Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.1.2014, 11:17   #1
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Seagate Barracuda 1TB - klikće kad ne radi

Disk je radio manje od 200 sati. Kad je neaktivan čuje se kliktanje, cukanje neko - na svakih sekund. Tudu...tudu...tudu... i tako u nedogled.

Je li ovo boljka cele serije, ili sam dobio loš primerak? Radi besprekorno, samo ima ovaj problem.

Da znam prilikom reklamacije da li da uzmem isti, ili gledam neki drugi model.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2014, 13:40   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Seagate Barracuda 1TB - klikće kad ne radi

Meni se desila identična stvar sa jednim sigejtom prošle godine, stim što je u mom slučaju počeo da lupa i "škripi" od trenutka kad je odpakovan. Verovatno mu se nešto desilo u putu iz Kine do Srbistana...

Ja ipak mislim da su u pitanju loši primerci a ne čitave serije.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2014, 14:12   #3
Obtainer
Veteran
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
Poruke: 671
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 282 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Seagate Barracuda 1TB - klikće kad ne radi

Neki ljudi su to uspevali da reše promenom firmware-a. Obično je problem tzv. "head parking" koji se čuje kao kliktanje.
Može biti i ovo.
Obtainer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 9:52   #4
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Seagate Barracuda 1TB - klikće kad ne radi

Ovaj zvuk liči na okretanje broja 1 na starim telefonima sa okruglim brojčanikom. Po trajanju i učestalosti - kao da non stop okrećeš 1 i kad se vrati odmah ponovo "nategneš".



Nosim danas u "centar za reklamacije", pa ću videti šta kažu. Nadam se da će biti manje od 45 dana. Trebalo je da se držim WDa.

Edit: S obzirom da disk prolazi sve testove, čovek u tom "centru za r" (strpljiv i korektan) mi je objasnio da najverovatnije neće uvažiti reklamaciju, ali da mogu tražiti zamenu, napisati da jednostavno nisam zadovoljan proizvodom, pa će mi možda zameniti... a možda i neće.

Zna li neko, po ovom zakonu o zaštiti potrošača, kakve su šanse da se proizvod jednostavno vrati i uzmu novci nazad? Posle manje od 10 dana?

Poslednja ispravka: Relja (6.1.2014 u 11:29)
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 15:45   #5
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Seagate Barracuda 1TB - klikće kad ne radi

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
Ovaj zvuk liči na okretanje broja 1 na starim telefonima sa okruglim brojčanikom. Po trajanju i učestalosti - kao da non stop okrećeš 1 i kad se vrati odmah ponovo "nategneš".



Nosim danas u "centar za reklamacije", pa ću videti šta kažu. Nadam se da će biti manje od 45 dana. Trebalo je da se držim WDa.

Edit: S obzirom da disk prolazi sve testove, čovek u tom "centru za r" (strpljiv i korektan) mi je objasnio da najverovatnije neće uvažiti reklamaciju, ali da mogu tražiti zamenu, napisati da jednostavno nisam zadovoljan proizvodom, pa će mi možda zameniti... a možda i neće.

Zna li neko, po ovom zakonu o zaštiti potrošača, kakve su šanse da se proizvod jednostavno vrati i uzmu novci nazad? Posle manje od 10 dana?
Kliktanje o kome pričaš je normalna pojava za tu seriju diskova. U pitanju je APM funkcija i nema šta da reklamiraš. Disk je ispravan. To što će stalno kliktanje da prepolovi životni vek diska je sasvim druga priča.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 16:25   #6
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Seagate Barracuda 1TB - klikće kad ne radi

Mozes da iskljucis APM, sa programom po imenu HDPARM, koji iskljucuje Advanced Power Management.

Ucestalo parkiranje glave je sasvim normalno za ST1000DM003. Taj problem imaju svi. Cak i na Seagate forumu.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2014, 9:11   #7
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Seagate Barracuda 1TB - klikće kad ne radi

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Mozes da iskljucis APM, sa programom po imenu HDPARM, koji iskljucuje Advanced Power Management.

Ucestalo parkiranje glave je sasvim normalno za ST1000DM003. Taj problem imaju svi. Cak i na Seagate forumu.
Ovo sam probao i nije pomoglo. Kako u "advanced power saving" opcijama u Windowsu, tako i pomoću pomenutog programa.


Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Kliktanje o kome pričaš je normalna pojava za tu seriju diskova. U pitanju je APM funkcija i nema šta da reklamiraš. Disk je ispravan. To što će stalno kliktanje da prepolovi životni vek diska je sasvim druga priča.
Ovo, uz pretpostavku da mi neće zameniti, niti vratiti novce me oduševljava. Očekujem uskoro da i pri odlasku kod lekara ne spomenu da pre operacije srca treba da eksplicitno tražiš anesteziju, da se ona ne podrazumeva. Sjajno.

Mada je kod mene kliktanje počelo posle neka 4 dana ispravnog rada, možda i celih 5.


Ima li neki disk koji je normalno ispravan? Bez čudnih zvukova, da dobro radi? Kakva je WD Blue serija? Kad sam uzimao disk, Seagate su dosta hvalili. Lik koji radi s reklamacijama, kad sam ga pitao koji drugi model, kaže isto da je Seagate najmanje loš, da ga on svima preporučuje.

Poslednja ispravka: Relja (7.1.2014 u 9:36)
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2014, 15:57   #8
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Seagate Barracuda 1TB - klikće kad ne radi

Ја имам WD10EZEX, хладан, тих и брз. Ја сам имао информацију да је управо WD најгори када сам куповао овај, а да је Seagate најпоузданији. Овај WD10EZEX такође има само једну плочу, 64 МБ кеша и био би задовољан. Тешко ћеш га икада чути
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2014, 1:23   #9
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Seagate Barracuda 1TB - klikće kad ne radi

ja imam tri WD Green diska i nisam imao nikakvih problema. pomocu programcica "wdidle" sam u DOS-u podesio neki parametar za "load cycle count".
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2014, 16:10   #10
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Seagate Barracuda 1TB - klikće kad ne radi

Zamenili mi disk novim - uvažili reklamaciju. Prijatno sam iznenađen. Novi ZA SAD deluje OK.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Seagate kupuje Samsung za 1.375 milijardi $ ivanza Nosači podataka 3 20.4.2011 11:48
SEAGATE Barracuda ST32000542AS 2TB UniqueS ŠDK - Nosači podataka 3 2.12.2009 23:11
SEAGATE Barracuda 1TB 32MB,SATA II-300 ??? hawk ŠDK - Nosači podataka 2 25.11.2009 12:43
Seagate Barracuda vs Samsung Spinpoint (750GB, 7200rpm, 32MB cache) archmage333 ŠDK - Nosači podataka 11 28.9.2009 22:49
Da li je pouzdan Seagate 1.5 TB...ako ne, koji od 1 TB? Paladin ŠDK - Nosači podataka 2 16.1.2009 15:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com