Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Da li pusite
Da 48 20,17%
Ne 178 74,79%
Nekad 12 5,04%
Glasova: 238. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.12.2006, 21:15   #181
Catt
Novi član
 
Član od: 17.12.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ма хвала ти на упозорењу.. Ни ја нисам у потпуности за то.. Нити узимам ,управо због дотичних наведених фраза..
Catt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2006, 21:19   #182
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

ma ni ja ne pusim.....nije zdravo
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 22:34   #183
Down Force
Član
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 267
Zahvalnice: 524
Zahvaljeno 59 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Nikad nisam ni probao cigare niti bi ih probao.CIGARE SUCKS!!!
Down Force je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 15:23   #184
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ne i neću,ali moj najbolji drug je pušač i kad smo izračunali koliko troši na cigare
175€ godišnje=dobra grafička.1500DDR ram.......
Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 16:09   #185
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Guardian kaže:
Ne i neću,ali moj najbolji drug je pušač i kad smo izračunali koliko troši na cigare
175€ godišnje=dobra grafička.1500DDR ram.......
175?! Pa on je dobar koliko moje društvo troši na cigare... Svaki dan po evro-dva ako ne i više.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 23:24   #186
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Jok , tome sam davno rekao
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 23:42   #187
Majonez
Novi član
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Talking Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ja sam bio pusac sa 5god dok me mama i tata nisu prebili
Majonez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 0:42   #188
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Nikad bio, nikad necu biti!
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 1:40   #189
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
aerochivija kaže:
Gandža:
- Ima utvrđena farmakološka dejstva na očni pritisak (glaukom) i oprezno se primenjuje u lečenju (SAD), ali još uvek je mnogo kontraverzi oko toga.

- Oštećuje pluća osam puta više od cigareta, što je naročito opasno u tvojim godinama, kao i konzumacija alkohola, cigareta i sl.

- Šta god pričali neki, intenzivno konzumiranje stvara preduslove za prelazak na teže droge, ako ni zbog čega drugog, ono zbog smanjene uračunljivosti i samokontrole.

- Ako već uzimaš, nemoj pod njenim dejstvom da sedaš za volan (kad budeš u mogućnosti), otupljuje reflekse i osećaj brzine kretanja u odnosu na organizam koji nije pod njenim dejstvom.

- U kombinaciji sa alkoholom, negativna dejstva se pojačavaju eksponencijalno.

- Da li si bolji čovek pod njenim dejstvom, nego kad si strejt?

Ovako na brzinu, naveo sam četiri negativna i jedno pozitivno dejstvo, uz jednu dilemu koju samo ti možeš da razrešiš.

I naravno, ne kažem da treba konzumirati cigarete iz bilo kog razloga, iako sam pušač.
Da dopunim...
Utvrdjeno je da posle odredjenog vremena (i frekfencije koriscenja) izaziva depresiju koja se ispoljava na razlicite nacine.

U poslednje vreme me najvise nervira kad pusaci pocnu da mi kukaju kako se osecaju ugrozenim jer im sve vise zabranjuju gde mogu da duvane... A kako se ja osecam od njihovog smrdljivog dima nikom nista!!!

Ne treba im vise od ovoga trenutno ni zabranjivati ali bi zato trebalo podici cene cigareta bar tri puta, to bi imalo najveci uticaj na njihovu "zavisnost".
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 2:46   #190
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ma... pocinju sve vise da me nerviraju cigare...
Pre neki dan pomagao sam caletu da gurne kola, i posle guranja, 10 minuta nisam mogao da dodjem sebi zbog nedostatka vazduha.
Trebalo bi da smanjim malo cigarete i da odem na neku planinu.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 10:27   #191
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Koliko god da je akcija protiv pušenja potrebna, prihvatljiva i dobro došla...
koliko god donosila pozitivnih propratnih pojava i koliko god bila korisna itd.
da ne nabrajam više ...
Toliko ova akcija već postaje moda koja prerasta u opštu histeriju, čudi me da još niko nije predložio da se pušači javno obeleže, možda žutom trakom oko rukava... žutom u boji duvana.
  • Nervira me da vidim službenika za šalterom ili već gde ... sa šoljicom kafe u jednoj a sa cigaretom u drugoj ruci.
  • Nervira me da vidim doktora u ordinaciji na čijem stolu uz recepte stoji pepeljara i cigareta.
  • Nervira me da ne možeš ući u školsku zbornicu od dima.
Prilično je loših primera koje smo mogli sresti koliko do juče a neke na žalost još uvek možemo videti.

Ova agresivna kampanja me samo provocira da se zapitam šta to propuštamo da vidimo, kada će to drugo doći na red.

Borba za čistiji vazduh se može voditi mnogo suptilnije, kako već reče Oluja upotrebimo matematiku i osnovnu operaciju množenja: sadašnja cena kutije cigareta X 3 ili X 5 pa će to mnogo bolje ići, efekti će biti nesagledivi ... pa ko vole nek izvole.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 10:45   #192
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ovo što sledi nije odbrana pušača, niti pušenja ... da neko slučajno ne pomisli.

Pitanja:
  • Da li ste videli nekoga ko je prepušio pa je posle toga uhvatio ženu i razvalio je batinama?
  • Da li ste videli nekoga ko je prepušio pa je posle toga uhvatio decu i takodje ih razvalio batinama?
  • Da li ste videli nekoga ko je zbog prekoviše popušenih cigareta silovao maloletnicu ili maloletnika?
  • Da li ste videli nekoga ko je zbog takodje prekomernog korišćenja cigareta seo u vozilo i usmrtio nekoliko ljudi?
  • Da li ste videli nekoga da je zbog viška nikotina u krvi isukao neko oružje i ukokao prvog komšiju iz nekog ti tamo razloga?
  • Da li ste videli nekoga ko se isekao, povredio, ko je ugrozio sebi i drugima život u toku proizvodnog procesa u nekoj firmi a samo zbog toga što je popušio koju cigaretu više?
  • Da li ste videli grupu obesnih pušača kako fizički maltretira, tuče i povredjuje druge ljude?
  • Da li ste se ikada zapitali dok ste u kolima da li je onaj kreten što vam dolazi krivudajući u susret možda popušio koju cigaretu više?

Ima ovih pitanja još prilično ... odgovor znam.

Ima mnogo gorih stvari od pušenja, sačuvajmo malo agresije i nešto snage za njih!

Pušači su tihe, skoro pasivne samoubice ... njihova agresija je slabo okrenuta prema ostalima, protiv njih se lakše izboriti.

Okrenimo se malo prema onim drugima, prema onima o kojima svakodnevno čitamo u štampi, čija zlodela gledamo na TV ekranima ...
Okrenimo se protiv onih koji ostavljaju mnogo gore i trajnije posledice po porodicu i društvo.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 15:41   #193
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Jedan malo smešniji dijalog o cigaretama:

Naomi: Are you smoking?
Snake: Yeah, so what?
Naomi: Didn't you know that cigarettes contain benzopyrene, a chemical that leads to lung cancer? We now know that when benzopyrene enters the body, it changes to benzopyrene diolepoxide (BPDE)and attaches to the receptors on the P53 gene, the gene which causes lung cancer. The BPDE attaches to the P53 gene in three specific locations and causes pre-cancerous changes to the lung tissue.
Snake: You know a lot about science, but you don't know how good a cigarette
tastes in the morning.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 16:52   #194
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

da li pushim , gde cu pushiti imam 100 kila i pluca kao nilski konj , trebao bi mi box na dan da se zadovoljim...
shalim se , prosto smrdi i smeta mi tako da ne..
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 20:21   #195
Tetanus
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: www.guildwars.rs
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

pušio nekad kao pubertetlija, valjda da se dokažem???
kad sam malo došao pameti batalio sam cigare....
prestao kako sam i poceo - odjednom presekao.
Tetanus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 10:39   #196
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Simke kaže:
Ima mnogo gorih stvari od pušenja, sačuvajmo malo agresije i nešto snage za njih!

Pušači su tihe, skoro pasivne samoubice ... njihova agresija je slabo okrenuta prema ostalima, protiv njih se lakše izboriti.

Okrenimo se malo prema onim drugima, prema onima o kojima svakodnevno čitamo u štampi, čija zlodela gledamo na TV ekranima ...
Okrenimo se protiv onih koji ostavljaju mnogo gore i trajnije posledice po porodicu i društvo.
Svaka cast na ovom komentaru! Nisam za to da se pusi gde stigne, jer to svakako nekom smeta, ali proterivanje pusaca postaje vec hajka. Ako cu da se trujem, to je moj izbor, a ako se to nekom ne svidja, neka mi obezbedi prostoriju u kojoj cu to moci nesmetano da radim.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2007, 13:02   #197
Dru1D
Član
 
Član od: 8.1.2007.
Lokacija: Tu i tamo
Poruke: 91
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 16 puta na 4 poruka
Smile Re: Anketa(Pusite li)

Citat:
holodoc kaže:
Zakleti antipušač

Šta li ljudi nalaze u toj raboti
Takodje. Ali zato puse: Mama, tata, tetka...

Poslednja ispravka: Simke (28.1.2007 u 8:57)
Dru1D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 10:30   #198
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Instalacija ...

http://www.kissmyfloppy.com/pages/pictures.php?id=260
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 11:06   #199
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Mrzim cigarete iz dna duse, nikada nisam pusio, niti cu. Niko u mojoj porodici ne pusi osim tetke od majke i njena dva sina.
Najgore je sjedjeti sa pusacima. Usmrdi se kosa, koza, odjeca, sve, UZAS Jedini nacin da se makne taj smrad jeste pranjem, odnosno tusiranjem.

Kada sam u nekoj diskoteci lakse pondosim smrad gandze nego cigareta, doduse, ne valja ni jedno ni drugo.

Ljudi koji hoce da se truju to bi mogli raditi napolju, van kafica, javnih ustanova i ostalih prostorija. Dizanje cijene paklice cigareta bi ih dobro okinulo po novcaniku. Skupite sve te pare potrosene za taj smrad i mogli biste svakog mjeseca kupiti citavu Njegusku prsutu
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 7:33   #200
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Moglo bi se kupiti živo prase sve zajedno sa mašnicom oko vrata ... pa nek trčkara dok mu šunkice ne narastu.

Pošto je ovo Forum SK, govorimo o računarima...
Prosečan pušač popuši dnevno ± 1½ - 2½ kutije cigareta ...
pa ako su to kojim slučajem Lucky Strike, Winston, Marllboro i sl. možemo računati da je to trošak od ≈ 2 eura dnevno što na kraju godine iznosi blizu 750 eura ...
a za te novce se može uzeti prilično dobar računar, zar ne?

Naravno da sa ovom matematikom možete izaći ispred roditelja, u slučaju da je pušač u pitanju, kada vam ne da novce za novu tastaturu, miša i sl. ...

Savet: ipak budite na blagoj distanci dok ovako nešto izgovarate, budite na dovoljnoj udaljenosti od ruke jer mi znamo da budemo nasilan narod kada nam nešto ne paše, na žalost ...

Ovde ne govorimo o nasilništvu, kao što ne govorimo ni o alkoholizmu iako ne smemo zaboraviti da to nisu ništa manja zla od pušenja, čak mislim da su mnogo gora i opasnija.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com