Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.11.2005, 19:01   #1
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Arrow Rambo - First Blood

Prica je duza, ali poucna.
Pre 2 dana me zove najbolji prijatelj - da donese komp da mu sredim. Komp je kupio 09.2004, u firmi o kakvima postoji druga tema na forumu. Jbg, tu mu radi komsija, 3 rate. Pocinju problemi - komsija ga ubedi da mu umesto Abit NF7 stavi Asus A7V8X-X, stavi mu Radeon 9200 SE, za 3 dana su menjali HD. Posle par meseci mislio covek da mu crko monitor - kad upali komp monitor ne reaguje. Problem je bio Ram, kad sam ga izvadio/vratio komp je proradio. Reko sigurno je premestao komp, a memorija nije bila lepo namestena... I tu sam se slogirao - memorija je marke Ram Bo , pise i na cipovima (koji deo ne znam, izgleda da ce biti First Blood). Ista prica posle par nedelja (komp se ne koristi puno) - zovne tog sto je sklapao i on mu kaze isto - ispala memorija, bla... I tako ortak vadio/vracao. To je video njegov brat, i kad mu se to desilo pre par dana on memoriju stavi obrnuto.
LM, sinoc otvorim taj komp i slogiram se sto puta: memorija stoji kontra - kako je samo izletela (nije mi jasno kako je nije polomio), 2 pina na onom delu sa 80 su spaljena. Dalje: napajanje krs - lim ko za oluk, 1 qler, kuciste celo nitovano - samo stranica se skida, HD i CD-RW na IDE1, a za IDE2 nema kabla (koji stek)... Izvadim jednu memoriju iz mog kompa (512MB Kingmax ddr433), stavim - nista. U podnozju gde je bila njegova memorija je malo rastopljena plastika oko 2 pina na onom delu sa 104 (udario covek kontra). I sta da mu radim? Covek kuka daj nabudzi nesto, nema se para... Jel moguce da je u Bios-u nesto lose podeseno pa da nece da startuje sa mojom memorijom - da klirujem cmos (potezi ocajnika) il je i ploca otisla u 3 ... Kad ga upalim lampica na HD-u sija duze, kao da dize sistem, al monitor nista.
Ajde ako neko zna da pomogne... Nisam neki strucnjak za hardver (cackam samo svoj komp iz uzivanja, i kad me neki ortak natera).
Jos kad mi je rece koliko je platio komp, reko sam mu da uzme pusku i da ne stedi sacmu.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2005, 21:38   #2
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

ako vadjenje baterije ne pomaze onda ti i tvoj drug se dobro naoruzajte i posetite tog lika.Naslov posete bi bio:Prebijanje dugova!
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 10:36   #3
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
... Naslov posete bi bio:Prebijanje dugova!
Pa da! Jel si Rambo il' nisi!

Vadjenje baterije, probanje drugog napajanja, vadjenje svih komponenti, pa onda jedna po jedna natrag u racunar... mozda ovime ustanovis u cemu je kwar.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 11:53   #4
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Po simptomima koje si napisao izgleda da je napajanje vrisnulo. Probaj svoje da ustekas. Memorija koju si stavio tesko da ta ploca hoce da saradjuje sa njom Nadji negde DDR400 ili jos bolje DDR 333 i stavi u srednji slot. Ta ploca u prva dva slota podrzava DDR400 a u trecem DDR333. Izvadi graficku karticu i medicinskim alkoholom ocisti kontakte koji idu u AGP slot. Probaj da izduvas prasinu iz AGP-a i gledaj da je dobro ustekas pri vracanju. Desavalo se da ljudi ne gurnu do kraja graficku ili je ne "zakopcaju" onim siguronosnim prekidacem pa komp nece da radi.
Vadjenjem baterije neces resiti problem jer ne verujem da se postavke na default u biosu moze bilo sta popraviti.
Pozdrav! Sa zeljom da to popravi te!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 12:05   #5
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Kad je nesto krs onda je krs.Taj lik ga je upropastio za sva vremena sa izborom komponenti,i zato zasluzuje ono sto sam naveo.Nije mi bas jasno,ti si rekao da se leziste za memoriju otopili,ili se memorija malo stopila sa lezistem,ili...Mislim,ako je nesto od toga...Nemoj u taj slot da stavljas memoriju.Napajanje ne verujem da je otislo s obzirom da ga ima,cim se HDD pali,right?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 12:51   #6
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Napajanje nije otislo. Kad ga upalim ploca ima napon, qleri se vrte, lampica od HD-a sija 20-30 sekundi kao da pokusava da podigne sistem. Ali me Bios ne pozdravi sa biip. Graficka je ok - monitor isto tako ne reaguje i kad nema Ram-a - logicno. Definitvno je problem u ploci. I da pojasnim sta je sa memorijom - spaljena su 2 pina na onom kracem delu (sa 80) na memoriji (ona je definitivno proslost - sto i nije neka steta), a na ploci se u lezistu za memoriju malo rastopila plastika (jedva se primecuje) oko 2 pina na duzem delu (sa 104) posto je ubacio kontra. U pitanju je ono leziste koje je najdalje od procesora. Na ploci nema drugih vidljivih ostecenja. Probao sam kod drugog ortaka sa istom plocom - digne sistem bez obzira u kom slotu je memorija (doduse bila je 256MB ddr333).
Probacu da donesem tu memoriju i da klirujem cmos. I ako moze mala pomoc oko ovog drugog: u manul-u za moju plocu pise da se samo prebaci dzamper, a za njegovu pise - izvadi bateriju, prebaci dzamper, vrati dzamper posle 3 sec, vrati bateriju (sto mi je malo nelogicno). Znaci kako? Znam da je poenta da se setovanja u Biosu vrate na default, ali nisam nikad radio pa da ne zayebem nesto.
A sto se tice prebijanja - to nek ga on prebija kolko hoce. Ja sam mu lepo govorio da mu komp sastavi lik koji je i meni.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 17:00   #7
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Ej, imao sam sinoc slican problem. Bila je to neka sugava Matsonic ploca kojoj sam podigao FSB na 166 i desilo se bas to sto kazes, monitor blinkuje ali se ne ukljucuje, sistem nece da se podigne, cak nece ni da krene, nisam mogao da udjem u BIOS, CD rezac blinkuje (???) i hard povremeno.

Resio sam problem tako sto sam otvorio kuciste i resetovao BIOS dzamperom. Mislim da ne mora da se vadi baterija ako ima dzamper. Ali ipak kazes da to pise u manualu a on bi trebalo da bude zakon. Vidi sta pise na samoj ploci pored baterije ili iznad tog dzampera.

Konkretno, u slucaju koji sam sinoc imao, dzamper je bio na prvom i drugom pinu a da bih resetovao BIOS morao sam da ga stavim na drugi i treci. Onda sam vratio i sve je proradilo kao pre toga.

Ja sam ubedjen da je problem sa BIOS-om.

Javi sta si uradio, bas me zanima.
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 19:06   #8
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Klirovao cmos - ista prica i dalje. Sad cu da proverim sve ostale komponente (jbg bas me mrzi ovo da radim, a taman sam pre par dana ocistio svoj komp, podmazao sve qlere i sve lepo spakovao ). I jos sutra da probam neku ddr333 memoriju... Al izgleda da je definitivno nesto riknulo na ploci, da ne postoji komunikacija izmedju ploce i Ram-a. Ako neko ima jos neki predlog neka napise.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 19:18   #9
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Evo ti predlog:http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=471
then you will know what is your destiny.

Poslednja ispravka: ACHTUNG (28.11.2005 u 13:35)
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 20:46   #10
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Probaj kako sam ti vec napisao da stavis svoje napajanje. Uostalom to je logican red stvari kada se pokusava naci greska u kompu. Kao sto sam pisao BIOS nije problem u sta si se i sam uverio.
Napajanje MOZE da radi i da se vrte kuleri a da komp ipak ne radi jer je napajanje oslabilu u AMPERIMA. Pre dve nedelje slucaj da komp nije htdeo da radi sa jednom 512MB DDR 333 memorijom ( ista ploca kao tvoja ) a hteo je sa 256MB DDR400. Na drugom kompu ta ista DDR333 radi bez problema. I lepo student promeni napajanje i sve OK.
Zamislite za tu razl;iku napona 512MB i 256MB komp blokira i ne radi zbog dotrajalog napajanja. Naravno sada oba modula rade u kompu.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 23:26   #11
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Citat:
Remedy kaže:
Sad cu da proverim sve ostale komponente
Koje komponente?

Ostavi samo osnovno:
- napajanje
- ploča
- procesor sa kulerom
- memorija
- vga i monitor

memoriju kad stavljaš slobodno pritisni snažno da klikne, pa onda probaj

Sve ostale komponente su ti sad beznačajne za dijagnostiku, u stvari samo mogu da smetaju.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 12:53   #12
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Evo ti predlog:u okviru foruma idi na Cvet Kompjutera,zatim u Brbljaonicu,i na kraju procitaj moj topic:'KKnD'!
Savet:
Zašto mu ne bi dao direktan link na tvoj post?
Je li ovo Internet i Web, ili smo još u vremenu BBS-ova?

Poslednja ispravka: VojaM (28.11.2005 u 14:17)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 16:09   #13
oklagija
Član
 
Član od: 13.11.2005.
Poruke: 272
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Po svom skromnom iskustvu znam u cemu je problem:
Isti problem sam resio ciscenjem cmos-a,
Pazi sad u uputstvu je pisala ista caka za dzamper, ali nije radilo,
onda sam izvadio bateriju i to nije uspelo i na kraju
izvadim ti ja bateriju ukljucim komp, iskljucim, ubacim bateriju, ukljucim i
resen problem
oklagija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 17:57   #14
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Menjao napajnje - nista. Proverio sam graficku i HD - ok su kao sto sam i mislio.
@!ACHTUNG! - Sto da lupa komp, procesor je ok (Barton) .
Aj da probam i ovo sto kaze oklagija.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 23:52   #15
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Izvadio sam plocu i nasao sta je. Izgorelo je nesto (da ne lupam posto ne zanam sta je). To je pricvrsceno za plocu pomocu 2 nozice, i nije mnogo sitno - moze da radi lemilica. Okolna stampa na ploci je ocuvana. I posto izgleda da ostatak ploce normalno radi (osim tog dela koji onemogucava komunikaciju ploce i ram-a) ortak (koji je elektrotehnicar, ali radi u TE sa strujama visokog napona) je resio da proba to da zameni. I mene bas zanima dal ce to da uspe (il cemo imati gomilu lepih privezaka), pa ako je neko voljan da pomogne evo slika (800x600) - obelezio sam deo i napisao oznaku. Zanima me sta je to (integralno kolo, tranzistor...), da znamo sta i gde da trazimo? Ako neko zna gde (da li) moze tako nesto da se nadje?
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2005, 9:43   #16
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Nemoj da se maltretiras jer ti niko sa sigurnoscu ne moze garantovati da osim integralca ( ako je to uopste ) nije jos nesto vrisnulo jer su maticne ploce viseslojne. Da cu ti telefon coveka u BGD paosto u tvom profilu ne pise odakle si koji to radi veoooma profesionalno i nemoze te skupo stajati opravka. Dakle:
Cika Pera 011/2416-883 ili mob. 064/114-29-14
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2005, 23:33   #17
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Da, to ce odgovarati i to je sigurno najbolje resenje. Vidis, mrzelo me da popunjavam podatke u profilu, a moze da bude korisno.
Hvala na informaciji, javicu sta smo uradili na kraju.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 11:12   #18
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Izvinjavam se sto vadim ovo iz naftalina, ali da napisem kako se zavrsilo zbog ljudi koji su se potrudili da pomognu. Sinoc mi je ortak doneo plocu (sto mu je trebalo 2 meseca nemam pojma). Uglavnom, cika Pera (koji bas i nije toliko mator) je zamenio onaj deo (15E). Stigao sam samo da povezem osnovne komponente (one koje je Simke naveo ) i da vidim da mi je klirovanje cmos-a uspelo. Znaci, imacu cime da se zanimam veceras... AstraLogos, hvala jos jednom.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 13:05   #19
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Citat:
Remedy kaže:
Izvinjavam se sto vadim ovo iz naftalina, ali da napisem kako se zavrsilo zbog ljudi koji su se potrudili da pomognu. Sinoc mi je ortak doneo plocu (sto mu je trebalo 2 meseca nemam pojma). Uglavnom, cika Pera (koji bas i nije toliko mator) je zamenio onaj deo (15E). Stigao sam samo da povezem osnovne komponente (one koje je Simke naveo ) i da vidim da mi je klirovanje cmos-a uspelo. Znaci, imacu cime da se zanimam veceras... AstraLogos, hvala jos jednom.
Drago mi je da si popravio plocu. Tu smo da jedni drugima pomognemo. Zar ne!
btw Znam da covek nije mator ali to mu je NIK pa velim sto da ga menjam.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com