Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2006, 14:56   #1
Omnio
Član
 
Član od: 3.2.2006.
Poruke: 45
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Tropico

Hteo sam da malo popricamo o ovoj fenomenalnoj igri ali prvenstveno o prvom delu.
Ponovo sam je nabavio pre nekog vremena zajedno sa ekspanzijom Paradise Island i ponovo je igram potpuno posveceno kao i pre cetiri godine. Igra je prava droga.
Sada sam u fazonu da igram uglavnom turizam iako najvise volim svoje mape i "open ended" varijante. Uspesno sam zavrsio mapu "Turista Paradiso" za koju se secam i da mi je ranije zadavala probleme i tek sada sam definitivno shvatio preko te mape koliko je igra bogata opcijama i razlicitosti sredastava u ostvarivanju cija.
Sta vi najvise igrate, kakav je vas el Presidente, kako gradite strategiju itd.
Omnio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 15:47   #2
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Tropico prikazuje na jedan vrlo duhovit i simpatičan način sve prilike i neprilike jednog predsednika države. Dopadljiva grafika, zanimljiv sistem upravljanja i odlična latino muzika uz sve to. Turizam je ubedljivo najisplativji način da se napravi iole snažnija ekonomija pa samim tim da se obezbedi i podrška u narodu. Naivnim turistima jako retko zasmetaju abnormalno visoke cene smeštaja. Dok se ne izgradi veći broj produktivnih objekata nema računa da se prave crkve, škole i slične ustanove koje je potrebno izdržavati preko državne grbače. Za sve to vreme najvažnije je udovoljiti razmaženim građanima, pa tek onda političkim strankama. Humor je ono čime ova igra pleni i pored činjenice da je izašla pre toliko godina i dalje stoji da nema ništa ni približno slično tj. tako dobro.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 16:08   #3
Omnio
Član
 
Član od: 3.2.2006.
Poruke: 45
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Tropico

Slazem se, apsolutno nista ni priblizno slicno ne postoji.
Problem je taj sto se razmazenim gradjanima cesto ne moze u pocetku udovoljiti nicim sem izgradnjom crkve ili klinike. Naravno, pored kuca. Za brzu izgradnju kuca nekada valja biti blizak sa npr. Rusijom.
Sto se mene tice isto preferiram turizam posebno u kombinaciji sa off-shore bankingom moze doneti mnogo para ali kada je do industrije - fabrike cigara, namestaja ili nakita (pored rudnika zlata) su jako unosna stvar.
Muzika je neverovatno dopadljiva cak mi je jedan covek izvukao nekako iz igre u mp3 format pa je slusam povremeno pored svega drugog
Omnio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2006, 1:42   #4
G.O.R.
Novi član
 
Član od: 2.5.2006.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Ma ljudi moji, kakve kuce, turizam, kakvi bakraci!? Lepota te igre je upravo u tome sto svak sebi moze da napravi banana republiku. Neka ti ljudi zive u kutijama cupela, jedu splacine, i motaju one skupe pljuge, i nema glava da te boli (ako bol u glavi i krene, 3-4 kule strazare, zatvor i policiski cas sredjuju stvar).

Salu na stranu, igrica iako malo usporena, donela je tako potrebno osvezenje zanru (naravno govorim o prvom delu).
G.O.R. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2006, 2:26   #5
Obi-wan
Član
 
Član od: 21.5.2006.
Lokacija: Loznica, Beograd
Poruke: 65
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Obi-wan Slanje poruke preko MSN-a korisniku Obi-wan
Određen forumom Re: Tropico

Igra je super, ali mi se disk izgrebao pre jedno godinu dana pa vise nisam u mogucnosti da igram a ne mogu da nahvatam one fine dobre ljude koji bi mi ga posudile za odredjenu sumu (cjena ?? prava sitnica).
Obi-wan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2006, 9:59   #6
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Tropico

Citat:
Magneto kaže:
Tropico prikazuje na jedan vrlo duhovit i simpatičan način sve prilike i neprilike jednog predsednika države. Dopadljiva grafika, zanimljiv sistem upravljanja i odlična latino muzika uz sve to. Turizam je ubedljivo najisplativji način da se napravi iole snažnija ekonomija pa samim tim da se obezbedi i podrška u narodu. Naivnim turistima jako retko zasmetaju abnormalno visoke cene smeštaja. Dok se ne izgradi veći broj produktivnih objekata nema računa da se prave crkve, škole i slične ustanove koje je potrebno izdržavati preko državne grbače. Za sve to vreme najvažnije je udovoljiti razmaženim građanima, pa tek onda političkim strankama. Humor je ono čime ova igra pleni i pored činjenice da je izašla pre toliko godina i dalje stoji da nema ništa ni približno slično tj. tako dobro.
Tacno tako!Bas razmisljam sta da igram po ovom vrelcu a ono mi Tropico ispred nosa !El presidente.....
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 0:08   #7
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Tropico

Fantastična igrica... Sećam se kako sam je terao dan i noć. Plantaže šećera i tobaka u kombinaciji sa fabrikama ruma i cigara i elektranama u siromašnom delu ostrva, a sa druge strane hoteli, plaže, bungalovi, banke, luksuzne kuće Jedino mi nikako nije uspevalo da nateram one turiste da ulaze u arheološko nalazište, iako sam stavio da ulaz bude samo 1$ Jedva da budu 2 posete godišnje (a 2 luksuzna hotela su u blizini).
A muzika je definitivno najbolji soundtrack iz neke igre... Puno ljudi je pitalo kako da dodje do te zike. Rešenje : Soundforge-om snimate dok ste u igri i onda snimljeni materijal lepo izdelite, sačuvate i slušate
peace
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 13:22   #8
Srdjan
Novi član
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Tropico je odlična igra. Najbolji je onaj asistent, kad pukneš pa zapališ preko okeana, a on ti kaže ¨El Presidente, let me hold you these bags of money while you rest.¨
Osim toga, nije zahtjevna pa radi i na mom oldtajmeru.
Možda nedostaje još malo ekonomskih opcija, ili da je diplomatija razrađenija. Ja uglavnom igram da ostvarim visok rezultat, pa stavim početne političke i ekonomske faktore na teško ili vrlo teško. Tako se stalno neko žali ali ako izguraš 50 godina imaš veću satisfakciju.
Srdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 22:46   #9
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Citat:
Srdjan kaže:
Osim toga, nije zahtjevna pa radi i na mom oldtajmeru.
Svojevremeno, jedine probleme činio je zoom terena i rotiranje. 2D grafika je remek delo za sebe.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 0:42   #10
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Igra je odlicna. Svake godine se vratim i odigram po nekoliko novih partija. Do sada sam uvek igrao na foru desetak farmi duvana + 2 fabrike cigara. Uvek sam isao da udovoljavam ljudima na foru komunizma
jeftini stanovi,
velike plate,
mala razlika u platama izmedju onih bez skole i onih koji su zavrsili faks, +uredbe : tax cut,
prevremeni izbori,
socijalna sigurnost,
hrana za narod itd...

Sad igram sa turizmom, imam godisnji prihod od turizma oko 90k...
Jel neko igrao kao diktator i koristio uredbe tipa inkvizicija, vojna uprava, spaljivanje knjiga, hapsenja itd ..?
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 14:51   #11
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Tropico

Ja sam, ali je tesko dosta... Eventualno pre ili jos vise pre ces popiti puc... Smanjis plate, povecas broj policiskih i vojnih stanica i garnizona, Zasnujes ekonomiju na rudarstvu, sumarstvu, gajenju kukuruza i stocarstvu, kad god se neko kandiduje protiv tebe (ili ako pocne da prica protiv tebe u slucaju da nedas izbore) samo ga ubijes i mirna Bosna... bar neko vreme... Ali eventualno ces popiti vojni ili civilni udar tako da nema smisla...
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2006, 18:43   #12
Santanista
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 52
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tropico

Citat:
milke kaže:
A muzika je definitivno najbolji soundtrack iz neke igre... Puno ljudi je pitalo kako da dodje do te zike. Rešenje : Soundforge-om snimate dok ste u igri i onda snimljeni materijal lepo izdelite, sačuvate i slušate
peace
hvala za info... ja sam upravo jedan od tih koji su se pitali - KAKO DO MUZIKE?!

p.s.
a zar nece da se cuje kliktanje na ljude, objekte, pa kad izadje godisnji izvestaj i tako to? ili to sve moze na nulu, samo muzika da se pojaca?
Santanista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 12:54   #13
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Tropico

Citat:
Santanista kaže:
hvala za info... ja sam upravo jedan od tih koji su se pitali - KAKO DO MUZIKE?!

p.s.
a zar nece da se cuje kliktanje na ljude, objekte, pa kad izadje godisnji izvestaj i tako to? ili to sve moze na nulu, samo muzika da se pojaca?
pa nemoj da klikceš, možeš čini mi se samo da stisneš pauzu, i utišaš sve osim muzike... evo baš sad slušam ziku iz igre i podsećam se tobaco fabrika, rum distilera, hotela, ...
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 13:23   #14
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Tropico

Igra je GENIJALNA. Nekad mi se desilo da puknem pa da pobijem 40-50% naroda. Samo opcija "Eliminate"(tako nekako, davno sam igrao Tropico) i klikći k'o lud.
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 14:10   #15
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Tropico

a zasto meni nece da radi tropico?lepo instaliram 2put klik klik nista.jel treba mozda neki patch za xp pro2.(naravno prvo sam je c*a*kovo)
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 14:26   #16
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Tropico radi pod XP-om bez problema... ne znam sta bi bio problem...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 18:40   #17
Vuckovic Veljko
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: Paradise city
Poruke: 240
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Igra mise stvarno svidjela.Grafika je fina muzika je odlicna sistem upravljanja sjajan a doskocice onog savjetnika su mi se jako svidjele (zapamtio sam onu "Drago mi je da vidim da odlazete novac na svoj racun u Svajcarskoj El Presidente").
Vuckovic Veljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 18:44   #18
Vuckovic Veljko
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: Paradise city
Poruke: 240
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Citat:
mniz kaže:
a zasto meni nece da radi tropico?lepo instaliram 2put klik klik nista.jel treba mozda neki patch za xp pro2.(naravno prvo sam je c*a*kovo)
Imas klasican problem bangalozije od kopije.Baci je i kupi ili pozajmi novu i radice ti bez problema.Vecina ovakvih problema svodi se na prebrzo narezivanje(Ili redje na lose Crack-ove)
Vuckovic Veljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 23:41   #19
Milos Vasic
Novi član
 
Član od: 11.1.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milos Vasic
Određen forumom Re: Tropico

Imam jedan veliki problem.Pazite sad.

Imam original igricu Tropico: Paradise Island.
Sve to lepo sljaka ALI igra je na Italijanskom.Kupio sam igru u inostranstvu i predpostavio da mozes da izaberes jezik ali ono samo glupi ITALIJANSKI ! ! !
Da li postoji neki sajt gde mogu da skinem neki fajl koji ce da mi prepravi igru na Engleski ili nesto slicno.Poludecu, obozavam tropico ali ne mogu da igram na italijanskom.

MOLIM ZA POMOC ! ! ! ! !
Milos Vasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 0:16   #20
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Tropico

Pa prosunjaj malo netom i trazi language pack ,mada ne verujem da moze to tako zato sto je i instalacija na italijanskom, ne mozes ti to da promenis. Pokusaj da instaliras na talijanskom pa posle samo nadji neki language pack!
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com