Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2021, 17:27   #601
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ubi + verzija je ultimate.

Dakle ima sve, ali veće ekspanzije dolaze tek na proleće i leto.

Za mene je Odiseja bolja po nekim elementima i po svetu.

A Valhalla po priči i gameplayu.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Fabriek na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (10.1.2021)
Stara 10.1.2021, 17:41   #602
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 902
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Vladimirus86 kaže:
Treba mi kratak odgovor od ljudi koji su prešli igru jer se razmišljam da uplatim Ubisoft+ i skinem ovo.

Da li je igra bolja od Odiseje i da li Ubisoft+ uključuje sve dodatke koji su izašli uz igru?

Odiseju sam prešao na mišiće zbog mnogobrojnih fetch kvestova i ne baš dobre glavne priče.
Дефинитивно је ово бољи Assassin's Creed од бар претходна три.
А и боља игра од бар претходне две.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sp01 na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (10.1.2021)
Stara 10.1.2021, 18:45   #603
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Treba mi kratak odgovor od ljudi koji su prešli igru jer se razmišljam da uplatim Ubisoft+ i skinem ovo.

Da li je igra bolja od Odiseje i da li Ubisoft+ uključuje sve dodatke koji su izašli uz igru?

Odiseju sam prešao na mišiće zbog mnogobrojnih fetch kvestova i ne baš dobre glavne priče.
Pisao sam ja ranije o tome, za mene je ovo neuporedivo bolje od Odiseje. OK je Odiseja ali sam je ja licno zamrzeo zbog prenatrpanosti mape, nesto losijeg dizajna iste (opet, prenatrpana), gomile besmislenih zadataka i sakupljanje opreme koja je, opet , prenatrpan sistem.

Valhalla je za mene bolja u svim aspektima...Osim sto je mozda previse razvucena.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (10.1.2021)
Stara 10.1.2021, 18:51   #604
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Kakva su vasa iskustva po pitanju bagova? Razmisljao sam da nabavim Valhalu posto zavrsim sa ponovnim prelazom Mass Effect trilogije, nadam se da bi do tada izbacili jos koji patch. Ali ako je igra i dalje bugfest, radije bih sacekao jos koji mesec ili koliko im vec treba da srede igru...

I kakva je prica u poredjenju sa Odisejom? Prica i likovi su mi bili glavni razlog sto mi Odiseja nije uopste legla. Kasandra je bila... ok lik, ali svi ostali su bili za zaborav (bukvalno, presao sam igru pre godinu dana i ne secam se imena ni jednog sporednog lika), kao i sama glavna prica. Lejlu/Lanu ili kako se vec zvao glavni lik u modernom vremenu ne bih ni komentarisao koliko je lose napisana... Scena kada u modernoj prici "sretne" nekog lika iz proslosti i njena reakcija na sudbinu tog lika mi je ostala urezana u secanju kao nesto najgluplje sam video u nekoj igri.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2021, 19:08   #605
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 902
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Лично нисам имао никакве страшне багове, само глупости пар пута - анимација кретања животиње, стоји у месту а креће се.

Све је овде боље од Одисеје.
Ако си волео старе игре или си пак фан серијала... Прича, ситни детаљи и повезаност са осталим играма ће да ти легну као будали шамар.
Кулминација свега је да серијал, што се тога тиче, након 6 година коначно више не стоји у месту.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sp01 na korisnoj poruci:
Leonida (10.1.2021)
Stara 10.1.2021, 20:03   #606
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Voleo sam sve naslove do (i ukljucujuci) Black Flag, pogotovo Ezio trilogiju koju ni sam ne znam koliko puta sam presao... Od naslova koji su izasli posle BF jedino sam jos Origins presao sa uzivanjem, ostalo bolje da ne komentarisem. Vidim da je na igri radio isti tim kao za Origins + da se vratio Darby McDevitt, pa zbog toga bih rado probao i Valhalu. Isto mi se dopada sto citam da je veci fokus na modernom vremenu, doduse tu je i dalje ova Lejla spodoba pa i ne znam koliki je to zapravo plus.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2021, 22:02   #607
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Treba mi kratak odgovor od ljudi koji su prešli igru jer se razmišljam da uplatim Ubisoft+ i skinem ovo.

Da li je igra bolja od Odiseje i da li Ubisoft+ uključuje sve dodatke koji su izašli uz igru?

Odiseju sam prešao na mišiće zbog mnogobrojnih fetch kvestova i ne baš dobre glavne priče.
Ja zagrizao metak, uz'o igru.
Posle 15h odradio uninstall, jbg, ne mogu više Ubisoft OW igre i njihov srednje žalosni gejmplej da svarim pa sve da im scenario pišu Sapkovski, Martin, Morgan I ko sve ne.

Ko zna, možda joj dam još jednu šansu, ako mi se mišljenje promeni, rado ću se vratiti ovde i povući svoje reči.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Leonida (10.1.2021), Vladimirus86 (10.1.2021)
Stara 10.1.2021, 22:45   #608
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

^ Ja stvarno ne znam sta je sa tom firmom vise.

Znaci igram sa drugarom Wildlands i vec posle par sati inicijalne zabave, poceo cir na zeludcu da mi radi.

Mnogo mi je krivo, jer imaju zestokog potencijala, ali fali im to nesto. Ili jos bolje receno, treba ta neka repetativnost, nekreativnost da se izbaci iz njihovih igara.

Wildlands za svaku sjajnu stvar ima kontru, nesto sto je ocajno odradjeno. Ne secam se sta sam njihovo igrao pre ovoga, ali apsolutno isti osecaj.

Ne mogu da pinpointujem sta je to tacno sto me iritira kod njihovih igara, dal je engine u pitanju ili sta je, ali zalosno je...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2021, 22:53   #609
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.884
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Idu na kvantitet, umesto na kvalitet, tako je procenio njihov menadzment da treba i to je to.
Neko ko radi reviziju, kontrolu kvaliteta i vraca na doradu ocigledno ima jedini prioritet da se ispostuju rokovi..
Ubisoft je masovna proizvodnja, stancovanje.
Na primer, susta suprotnost su igre kao sto su Death Stranding, Horizon Zero Dawn itd.. gde je mnogo vise truda ulozeno.. u sve.

Kao sto napisa Dex, ubisoftu ce uskoro AI generisati side questove
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2021, 18:40   #610
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ima ljudi koji misle da je ova igra "predugačka". Ja, lično, volim kad su igre dugačke, jer ne želim da dajem 50-60 evra za nešto što bi igrao 10-ak sati ma koliko kvalitetno bilo.

Sad, da li je ova igra takva zavisi od onoga ko je igra. Ja, sa sindromom hrčka, kad treba da pređem neku razdaljinu u igri vidim da usput ima po 2-3 misterije ili neka "blaga" da se pokupe, pa nemam utisak kao u prošlim igrama da treba da jašem nekoliko muta u prazno da bi došao do negde. Veoma često i za neka manja "blaga" (kože i gvožđe) treba provaliti kako se ulazi u kuću ili kako pronaći ključ za zaključan sanduk što je vrlo dobrodošla zanimacija. Misterije su kratke, ima ih smešnih, zanimljivih i dosadnih, ali se ne ponavljaju.

Pominjali su neke jednolične raidove, ali sam završio igru sa 20-ak raidova za 100-ak sati - 15-ak crkvi (sve različite veličine i građevina) na kojima se skuplja materijal za nadogradnju naselja i jedno 4-5 vojnih ispostava koje su mi naišle usput. Naravno, tih vojnih/banditskijh ispostava nema mnogo, sva su različita i MNOGO BOLJE odrađena od onih malih milion u Odiseji koja su prekopirana iz tri templejta. Uglavnom, to mi nije bilo ni najmanje dosadno.

Da ne dužim, meni je Valhala mnogo bolja od Originsa i Odiseje, naravno da ima svojih mana, ali bar je grajnd napravljen zanimljivijim, jer do ogromne većine toga treba malo mućnuti glavom kako doći do nečega. Predeli su standardno odlični, izleti u Asgard i Jotunhajm sasvim solidni, deo sa Vinlandom me je oduševio i ne razumem ljude koji posle par sati batale igru, ne shvatajući da se nalaze u jednom malo većem tutorijalu, jer prava igra počinje tek kada se dođe do Engleske...

Ali ako je neko očekivao nešto sasvim drugačije od Origins/Odyssey premise, onda stvarno...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2021, 12:37   #611
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Kao sto neko rece, Ubisoft igre ovakvog tipa su za one koji skupljaju djubre i smece po stanu. Odnosno sve na sta naidju.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2021, 12:46   #612
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
sp01 kaže: Pregled poruke
Лично нисам имао никакве страшне багове, само глупости пар пута - анимација кретања животиње, стоји у месту а креће се.
ovo je mislim prva igra u kojoj ne mogu da završim misiju zbog bagova. a igram već dugo igre.

Spoiler za spojler:
poslednja misija u asgardu,borba sa vukom. zaroni ispod zemlje i više ne izlazi napolje,samo ore.


nemam poslednji peč,valjda je njime ispravljeno,moraću da ga instaliram.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2021, 14:50   #613
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ručni savegame.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2021, 19:27   #614
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Šta ručni save game?
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2021, 19:47   #615
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Pa treba često sačuvati igru, ručno (manuelno), ne automatski, to važi za sve koji igraju, jer u slučaju da se desi takav bag kao što se tebi desio, da možeš ponovo da učitaš pre nego što se dogodio.

O tome je reč.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2021, 19:59   #616
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Ja zagrizao metak, uz'o igru.
Posle 15h odradio uninstall, jbg, ne mogu više Ubisoft OW igre i njihov srednje žalosni gejmplej da svarim pa sve da im scenario pišu Sapkovski, Martin, Morgan I ko sve ne.

Ko zna, možda joj dam još jednu šansu, ako mi se mišljenje promeni, rado ću se vratiti ovde i povući svoje reči.
Vidi, AC Valhalla je kao sarma sa previse kupusa. Meso i pirinac unutra su super kvalitetni, ali dzabe kad treba da obrstis previse kupusa tako da dok dodjes do mesa smuci ti se svakako... a ne postoji nacin da je odmotas i pojedes samo najukusniji deo. Tako je i ovde - prica sa Eivorom, Sigurdom, Asgardom... je zanimljiva, ali toliko sporo napreduje zbog monotonih i repetitivnih "teritorija" da ti se prosto zgadi igra dok ne dodjes do kraja.

Obrisao sam je na drugoj teritoriji kad sam video da ih ima 16 (WTF). Raid je zanimljiv prvi, drugi, treci put.... onda shvatis da svaki put radis isto da bi dobio malo glavne price na kasicicu i da bi ti Ubisoft prao mozak sa "NEXT GENERATION OPEN WORLD" marketingom. Rekao sam sebi da posle Odiseje vise nikada ne kupujem AC igru, ali povukao me marketing i placene recenzije... zao mi je sto nisam video SkillUp recenziju pre nego sto sam je kupio.

TLDR: ko nije apsolutni fanatik za AC igrama, neka saceka CIPIRIPI.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (12.1.2021)
Stara 12.1.2021, 21:54   #617
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ja stavio da se skida.
Jbga, pogledao sam par epskih scena zadnje sezone Vikinga i naložio se na tematiku...

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Tako je i ovde - prica sa Eivorom, Sigurdom, Asgardom... je zanimljiva, ali toliko sporo napreduje zbog monotonih i repetitivnih "teritorija" da ti se prosto zgadi igra dok ne dodjes do kraja.
Ovo je mene smorilo u Odiseji.

Jel i ovde postoji kult koji ponovo jurimo da istrebimo?
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2021, 0:07   #618
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Jel i ovde postoji kult koji ponovo jurimo da istrebimo?
Yep, na isti način uvezano kao i u Odiseji (možda blage razlike): likovi koji su u manjoj ili većoj meri uvezani u glavni quest, dok dobar deo grane otkrivaš i ubijaš dok radiš sporedni sadržaj.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2021, 0:20   #619
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Pa treba često sačuvati igru, ručno (manuelno), ne automatski, to važi za sve koji igraju, jer u slučaju da se desi takav bag kao što se tebi desio, da možeš ponovo da učitaš pre nego što se dogodio.

O tome je reč.
ma ne, nije to problem... Napustim misiju i krenem dalje, s obzirom da to nije vezano previše za glavnu priču.
Samo ono, ne mogu da završim tak deo a ostala mi samo ta jedna borba.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2021, 0:26   #620
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 902
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Пробај да учиташ неки сејв пре разговора са Сигурдом. И одмах мануелно сними, па учитај њега следећи пут ако буде било потребе.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Origins Emix Akcione igre 582 8.4.2024 16:06
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Rebellion Dantheus Igre za mobilne telefone 0 27.6.2017 22:40
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com