Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara juče, 19:40   #12761
code master
Veteran

Član od: 15.7.2016.
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 146 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Suspiria (1977)
https://www.imdb.com/title/tt0076786/?ref_=nv_sr_2

Da sam kojim slučajem gledao Suspiriju kao klinac verovatno bi bio prestavljen i istraumiran za čitav život. Inače reč je o horor filmu Italianskog reditelja Daria Argenta i sve pohvale idu na račun same atmosfere, film svakako ima veliki uticaj na sadašnje horor filmove i ostale medije ali jedna je Suspiria. Dodatni plus svakako ide za same Italijane koji su bili smeli da pomere granice kad je u pitanju sam žanr. Naravno snimljen je i rimejk inspirisan originalom Suspiria (2018) https://www.imdb.com/title/tt1034415/?ref_=tt_rec_tt i koja se skoro prikazuje u bioskopima (kod nas će film verovatno biti prikazan na filmskom festivalu Fest 2019, ali pitanje je možda), po onome što sam video po trejlerima ne vidim da može da parira originalu iz 77 izgleda mi kao da mu stvarno nije ni do kolena i pored pozitivnih kritika i ovacija, u svakom slučaju videćemo. Inače original je jedan od poslednjih filmova koji je snimljen pomoću Tehnicolor kamere i ta tehnika veoma odgovora samom filmu kad su u pitanju sami kadrovi, atmosfera i boje, drugačije nikako ne bi moglo bez toga.

Ocena 7/10

Poslednja ispravka: code master (juče u 20:01)
code master je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
Mac4LiF (danas)
Stara danas, 8:13   #12762
Suad Novic
Starosedelac

Član od: 22.10.2007.
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 268 puta na 220 poruka

Ne znam šta te je toliko oduševilo u filmu koji ima, čak i za horor, katastrofalnu muziku, koja ističe da se sve radi "na mišiće".
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara danas, 16:01   #12763
code master
Veteran

Član od: 15.7.2016.
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 146 puta na 86 poruka

Što se tiče muzike (da i to pomenem ukratko pošto sam zaboravio) iza nje stoji progresivna rok grupa Goblin i koliko god to zvučalo čudno moram priznati da sam većim delom zadovoljan samom muzikom, postoji jedno par numera koje se uklapaju sa samim tonom filma kad su u pitanju intezivni i uznemirujući momenti, većina horor filmova se radi sa minimalnim buždetom pa u tim situacijama kad je i muzika u pitanju daj šta daš. Suspiria pored svog kultnog statusa neće odgovorati svakome (ukusi su različiti), mnogi koji gledaju prvi put film mnogi će reći da nisu očekivali baš takavu radnju, ali ni sama poenta horor žanra nije da bude realističan već da kod gledaoca izazove onaj osećaj straha od nepoznatog kao recimo Silent Hill igre naprimer. A kao što sam već rekao možda najbolji deo samog filma je vizuelni stil, boje, kadrovi i atmosfera, film nije sad najbolja stvar koju sam ikada video ali nije ni katastrofa ili da je užasan.
code master je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara danas, 18:21   #12764
caine
Starosedelac

Član od: 24.2.2006.
Zahvalnice: 636
Zahvaljeno 895 puta na 560 poruka

To ne zvuci cudno uopste, soundtrack za taj film je kultan i mnogo doprinosi atmosferi. I da, sto kazes, poenta je upravo u atmosferi, zato se i gledaju filmovi Darija Argenta i zato je on toliko cenjen
caine je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2378 5.12.2018 18:04
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:09.