Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.8.2013, 11:20   #161
I30J4N
Član
 
Član od: 4.1.2012.
Lokacija: www.guildwars.rs
Poruke: 39
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 35 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: WildStar

GW2 je daleko od najbolje igre, možda je eventualno neki "best buy" u ovom momentu ako uzmemo u obzir šta pruža za uloženi novac i naravno, ima gomilu mana kao i svaka druga igra.

Pošto ne živimo u inostranstvu mislim da je opravdano svako kukanje na cenu igre i iznošenje ličnog stava, verujem da i kod nas svako može izdvojiti neka sredstva za nešto što voli ali svakako postoje principi i drugi prioriteti u životu koji to limitiraju. Opet sa druge strane i "neki tamo" koji imaju 2k€ platu nisu spremni da daju pare za igru - ništa čudno.
Oko toga da ćeš moći plaćati mesečnu pretplatu za igru već unutar prvog meseca mislim da nema ništa. Čisto sumnjam da se može skupiti toliko sredstava obzirom da treba maxovati lvl i stići negde gde pada ozbiljan loot. Kasnije možda bude ista priča jer će te to grindanje za mesečnu pretplatu usporavati u odnosu na ostale koji plaćaju, a svi znamo da je glavni pokretač svakog mmo-a biti najbolji što možeš i to pokazati.

Sve u svemu igra deluje stvarno zanimljivo i ima odličan humor.
I30J4N je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2013, 11:38   #162
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Шта да кажем,плаћао сам WoW 7 година,до изласка WS-a ћу плаћати суб за FF14ARR и није да ја имам нешто пуно пара,натежем ко и сви овде АЛИ (увек има неко али) по мом мишљењу месечна претплата је далеко мањи износ од оног који треба издвојити за неке "f2p" игре... Ко разуме схватиће а плус у суб играма нема толико размажених деришта као у бесплатаним насловима. Ту не рачунам WoW,у њему,нажалост,одавно већ има свега и свачега...
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2013, 11:42   #163
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Шта да кажем,плаћао сам WoW 7 година,до изласка WS-a ћу плаћати суб за FF14ARR и није да ја имам нешто пуно пара,натежем ко и сви овде АЛИ (увек има неко али) по мом мишљењу месечна претплата је далеко мањи износ од оног који треба издвојити за неке "f2p" игре... Ко разуме схватиће а плус у суб играма нема толико размажених деришта као у бесплатаним насловима. Ту не рачунам WoW,у њему,нажалост,одавно већ има свега и свачега...
Ma razumemo mi nego bi nama bilo mnogoo lakse da je samo b2p zbog situacije oko para, inace u pravu si za f2p igre, sve su pay2win i tu nema price..Da bi bio jedan od jacih moras da izdvojis i do deset puta ovoliko para da budes najjaci+ ima onih kretena sto ne znaju da igraju a setaju bolji gear od mene samo zato sto imaju debeo novcanik ALI opet pored Rifta,Tere,GW2 bolje bi im bilo da su stavili b2p
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2013, 11:46   #164
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: WildStar

#Монстер:па да,или ајде,што кажеш због доста солидних ММО игара су могли да ставе да буде бесплатна да скинеш и пробаш,рецимо,недељу-две дана а онда ако хоћеш да наставиш да плаћаш претплату. Мада,ко што рекох,мени је ок и овако и искрено једва чекам пролеће
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2013, 12:54   #165
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Pretplata je stvar proslosti, WoW je to isterao u svoje vreme zbog hajpa koji je ostao posle sjajnog Warcraft-a 3, i zbog cinjenice da je bio jedini ozbiljan MMO u to vreme, a sada ima neku bazu vernih igraca koja se intenzivno smanjuje. Ovo sa WS mi se cini kao opipavanje pulsa, da se vidi kako ce potencijalni igraci to prihvatiti, a onda ce Carbine da odluci sta ce i kako ce. Resenje je B2P i mikrotransakcije...to je realnost
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2013, 18:55   #166
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Osim wowa ima jos nekoliko igara koje furaju sub i dan danas i to uspesno al dzaba je to vama pricati kad vi cujete samo ono sto zelite da cujete...

Sent from my Prestigio 4044DUO using Tapatalk
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2013, 23:49   #167
Karzen
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 158
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Ja sem WoW koji ima sub, znam samo još i za EVE koji ima isti pay method koji planiraju za WS (uzeto iz EVE), ali EVE je slučaj za sebe jer nije RPG već ...space simulator? strategy ili ko zna šta, i oni nemaju konkurenciju u svom žanru na tržištu, mogu da rade šta hoće!

Mada meni nije jasno zašto su se svi uhvatili iste cene ? 15 eura je mnogo, WOW je počeo da drži ovu cenu kad je održavanje servera bilo mnogo skuplje nego danas. Da su rekli "sub je 5E samo da pokrije troškove održavanja i da mi zaradimo nešto" bi bilo mnogo bolje, i verujem da bi igru i kupilo mnogostruko više ljudi i plaćali sub nego sad"!
4 čoveka koji plaćaju 5E je više od jednog koji plaća 15E! Ovo pričam ne samo za WS nego za sve sub igre!
Karzen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2013, 23:55   #168
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Za nas je mnogo,za strance ne.

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2013, 5:05   #169
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Balkan ili ne, dodavanje videoigre na listu mjesečnih režija za mene je nešto nepojmljivo. Im'o - nem'o.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2013, 9:10   #170
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Ako budu imali profit nije mnogo, jer svaka roba vredi onoliko koliko je kupac spreman za nju da plati.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2013, 11:19   #171
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
Karzen kaže: Pregled poruke
Ja sem WoW koji ima sub, znam samo još i za EVE koji ima isti pay method koji planiraju za WS (uzeto iz EVE), ali EVE je slučaj za sebe jer nije RPG već ...space simulator? strategy ili ko zna šta, i oni nemaju konkurenciju u svom žanru na tržištu, mogu da rade šta hoće!

Mada meni nije jasno zašto su se svi uhvatili iste cene ? 15 eura je mnogo, WOW je počeo da drži ovu cenu kad je održavanje servera bilo mnogo skuplje nego danas. Da su rekli "sub je 5E samo da pokrije troškove održavanja i da mi zaradimo nešto" bi bilo mnogo bolje, i verujem da bi igru i kupilo mnogostruko više ljudi i plaćali sub nego sad"!
4 čoveka koji plaćaju 5E je više od jednog koji plaća 15E! Ovo pričam ne samo za WS nego za sve sub igre!
Upravo to! Znaci nikad mi nece biti jasno kako ne shvataju da stave nizu cenu imali bi mnogo vise ljudi a sa tim i mnogo vise para...Da je 5e igrao bi ja sa jos 10 ortaka a ovako odprilike bice nas 0zero! Za igru i mesec dana treba da izdvojim skoro 100$....Normalno kojih nemam...
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2013, 11:48   #172
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
MoNsTeR kaže: Pregled poruke
Upravo to! Znaci nikad mi nece biti jasno kako ne shvataju da stave nizu cenu imali bi mnogo vise ljudi a sa tim i mnogo vise para...Da je 5e igrao bi ja sa jos 10 ortaka a ovako odprilike bice nas 0zero! Za igru i mesec dana treba da izdvojim skoro 100$....Normalno kojih nemam...
Igru platis 50 eura i prvi mjesec nema pretplate.Tek drugog mjeseca pocinje pretplata ili kupovina sertifikata.Slažem se sa tobom da bi realna cijena pretplate trebala da bude mnogo manja ali mislim da 12 eura nekome u Holandiji ili Francuskoj ne pretstavlja ama baš nikakav trošak a pošto ih baš briga što bi smo mi željeli orijentišu se prema platežnoj moći velikih tržišta Amerike i Evropske Unije tj onih koji imaju novca.Na kraju igru ću sigurno kupiti imam prvi mjesec u džabe i u tom mjesecu mogu vidjeti ima li igra potencijala ili ne.Na kraju ako mi se ne svidi prodaću account kao što sam uradio sa GW2 i vratiti dio para.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2013, 13:13   #173
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Well steta sto su se odlucili na ovakav sistem ali sa druge strane sad na miru mogu da gledam i cekam dva velika igraca koji nece koristiti mesecnu pretplatu...EQ Next i Blizz-ov Titan (za koji su potrvdili da nece imati mesecnu pretlatu a ja se nadam b2p modelu) sto se pak tice Wild-a steta zaista steta ah da jedan lik sa mmorpg-a je lepo objasnio sta je WildStar

Citat:
CREDD means that your real world credit card can be used, by web purchase and an in game mechanism, to gain game gold, but without putting money into the wallets of the gold farmers of the world, and instead putting the dough straight into NCsoft's bank account. Guys, this is a box purchase buy-to-win game, with a sub system that you can opt out of by gaining enough in-game gold. It is so NCsoft a business model, and they can still patch in the full-on cash shop later to make even more money for themselves.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2013, 14:53   #174
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Zamisli, plaćaš vlasniku igre. Kako ih bre nije sramota?
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
cages (21.8.2013), Goldfinger (21.8.2013)
Stara 22.8.2013, 1:34   #175
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Moze to da se resi i elegantnije, Tera npr. igracima koji "placaju mesecnu pretplatu" ne uzima porez od transakcija sa aukcije sto je jako interesantno igracima koji okrecu velike cifre (prodaja end-game gear itd). Mada su tamo stavili i CD na instance sto ogranicava ljude u mislu volje i mogucnosti rada end-game instanci (teze se resavaju ici teske instance sa neiskusnim ljudima npr). Da li je moguce da su toliko sigurni da je igra tako visokog kvaliteta pa zacepili i pretplatu i item shop pa jos i te skrolove za time da cede ljude.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2013, 16:18   #176
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Cekao sam i radovao se ovoj igri kao mali majmun...
Sad vec i ne toliko. Igra izgleda odlicno i deluje prilicno zamimljivo.
Ali nisam bas siguran da sam spreman da dajem 15 eura mesecno za tako nesto...
Stvar izbora opet. Neko moze i hoce, neko ne moze i nece.
Ja cu dobro razmisliti.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2013, 17:55   #177
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Ja gajim neku nadu da će da se predomisle. U protivnom, nema šanse da ću ovo igrati.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2013, 18:57   #178
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Sta da se radi,prenecemo vam utiske kakva je,mozda i ne bude epicnes

Sent from my Prestigio 4044DUO using Tapatalk
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2013, 19:15   #179
Beast Master
Član
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 330
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Meni licno ne smeta pretplata, ako igra ispuni moja ocekivanja onda cu je placati ako ne... onda necu. Jer vise volim da platim 12e jedan mesec nego da ima glupi in-game shop.
Beast Master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2013, 19:17   #180
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Ja gajim neku nadu da će da se predomisle. U protivnom, nema šanse da ću ovo igrati.
Ja ovo necu da igram sigurno, navukao sam se na Star Conflict i ne verujem da cu skoro da igram neku drugu MMO igru + ako live verzija WS bude 2014 kada je najavljen Witcher 3, onda sam podmiren na duze staze i ne verujem da cu da krenem da igram jos nesto, Carbine studiju zelim sve najbolje, ali mi se cini da ce ih snaci sudbina Trion-a i njihovih igara
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com