Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.7.2018, 15:36   #321
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
Imam DVD na kompu i nisam hteo kućište bez mesta za isti. Ipak, što se bekspa tiče:

Eksterni disk od 2 TB košta oko 9.000.
Po ceni to je 300 DVD-a.
...
Sve si rekao ali - koji to mehanicki disk moze da traje manje-vise 10 godina? Licno ne bih ni razmatrao takvu mogucnost. Cloud da, eksterni hard disk meni sluzi za neke druge stvari.

DVD je prevazidjen, ali za fotografije i neke slicne stvari - jos uvek je dovoljan. A tada govorimo i o 10-20 komada, sto nije problem ni duplirati.

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2018, 15:38   #322
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Freeware - koji koristite...

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Sve si rekao ali - koji to mehanicki disk moze da traje manje-vise 10 godina? Licno ne bih ni razmatrao takvu mogucnost. Cloud da, eksterni hard disk meni sluzi za neke druge stvari.

DVD je prevazidjen, ali za fotografije i neke slicne stvari - jos uvek je dovoljan. A tada govorimo i o 10-20 komada, sto nije problem ni duplirati.

Sent from my HTC U Play using Tapatalk


Traju bez problema i duplo duže. Pogotovo ako nemaju puno radnih sati i povremeno se odradi osvežavanje zapisa.
Mada se posle 10 godina obično za sličan novac uzmu nova dva, 4 puta većeg kapaciteta, jer nema te memorije koju ljuska glupost ne može da popuni.


Poslato sa sokoćala mobilnoga, pomoću prstiju...
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2018, 15:42   #323
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
Traju bez problema i duplo duže. Pogotovo ako nemaju puno radnih sati i povremeno se odradi osvežavanje zapisa.
Mada se posle 10 godina obično za sličan novac uzmu nova dva, 4 puta većeg kapaciteta, jer nema te memorije koju ljuska glupost ne može da popuni.


Poslato sa sokoćala mobilnoga, pomoću prstiju...
Ko se jednom opece, taj ne veruje vise nikada. Za trajne varijante, ja licno vise verujem i u Princo DVD medije nego u bilo kakav hard disk (NAS je vec nesto drugo). Naravno, ko voli nek' izvoli. Moje pravilo backupa je da cuvam sve ono sto tesko pronalazim i sto ne mogu ponovo da reprodukujem. Ili sto mi se bas svidja. I to mi sve stoji na Mail.ru Cloudu od 1 TB, ciju sam promociju uhvatio pre par godina.

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2018, 15:46   #324
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Freeware - koji koristite...

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ko se jednom opece, taj ne veruje vise nikada. Za trajne varijante, ja licno vise verujem i u Princo DVD medije nego u bilo kakav hard disk (NAS je vec nesto drugo). Naravno, ko voli nek' izvoli. Moje pravilo backupa je da cuvam sve ono sto tesko pronalazim i sto ne mogu ponovo da reprodukujem. Ili sto mi se bas svidja. I to mi sve stoji na Mail.ru Cloudu od 1 TB, ciju sam promociju uhvatio pre par godina.

Sent from my HTC U Play using Tapatalk


Verovatnoća da jedan medij crkne nije dovoljno mala.
Ako beksp radiš na dva, odvojena mesta, koji god medij da je u pitanju, verovatnoća da oba crknu u isto vreme je zanemariva.
Da, cloud koristi raid, ali ne bih se oslonio samo na jednu kopiju. Niti bih podatke držao samo na Net-u, makar i kod dva provajdera.
Net i fizička kopija, ili dve fizičke kopije, po mogućnosti ne u istom objektu (u slučaju požara).


Poslato sa sokoćala mobilnoga, pomoću prstiju...
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2018, 15:52   #325
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
Verovatnoća da jedan medij crkne nije dovoljno mala.
Ako beksp radiš na dva, odvojena mesta, koji god medij da je u pitanju, verovatnoća da oba crknu u isto vreme je zanemariva.
Da, cloud koristi raid, ali ne bih se oslonio samo na jednu kopiju. Niti bih podatke držao samo na Net-u, makar i kod dva provajdera.
Net i fizička kopija, ili dve fizičke kopije, po mogućnosti ne u istom objektu (u slučaju požara).


Poslato sa sokoćala mobilnoga, pomoću prstiju...
Bas to i kazem - sve sto imamo na Cloudu imam i na DVD-u. Preko 400 komada. Samo nemam na hard disku, internom ili eksternom.

Doduse, za fotke je dobar i Google Photos, ne bas u originalnom kvalitetu ali bolje ista nego nista.. A i taman sam ulovio jos 100 GB na Google Driveu kupovinom HTC-a.

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 1:13   #326
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

U vezi sa potpisima, Tapatalk i slično...

https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=92884
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 11:20   #327
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Ja sam na anyburn prešao pre 4-5 godina, posle teksta u SK o istom (https://www.sk.rs/2014/01/sktr06.html).

Toliko sam se oduševio kako to izgleda i radi da sam ubrzo ubedio sve poznanike da pređu na taj program (zvučim kao topshop reklama ).

Tad je narezivanje diskova bilo u jeku pa sam i koristio često.
Međutim poslednjih godinu-dve mislim da sam narezao jedan disk i očitao jedan, pa sad i ne instaliram program uopšte (s' obzirom da je smešno mali, ako zatreba skida se sa neta praktično trenutno).
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 14:51   #328
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Problem sa hard diskom kao bekap medijumom - crkne hard disk odose svi podaci. Crkne DVD, ode samo 4,5 GB (na DL se backup uopste ne isplati). Za bitne stvari, uvek bar jedan DVD kao bekap, u kutiju i u plakar. Pisi-brisi relativno nebitne za*****cije mogu na hard diskove.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 16:49   #329
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Problem sa hard diskom kao bekap medijumom - crkne hard disk odose svi podaci. Crkne DVD, ode samo 4,5 GB (na DL se backup uopste ne isplati). Za bitne stvari, uvek bar jedan DVD kao bekap, u kutiju i u plakar. Pisi-brisi relativno nebitne za*****cije mogu na hard diskove.

Kakva je razlika da li je bitan podatak na jednom medijumu sa manje bitnim, ili nije.


Ako nemaš barem dve kopije, svakako rizikuješ.


Verovatnoća da dva diska crknu istog dana je zanemarivo mala. Isto kao i da dva DVD-a postanu nečitljiva, ili oštećena (ako se redovno menjaju, naravno).
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 19:26   #330
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Tako je, zato i pisem "bar jedna kopija". meni su uskladisteni podaci itekako razlicitog stepena vaznosti. Zaista bitnih podataka imam mozda cca 150 GB GB, ostalih 20-ak terabajta mogu komotno da izgubim, relativno brzo cu ih ponovo naci. Te najbitnije drzim i na backup hard disku i na DVD-ovima. Ostali su sto na DVD-u sto na hard diskovima.

Poslednja ispravka: Laskaris (10.7.2018 u 8:13)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 19:49   #331
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Doskora koristih TVideo Downloader koji je pristojno koristio mogućnosti poznatog konzolnog programa youtube-dl.Autor prestade da ga razvija još 2016,a sada vidim da ga i ukloni sa SourceForge-a.Njegova je prednost (mada je uvek bio bagovit,a portabilnu verziju nikada ne uspeh ljudski da pokrenem) bila u tome što je izlistavao gomilu zatečenih opcija pri skidanju određenih klipova sa YT-a.Savršeno za npr. skidanjac prolaza kroz kvalitetne konzolne (jer konzolu nemam) / PC igre, koje je kasnije bez žurbe moguće pogledati nivo po nivo.Još jedna dobra osobina - moguće mu je bilo "ručno" obnoviti FFmpeg / youtube-dl.

TVideo Downloader

Može li me neko od forumaša obradovati programom / GUI-jem koji : omogućava višestruke opcije i kombinacije slike-zvuka-titla , dopušta korisniku izbor FFmpeg-a / youtube-dl-a , malware-free je ?
Isprobah par novijih sa VideoHelp-a i svakome nešto manjka (ili unervozi VirusTotal,ili dolazi upakovan sa yt-dl,ili opcije ima u izlogu,ali ne i u radnji).
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
dragisa ladjevac (24.9.2018)
Stara 20.9.2018, 19:53   #332
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Ja koristim FreeRapid Downloader ili neku od extenzija za Firefox.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 20:09   #333
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ja koristim FreeRapid Downloader ili neku od extenzija za Firefox.
Već pominjasmo taj FRD i ja napisah da ga batalih nakon silnih godina zbog Jave,a što se FFox-a tiče - nisam zadovoljan video dl-ekstenzijama.Guram prilično utegnut s-em sa Sandboxie-jem i starim FreeDownload Manager-om ("Lite" verzija) ,pa je (nažalost) jedina ekstenzija koja savršeno radi u toj kombinaciji izvesna Chromium "Video Downloader Professional" ekstenzija (istoimene kompanije , jer ih ima nekoliko istog imena,a drugi su im izvori) koja predaje FDM-u na dalje skidanje svaki video-fajl,ali ne radi na YT-u.
Youtube-DLG npr. radi brzo i daje kvalitetan video,ali mi ne uspeva da se njime dočepam novijih snimaka niže rezolucije (mada opcije postoje u meniju).Večito završim sa 1080p.

Youtube-DLG
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 20:33   #334
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.714
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Ne znam da li sam već pisao.

Ali ko koristi Total Commander, a traži besplatnu alternativu, Double Commander je i više nego pristojna zamena.

Radi i na Linuxu.

I još nešto - softver za skeniranje koji je više nego odlična i izuzetno jednostavan - https://www.naps2.com/
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
Laskaris (21.9.2018), Relja (21.9.2018)
Stara 21.9.2018, 9:03   #335
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Ovaj Naps2 ima i neki OCR? Ako to radi kako treba onda je taj programcic vrlo koristan.
Double Commander je isto dosta dobar, koristim ga uz TC i FreeCommander.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2018, 14:19   #336
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.714
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Mislim da je što se OCRa tiče Abbyy Fine reader keva, sve drugo - meh. Ali je meni NAPS2 odličan jer je lak za korišćenje i to stavljam korisnicima i tako imam jedinstven interfejs za sve moguće skenere i ne moraju da koriste onaj pakao od softvera za skeniranje koje HP na primer pravi.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2018, 14:42   #337
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

ABBYY FineReader jeste keva ali uopste nije jeftin
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2018, 14:28   #338
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Ja za dl videa koristim add-on Video DownloadHelper 7.3.5 za FF. Ne znam taj deo koji se tiče titlova i drugih opcija koje si pomenuo, ali njime sam poskidao klipove sa nekih sajtova sa kojih ništa drugo nije moglo da izvuče video.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2018, 8:29   #339
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Hvala,ali ja zamolih za neki od programa /GUI-ja koji dobro koriste konzolni program pod imenom "youtube-dl ".Po mogućstvu sa osobinama koje pomenuh (jer sve ih je imao TVideo Downloader,dok je radio).
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2018, 10:13   #340
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.714
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Freeware - koji koristite...

Koristim ovaj i nema šta ne skida.

http://mrs0m30n3.github.io/youtube-dl-gui/

Povremeno samo odeš na Update da svuče novi dlg i to je sve.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
ZoNi (26.9.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
free, freeware

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji recnik koristite ? bojongo Aplikativni softver 35 31.10.2017 9:34
Koji video (divx) player koristite? the 1st one Video/TV softver 208 26.6.2012 10:50
Koji antivirus program koristite? oluja Zaštita 394 29.2.2008 9:58
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45
Freeware, Shareware, Open Source, GNU GPL... Elementarna Nepogoda Aplikativni softver 5 27.1.2006 19:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com