Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.12.2008, 16:12   #181
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Odlučio sam se (valjda), upisaću Elektotechnički fakultet, sad javlja se dilema koji smer. Pošto planiram da studiram u Slovačkoj na Slovačkom Techničkom Univerzitetu - Fakultet za Elektrotehniku i Imformatiku u nedoumici sam koji smer da studiram i koji ima najviše "prolaznosti" po završetku studija. Izbor se sveo na sledeće smerove: a) Elektronika b) Privredna Imformatika (nešto kao Automatizacija). Ako može neko da mi kaže nešto o ovim smerovima bio bih mu zahvalan. Elektronika se na Ing studijam račva na Mikroelektroniku i Radioelektroniku dok se PRivredna Imf deli na Robotiku, Kibernetiku i "Meracia a Informačna technika - prevod je valjda Imformacione tehnika i merenje "
Matematika mi ne predstavlja naručiti problem a što se tiče fizike interesuje me uglavnom teoriska fizika.

Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 21:25   #182
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Ja sam se odlucio za ETF, pa vecam oko smerova. Isticu se SI i RTI. Dosta sam se informisao i nisam se odlucio. Doduse, ne pomaze to sto ce svaki RTI-ovac reci da je SI "za mamine i tatine sinove" i da je jedino RTI "true".
Da li ima ljudi koji idu na RTI ili SI (jos bolje, onih koji su zavrsili)?
Ili ima nekoga ko je na nekom trecem smeru na ETFu (koji bi preporucio)?

P.S. Da li je odluceno kada ce nam biti prijemni? Cuo sam da postoji mogucnost da bude pomeren unapred (pocetak juna) zbog Univerzijade?
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 21:30   #183
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Na prvoj godini su svi na istim smerovima, osim posebnog smera za softverski inzinjering...A veruj mi da cesh na prvoj imati dosta stvari o kojima treba da razmishljash, a o smerovima kad bude doshlo vreme za to...
Inache mnogo je bitno da dodjesh sa dooobrim predznanjem iz matematike i fizike, mada fizika krece bukvalno od pochetka, tako da ako i nemash predznanje neko a hocesh da radish nece biti problema...

O smerovima imash mislim dovoljno informacija na sajtu Elektrotehnichkog fakulteta, a mozesh da se uchlanish i na forum i da se tamo informishesh oko svega shto te zanima...

Inache kazu da je Elektronika najtezi smer na ETF-u...Robotika, automatika, veshtachka inteligencija and stuff ti se izuchavaju na smeru za signale i sisiteme...Najmasovnije se upisuju smer za rachunarsku tehniku i informatiku i smer za telekomunikacije...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 21:41   #184
G@Rtn3R
Nepotvrđena registracija
 
Član od: 10.2.2008.
Lokacija: Cybertron
Poruke: 418
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 346 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Na prvoj godini su svi na istim smerovima, osim posebnog smera za softverski inzinjering...
Ovo zvuci bas zanimljivo... sta se trazi i sta se izucava?

Edit: Trazio sam na sajtu ali nista konkretno molim nekoga da mi malo pojasni
G@Rtn3R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 21:48   #185
3*.v1ru5
Član
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Sa druge strane nisana
Poruke: 102
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

@Mithrandir
RTI je "true", ostavi se tih gluposti, u roku ga zavrsi 1% ljudi, plus se prvu godinu-dve je*es sa fizikom, matematikom, elektrotehnikom i jos sto gluposti kojima ne zelis da se bavis. Na SI se od drugog semestra pa na dalje bavis samo i iskljucivo kompjuterima. Uostalom, pogledaj kako izgledaju fondovi casova na sajtu ETF. Ja sam upisao SI jer kapiram da da sam upisao opsti smer, svejedno bih za sledecu godinu puko pare za obnovu godine, plus gubim zivotno vreme. Za*ebi ti to.

EDIT: G@Rtn3R, http://www.etf.bg.ac.yu/index.php?op...d=77&Itemid=89
Stvari koje se uce na SI.
3*.v1ru5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 22:15   #186
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
next kaže: Pregled poruke
Inache kazu da je Elektronika najtezi smer na ETF-u...
Ne znam dal je najteži, ali je u svakom slučaju najbesmisleniji. Šta ćeš da radiš sa tom diplomom? Ostali smerovi imaju drastično bolju perspektivu pronalaženja posla. Recimo, profesor koji radi na računarskoj katedri je elektroničar koji se prešaltao na računare jer nije bilo posla...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 23:57   #187
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Guardian kaže: Pregled poruke
Odlučio sam se (valjda), upisaću Elektotechnički fakultet, sad javlja se dilema koji smer. Pošto planiram da studiram u Slovačkoj na Slovačkom Techničkom Univerzitetu - Fakultet za Elektrotehniku i Imformatiku u nedoumici sam koji smer da studiram i koji ima najviše "prolaznosti" po završetku studija. Izbor se sveo na sledeće smerove: a) Elektronika b) Privredna Imformatika (nešto kao Automatizacija). Ako može neko da mi kaže nešto o ovim smerovima bio bih mu zahvalan. Elektronika se na Ing studijam račva na Mikroelektroniku i Radioelektroniku dok se PRivredna Imf deli na Robotiku, Kibernetiku i "Meracia a Informačna technika - prevod je valjda Imformacione tehnika i merenje "
Matematika mi ne predstavlja naručiti problem a što se tiče fizike interesuje me uglavnom teoriska fizika.

Tesko da ces dobiti ovde odgovor. Idi na Slovacki forum koji posecuju likovi sa tog faxa, tamo ces verovatno dobiti odgovor, uz to komentari sa foruma mogu dobro da ti dodju.
Ja sam upisao u Slovackoj mada nije u Bratislavi, jedino sam se zaebo sto sam posetio neke forume posle upisa na fax, i saznao sam svasta o fakultetu i puno toga mi se nije svidelo, ali ako se uzme da nije bilo prijemnog, dobro sam prosao.
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 0:16   #188
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

A šta i gde si upisao, isto vezano za ETF!

Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 1:09   #189
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Guardian kaže: Pregled poruke
A šta i gde si upisao, isto vezano za ETF!

Informatiku na prirodno matematickom, UCM (Univerzita Sv. Cyrila a Metoda) Trnava.
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2008, 20:41   #190
anticstevan
Guest
 
Poruke: n/a
Exclamation Pomoc! Upis na fax...

Da li bi neko bio ljubazan da mi kaze koji je najbolji drzavni fax na kojem ima smer za web dizajn? Unapred hvala.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2008, 21:55   #191
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Pomoc! Upis na fax...

Probaj ovde: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=15323.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2008, 21:51   #192
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Da li bi neko mogao da mi kaze nesto oko prijemnog (sta sve treba) i studiranja engleskog jezika?

Studiranje engleskog mi nije prioritet ali cisto da znam...
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2008, 22:24   #193
Flash91
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 694
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 215 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
3*.v1ru5 kaže: Pregled poruke
@Mithrandir
RTI je "true", ostavi se tih gluposti, u roku ga zavrsi 1% ljudi, plus se prvu godinu-dve je*es sa fizikom, matematikom, elektrotehnikom i jos sto gluposti kojima ne zelis da se bavis. Na SI se od drugog semestra pa na dalje bavis samo i iskljucivo kompjuterima. Uostalom, pogledaj kako izgledaju fondovi casova na sajtu ETF. Ja sam upisao SI jer kapiram da da sam upisao opsti smer, svejedno bih za sledecu godinu puko pare za obnovu godine, plus gubim zivotno vreme. Za*ebi ti to.

EDIT: G@Rtn3R, http://www.etf.bg.ac.yu/index.php?op...d=77&Itemid=89
Stvari koje se uce na SI.
Kakvi su tvoji utisci sa SI? Da li bi preporucio da ga ljudi upisu? (posto i mene zanima ETF samo jos nisam odlucio koji smer hocu)
Flash91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2009, 15:29   #194
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Društvo, htedoh da vas pitam... Zna li iko nešto o Artunion (ili Art Union, kakogod) fakultetu? Rođaka iz Beograda je htela da se raspita za neke fakultete po Beogradu koji izučavaju fotografiju pa je čula za ovaj. Zna samo da se nalazi na Banovom brdu i da je školarina 2000 evra. Nije mogla da ode do njih da se raspita zbog ove ledene kiše.

Probao sam da nađem na internetu njihovu web stranicu ali ništa. Doduše, našao sam Univerzitet Union (samo ne znam da li su to isti ljudi, predpostavio sam po imenu) sajt ali oni nemaju fotografiju, najbliže je dizajn.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2009, 20:55   #195
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Ne, ne bih rekao da Univezitet Union ima veze sa tim - u pitanju je privatni fakultet koji izmedju ostalog u svom sklopu ima i Racunarski Fakultet. Osim tog Art Uniona (o kome nista ne mogu da pronadjem), ne bih rekao da postoji neki smer koji se bavi samo fotografijom... Uglavnom su u pitanju zasebni predmeti na likovnim fakultetima. Mislim da fotografija ipak nije dovoljno opsirna oblast da bi se izucavala 3 ili 4 godine.
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pyost na korisnoj poruci:
hacker_aca (17.1.2009)
Stara 17.1.2009, 21:43   #196
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Evo, fakultet BK ima fotografiju (sajt) kao jedan od smerova i izučava se 4 godine ali ne mogu nikoga da nađem a da kaže koju o fakultetu. Da li je priznat fakultet, da li se isplati učiti kod njih... Mislim, oni su super kako kažu na njihovom sajtu ali meni treba neka reč sa strane. Svaki ciga svoga konja hvali.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2009, 18:51   #197
"sanjari"
Novi član
 
Član od: 27.1.2009.
Lokacija: Budva
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku "sanjari"
Lightbulb Re: Pomoć za izbor fakulteta

da li ima ovde neko da je upisao gradjevinski fakultet u PG., ili da poznaje nekog ko jeste...
- ima li prijemnog,kada je upis..i da li su zadovoljni fakultetom?:||
"sanjari" je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2009, 21:00   #198
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
"sanjari" kaže: Pregled poruke
da li ima ovde neko da je upisao gradjevinski fakultet u PG., ili da poznaje nekog ko jeste...
- ima li prijemnog,kada je upis..i da li su zadovoljni fakultetom?:||
Koliko ja znam, na građevinskom i arhitektonskom fakultetu ima prijemnog ispita. Za razliku od ostalih fakulteta u Crnoj Gori gdje toga nema.

Ne mogu da se sjetim nikog ko studira na tom fakultetu, a da ga lično poznajem. Doduše, ako kažeš šta ti treba konkretno, mogu da se raspitam pa da ti kažem šta saznam.

Što se samog Građevinskog fakulteta tiče, koliko sam čuo, više nije ono što je nekada bio, što će reći da je sada mnogo lakši nego ranije, kada je bio ubitačan. Za detaljne informacije, kako o prijemnom ispitu, tako i o svemu vezanom za ovaj fakultet (i sve ostale u Crnoj Gori) najbolje bi bilo da pronađeš Informator za nastavak školovanja nakon srednje škole koji izdaje Ministarstvo prosvjete i nauke svake godine. Informator za 2009. nije još izašao da ja znam, biće pred kraj školske godine, ali možeš naći primjerke iz nekih od prethodne dvije-tri godine, skoro je potpuno isto. To je mala i korisna knjižica gdje se možeš obavjestiti o svemu što te zanima.

Bitno je i u kojoj srednjoj školi učiš. Najbolje bi bilo da je to gimnazija. Ako nije, onda ćeš možda morati da polažeš i diferencijalni ispit za upis na Građevinski fakultet. Za Arhitektonski fakultet, koji je dosta sličan Građevini, diferencijalni ispit za učenike koji nisu učili u gimnaziji jeste Fizika, sve 4. godine, po programu gimnazije. Skakanje sa mosta u podivljalu Moraču je vjerovatno manje mučna i mnogo brža smrt od toga.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 0:39   #199
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Red Wing kaže: Pregled poruke
Da li bi neko mogao da mi kaze nesto oko prijemnog (sta sve treba) i studiranja engleskog jezika?

Studiranje engleskog mi nije prioritet ali cisto da znam...
Engleski je jako tesko upisati jer je prevelika konkurencija. Svi vukovci. Ja nisam uspeo ni da udjem na samofinansiranje pa sam sacekao sledecu godinu i upisao smer za Bibliotekarstvo i informatiku. Ovo vazi za Filoloski ako te je to zanimalo.

Prijemni> Gramatika srpskog i gramatika engleskog. Ako ne znas jako dobro engleski, nemoj ni da probas da upises. Na studijama se cita mnogo literature na engleskom jeziku i to veoma nezgodne.
Knjizurde od po 400 strana, itd. Imas jos mnogo lepih smerova na Filoloskom, pa ako te zanima nesto ti slobodno pitaj.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 2:05   #200
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Jbt ja neam pojma sta cu da upisem Imate neki predlog

Jedino me informatika interesuje,kompujteri Ali posto sam se zezce posvadjao sa matematikom,od PMF-a i ETF-a nema nista Nesto kontam o VPS u NS-u,ali sta ja znam,ipak je to visa...

Sad da ja vas pitam,ima li kakav fakuletet bez matematike,fizike i hemije () a da ima neke veze sa informatikom i kompjuterisanjem? Nesto sto bi se prosecnom geeku svidelo Da,i da je u Novom Sadu.

btw,ako neko ide u VPS u Novom Sadu neka mi se javi da ga malo smorim

Poslednja ispravka: King James (7.2.2009 u 2:18)
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
automatika, elearning, elektronika, fakultet, fit, prijemni, sta upisati, studije, visoka skola

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prebacivanje igrara na K750i uz pomoć USB kabla Željko Aparati i oprema 4 31.1.2007 11:43
Ruteri - potrebna pomoć! shobra Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 25.10.2006 0:40
Pomoć! (Google) drpiga Tekstovi u SK 6 19.1.2006 21:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com