Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2010, 17:23   #1
poletn
Član
 
Član od: 9.7.2006.
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Cloud Antivirus

Zanimaju me vasa misljenja u vezi novog pravca razvoja antivirus programa - Cloud Antivirus?? Koliko sam upucen u slucaju cloud antivirusa sve sto vam je potrebno u vezi zastite nalazi se negde na serveru... I onda, pretpostavljam da pri skeniranju vaseg racunara "neko" ima pristup svim vasim fajlovima.
Generalno me zanima mogucnost zloupotrebe antivirusa ovog tipa??
poletn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 18:49   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Cloud Antivirus

Citat:
poletn kaže: Pregled poruke
Zanimaju me vasa misljenja u vezi novog pravca razvoja antivirus programa - Cloud Antivirus?? Koliko sam upucen u slucaju cloud antivirusa sve sto vam je potrebno u vezi zastite nalazi se negde na serveru... I onda, pretpostavljam da pri skeniranju vaseg racunara "neko" ima pristup svim vasim fajlovima.
Generalno me zanima mogucnost zloupotrebe antivirusa ovog tipa??
Generalno, čak i pri skeniranju "običnim" antivirusom neko ima online pristup tvojim podacima putem definicija i/ili baze podataka, i ako se pokaže kao đubre može da skupi podatke u vidu statistike (koliko mp3,jpg,avi,xxx,yyy ili zzz sadržaja imaš na računaru) "da zna s kim ima posla" a može i u vidu application reporting wizarda da se domogne svega što imaš na komputeru ako previše vjeruješ "svojoj" antivirus kompaniji mada mislim da nisi nešto pretjerano interesantan/na zavjerenicima, statističarima, hakerima i ostaloj ekipi.
Takođe, upload bi (teoretski) trajao dosta dugo zavisno od brzine interneta koju imaš kao i od količine povjerenja koje imaš u svoj antivirus/sigurnosni paket/šta god.

Taj cloud sistem je navodno poboljšani sistem zaštite koji će sve više ljudi približiti ka Linuxu kao jedinoj (iole) sigurnoj platformi operativnih sistema.
Plaćaće ga upravo kompanije kojima je do "statistike" i koje žele utvrditi imaju li posla s piratima, krekerima i ostalom ekipom.
Tome će navodno kratkotrajno krekeri i pirati da stanu u kraj pa onda sve ponovo u krug, i tako novih 20-tak godina kao i prethodnih dvadeset.

Round and round...ipak se okreće.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2010, 9:25   #3
Arpad V.
Novi član
 
Član od: 14.9.2010.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Cloud Antivirus

I ja sam već probao Panda Cloud AV. Razumem koncept da je on uvek "up to date", ali mi se nije dopadalo da sve proverava i upoređuje sa online bazom podataka. Verovatno postoje neki problemi privatnosti i kod ostalih AV, ali ipak nisu toliko izraženi... bar meni... Moji favoriti su Avast 5 free i MS Security Essentials (s tim da ti za ovaj drugi treba "genuine" Windows)...
Arpad V. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, cloud, cloud antivirus


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lažni antivirusi NIx Car Zaštita 18 29.3.2011 17:47
Koji AntiVirus ? Aleksandar1 Zaštita 48 1.10.2010 14:02
ESET Smart Security ili NOD32 Antivirus? waterpolista Zaštita 8 11.7.2010 11:44
PORTABLE ANTIVIRUS - postoji li ovo...? LoneWolf Zaštita 7 19.2.2010 1:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com