilo što sam naučio i raspravljao o Trident grafičkim karticama, za koje ti najverovatnije nisi ni čuo.
Za tvoju informaciju ja sam prvi kompjuter imao jos od 4. razreda osnovne skole(prvo C64,pa onda Amigu)
A na satrapa zvanog PC sam presao tek 2001 godine i na svu srecu preskocio sam Trident graficke
Pa znas-svakako su na jednom forumu koji se bavi poglavito IT tematikom takve rasprave vaznije nego naklapanje o npr mitologiji

Citat:
Treba ukinuti Brbljaonicu i Opštu kulturu, to sam već rekao, zar ne?
Slazem se 200% uopste ja to ne krijem
Bez uvrede za ljude koji moderisu te sekcije
Doduse necu da budem nepravedan-stara Brbaljonica mi je bila daleko bolja nego ova "reformisana"
Makar je bila manja

Poslednja ispravka: Covenant (16.1.2008 u 18:44)
Covenant je offline  
Stara 16.1.2008, 18:36   #22
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Hehe, ako o svemu tome treba da uče na forumu, onda je to zaista zabrinjavajuće. Forum ne treba da zameni školu i ostale vidove obrazovanja. Ovo je forum SK-a i takvom tematikom se i bavi. Brbljaonica je samo mali "odušak" za ostatak foruma, kao što i drugi forumi imaju svoje Brbljaonice. Ne vidim zašto bi joj pridavali veću vrednost nego što ima i pravili od toga čitavu filozofiju.
Recimo da nisi primetio ni ti pa ni neki ljudi koji su mnogo više privrženi pisanoj reči od tebe kako sam u više od nekoliko navrata namerno potpisao ispod nekih citata pogrešna imena. Želeo sam da proverim koliko se pažljivo čita a ujedno da dođem u situaciju da me neko ispravi ali ni jednom se to nije desilo. Omiljeno mi je da potpisujem Marka Miljanova i Petra Petrovića Njegoša.

Ovo sad sam isključivo napisao inspirisan tvojom tvrdnjom o tome kako se i gde uči.


Neću se više baviti ovom tematikom, postoje pametniji ljudi koji uz to imaju izvršnu moć pa neka se oni bave, ako se ima čime i baviti.
Dalje učestvovanje u temi bi značilo da mi je stalo šta će biti i da li će išta biti sa tim delom foruma, a da se ne foliram uopšte mi nije važno. Dok mi je bilo važno pisao sam i pokušavao, nešto od toga je mnogo kasnije realizovano, po meni previše kasno da bi ozbiljnije zaživelo. Tako smo došli do situacija da se tema o Slikarima utapa i samo što nije potonula, kao i još neke teme za koje sam tvrdio da su itekako potrebne mladim ljudima koji posećuju samo ovo mesto ... Sasvim je očigledno da će pogrešna logika mnoge od njih oterati dalje u potrazi za znanjem pa i zabavom, ostaće samo oni pravoverni i čistokrvni zaljubljenici računarskih tehnologija. Srećom ili na žalost zavisno od ugla posmatranja, uz svu svoju ljubav ka računarima (kojima se duže bavim od 99,5% članova ovog sajta) ostalo mi je u mozgu i duši još uvek dovoljno mesta za razna druga voljenja i saznavanja, tako da ispada kako ne pripadam tom nekom novom ustrojstvu uzornih i dobrih članova.

Toliko. Neću više, obećavam.
Simke je offline  
Stara 16.1.2008, 18:39   #23
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Ili kao na ES tamo su ako se ne varam Madzone koji je slican Brbljaonici ovde na kraju premestili na poseban domen
Rasa je offline  
Stara 16.1.2008, 19:39   #24
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Recimo da nisi primetio ni ti pa ni neki ljudi koji su mnogo više privrženi pisanoj reči od tebe kako sam u više od nekoliko navrata namerno potpisao ispod nekih citata pogrešna imena.
Kojih citata? Vrlo retko čitam teme gde učestvuješ, tako da ne mogu ništa ni da primetim. Oni koji hoće da se obrazuju (ako hoće) o takvim stvarima, imaju sto puta bolje načine od ovog foruma, a ako neće ni da se prošetaju do lokalne biblioteke, ne vidim zašto bi ovaj forum trebao to da ispravlja. I uzgoj žitatrica je veoma bitna tema, ali je verovatno nećeš naći na sajtu npr. Filološkog fakulteta.
Da, skoro ista situacija je bila na ES sa MadZone-om koji je na kraju dobio i svoj domen, ali se slično kao i u Brbljaonici ne broje postovi, moderacija je labavija i niko ga ne shvata previše ozbiljno.
Bryan Fury je offline  
Stara 16.1.2008, 20:07   #25
Guterill
Banned
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 976
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 237 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Pa i tu se brblja!Znaci zezanje
Guterill je offline  
Stara 16.1.2008, 20:35   #26
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Pa možda eventualno da izbace brbljaonicu ali ostave opštu kulturu.
Ne vidim zašto bi je ukidali, to je mesto gde možeš da se odmoriš od rasprava tipa "da li je crysis dobra ili loša igre" koje idu do besvesti.

Za opuštanje je dobra, a to joj je i svrha. Ona ima ulogu školskog odmora, malo predaha i skretanja sa stručnih rasprava (ne kažem da je ostatak foruma naporan, naravno )
SirDuck je offline  
Stara 16.1.2008, 20:45   #27
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Pa možda eventualno da izbace brbljaonicu ali ostave opštu kulturu.
Ne vidim zašto bi je ukidali, to je mesto gde možeš da se odmoriš od rasprava tipa "da li je crysis dobra ili loša igre" koje idu do besvesti.

Za opuštanje je dobra, a to joj je i svrha. Ona ima ulogu školskog odmora, malo predaha i skretanja sa stručnih rasprava (ne kažem da je ostatak foruma naporan, naravno )
A kvizove?
I kvizovi da ostanu.
A "glavni deo brbljaonice o svemu i svačemu" može da se izbaci slobodno.
DobroslaV je offline  
Stara 16.1.2008, 21:09   #28
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Citat:
Dobroslav kaže: Pregled poruke
A kvizove?
I kvizovi da ostanu.
A "glavni deo brbljaonice o svemu i svačemu" može da se izbaci slobodno.
Pa što se mene tiče gori su kvizovi od ostatka brbljaonice.
SirDuck je offline  
Stara 16.1.2008, 21:27   #29
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

U ovom trenutku ne mislimo da šta izbacujemo.
Smirite se malo, nema potrebe navaljivati ko terijer.
VojaM je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
DobroslaV (16.1.2008)
Stara 16.1.2008, 21:38   #30
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Ova tema je poprilično skrenula od onoga što joj je bila namena.
Kako smo razjasnili nedoumice oko brojanja poruka (a i razne druge nedoumice), dalja priča vodi nas previše daleko.

Zaključano.
VojaM je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ATI nije ATI!? Evil_crack Prenosni računari 18 15.2.2008 19:55
Nesto je riknulo a nemam pojma sta! Master Neo Kvarovi 27 2.2.2008 16:33
Nova konfiguracija... ovo ili nesto drugo? FLASH Šta da kupim? 35 7.10.2007 1:18
Nesto ne radi a ja ne znam sta bofi Kvarovi 21 15.2.2006 3:01
nesto mi usporava otvaranje fajlova... dzambo Aplikativni softver 18 25.12.2005 0:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com