Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.9.2007, 0:42   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Acronis true Image- pitanje...

Evo ovako... Napravio sam full backup C particije (xp sp2) i imam ga na drugoj particiji. jasno mi je da mogu sa acronisom da vratim stanje na staro koristeci taj image iz windowsa... ali da li mogu to da izvedem iz bios-a, tj. ako zapadnem u nevolju da ne mogu ni u windows da udjem...
cini mi se da postoji neki boot cd koji mogu da napravim pomocu acronisa, pa me zanima da li na njega mogu da stavim i image koji sam napravio, ili moram to na dva posebna cd-a? i da li sistem uopste moze da se podize preko dvd-a (mislim na disk, a ne na dvd rom jer znam da preko dvd rom-a moze)... Mozda je i glupo pitanje, ali nisam siguran... A pitam jer na DVD stali i image i boot up fajlovi....
i jos jedno pitanje.... kada sam pravio image, acronis mi je trazio 4.5 gb slobodnog prostora... a sam image zauzima oko 2gb... jel to u redu?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2007, 1:06   #2
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Acronis true Image- pitanje...

Na svoje prvo pitanje si sam dao odgovor: ako ne možeš da uđeš u win, pokreneš Acronisov boot disk koji treba da kreiraš iz samog programa (on ti je oko 20-ak MB). Dalji postupak je skoro isti kao i iz samog win-a.
Što se tiče drugog pitanja, mislim da bi moglo da se izvede, ali je pitanje zašto bi to radio? Mislim da ti je bolje da ti boot disk A.T.I. bude na jednom cd-u, a kopija sistema na drugom. Zašto? Pa recimo da u slučaju da se ošteti disk, ostaješ bez svoje rezerve, jer ćeš možda boot disk koristiti da još nekome napraviš kopiju sistema (to je moguće, taj i ne mora da ima instaliran A.T.I.) a svoju kopiju ćeš držati na sigurnom dok ti (ako ti) zatreba.
Inače, program uvek traži malo više slobodnog prostora, da ne bi došao u situaciju da pred završetak posla dođe do onoga "not enough space..."
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
polarnimeda (30.9.2007)
Stara 30.9.2007, 2:51   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Acronis true Image- pitanje...

pa dobro ja mogu koristiti taj jedan disk za dizanje sistema bez obzira na to sto bih na njemu imao i image. mogu i 2 takva diska da narezem za svaki slucaj, a svakako bih i na hdd-u drzao sam image.
nekako mi je logico da sve sto mi treba za full restore imam na jednom disku, pogotovo sto image uzima samo 2gb, a boot up disk bednih 20mb... a i nemam trenutno CD-ova; samo DVDe zato me i zanima da li bi ovo pomenuto radilo ako je spojeno na jednom disku... a nisam ni 100% da li mogu sa dvd-a da dizem sistem (ili bas mora da bude compact disc)...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2007, 17:38   #4
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Acronis true Image- pitanje...

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
pa dobro ja mogu koristiti taj jedan disk za dizanje sistema bez obzira na to sto bih na njemu imao i image. mogu i 2 takva diska da narezem za svaki slucaj, a svakako bih i na hdd-u drzao sam image.
nekako mi je logico da sve sto mi treba za full restore imam na jednom disku, pogotovo sto image uzima samo 2gb, a boot up disk bednih 20mb... a i nemam trenutno CD-ova; samo DVDe zato me i zanima da li bi ovo pomenuto radilo ako je spojeno na jednom disku... a nisam ni 100% da li mogu sa dvd-a da dizem sistem (ili bas mora da bude compact disc)...
Ako uradiš prvo, ovo drugo ti je bespotrebno zauzimanje prostora, Na treće je odgovor "trebalo bi da može". Pošto iz A.T.I. kreiraš ISO fajl koji treba kasnije da narežeš da bi dobio boot disk, verovatno bi nekim programom za ISO fajlove mogao da dodaš tu svoju kopiju u ISO i da, kada to narežeš, taj disk bude boot sa tvojom kopijom (nisam radio nešto slično, pa ne znam da li bi ovo baš ovako radilo...) Probaj UltraISO ili PowerISO...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
polarnimeda (30.9.2007)
Stara 30.9.2007, 18:34   #5
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Acronis true Image- pitanje...

Bolja ti je opcija da image drzis na hardu (znam, znam sta ako hard crkne...) acronis koliko ga god ja mrzeo ima opciju za izmenu slike sto moze biti jako korisno, sistem moze da se bootuje sa dvd-a... Probaj da nabavis hiren`s boot cd na njemu imas bootabilni acronis.
Mislim da ako napravis backup direktno na dvd da je on bootabilan... za ovo nisam siguran, al kod norton ghosta moze tako da verovatno moze i kod ATI
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Tihi na korisnoj poruci:
polarnimeda (1.10.2007)
Stara 1.10.2007, 18:02   #6
Zoran Dojkic
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Dobanovci Srbija
Poruke: 72
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Acronis true Image- pitanje...

Acronis True Image može da napravi sliku C particije na drugu particiju hard diska i na butabilnu seriju CD-ova. Butabilni DVD ne može da se napravi, ali nije ni potreban. Jednostavno se prethodno napravljena Acronis slika C particije, pomoću Nera nareža kao običan DVD data disk. Kada Windows neće da krene oporavak se pokrene sa Akronisovim Bootable Rescue Media CDom. Ubaci se CD, restartuje računar, pokrene oporavak Windowsa i kada dođe do biranja slike particije, izvadi se Bootable Rescue Media CD i stavi DVD. Pronađe se slika na DVD-u, nekst...
http://www.elitesecurity.org/t182773
http://www.elitesecurity.org/t274940...nis-True-Image
Zoran Dojkic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zoran Dojkic na korisnoj poruci:
polarnimeda (1.10.2007)
Stara 1.10.2007, 23:42   #7
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Acronis true Image- pitanje...

Citat:
Zoran Dojkic kaže: Pregled poruke
... izvadi se Bootable Rescue Media CD i stavi DVD. Pronađe se slika na DVD-u, nekst...
Mislim da upravo ovo pokušava da izbegne, zato i hoće da to bude na jednom disku ako može. Nisam to radio, kao što rekoh, ali ću baš probati...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
polarnimeda (1.10.2007)
Stara 1.10.2007, 23:45   #8
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Acronis true Image- pitanje...

hvala svima... saznao sam sve sto mi je bilo bitno
nema razloga dalje da komplikujem... probacu sve da stavim na jedan dvd pa cu jednog dana javiti da li je uspelo. svakako cu imati i butabilan cd i image na dvd-u i hdd-u (1.4GB od 120 koliko ih trenutno imam nije mnogo)

Poslednja ispravka: polarnimeda (1.10.2007 u 23:59)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 23:43   #9
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Acronis true Image- pitanje...

A.T.I. moze da napravi i tzv. Acornis Secure Zone na HDD. Pa, ako Win nece da se pokrene, prilikom bootovanja sistema stisnes F11 i pokrene se Acronis Recovery Manager, isti onaj kao sa bootabilnog CD-a. U Secure Zone mozes da smestis i image, ali moraces da napravis novi, jer postojeci ne mozes tu da prebacis. Prednost je sto se sisem mnogo brze vraca nego sa DVD-a i ne moras svaki put da trazis diskove. Osim toga, ASZ je zasticena od uticaja drugih programa (i verovatno virusa) jer je Windows ne vidi.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 16:30   #10
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Acronis true Image- pitanje...

Ja sam ipak za pravljenje backupa na DVD medijima. Jeste da je lepo odraditi to isto na drugoj particiji (na kojoj nije Windows), ali šta ako rikne hard disk, što u poslednje vreme i nije neka retkost?
Ili, što najčešće i sam radim, snimanje backupa na drugu particiju, uz cepanje backupa na fajlove od po 700Mb a nakon toga, rezanje na DVDje.
Inače, sam Acronis boot disk mi je narezan na mini CD.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 21:26   #11
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Acronis true Image- pitanje...

Citat:
dbaja kaže: Pregled poruke
...uz cepanje backupa na fajlove od po 700Mb a nakon toga, rezanje na DVDje...
Ovo sam i ja predložio u ranijoj temi o ATI, pre par meseci...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 21:51   #12
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Acronis true Image- pitanje...

Ako rikne hard, onda svi podaci odose u nepovrat. OS je i programi su najmanji problem. Ja na 2 CD-a cuvam backup samo Windowsa. Programe uvek mogu brzo da instaliram. Backup sa programima cuvam na HDD radi brzog vracanja (kad zeznem kodeke, registry ili vrusi i trojanci naprave krs po sistemu).
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Norton Ghost ? Captain Jack Sparrow Aplikativni softver 43 23.3.2009 0:31
Acronis True Image Home 10 Jenkiduduldu Aplikativni softver 15 11.11.2007 0:02
Podesavanje Image Sharpering Milos Bozic Operativni sistemi 0 28.6.2007 15:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com