Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.5.2011, 14:25   #1
smeker
Član
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 223
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Wireless dve prostorije

Pozdrav ljudi e ovako imam mali problem:

Naime Imam u kuci wireless na koji se mogu vezati preko lap topa i mobilnog telefona , e sad u garazi mi treba racunar ali nemogu ali nemam resenje za intener tj imam 2 ali nzm koje je bolje i lakse za realizovati :

1) Uzeti kabal (od rutera do kompa) jedno 40 metarai povezati , mane : mora se dosta busiti zidovi spajati , islo bi vazdusno, ruzno je, ali verovatno kvalitetnija veza

2) Uzeti neku antenicu (vi mi preporucite neku , posto nemam ideje ni nista) koju cu montirati ispred garaze i onda kablom sprovesti do kompjutera, da li je ova opcija u mogucnosti uopste

Problem : Wireles salje signal samo oko kuce TP LINK neki wifi router, e sad uspeo sam sa mobilnim cak iz garaze da se povezem nekako , slab signal ali je uspelo, tako da mislim ako se postavi ta antena ispred da ce moci da bude dovoljno dobar signal da se ostavri internet konekcija


Ako mozete da mi predlozite najbolja resenja za obe situacije bio bih vam veoma zahvalan
smeker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2011, 14:33   #2
cakihisar
Član
 
Član od: 15.2.2009.
Poruke: 47
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless dve prostorije

Da ja imam tu dilemu uvek bi izabrao LAN...Brzi je protok,standardna brzina kvaliteniji net,zavisi za sta ti treba u garazi ali pitanje je kakvu bi konekciju imao...Sigurno da je lepse za oko ali izmedju lepote i kvaliteta ja biram kvalitet.Ukoliko resis da pustis kabli cena je od 25-30 dinara po metru,pa pomnozi.
cakihisar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2011, 14:42   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Wireless dve prostorije

pa postavi wireles negde u sredinu ili kupi veću antenicu... to bi valjda bilo dovoljno, kad već imaš bežično ostale uređaje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2011, 14:50   #4
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Wireless dve prostorije

I ja sam za wireless resenje jer ti omogucava moblinost uredjaja po kuci i ne moras da sakrivas ili se saplices na silne kablove po kuci - postavi wireless ruter centralno negde u kuci a ako bas ni tako ne postizes da imas signal gde ti je potrebno (sto je malo verovatno osim ako imas kucu od 200kvm u osnovi i tri sprata ili osnovu kuce izrazito izduzenu) uzmi antenu.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2011, 14:59   #5
smeker
Član
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 223
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Wireless dve prostorije

A sta mi je sve potrebno? ...

Jel mogu kupiti neku vecu antenu posto ona sa wifi routera tp link se skida , znaci tu kupim vecu antenu i uzmem neku antenu koju cu montoriati na garazu i ona ce hvatati signale???

Jel imate neku da preporucite ???
smeker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
Kablovski modem + wireless ruter kombinacija Ivan452 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 16.4.2010 22:46
Wireless Internet po kući sa Access Pointom i wireless routerom Mirste Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 17.6.2009 17:15
Wireless wireless router srka Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 12.4.2008 19:47
wireless me ubi... forrest_gump Internet tehnologije 17 20.10.2007 11:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com