Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.12.2018, 21:34   #12801
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ovaj film bi zaista trebalo gledati preko Netflixa
Nisam razumeo zašto baš preko Netflixa?!?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2018, 22:06   #12802
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Nisam razumeo zašto baš preko Netflixa?!?
Film je karakteristican jer je tokom gledanja moguce odabrati put kojim ce se radnja odvijati, nesto kao i video igra i svet o kojem film govori. Van Netflixa su to samo neki uobicajeni izbori i gledalac nema kontrolu nad tim, naravno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
ZoNi (1.1.2019)
Stara 30.12.2018, 23:08   #12803
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Solo: A Star Wars Story (2018)
https://www.imdb.com/title/tt3778644/?ref_=nv_sr_1



Solo nije najgora stvar koju sam video niti proizvodi bes od strane fanova kao recimo Epizoda I, ipak smatram da je film potpuno bespotreban, nešto što nije trebalo da se desi ali to je Dizni nažalost. Ovo je Star Wars film koji niko nije želeo, a sam pokazatelj je bila problematična produkcija koja se dešavala iza scene što je dovelo do toga da film pukne na bioskopskim blagajnama, glumac koji glumi Han Sola očigledno pokušava da imitira Harrison Forda i to poprilično neuspešno ipak je jedan Harrison Ford, što se tiče samog filma bilo je veoma teško pregurati do samog kraja, osim što je dosadan ima i nekih momenata koji se moraju videti da bi se poverovalo, od toga kako je Solo upoznao Čubaku do kako je naš naslovni junak dobio ime i urnebesno je koliko je loše, sam monenat izaziva prevrtanje u stomaku a atmosfera je nekako mračna i same boje odnosno ton filma je nekako braon i to je tako tokom celog filma, ipak nije sve tako crno, od svih glumaca jedino je Woody Harrelson bio solidan u svojoj ulozi na moje iznenadjenje ali ne spašava sam film. Kao i svi ostali čekam Epizodu IX da vidimo i to čudo, kad se samo setim šta se sve izdešavalo (i to mnogo) u prošloj epizodi The Last Jedi da ne znam šta će da urade???

Ocena - 6/10

Poslednja ispravka: code master (31.12.2018 u 0:46)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2018, 0:52   #12804
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
code master kaže: Pregled poruke

Ovo je Star Wars film koji niko nije želeo, a sam pokazatelj je bila problematična produkcija koja se dešavala iza scene što je dovelo do toga da film pukne na bioskopskim blagajnama, glumac koji glumi Han Sola očigledno pokušava da imitira Harrison Forda i to poprilično neuspešno ipak je jedan Harrison Ford, što se tiče samog filma bilo je veoma teško pregurati do samog kraja, osim što je dosadan ima i nekih momenata koji se moraju videti da bi se poverovalo, od toga kako je Solo upoznao Čubaku do kako je naš naslovni junak dobio ime i urnebesno je koliko je loše, sam monenat izaziva prevrtanje u stomaku a atmosfera je nekako mračna i same boje odnosno ton filma je nekako braon i to je tako tokom celog filma, ipak nije sve tako crno, od svih glumaca jedino je Woody Harrelson bio solidan u svojoj ulozi na moje iznenadjenje ali ne spašava sam film.

Ocena - 6/10
Hm, šta nije u redu sa ovom rečenicom.... oh, wait.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2018, 15:37   #12805
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Aquaman (2018) -

Gledao u 3D, solidno ostvarenje i ima svega do duse mozda duzi no sto treba ali ok.
6.5/10

The Domestics (2018) -

Najbolji review koji sam video za ovaj film kaze "It's ok" i to je to, B film koj pozajmljuje puno od filmova The Warriors (1979) Mad Max trilogije i slicnih.
4.5/10

Pyewacket (2017) -

Epa Adam MacDonald je neko na koga definitivno treba obratiti paznju i pratiti sta ce sledece napraviti jer mene je inznenadio svojim prvim filmom Backcountry (2014) gde sa skromnim budztom imate vrlo kvalitetan film gde se bas i ne vidi nedostatak novca jer reditelj shvata da su likovi ti koji nose film, e sad njegov drugi film Pyewacket (2017) za mene je jos bolji. Film radi bas sve sto treba polako natenane bez zurbe opet likovi su ti koj nose film kako bi kasnije sve sto se desava imalo smisla i delovalo bas onako kako treba da deluje u ovakvom tipu filma Drama/Horror i moja jedina zamerka je sto mogo da bude makar malo duzi nekih 10/15 minuta ali sad sta je tu je. PREPORUKA
Smatram da su mu malo vise na radaru ova dva filma MacDonald-u bi sledeci projekat bio neki od Avangers filmova ili neki od ultra popularnih ekranizacija stripovskih junaka.
7.7/10

White Boy Rick (2018)
-

za razliku od Adam MacDonald-a Yann Demange ciji prvi film '71 (2014) me odusevio i takodje ga smatram za nekog cij razvoj treba pratiti i jedva sam cekao njegov drugi film moram da priznam da sam razocaran, nekako ili mi prica nije nista posebno i ako je inspirisana stvarim dogadjajima ili reditelj a mislim da je pre to nije imao dobar scenario. Takodje glavni lik je za mene promasaj tj bolje reci glumac koji glumi glavni lik Richie Merritt deluje polu retardirano polu ne zainteresovano makar meni. Poprilicno dosadno i tesko mije zadrzavao paznju mozda i zbog promene ritma gde cas bi da bude fast pace kriminalisticki cas bi da bude real lufe drama pa mi sve deluje zbrckano i prepuno rupa.
4/10
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Remedy (2.1.2019)
Stara 31.12.2018, 20:27   #12806
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

A Simple Favor
Симпатичан хумор са 1 стране, пре свега захваљујући Ани Кендрик, али са друге стране и озбиљност иза лика Блејк Лајвли (која иначе плени и глумом и лепотом). Заплет у позадини, са мало детективског њушкања, је одлично спроведен. Крај је упечатљив. Љубитељима квалитетне драме, без забушавања, сигурно ће се свидети. Оцена 7,5/10.

Disobedience
Квалитетна еротска драма где се са 1 стране сукобе пожуда и љубав, а са друге конзерватизам и традиција и у том смеру се креће однос 2 жене које не крију афекцију 1 ка другој. Приказано је одлично, без трошења минута на гледање како 1 особа стоји или дише, већ се радња одвија тако да су све сцене квалитетно испуњене. Задњих пола сата је могло бити доста краће, али не узимам за велику ману. Оцена 7,5/10.

Alpha
Јединствена прича о нераскидивој вези човека и животиње, у овом случају вука од ког је настао наш најбољи пријатељ, пас. Свиђа ми се како је текла прича, приказ дивљине пре 10.000 година, приказ коришћеног језика, верност у приказу тадашњих људи и одлична глума, тај осећај реалности. Вук је мила животиња и верна и приказ узајамног поштовања и пожртвованости у овом филму је невероватна. Задње сцене су поплава позитивних емоција. Оцена 7,5/10.

Crazy Rich Asians
Прелепе азијаткиње, дивна романтична комедија и љубавна прича прожета добрим заплетом и породичном драмом. Њихови обичаји су изузетно занимљиви, као и начин живота. Има доста енергије у филму и то се преноси на гледаоца, а Сингапур изгледа боговски. Једва чекам наставак. Оцена 7,5/10.

Furious (Legenda o Kolovrate)
Тражећи неке историјске филмове, наишао сам на овај руски епски спектакл и мада се у почетку чинило испод просека, све касније је било боље и боље, посебно након првих пола сата када радња иде далеко квалитетније у смислу саме приче и тактичког надмудривања. Нисам љубитељ руских филмова и њиховог језика (који ми је упадао у очи док сам гледао ово), али морам признати да сам на крају остао импресиониран (задњих пола сата је мелем за очи љубитеља историје) у сваком смислу. Такође, легенда о Коловрату је слична Леонидиној са персијанцима, само што су изгледа услови ратовања били тежи у тадашњој Русији због зиме, али мање позната легенда, те је лепо сазнати нешто ново из историје. Ово је истинит догађај (али без преувеличавања) који је заиста фасцинантна прича храбрости, части и лојалности држави (или тада, једноставно – народу). Оцена 7,5/10.

The Darkest Minds
Квалитетан, са не толико убедљивим крајем, осим ако није остављен простор за наставке. Глума, ефекти, радња, све је добро, као и акционе сцене и борбе. Ко воли приче о особама са суперснагом, мутантима уз квалитетну акцију, ово задовољава. Оцена 7,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
Remedy (2.1.2019)
Stara 31.12.2018, 21:23   #12807
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

INVASION OF THE BODY SNATCHERS (1978)



Izvrstan klasik i tematski rimejk originala iz 56-e, sa fokusom pomerenim iz hladnoratovske paranoje tamo, u ovom slučaju ka urbanoj otuđenosti i eliminacije personalnosti kod pojedinca. Osim gomile kultnih scena i legendarnih glumaca iz mlađih dana, film krasi i vrhunski odrađena, napeta, atmosfera, mnogo vizuelno efektnih scena u kojima dominira mrak i senke (naročito u poslednjoj trećini filma), odlično odrađeni specijalni efekti za taj period, uz provejavanje uspelog osećaja karpenterovske izolovanosti male grupe ljudi u gradu kao što je San Francisko.
Icing on cake, najbolji kameo na početku filma ikada
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
Oggy (1.1.2019), Remedy (2.1.2019), shrafko (15.1.2019)
Stara 1.1.2019, 19:56   #12808
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Halloween серијал (игнорисао сам само 3. део и Halloween: Resurrection, као филмове које не сматрам доличним)


Halloween (1978) Квалитетно, али је ово више деловало као трилер него хорор, са језивом музиком и чувеним негативцем. Чињеница да нема логичног објашњења за догађај са почетка и још пар ствари, чини да се лакше препустимо психи Мајкла Мајерса, али након толико одгледаних филмова, овај хорор мени, искусном филмофилу, није био страшан (чак сам пар пута преврнуо очима). Можда је био страшан, легендаран у своје време, али не више. Скоро свака сцена се могла наслутити као и куда ће тећи радња. Можда ће почетнике уплашити.
Оцена 6/10.

Halloween II Прави слешер и хорор, са већом напетошћу него у 1. делу и са далеко бруталнијим Мајклом, а открива се и разлог зашто је кренуо против Лори.
Оцена 7,5/10.

Halloween 4: The Return of Michael Myers Тек нешто мање бруталан Мајкл у наставку, са добром причом и одличним глумом, посебно оне девојчице. Крај филма сигнализира Мајклову клетву.
Оцена 7/10.

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers Наставља се од задње сцене претходног, а на сличном је нивоу. Овде се први пут назире и неки облик Мајерсове људскости.
Оцена 7/10.

Halloween 6: The Curse of Michael Myers (Producer’s Cut) Можда и најразрађенија прича о Мајерсу до сада. Говори о његовом проклетству и рађању зла. Филм је и даље слешер, али се више води причом и ликовима него раније. Пол Рад је пријатно изненађење.
Оцена 7/10.

Halloween H20: 20 Years Later Лори Строуд се вратила, уз објашњење свог одсуства, мада ни то не помаже против Мајерса. Радња се брзо одвија, без неке патетике и развлачења као у претходним деловима. Можда и најбољи још од од 2. дела, уз доста препознатљивих глумаца. Крај филма је уједно и савршен крај оригиналног серијала, пре рибута/римејка Роба Зомбија.
Оцена 7,5/10.

Halloween Сећам се поприлично давно да сам ухватио крваве детаље са почетка овог филма, не знајући ни шта гледам, јер нисам био филмофил као сада, а сада могу рећи да је ово малтене савршен филм у сваком погледу сем у избору Лори Строуд, јер су ту морали изабрати фацу која остаје памтљива. Ово је origin story Мајкла Мајерса, са детаљним приказом онога што је довело до његовог лудила, приказом запрепашћујуће бруталности ка свима као и доста другачији облик конекције са сестром него у ранијим филмовима. Видимо дакле и остатке људскости.

Свиђа ми се како је снимано, углови камера и јако добра глума. Задња сцена ми је непознаница, зашто се онако одиграло, али је јако добро испало. Морам признати да сам на неки начин импресиониран начином на који је ово испало, с обзиром да је визија Роба Зомбија веома крвавија, бруталнија, са наведеним назнакама људскости на моменте, а не да је само нека машина за убијање која иза себе нема објашњење зашто, шта, како. Овде се постиже тај спој већ у једном филму.
Оцена 7,5/10.

Halloween II Донекле разочаран, јер колико год почетак био бруталан, има много непотребног, а могло је бар 20 минута краће. Доста је насилан, али је проблем сама прича. Ова путања је потпуни промашај, што је штета с обзиром на претходни филм.
Оцена 4,5/10.

Halloween (2018) Нисам имао нека очекивања, мада је Мајкл и овде поприлично бруталан. Било је кринџи сцена, где по искуству знате шта ће отприлике уследити (то ме нервирало), а било је и добрих сцена. Као целина ми није скроз легло, просто јер се надовезује скоро пола века на радњу из 1. филма (превелики размак), а и морало је трајати бар 10 минута мање. Могло је боље испасти, али добро. Знамо да ће да музу серијал док не узму задњи евро, али реално је ставе тачку на ово или да крену са серијом или пак, да опет рибутују са новим ликовима (што би био велики ризик).
Оцена 6/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
Remedy (2.1.2019)
Stara 1.1.2019, 23:59   #12809
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Deadpool 2 (2018), https://www.imdb.com/title/tt5463162/



Foul-mouthed mutant mercenary Wade Wilson (AKA. Deadpool), brings together a team of fellow mutant rogues to protect a young boy with supernatural abilities from the brutal, time-traveling cyborg, Cable.

Fun, fun, fun, fun
Obavezno odgledati ili što bi Deadpool rekao: "Dónde está la biblioteca?"
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2019, 22:42   #12810
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

THE HOUSE THAT JACK BUILT



Bizaran, morbidan, mučan, filozofski, nasilan, komičan, groteskan i umetnički uvid u um serijskog ubice, sa sjajnom režijom Larsa Von Trira i efektnim vizuelnim momentima, naročito pred kraj. Met Dilon apsolutno briljantan, a poseban treat je Bruno Ganc kao njegov sagovornik/saputnik.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2019, 21:35   #12811
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Old Man & the Gun (2018)
https://www.imdb.com/title/tt2837574/



Film koji pokušava da do koske iscedi harizmu Roberta Redforda, te ga kamera zaljubljeno prati na svakom koraku. Džaba, omatorio je, i faca mu nije više baš prijatna za gledanje. Svejedno, interesantan scenario i dobra ekipa čine ovo više no gledljivim.
P.S.
Nadao sam se da će neko drugi referisati o ovom filmu, jer je kod mene teška kriza zasićenja, i totalno sam bez inspiracije. Može li neko da mi preporuči neku stariju, klasičnu seriju na PM.

Poslednja ispravka: Suad Novic (3.1.2019 u 23:50)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2019, 1:07   #12812
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

BURNING



Ubitačno spor i iskreno predosadan, sa nikakvim pejofom na kraju, bez obzira na zanimljivu postavku i generalnu priču (i prisustvo Stivena Jeuna, Glena iz Walking Deada, u sporednoj ulozi).
Onome ko je montirao film treba suditi u odsustvu, abizmalna količina predugačkih, monotonih kadrova koji ni na koji način ne grade atmosferu ili služe ičemu, stiče se utisak da je praktično sav materijal koji su snimili za potrebe filma (koji se onda dodatno secka i uklapa u efektno pakovanje) ovde bez ikakvih skraćivanja ubačen u film (otud i trajanje od dva i po sata).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
torivoje (4.1.2019)
Stara 4.1.2019, 2:09   #12813
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
abizmalna količina
Fun fact: kad se u Google ukuca "abizmalna količina", prvi link koji se dobija je sa sajta sk.rs
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Oggy (4.2.2019)
Stara 4.1.2019, 9:11   #12814
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
...Nadao sam se da će neko drugi referisati o ovom filmu, jer je kod mene teška kriza zasićenja, i totalno sam bez inspiracije. Može li neko da mi preporuči neku stariju, klasičnu seriju na PM.
Da budem iskren,kada mene spopadnu slični simptomi (a spopadaju me povremeno) , imao sam običaj da se "resetujem" namernim gledanjem totalne trešijane tokom par dana.Poslednje 3-4 godine ,pak, primenjujem još bolji (i ,na moje iznenađenje,veoma uspešan) lek : započnem gledanje nekog kvalitetnijeg anime-serijala (ništa Pokemoni,Bejblejdi,Dragon Boli i slično).
The Nihon Review je često veliko zakeralo,ali ti može dati solidan početni uvid u tematiku.


Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Fun fact: kad se u Google ukuca "abizmalna količina", prvi link koji se dobija je sa sajta sk.rs
Promeni pretraživač - DuckDuckGo izbacuje drugačije linkove.

Poslednja ispravka: torivoje (4.1.2019 u 9:18)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2019, 17:36   #12815
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
BURNING

Ubitačno spor i iskreno predosadan,...
Znaci po recenziji` za preskakanje?!
Cude me onolike zvezdice?!

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Promeni pretraživač - DuckDuckGo izbacuje drugačije linkove.
Jeste vala, dobar je....dobijam sve neke slovacke stranice kao i "crnca bez jaja"?!!!

Suade, zanemari Tv i uzmi koju knjigu citat.To meni bolje pomaze.


Orbiter 9 (2017)
https://www.imdb.com/title/tt3469798/?ref_=nv_sr_1

Osrednja dramica sa vrlo blagom izvedbom akcionog dijela.
Tematski bi se mogao uporediti sa The Island (2005).
Ipak po in/exterijeru ne pripada trash-jeftinoj produkciji.

4.5/10
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2019, 19:15   #12816
daimy2017
Novi član
 
Član od: 14.11.2017.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

https://www.imdb.com/title/tt2737304/


Nije los film, Bulokova je odlična. Solidan sci-fi.
daimy2017 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2019, 22:24   #12817
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

ACCIDENT MAN



Zabavan, borilačko-crnohumorni flik sa raspoloženim Skotom Edkinsom (koji upadljivo kanališe Stejtama iz Sneča), efektnim neo-noir british vajbom i uspelim forama i fazanima. Borbe su malo klanki i ne preterano uzbudljivo koreografisane (ili je to utisak posle izlaganja većem broju indonežanskih eksplozivnih krljanja u poslednje vreme), ali je pravo čudo šta su sa upadljivo mršavim budžetom uspeli da postignu ovde (sad neki nastavak, sa mnogo više para i da ga režira Gaj Riči, ih).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2019, 1:44   #12818
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Može li neko da mi preporuči neku stariju, klasičnu seriju na PM.
Verujem da ovo nije serija koja ce ti biti interesantna, ali si me podsetio, pa mozda nekome bude. Jesenas sam usled nedostatka novijih serija (ne varim ove superherojske) poceo da gledam Miami Vice. Interesantna stvar, u prvih 15-ak epizoda su prodefilovali (uglavnom u ulozi negativaca) Bruce Willis, Michael Madsen, John Torturro i Pam Grier. Steta sto tehnologija snimanja nije bila na visem nivou, ima sjajnih kadrova ali su boje isprane.

Baby Driver

Pre nego sto sam poceo da gledam ocekivao sam da cu ga prekinuti posle 5-10 minuta. Onda mi se dopalo kako je snimljena prva scena jurnjave (koji automobil je koriscen, kamera, zvuk), pa sam nastavio. Glavni glumci su korektno odradili posao, akcione scene i scene jurnjave su ok. Naravno od ovakvih filmova se ne ocekuju razradjeni likovi i originalna prica nego lagana zabava, to se i dobija.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2019, 21:31   #12819
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

FIRST MAN



Zanatski korektno odrađeno i ništa više od toga, sa predvidivim smenjivanjem reda drame, pa reda tehnikalija oko misija, pa red tragedije, pa red besne-žene-koja-nije-ukapirala-šta-znači-kad-se-udaš-za-testnog-pilota, pa sve tako ukrug (uz krajnje sporadično osvrtanje na utrkivanje sa Rusima u svemirskom programu i finansijskom opravdanju slanja posade na Mesec). Filmu bolno nedostaje nekog šarma i živosti, što nije najviše zasluga samog Rajana Goslinga koji je u svom full us**n-golub modu tokom celog filma.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2019, 21:57   #12820
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Одморих...

Jesse Stone Stone Cold (2005) па до Jesse Stone: Lost in Paradise (2015) . С тим што овај задњи још нисам погледао, али до сада ме ни један није разочарао и поред промјене оригиналног сценаристе од 2010. године. Послије гомиле феминизираних мушких улога Том Селек је право освежење.
7.5/10
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com