Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.8.2009, 2:43   #21
Katmay
Light Painter
 
Avatar korisnika Katmay
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 211
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 136 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Ako neko igra, neka me doda... Katmay (Petar)

Katmay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 5:32   #22
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Quake Live!

Ja sam se prijavio user name apostrof pa ako neko hoce da se izivljava na najvecem nuubsteru neka se javi. Nisam igrao pucacine od 2005 kada sam batalio ut2004, ljudi ja sam u soku koliko sam propao.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2009, 21:35   #23
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

koja je fora sa ovim? jel ovo izašlo ili je i dalje beta? jel se plaća ili je skroz besplatno?

edit: video sam šta je i kako je. pa ovo se igra preko pretraživača, nije prava igra, neka hvala...
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2009, 22:11   #24
Milos_SD
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 241
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 23 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milos_SD
Određen forumom Re: Quake Live!

Kako nije prava igra? Ja sam igrao u fullscreen-u i uopste ne znam da li radi preko browsera ili ne, cak je i grafika ista kao i kod Quake 3 igre.

Moj nick je Sukijaki.
Milos_SD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2009, 2:37   #25
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Kad su ubacili server u Beogradu? Ping mi je oko 20
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2009, 19:23   #26
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Čoveče al' sam ispao iz quake-forme Mada, i jesu prošle godine... Plus, sve mape su izmenjene u odnosu na q3 koliko vidim... možda i grešim (al' radi na linuxu, samo to je važno)

Ako neko hoće neka me doda, Wooglah, al nemoj da mi se smejete, lol.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 1:15   #27
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

eto i meni se pri igrao quake 3...slucajno sam provalio za quake live,koji je u sustini quake 3 arena...

odigrao nekoliko partija...i u neverici konstatujem koliko je hardver i softver napredovao...u browseru se igra...xD
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 7:27   #28
Bysta
Novi član
 
Član od: 8.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bysta
Određen forumom Re: Quake Live!

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Čoveče al' sam ispao iz quake-forme Mada, i jesu prošle godine... Plus, sve mape su izmenjene u odnosu na q3 koliko vidim... možda i grešim (al' radi na linuxu, samo to je važno)

Ako neko hoće neka me doda, Wooglah, al nemoj da mi se smejete, lol.
Svi su u fazonu - covece al sam zardjao.

Stari se, stari se....

Dodajte me: Velijah
Bysta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2012, 23:58   #29
BlackArrow
Član
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 467
Zahvalnice: 456
Zahvaljeno 473 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Igra li jos ko ovo, poceo sam juce i navukao se, ali sam noob
BlackArrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2014, 15:09   #30
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs up Re: Quake Live!

Ja sam počeo da igram Quake live. Nemam do sada iskustva sa mrežnim igrama. Meni je dosta teška igra i traži brze reflekse. Loše mi idu situacije 1 na 1. Takve duele uglavnom gubim. Bukvalno protivnik ide na mene i cepa me ma koliko ja da manevrišem. Oduva me začas. Da li postoje neke forice i trikovi za koje ja ne znam!? Ili su to igrači sa premijum nalogom. I imaju više energije lili već šta? Bolje mi idu situacije sa više igrača. Kada mogu da pocepam protivnike iz potaje! Kada sam im iza leđa. Ime mi je igre. Može li to da se promeni?
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2014, 20:14   #31
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Citat:
acinic kaže: Pregled poruke
Ja sam počeo da igram Quake live. Nemam do sada iskustva sa mrežnim igrama. Meni je dosta teška igra i traži brze reflekse. Loše mi idu situacije 1 na 1. Takve duele uglavnom gubim. Bukvalno protivnik ide na mene i cepa me ma koliko ja da manevrišem. Oduva me začas. Da li postoje neke forice i trikovi za koje ja ne znam!? Ili su to igrači sa premijum nalogom. I imaju više energije lili već šta? Bolje mi idu situacije sa više igrača. Kada mogu da pocepam protivnike iz potaje! Kada sam im iza leđa. Ime mi je igre. Može li to da se promeni?
Ime (nalog) ne može da se menja. Možeš da napraviš novi nalog. Ono što može da se menja su mala/velika slova u imenu i boja slova u imenu.

Što se tiče toga što te deru u igri, trikova nema. Jedini način da budeš bolji je da nabiješ iskustvo. Postajaćeš bolji vremenom, pogotovo ako budeš gledao druge kako igraju.

Samo da ti skrenem pažnju da postoji sistem "tier"-a, odnosno grupisanja igrača po tome koliko dobro igraju. Ako si u tier-u 1 (od 4), onda imaš dug put do toga da doguraš to tier-a 4 pa još da te ne deru drugi iz tier-a 4. Takođe, ljudi koji više godina ozbiljnije igraju QL, u odnosu na novajlije u tier-u 4 su otprilike kao tier 20. Pro igrači su otprilike tier 200, kad bi takvi tier-i postojali. Tolika je razlika u skill-u igrača u QL-u .
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bvitnik na korisnoj poruci:
acinic (10.1.2014)
Stara 10.1.2014, 22:25   #32
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Citat:
acinic kaže: Pregled poruke
Ja sam počeo da igram Quake live. Nemam do sada iskustva sa mrežnim igrama. Meni je dosta teška igra i traži brze reflekse. Loše mi idu situacije 1 na 1. Takve duele uglavnom gubim. Bukvalno protivnik ide na mene i cepa me ma koliko ja da manevrišem. Oduva me začas. Da li postoje neke forice i trikovi za koje ja ne znam!? Ili su to igrači sa premijum nalogom. I imaju više energije lili već šta? Bolje mi idu situacije sa više igrača. Kada mogu da pocepam protivnike iz potaje! Kada sam im iza leđa. Ime mi je igre. Može li to da se promeni?
Нећу да те препадам, али боље то батали док још можеш Квејк је брутална игра и тражи године играња да би било шта могао да урадиш.

Такође, данас је знатно мање играча него 2009/2010, када је било пет tier-ова. ИД је ту направио глупост и спојио 4 и 5, тако да, када једном догураш до неког доброг нивоа, играћеш са професионалцима који су ту тек тако, да вежбају мало (разуме се, углавном под секундарним аканутима, мада деси се да играју и са свог).

Сада се игра само дуел и клан арена, и за почетак, вежбај клан арену. То камповање, потаје заборави - суштина Квејка је брзо и правилно кретање, познавање мапе и ситуација за окршај.

Такође, најбитније - мораш да направи свој конфиг, тј. контроле. Оружија мапирај на тастатури (рокет ланчер "Е" нпр, Рејл "Р") и мораш, нажалост, овладати куцањем команди из конзоле. Нпр, новина у овој верзији Квејка је што је максимални број фрејмова подигнут на 250, и то куцаш "com_maxfps 250", конзолу позиваш на тастер ~ (прво у settingsu enablujes console-u). Закон Квејка је још увек исти "брза машина је пола фрага", тако да ти већ број фрејмова у секунди гарантује финије нишањење и већу прецизност.

Тешко да могу у једном или неколико постова да ти објасним како се ово игра. Гуглај, учи и мнооого вежбај. Када једном постанеш добар, видећеш да ти је генерално гејмерски скил порастао, остале пуцачине ће бити боза
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
acinic (11.1.2014)
Stara 10.1.2014, 23:04   #33
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Сада се игра само дуел и клан арена
Šteta, od kako su podelili mape na standard i premium, igrao sam svega nekoliko puta (gotovo sve dobre ctf mape su prebacili na premium). Kad bi naplaćivali mesečno, verovatno bih uzeo na neki mesec, ovako teško.
ogisha je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
acinic (11.1.2014)
Stara 11.1.2014, 0:24   #34
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs up Re: Quake Live!



Za 10 sati igranja ukupno imam ovaj Skill level. Mada ovaj dijagram i ne pokazuje bog zna šta precizno. Merio sam frejm sa Fraps'om i on je 125. Mašina je iz profila. Meni se igra svidja. I polako ulazim u ritam koji mi odgovara. Sa slabijim igračima kao što sam ja. Postaje interesantno.
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2014, 0:41   #35
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Šteta, od kako su podelili mape na standard i premium, igrao sam svega nekoliko puta (gotovo sve dobre ctf mape su prebacili na premium). Kad bi naplaćivali mesečno, verovatno bih uzeo na neki mesec, ovako teško.
Može sad da se plaća i na mesečnom nivou, pored još tromesečnog, šestomesečnog i godišnjeg nivoa. Ja sam sebi bio uplatio mesec dana čisto da vidim da li premium išta vredi. Mesec premium pretplate košta $3.99, ako se ne varam, što je duplo skuplje nego kada se plaća godišnja pretplata.

QuakeLive sada jedino ima smisla igrati sa premium nalogom i to ne zbog toga što se mogu igrati sve mape nego što se ljudi preko IRC-a organizuju pa igraju na privatnim serverima. U većini slučajeva je za igranje na tim serverima potreban premium ili ako nađete nekog dobre volje da vam pošalje invite, može i bez premiuma. Naravno ako stalno gnjavite ljude da vam šalju invite, počeće da vas odbijaju. Glavna prednosti ovakog načina organizovanja (poznat kao "pickup") je što se napuštanje igre u toku meča, glupiranje, ubijanje saigrača i sl. ne toleriše pa obično mečevi prolaze bez incidenata i bez idiota koji sve pokvare. Na public serverima je to najveći problem, mnogo veći od ograničenog izbora mapa. S druge strane, početnici apsolutno ne treba da uzimaju premium jer ako odluče da idu na "pickup" mečeve, dočekaće ih veoma neprijatno iznenađenje. Likovi koji na takvim mečevima igraju su mnogo jaki. Da se razumemo, ti igrači su daleko od pro igrača ali svakako su mnogo jači od prosečnih igrača.

Ja sam dugo igrao na public serverima, tier 4, bio sam uveko dobro kotiran u mečevima, prvo ili drugo mesto, nailazio sam i na mnogo jače igrače koji su prangijali redom ali tek kad sam počeo da igram "pickup" mečeve, onda sam shvatio koliko sam loš .

Koga malo više zanimaju "pickup" mečevi, ovde ima više informacija:

TDM - http://tdmpickup.eu/
CTF - http://www.ctfpickup.eu/

Kao što se može i pretpostaviti, ovde se okupljaju igrači iz Evrope. Igra se na švabskim serverima.

Poslednja ispravka: bvitnik (11.1.2014 u 2:11)
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bvitnik na korisnoj poruci:
acinic (11.1.2014), ogisha (11.1.2014)
Stara 11.1.2014, 0:57   #36
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Citat:
acinic kaže: Pregled poruke


Za 10 sati igranja ukupno imam ovaj Skill level. Mada ovaj dijagram i ne pokazuje bog zna šta precizno. Merio sam frejm sa Fraps'om i on je 125. Mašina je iz profila. Meni se igra svidja. I polako ulazim u ritam koji mi odgovara. Sa slabijim igračima kao što sam ja. Postaje interesantno.
Kao što je neko pomenuo, dobar config je od presudnog značaja. Malo Googlaj o tome. Kretanje moraš da savladaš. Dobro kretanje, da ne kažem ševanje, ti je od većeg značaja nego preciznost gađanja. Bolju preciznost pri gađanju ćeš dobiti vremenom uz vežbu. Strafe-jump moraš da znaš kako da radiš. Nadam se da si prošao "Training" jer tamo imaju relativno dobre vežbice za razne QL "finte".

Ono što najveći uticaj može da ima na tvoj kvalitet igre je gledanje kako jači igrači igraju. Uđi na neki tier 4 server ako možeš/ako ti dozvoljava i kao spectator gledaj kako najjači igrač igra. Obrati pažnju kako se on kreće po mapi, na šta pazi, koje oružje koristi u kojoj prilici itd. Ovo što sam rekao važi za Duel, TDM i CTF. Nešto manje važi za Clan Arena jer u Clan Arena imaš sva oružja na početku, full health i armor pa je taktiziranje svedeno na minimum. Većinom je samo puko napucavanje. Free For All izbegavaj ako hoćeš išta ozbiljno da naučiš jer to igraju većinom noob-ovi . Pored toga uvek postoje demoi ili video snimci pro igrača na YouTube-u pa možeš da baciš poged i na to kako oni igraju. Možda će ti neke stvari u početku delovati neipresivno ili "lagano" za postići ali veruj mi, varaš se.

Poslednja ispravka: bvitnik (11.1.2014 u 1:47)
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bvitnik na korisnoj poruci:
acinic (11.1.2014)
Stara 11.1.2014, 1:17   #37
Soho
Veteran
 
Član od: 15.6.2009.
Poruke: 531
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 51 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Ja kad sam igrao QL uglavnom je bilo FFA. Zato sto jedino tu mogu nesto da ubodem.
Voleo bih da mogu da igram duel. Ali to je samo san.
Soho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Soho na korisnoj poruci:
acinic (11.1.2014)
Stara 11.1.2014, 5:33   #38
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Nešto manje važi za Clan Arena jer u Clan Arena imaš sva oružja na početku, full health i armor pa je taktiziranje svedeno na minimum. Većinom je samo puko napucavanje.

...и зато је најбоље за вежбање. Само пуцање, пуцање и пуцање, дозвољен је рокет-џамп (не скида ти хелт), тако да је то и убедљиво најбржи мод (и још теже нишањење) и дефинитиво најзанимљивији.

TDM i CTF су мало више про, и искрено, мени је TDM веома тежак ако играм са рандом људима.

Дуели су посебна прича, јер ја волим да играм агресивно, што тамо једноставно не пролази, а гледајући ове професионалнце који у финалим имају резултате, типа, 5-3 (а играју десет минута) изгубим сваку вољу за игром. Превише је то камповања за мене Наравно, играм их овако из забаве, са људима које познајем па је другачије, али никад нисам баш стварно-стварно играо тај мод (основни Квејк, рекло би се).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
acinic (11.1.2014)
Stara 11.1.2014, 17:49   #39
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
...и зато је најбоље за вежбање. Само пуцање, пуцање и пуцање, дозвољен је рокет-џамп (не скида ти хелт), тако да је то и убедљиво најбржи мод (и још теже нишањење) и дефинитиво најзанимљивији.
To je tačno ali ako hoće da vidi skill na delu, neka ga ne traži u CA .

Rocket-jump sam po sebi je tehnika koja je mač sa dve oštrice. U CA se masovno koristi za "brzo bežanje" . Problem je što to kod jakih protivnika ne pali i ima kontra efekat. Bezbedniji si na zemlji nego u vazduhu jer si u vazduhu glineni golub. Nemaš punu kontrolu nad svojim kretanjem.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bvitnik na korisnoj poruci:
acinic (11.1.2014)
Stara 11.1.2014, 22:22   #40
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Post Re: Quake Live!

Ja sam se na Quake Live žešće napalio. Igram svako veče po 2-3 sata. Pokušavam da popravim kretanje i upoznam mape. Ubedljivo je najteža "Svemir". Sam rezultat mi nije bio naročito bitan. Samo da nisam najgori. Ovo mu dođe kao balet. Meni su igrači korektni na ovim mapama koje su besplatne. Zašto ima najviše igrača iz Evrope? Nije bilo incidenata sa drugim igračima. Povećao sam frejmrejt na 250 ali ja nisam primetio neku promenu prilikom igranja. Pojavili se međutim neki problemi sa konekcijom i ne znam da li je to do mene?

acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger odbija da se sign-inuje anqe1ki11er Aplikativni softver 17 16.9.2009 20:05
Best Live OS, CD Boot Predrag Stankovic Operativni sistemi 24 20.6.2007 8:44
Quake GL pomoć za promenu rezolucije! K.G. Akcione igre 1 26.7.2006 9:02
doom 3 bolji od quake 4 sasha vukelic Akcione igre 37 12.4.2006 10:31
SB Live 5.1 Dolby ili SB Live 24-bit BoomBar ŠDK - Zvuk na računaru 3 23.1.2006 21:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com