Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Nosači podataka Saveti u vezi sa kupovinom hard diskova, optičkih uređaja (CD/DVD), flash diskova, floppyja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.11.2006, 14:06   #21
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Verbatim je jedna velika lutrija
Posto je u pitanju veoma veoma popularan medij kod nas,razumljivo je da ima dosta falsifikata i skarta i to se posebno odnosi na diskove sa "stapa"
Moje iskustvo sa Verbatim dvd-ovima je lose-sa nekoliko njih sam imao problema(rezem disk,sve prodje ok,a kad hocu da procitam disk,on ga uopste ne prepoznaje!),a slicnih problema sam imao i sa Platinet dvd-ovima,koji posle odredjenog vremena postanu teze citljivi i koje preporucujem da zaobilazite u sirokom luku,kao i Verbatim koji nije nikako isti po kvalitetu kao njegovi Colorpastel i Crystal obicni cd-ovi...
Vidim ljudi pljuju Princo a ti dvd-ovi su skroz OK-ja sam narezao tuce drugarima i nikakvih problema nema,a neke koje sam rezao pre skoro godinu dana rade bez ikakvih problema....
Sto se tice najkvalitenijeg dvd-a ja bi rekao da je to Maxell(Ritek proizvodi)jeste da je za 5-6din skuplji,ali je odlican-narezao sam citavo tuce i nisam imao nikakvih problema...
Takodje su odlicni i Traxdata i Primedisc koje pravi i isti proizvodjac kao Maxell(Ritek)
Drugar hvali i Sky kojeg je narezao na hiljade jer se bavi ahmmh.... prodajom,koga ljudi obicnu pljuju a skroz je OK,a Verbatim je batalio jer je imao problema sa njim...
Sto se mene tice Verbatim dvd je shit,ali trademark cuda cini
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 19:52   #22
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Citat:
piskoonline kaže:
Pioneer nije ekvivalent kojim ćeš da tvrdiš kako je Princo ok... već NEC. Ako NEC nešto čita, onda je definitivno ok, jer je slabiji čitač od Pioneer-a, a upravo to se dešava sa Princom. Ni sa jednim nisam imao problema u rezanju, proces je prošao ok, kvalitet nakon rezanja izgledao je ok, a onda, zavisno od komada do komada, prvo se u Neru mogao videti pad kvaliteta na skeniranju površine, da bi (85% pri kraju diska, a nekad i svuda) postao nečitljiv... pre toga bi prošli kratku fazu kada ih npr. nisam mogao u celosti iščitati u NEC2500A a mogao u NEC3520A i još kraću kada nije moglo u NEC3520 a moglo u NEC4571A. A, neće ni u SkyVision IP966 - koji nije neki etalon za loše medije...
Prihvatam da sam naleteo na žnjnjnjnj klasu samog Princa, čak sam čuo da ga falsifikuju!!!, da, falsifikuju Princa... kao što je očigledno falsifikat tvoj TY Verbatim, kod toga nema priče. Usput, da li si promenio firmware novijim i po forumima proverio da li ti je zbog toga rezač-medij konflikt i nastao???
Eto, ja sam naveo i suprotan primer: no name diskovi, pakovani po 50 kom, koštali su 17,5 din po komadu, pisalo je da su 8x sertifikovani, a na u njima se lepo vidi da su TDK02 i režu se na 16x...
Ok to sa NEC-om.Ali sam bash napomenuo shto se tice (ne)citljivosti Princo medija posle nekog vremena, meni posle 2 godine oni rade kao i onog dana kada su narezani.A josh su u pitanju koncerti, preskakanje sa pocetka na kraj je gotovo trenutno (nema mucenja) shto je po meni znak da je disk citljiv.
Da, stavio sam najnoviji firmware josh kada se pojavio (pre godinu dana).Od tada se nove verzije nisu pojavljivale, mada i nema potrebe.Ovaj Tayo Yuden Verbatim je jedini disk sa kojim sam imao problema.
Shto se no name diskova tice, u svetu postoji relativno mali broj fabrika za proizvodnju medija, tako da teshko da cete naleteti na disk pravljen u Turskoj ili Rumuniji.Svi ti no name se prave u poznatim fabrikama.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 19:33   #23
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Meni najvise izdrazavaju SmartBuy diskovi,kome sam ih sve davao,ima tragova oranja na njima sa donje strane,a cita ih perfektno,sto se tice Datawrite i to su pouzdani diskovi,mada posle nekog vremena treba malo kvalitetniji citac da ih procita.Za Princo ne vredi ni komentarisati,moj rezac Philips kupljen u inostranstvu odbija da ih reze,ubacim disk, i krenem da rezem kad on izbaci disk sam od sebe i trazi da ubacim DVD,takodke ovo radi i sa nekim no name diskovima,toliko o njihovom kvalitetu.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji je vaš najozbiljniji program? nika100 Programiranje 79 8.1.2016 15:58
Svi koji imaju NEC (bilo koji)... REDisLAW Nosači podataka 42 2.6.2006 5:28
Koji je cooler najbolji za Athlon Xp Mr.Eco ŠDK - Osnovne komponente 6 3.5.2006 22:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com