Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2012, 15:49   #3141
what
Član
 
Član od: 7.3.2012.
Poruke: 78
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 13 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3


Хехе, па све у свему своди се на то да рипери убијају напредне цивилизације да би их спречили да направе рипере, мада Каталист не каже баш тако.

Citat:
...As good as Mass Effect 3 is — and it really is an exceptional game in many important ways...
Када прочитам овако нешто, одма' ми се преврну црева...

Poslednja ispravka: what (14.3.2012 u 15:56)
what je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 15:56   #3142
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Istorija se ponavlja, stvoreno se buni protiv tvorca, radja se haos. Riperi donose red u haos tako sto agente haosa unistavaju, i sve pocinje iz pocetka. Riperi jesu stvoreni, ali se oni ne mogu pobuniti protiv stvaraoca, jer se radi o razlicitim ravnima.
Drugim recima, x-ibit ili kako se vec pise nije bas u pravu
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 16:07   #3143
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Postavio sam istu sliku samo par posta iznad, ali kad vec stavljas, stavi u spojler jer slika otkriva radnju. Ma koliko nebulozna bila, opet nije fora da se spojlerise.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 16:12   #3144
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Andyui kaže: Pregled poruke
Istorija se ponavlja, stvoreno se buni protiv tvorca, radja se haos. Riperi donose red u haos tako sto agente haosa unistavaju, i sve pocinje iz pocetka. Riperi jesu stvoreni, ali se oni ne mogu pobuniti protiv stvaraoca, jer se radi o razlicitim ravnima.
Drugim recima, x-ibit ili kako se vec pise nije bas u pravu
Spoiler za Spojler:
Da, donose red u haos tako sto stvaraju haos, svaka cast pa ostavljaju za sobom tehnologiju kako bi se opet nove civilizacije razvile pa opet nanovo


Bravo, bravo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 16:13   #3145
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Sad sam bas pogledao tekst na linku na kojem je i slika. On lepo sazima (na pet poduzih strana) sta smeta onima kojima smeta kraj. Ocekivao sam da ce igri dati ocenu ispod 80, ali taj isti sto je to pisao dao je igri 88. Ocekujem da tako nesto dobije i u SK. Uostalom, ako su u SK dali istu ocenu ME i ME2, nece moci mnogo nizu ME3 (koji je bolji od ME2)
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 16:24   #3146
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Spoiler za Spojler:
Da, donose red u haos tako sto stvaraju haos, svaka cast pa ostavljaju za sobom tehnologiju kako bi se opet nove civilizacije razvile pa opet nanovo


Bravo, bravo.
Spoiler za Spojler:
Koliko sam shvatio, oni red i haos shvataju na drugi nacin nego mi (vise puta reaperi govore Separdu da je njemu to nepojmljivo). Nije, opet kolko sam shvatio iz datog, rec o ratnoj steti, i haosu koji rat stvara, vec o razvlascivanju dominantnih oblika. Reaperi naprave clean sweep, nestanu, a male civilizacije dobiju priliku. Mozda nije eksplicitno receno (pa valjda i sami mozemo nesto da domislimo), ali imam utisak da se malima ostavlja prilika da bi se videlo da li ce oni uciniti drugacije (ostavlja im se slobodna volja)
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 17:07   #3147
what
Član
 
Član od: 7.3.2012.
Poruke: 78
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 13 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Postavio sam istu sliku samo par posta iznad, ali kad vec stavljas, stavi u spojler jer slika otkriva radnju. Ma koliko nebulozna bila, opet nije fora da se spojlerise.
Па то и јесте цитат од тебе, само што није хтела слика да остане у цитату, па сам био приморан да обришем quote таг.

Citat:
Andyui kaže: Pregled poruke
Spoiler za Spojler:
Koliko sam shvatio, oni red i haos shvataju na drugi nacin nego mi (vise puta reaperi govore Separdu da je njemu to nepojmljivo). Nije, opet kolko sam shvatio iz datog, rec o ratnoj steti, i haosu koji rat stvara, vec o razvlascivanju dominantnih oblika. Reaperi naprave clean sweep, nestanu, a male civilizacije dobiju priliku. Mozda nije eksplicitno receno (pa valjda i sami mozemo nesto da domislimo), ali imam utisak da se malima ostavlja prilika da bi se videlo da li ce oni uciniti drugacije (ostavlja im se slobodna volja)
Мислим да не треба обраћати пажњу на то и нешто ту умовати у вези приче с обзиром да су МЕ1 са једне стране, а МЕ2 и поготово МЕ3 с друге у међусобној контрадикцији. Мада, МЕ3 је у контрадикцији чак и са самим собом, тако да уопште не треба да чуди што се не слаже са причом МЕ1...
what je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 17:41   #3148
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Mass Effect 3

bioware responds to mass effect 3 ending controversy

http://www.egmnow.com/articles/news/...g-controversy/
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 17:47   #3149
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Znam da mnogi mrze ovog lika, nije nesto slazem se u tome, ali u ovom videu ispod mozda i lezi problem ME3 kao igre. Samo cu reci jersey shore i ME3.

jersey shore i ME3???


Inace kad smo kod tumacenja krajeva, nesto mi mnogo sumljivo da kraj ima bas toliko duboko znacenje. Ne kazem da nema, ali prosecni korisnik ME3 nema mozdane vijuge da to svari bas najbolje. Pre svega mislim na zapadne klince koji igraju ovo cudo.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
filpan (12.4.2012), Marko Radonjic (14.3.2012)
Stara 14.3.2012, 17:53   #3150
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Posle završene igre, borim se sa suprotstavljenim osećanjima. Ovo kažem kao veliki fan franšize. Kao da na svaki dođe po jedan .

Neću da ulazim u neku preduboku analizu, da hijenama sa ovog foruma ne bih dao dodatnog materijala, ali moram da kažem da sam spreman da Bioware-u oprostim mnoge brljotine samo zbog onih desetak minuta sa Garusom, na onoj terasi na Sitadeli, a posebno što
Spoiler za :
sam konačno dobio priliku da roknem Udinu. U svom gejmerskom životu nisam slađe stisnuo levi klik! Žao mi samo što mu metak u čelu nije završio.

Spoiler za Samo mali rant glede kraja.:
U vezi teorije o indoktrinaciji... sve je to super, ali svi ti nagoveštaji nisu dovoljno jasni u toku igre. Ja sam sve vreme klinca doživljavao kao Šepardov osećaj krivice što je napustio Zemlju, a ujedno i nemoći, jer je napuštanje Zemlje bilo neophodno. Na kraju ispada da je klinac podmukli plan Harbrindžera da preyebe Šepiku i privoli ga na svoju stranu. Okej, strava, do jaja, ali yebeš ti to ako je meni (a i veeelikoj većini drugih igrača)potrebno dodatno razjašnjavanje, upućivanje, usmeravanje...
I samo da povučem reč, za ono kad sam rekao da mi klinac ne smeta (kad sam komentarisao demo). Mislim da nema potrebe da obrazlažem.

I samo jedno pitanje, možda neko zna odgovor: Otkud Riperima ideja da stave Zemlju kao prvu na listi planeta za žetvu? Čime smo zaslužili tu čast pored, recimo, Asarija, za koje se više puta u igri kaže da su najrazvijenija rasa u galaksiji? Šta, malo nam se svete, jer je Šepika "od naški"?
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 18:12   #3151
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Pandemonium kaže: Pregled poruke
Spoiler za Samo mali rant glede kraja.:
U vezi teorije o indoktrinaciji... sve je to super, ali svi ti nagoveštaji nisu dovoljno jasni u toku igre. Ja sam sve vreme klinca doživljavao kao Šepardov osećaj krivice što je napustio Zemlju, a ujedno i nemoći, jer je napuštanje Zemlje bilo neophodno. Na kraju ispada da je klinac podmukli plan Harbrindžera da preyebe Šepiku i privoli ga na svoju stranu. Okej, strava, do jaja, ali yebeš ti to ako je meni (a i veeelikoj većini drugih igrača)potrebno dodatno razjašnjavanje, upućivanje, usmeravanje...
I samo da povučem reč, za ono kad sam rekao da mi klinac ne smeta (kad sam komentarisao demo). Mislim da nema potrebe da obrazlažem.

I samo jedno pitanje, možda neko zna odgovor: Otkud Riperima ideja da stave Zemlju kao prvu na listi planeta za žetvu? Čime smo zaslužili tu čast pored, recimo, Asarija, za koje se više puta u igri kaže da su najrazvijenija rasa u galaksiji? Šta, malo nam se svete, jer je Šepika "od naški"?
Na ta pitanja nigde neces naci odgovora, nigde. Zato sam rekao da je najveci problem igre njen pocetak i njen kraj, ovaj standardni ME deo gde setamo po galaksini, spasavamo neduzne, srecemo zanimljive likove je odlican, ali dzaba kad imas dve velike rupe, pocetak i kraj.

I da dodam da je zemlja negde u sredini galaksije, dakle mnogo bi lakse bilo da se krene sa nekog kraja pa ka sredini i da se tako unistavaju rase, ovaj smisao da se krene od sredine, a da pritom sebi ne naprave nakakvo uporiste u galaksiji je odvratno glupo. I jos...

Spoiler za dalje:
Nigde se ne pominje da je Asari planeta u takvoj katastrofi dok mi ne dodjemo na nju. Zemlja sa nejakim ljudima mesecima uspeva da se brani, a Asariji koji su mnogo bolje obuceni i tehnoloski napredniji nisu uspeli ni jedan dan da izdrze. GLUPOST


I posle neki likovi ovde tvrde da je ovo NAJBOLJA IGRA IKAD. Pa ovo bi tesko proslo kao dobar akcioni film. Opet moje besnilo prica!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
efil82 (14.3.2012), Pandemonium (14.3.2012)
Stara 14.3.2012, 18:34   #3152
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
...ovaj standardni ME deo gde setamo po galaksini, spasavamo neduzne, srecemo zanimljive likove je odlican, ali dzaba kad imas dve velike rupe, pocetak i kraj.
Da, sa ovim se potpuno slažem. Bioware je davno rekao da je ME zamišljen kao trilogija, ali nešto čisto sumnjam da su od početka znali kako će da se razvija i završi. Ovaj kraj ima slisla i logike koliko i član radikalne stranke koji podržava gej paradu. Evo, sad mi na pamet pade
Spoiler za kraj koji ima više smisla::
Crucible u stvari generiše džinovski, abnormalni EMP. Ako su Riperi mašine, EMP mi deluje kao fino oružje. Istina, syebala bi se i sva ostala elektronika, al bar bi eliminisao pretnju istrebljenja... čak sam i za svrhu i postojanje Ripera dobio bolju ideju, al bolje da ne smaram s tim.
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pandemonium na korisnoj poruci:
efil82 (14.3.2012)
Stara 14.3.2012, 19:04   #3153
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Igra ima toliko rupa shto se zapleta i zdrave logike tiche da kraj sam po sebi i nije toliko vazan.Mrzi me sve da ih nabrajam ali ima ih na desetine.Naravno ako dovoljno izanalizirash neku glupos mozesh u svakoj rupi da nadjesh dublje kosmichko znachenje,ali ako toga nema "in game" nije se ni desilo nego je samo tvoja spekulacija.A igra uopshte nije sugestivna ni metaforichna tako da su sva ta preanaliziranja pishchevih brainfarta vatanje za slamku.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku efil82 na korisnoj poruci:
Asmodeus (22.3.2012), what (16.3.2012)
Stara 14.3.2012, 19:09   #3154
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Evo nekih novih vesti što se tiče kraja.
Od relativno sigurnog izvora (koji je leakovao prošli DLC) dolazi i ova informacija.
Elem, priča se da će BioWare izdati besplatan DLC pod nazivom "The Truth", koji će dovesti priču do svog pravog kraja.
Kao razlog se navodi želja autora da izmene prvobitni kraj koji je iscureo na internet znatno pre izlaska igre, ali nisu stigli da ceo kraj uguraju u igru (u ovo vreme je valjda kraj fiskalne godine za EA).
Sounds interesting, if it's true to begin with...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 19:18   #3155
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Igra ima toliko rupa shto se zapleta i zdrave logike tiche da kraj sam po sebi i nije toliko vazan.Mrzi me sve da ih nabrajam ali ima ih na desetine.Naravno ako dovoljno izanalizirash neku glupos mozesh u svakoj rupi da nadjesh dublje kosmichko znachenje,ali ako toga nema "in game" nije se ni desilo nego je samo tvoja spekulacija.A igra uopshte nije sugestivna ni metaforichna tako da su sva ta preanaliziranja pishchevih brainfarta vatanje za slamku.
100% tacno.

Vidi se iz aviona da je pisac poprilicno neuk sa informatickom generacijom. Da verovatno nema pojma sta su to video igre, pa je pokusao da primeni neku tupavu filozofiju.

Sve me to podseca na mog profesora sociologije koji je pokusao da objasni Tesline izume grupi inzenjera, i da pritom bude ubedjen da zna bolje od njih sta je tesla izumeo (transformator sa kruznim kretanjem).

@Vulee, Evo i oni su priznali da su zbrzali igru i da je kraj ocajan, ako je ovo istina, sta sad? Ovo je samo pokusaj da se iskobeljaju iz go**na. Dal neko zna sta je trebao da bude taj likovani kraj?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 19:28   #3156
what
Član
 
Član od: 7.3.2012.
Poruke: 78
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 13 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
pandemonium kaže: Pregled poruke
...ali moram da kažem da sam spreman da bioware-u oprostim mnoge brljotine samo zbog onih desetak minuta sa garusom, na onoj terasi na sitadeli...
Шта је ту добро?

Poslednja ispravka: what (14.3.2012 u 20:15)
what je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 20:14   #3157
Pegasus
Član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: Blue skies
Poruke: 462
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 113 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3



Pegasus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pegasus na korisnoj poruci:
pentraksil (14.3.2012), Skenderevo (14.3.2012)
Stara 14.3.2012, 20:34   #3158
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Rece Hadson (Casey, reziser ako se ne varam), da su i hteli da naprave nesto o cemu ce ljudi posle pricati i sto ce moci da interpretiraju
Btw, neko rece ako nema in game onda ne postoji. To ne mora biti, kad nesto napravis onda u tome mogu postojati stvari kojih ni ti sam nisi bio svestan, ili koje nisi nameravao da stavis. Ovde govorim uopste, ne specificno za kraj ME3
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 20:34   #3159
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
@Vulee, Evo i oni su priznali da su zbrzali igru i da je kraj ocajan, ako je ovo istina, sta sad? Ovo je samo pokusaj da se iskobeljaju iz go**na.
Vazno je da su od recezenata dobili sve same devetke i desetke, cak pojedini dizu svoj glas da ih brane od igraca (homofobi, trolovi, hejteri..).

Krecem za koji dan sa igranjem, pa cete uskoro dobiti 100% objektivnu i nepristrasnu analizu..

nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
efil82 (14.3.2012)
Stara 14.3.2012, 20:37   #3160
Nicklord
Veteran
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: Paraćin-Beograd
Poruke: 885
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 220 puta na 131 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nicklord
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Evo tek sam prešao igru i nisam čitao temu osim zadnjih par strana pa ne znam da li ovo vec neko pitano...
Spoiler za šta bi drugo nego kraj :D:

... na kraju kada sam dobio da biram šta ću da uradim ja sam izabrao initiate synthesis between
organic and synthetic life, i ako sam ja dobro video, ja sam ga završio E, ja sad vidim da se priča da Šepard preživi šta god da uradiš, pa nije baš najjasnije sad kako jer sam svojim očima video kako čovek nestaje

Mada uvek postoji opcija da je ovo samo uveritira za ME4 i da je ono na kraju Šepard halucinirao

Poslednja ispravka: Nicklord (14.3.2012 u 21:15)
Nicklord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, multiplayer, rpg, srbija


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com