Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.5.2020, 7:21   #1541
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Evo je akcija:

https://www.wingamestore.com/product...verse-Edition/

Prodavnica je legitimna (već sam kupovao), dobiješ ključ koji aktiviraš na Steamu.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Kadafi (3.5.2020)
Stara 3.5.2020, 13:07   #1542
Kadafi
Član
 
Član od: 20.1.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
evo je akcija:

https://www.wingamestore.com/product...verse-edition/

prodavnica je legitimna (već sam kupovao), dobiješ ključ koji aktiviraš na steamu.
Купио.Хвала другари, шта ми сад треба од тих печева да бих играо двојку ?
Кренућу од ње
Kadafi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2020, 14:20   #1543
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

gothic2_fix-2.6.0.0-rev2.exe

Gothic2_PlayerKit-2.8.exe

G2NoTR-SystemPack-1.8.exe

Ovim redosledom. Nakon toga raspakuj g2notr_eng_patch.rar
u folder igre...

Ne zaboravi da podesis opcije, grafika na defaultu nije na max...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Shades na korisnoj poruci:
bokela (5.5.2020), Kadafi (3.5.2020)
Stara 3.5.2020, 15:03   #1544
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Ako imas windows 7 i vec patchovanu igru (npr GoG verzija) u sustini nista od svega gorenavedenog ti ne treba osim mozda tog rar fajla. Sva tri patcha u exe fajlovima su za igranje na Osmici i Desetki - instaliras bas tim redosledom kako je Shades napisao. Default daljina u podesavanjima je 100 posto a mozes je podesiti na 300 posto, mnogo bolje izgleda, nasviraj sve na maksimum maksimuma - cak je i pozeljno jer na sadasnjim kompjuterima igra trosi zanemarljivo resursa pa nekad takt procesora nece da se podigne sa najnizeg i igra secne... U ono vreme verovatno i najlepsa RPG igra a nije bila ludacki hardverski zahtevna.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2020, 2:22   #1545
Kadafi
Član
 
Član od: 20.1.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Играо нека 2 сата, за сада и нисам нешто претерано одушевљен.

Како да користим лук и стрелу :d
Kadafi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2020, 8:40   #1546
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Moras da imas luk i naravno i strele E sad, udjes u inventar pa selektujes luk i u posebnom polju i strele, kasnije u igri dobijaces mogucnost da koristis i druge vrste strela (i sa obicnim lukom mozes koristiti zapaljive strele npr) kao i jace lukove ali i samostrele. Tek kada selektujes i strele u inventaru moci ces da gadjas.
Ne odustaj, kontrole jesu malo cudne ali kada ih savladas brzo ces se navici. Igra pruza brojne mogucnosti koriscenja maltene svega na sta mozes naici u tom svetu ako imas potrebne vestine tj opremu - mozes koristiti i sto alhemicara, i opremu kovaca (topionice, tocila, kalupe, kaliti celik..) mozes uciti da lovis, odvajas meso, kandze, zube i kozu ulovljenih zveri, na svakoj logorskoj vatri mozes peci meso koje je mnogo bolje za podizanje healtha od sirovog, mozes koristiti tiganje tj kuhinje po kucama za spremanje jela tj przenje mesa, kazane itd itd. U Chorinisu mozes posetiti i javnu kucu npr. - toga je bilo i ranije u igrama ali ne i u RPG-u. Svet je izuzetno dinamican i zivotan, samo mu daj sansu. I moja prva reakcija na kontrole je bila - sta je bre ovo? Ipak, brzo se udje u stos.

Poslednja ispravka: Laskaris (4.5.2020 u 8:52)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Kadafi (4.5.2020)
Stara 4.5.2020, 11:43   #1547
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Probao sam ove patcheve po redoslijedu koji ste dali za G2 NotR, i radi. Ako se ne varam ovo malo spušta verziju igre u odnosu na onu sa GOG-a (možda sa 2.7 na 2.6). Igrao sam ovu odličnu igru i ranije, sad sam samo uzeo da probam, i da uđem u igru da opet "pomirišem" tu atmosferu
A i da probam da li radi na 2560x1440 rezoluciji, i radi.
Ne znam šta je tačno PlayerKit ni šta on donosi.

Blago onima koji ovo igraju po prvi put, još sa svim ovim patchevima.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2020, 12:37   #1548
Kadafi
Član
 
Član od: 20.1.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
laskaris kaže: Pregled poruke
moras da imas luk i naravno i strele e sad, udjes u inventar pa selektujes luk i u posebnom polju i strele, kasnije u igri dobijaces mogucnost da koristis i druge vrste strela (i sa obicnim lukom mozes koristiti zapaljive strele npr) kao i jace lukove ali i samostrele. Tek kada selektujes i strele u inventaru moci ces da gadjas.
Ne odustaj, kontrole jesu malo cudne ali kada ih savladas brzo ces se navici. Igra pruza brojne mogucnosti koriscenja maltene svega na sta mozes naici u tom svetu ako imas potrebne vestine tj opremu - mozes koristiti i sto alhemicara, i opremu kovaca (topionice, tocila, kalupe, kaliti celik..) mozes uciti da lovis, odvajas meso, kandze, zube i kozu ulovljenih zveri, na svakoj logorskoj vatri mozes peci meso koje je mnogo bolje za podizanje healtha od sirovog, mozes koristiti tiganje tj kuhinje po kucama za spremanje jela tj przenje mesa, kazane itd itd. U chorinisu mozes posetiti i javnu kucu npr. - toga je bilo i ranije u igrama ali ne i u rpg-u. Svet je izuzetno dinamican i zivotan, samo mu daj sansu. I moja prva reakcija na kontrole je bila - sta je bre ovo? Ipak, brzo se udje u stos.
Да, нашао сам негде лук и неке стреле али нисам знао како да селектујем стреле. Пробаћу опет мало касније...
Kadafi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2020, 13:36   #1549
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Pozdrav, komsija. I mene je ova tema natjerala da igram ponovo. System pack otkljucava framerate (koji je u originalu na 25fps fiksiran). Verzija ide na 2.6 zbog kombatibilnosti modova.

Kakvo biranje strela, luk se bira na broj 2 na tastaturi (jedino ne frcera ako nemas niti jednu strelu)...

@kadafi
Igra je brutalna prvih 10 levela tako da se nemoj demoralisati.
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2020, 14:28   #1550
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Moras imati u inventaru selektovane i strele inace nece da moze. Ako imas obicne i zapaljive strele kako ce luk znati sta da odapne? Upravo igram G3 i bogami je tako a bilo je tako i u svim prethodnim nastavcima, skoro sasvim sam siguran.


Igra je brutalna i na mnogo visim levelima od desetog jer nema sanse da prezivis ni na 20+ levelu simultani napad ozbiljnijih protivnika u bliskoj borbi. Luk i strela kao i magije u igri su daleko laksi nacin za prelazenje i prezivljavanje. Bliska borba je dok ne dobijes teski oklop poprilicno problematicna. Bezanje u Gothic serijalu je aktuelna taktika maltene do kraja igre a na pocetku igre skoro jedini nacin da prezivis susret sa teskim protivnicima. To Gothic serijal razlikuje od vecine igara gde ono sto vidis to bi trebalo da mozes i da ubijes. U Gothic igrama to jednostavno nije tako. Pobegnes, uzmes potion pa nazad (ili se vratis kada budes jaci), odvlacis neprijatelje jednog po jednog i eliminises ih magijama ili strelama. Frontalni okrsaji macem i stitom cak i protiv jednog snaznog protivnika su cesto fatalni. Protiv vise opasnijih neprijatelja uopste nije preporucljivo ulaziti u blisku borbu bez mnogo snage, dobrog oklopa i dobrog maca i stita. Ipak, ima nacina da se "nenasilno" predju problematicni delovi mape. pretvaranje u neku od divljih zivotinja je jedan od tih nacina, koriscenje magije za smirivanje zveri ili plasenje neprijatelja je takodje delotvorono, sleep magija pomaze u nebrojeno mnogo situacija a kolektivna hipnoza je ekstra korisna ako zelis da ukrades nesto naocigled svih u prostoriji. Postoji magija kojom se pretvaras u naciljanu zver tj neprijatelja - mozes se pretvoriti u Trola ili Ogra ili neku slicnu smrtonosnu zver i napraviti pokolj u tom delu mape. Rune za teleportaciju su izuzetno vazne i em sto stede puno vremena za prelazak izmedju lokacija mogu da posluze i za brzi beg sa problematicnog mesta. To planiram da isprobam sad ponovo pri kraju Gothica 3 posto ubijem glavne aktere frakcija.

Uzgred, Gothic 3 i sa 1.75.14 community patchem nije bez bagova. Dva puta su mi se pojavili leteci banditi. Prvi put kad sam rasciscavao put do Montere a drugi put kada sam naisao na njih kod Brage, banda onog odmetnutog paladina Kurta koji ima i jednu vatrenu posudu. Znaci bandit lebdi na 30 metara visine i pakuje strele u mene iz samostrela a nista mu ne mogu...Takodje je i ostao jedan da lebdi na pola metra od zemlje sedeci pa se i on aktivirao i napao me. Kada sam njega ubio nestao je i onaj gore. Da li je do alternative AI-ja iz community patcha nemam pojma, iskljucicu pa cu videti. Taj bug pre nisam imao.

Poslednja ispravka: Laskaris (4.5.2020 u 16:54)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2020, 17:38   #1551
Kadafi
Član
 
Član od: 20.1.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Да, да, прођох поред Моа у првом граду и лик ми тражи новац, ја наравно одбијам и он ме исече из 2 ударца :Д

А после ме поједоше 2 пацова :Д

Али се поправио утисак о игри, премда мало смара то што сви могу да ме убију из једног или два ударца.. комбат и стекао експ :Д
Kadafi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2020, 17:57   #1552
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Nemoj da stajes da se boris sa njima, ako je gusto paljba. Dobra stvar u Gothicu (i pomalo nerealna ali ok) je da kada zasprintas brzi si od vecine zivih stvorova, ako ne i svih Izvlaci ih da te napadaju jedan po jedan, kada bas moras da se bijes prsa u prsa gledaj da ne mogu da ti pridju sa vise strana - stani na neki teren koji te stiti sa obe ili bar jedne strane ako je moguce.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2020, 18:12   #1553
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Kadafi kaže: Pregled poruke
Да, да, прођох поред Моа у првом граду и лик ми тражи новац, ја наравно одбијам и он ме исече из 2 ударца :Д

А после ме поједоше 2 пацова :Д

Али се поправио утисак о игри, премда мало смара то што сви могу да ме убију из једног или два ударца.. комбат и стекао експ :Д
Vjeruj mi, mnogo je vazna tehnika i pravilan tajming. Taj Moe je lagan za savladati, cak i na level 1 ili 2, (cekaj da te Atilla dohvati). Savjet, naguraj 1 handed skill na 30% (mnogo olaksava igru, mijenja brzinu i nacin udaraca, omogucava kombo i podize sansu za critical hit)...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2020, 18:31   #1554
Kadafi
Član
 
Član od: 20.1.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Ово је пробна верзија па ћу вероватно почети још једну партију, као искусан :Д
Kadafi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2020, 19:32   #1555
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.351 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Gothic III

Kupis onaj snapper dragon scroll i resis se bede. Inace kolko se secam postoji gothic 2 tema.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2020, 12:39   #1556
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Kadafi kaže: Pregled poruke
Ово је пробна верзија па ћу вероватно почети још једну партију, као искусан :Д
Obavezno ovo sto ti je Shades rekao, iskoristi pocetne poene da nagruvas 30%, posto se na 30, a posle toga na 60, menjaju animacije, tako da udaras dosta brze, fluidnije i otkljucava ti se combo. Nakon 30, gruvaj u STR ili DEX (STR ima mnogo vise melee oruzja). Bitno je da nagruvas i melee makar na 30 cak i ako planiras da igras prevashodno lukom i strelom (ili samostrelom), jer oruzjem nokautiras NPCove, dok ih lukom i strelom direktno ubijas, a imas par questova gde ce ti biti trazeno da nokautiras neke NPCove. Isto tako, treniranjem luka i strele postajes dosta precizniji, a moci ces i brze da odapinjes strele. Drzi se, igra postaje sve bolja i bolja, dok malo ne skapiras kontrole i combat system. Moras dosta da koristis block i dodge (hod u nazad u pravom trenutku blokira svaki udarac). Borba je poprilicno teska, posebno za nekog ko je tek krenuo da igra, tako da nemoj previse da se nerviras.

Jos jedan savet, nemoj da se razbacujes Learning Pointsima, fokusiraj se na par skillova, posto ces vrlo brzo ukapirati da treniranje skillova postaje sve skuplje kako postajes bolji. Ovo vazi samo za Gothic 2 NotR, u Gothic 1 i obicnom Gothic 2 nije bilo tako.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Kadafi (6.5.2020)
Stara 6.5.2020, 13:07   #1557
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
jer oruzjem (za blisku borbu) nokautiras NPCove
Da, ali ih mozes i ubiti dok leze (mislim da je kombinacija tastera skrivena tj nije u podesavanjima kontrola). U Gothicu 3 je: drzeci desni klik pritisnes levi i sledi ubod macem u nepomicnog protivnika. U Gothicu 1 i 2 je to levi klik + up strelica ili sve sa tastature ctrl + up strelica ako se dobro secam... (mozda vazi i u G3)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2020, 14:54   #1558
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Naravno da mozes, samo kazem da za neke questove ne zelis da ubijes NPC-a (ili ne mora cak ni da bude za quest, gomilu puta moras da isprebijas nekog zato sto je bezobrazan ), a melee ti nudi tu opciju, za razliku od ranged.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2020, 16:03   #1559
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Da, s tim sto je totalno nerealno da nekoga samo onesvestis/oboris u borbi macem ili sekirom (jedino mozda ako ga udaras pljostimice secivom maca, ali sekira..). Al ajd, igra je

Uzgred, sada polako zavrsavam G3 - kapiram da je ljudima smetalo pre svega sto je igra preobimna a i fora sa skupljanjem 12 vatrenih posuda, pet artefakata (od kojih su dva u hramovima za koji ti treba po pet kljuceva mirise na vestacko uvecavanje obima igre), sto je u svakom gradu progres jbno isti ili slican - ali i neophodan! ...da je igra manja bila bi bolja. To je, meni bar, i glavna prednost G1 i G2 - manje su i fokusiranije igre a prica je meni cak i bolja nego u G3 (gde je takodje odlicna). Kvalitet G3 je generalno ujednacen ali se vidi da su neka mesta, presudna za pricu, ipak dobila vise paznje. Pirane su skapirale gresku i posle je izasao Risen koji je obimom price vise nalik G2 pa je zato mnogim igracima Gothic igara Risen kec dopadljiviji nego G3.

Poslednja ispravka: Laskaris (6.5.2020 u 16:14)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2020, 10:28   #1560
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Zavrsio opet. Xardasov kraj, i najbolji po meni.
Igra je preduga i ima taj konceptualni problem progresa u svakoj novoj sredini. Toliko sam se smorio od toga da u nekim gradovima nisam ni imao reputaciju vecu od 30-40 odsto. I pored poslednjeg community patcha imao sam na par mesta letece neprijatelje ( i sa i bez alternative A.I. -ja ). Sa patchom 1.74 toga nije bilo. Ne verujem da cu je vise igrati iako je generalno solidna igra, dok G1 i G2 igram bar jednom u dve godine svaku. Ko je jos nije odigrao preporucujem da bar pokusa, igra pored slabosti ima i odlicnih osobina i lepo zaokruzuje trilogiju ako zanemarimo dramaticnu promenu koju su pretrpeli Orci kao rasa u odnosu na prva dva dela.
Spoiler za Rhobar:
A da, ubiti kralja Rhobara je maltene nemoguce a da se ne ubiju svi u zamku i dvoristu zamka. To jeste malo bez veze. Ovoga puta nisam vodio Lee-ja. Ono sto je zanimljivo je da je ovoga puta, kada je ostao bez zastite i primio par udaraca, Rhobar poceo da bezi, ja pojurim za njim (mada sam vec imao od njega sta mi treba ipak treba da ga i ubijem) a on naleti na patrolu orka u gradu i oni ga ubiju. Tako zavrsi zivot kao kukavica, sto dodaje na kvalitetu inace lose odradjenom delu igre gde se mora ubiti toliko ljudi.

Poslednja ispravka: Laskaris (12.5.2020 u 17:56)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gothic, gothic 3, role-play, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic II Gold Edition voodoo_ Role-Play 1329 31.12.2022 0:58
Gothic II addon NOTR grofnula Role-Play 70 18.9.2007 12:38
6600 nedovoljna za Gothic 2.Kako je moguce? Jim Bravura Grafika 24 9.8.2007 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com