Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.4.2007, 23:24   #281
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
drgonzo kaže: Pregled poruke
Kad kupiš dobar oklop sa night vision-om, postaće ti svejedno da li je dan ili noć
Verujem, samo sam tek u Garbage-u a malo mi je glupo sto ne mogu da se uzimaju odela od ubijenih al dobro, verovatno su prljava.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2007, 23:25   #282
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Znam da je malo spam, ali nadam se da mi Rocker nece zameriti. Evo kako zaista izgleda snimljena radijacija: http://helpmearoundtheworld.com/elen...lastday_en.mpg
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 0:03   #283
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
Patch ispravlja gomilu stvari al ti neće raditi stari sejvovi pa ćeš morati ispočetka.
Pise na njihovom sajtu da je "konverter sejvova" u pripremi pa zivi bili pa videli.

Citat:
Loodi kaže: Pregled poruke
Javicu vam za koji dan (ako bude uspelo) kako radi na jednoj slabijoj mashini ,ako bude uspela da se pokrene to jest.
Inace ona "slabija" masina je prosla test da ga tako nazovem.
Komotno radi u 800x600 na mediumu i bez seckanja i ostalih za..ahm..bancija i cak fino izgleda jer radi sa Anisotropic filteringom ukljucenim.

Dakle, radi se o sledecoj masini, slicnoj ovim prethodnima koje sam opisao. Jedina razlika je sto ima Sempron 2800+ 64bit s754 (sto mu u 32bitnom okruzenju WIN XPsp2 daje vrlo malu i skoro nikakvu prednost u odnosu na ona dva Semprona 2800+ koji su identicni modeli za s754 samo 32bit-ni) , 512 DDR 400 RAM-a, Radeon 9550 Gamers Edition, MSI K8N Neo (isto nForce 3) i jedino sto je u ovom slucaju je bilo neophodno da se Pagefile podigne na 2GB jer igra nije htela da se startuje uopste, dok je u prethodnim slucajevima igra komotno radila na 1GB Pagefile-a + 1GB RAM-a.

Sto znaci da na nekoj jacoj mashini tipa Core2duo i slicnim munjama novije proizvodnje ima da radi u maximum podesavanja sa 1024 pa i visom rezolucijom.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 3:31   #284
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Treba 2 gige za Stalker, mislim da sa toliko rama, nekim novijim CPU-om, recimo 3800+x2 i 7900GS bi izvuklo max bez seckanja na 1024x768.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 9:42   #285
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Znam da je malo spam, ali nadam se da mi Rocker nece zameriti. Evo kako zaista izgleda snimljena radijacija: http://helpmearoundtheworld.com/elen...lastday_en.mpg
Neću ti zameriti, ali trebalo je da okačiš obaveštenje da nije za ljude sa slabijim živcima! Najozbiljnije, ovaj video izgleda kao kad na TV-u pričaju kakvo nas vreme očekuje, ali kada sam pri kraju video da sitni glitchevi zapravo predstavljaju veoma visoku radijaciju i da su svi oni ljudi umrli nekoliko dana kasnije....naježio sam se kao nikad u životu. Da nije istinit, bio bi izuzetan horor, ovako je stvarno, vrlo jeziva priča.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 15:14   #286
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

E ja sam se mnogo vise uplasio u igri danas, u Underground-u kada je skocio onaj nevidljivi mutant na mene, nije me ni zakacio, prosvirao sam ga odmah ali ufff, kako sam se drao, kao Rambo u trecem delu.

btw Jel imate problema sa Loadingom? Meni odradi load nekog save-a ali me ne baci direktno gde sam sacuvao, nekada nece uopste, nekada izgubi save itd. Trebalo bi da ovaj patch resava to ali onda moram iz pocetka a to mi e bas i ne radi, ne znam kako bi moje srce podnelo sve to ponovo. Igra malo sadrzi neke elemente Half Life-a, pomesano s Far Cry-jem, za Fear vec ne znam ali verujem da ima i toga.

Jel mi moze neko reci kada je dosao do prvog odela? Ja sam vec u onom institutu i pomalo mi smeta sto ne mogu da uzmem jos drugo odelo, dosta sporednih questova sam zavrsio, ali nema odela, nosim ono prnje s pocetka.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 16:00   #287
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Ovde se nesto cudno desava. Prvi put kada sam instalirao igru probao sam da ukljucim full dinamic lighting i bio je slide show. Posle reinstalacije windowsa pokrenuo sam igru sa ukljucenim fdl i radi bez seckanja. Samo sam smanjio detalje na medium da bi bilo tecnije ali ne secka i na maximum podesavanjima samo nije toliko tecno. Koja je samo razlika u izgledu igre. Mnogo dobro izgleda.
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 16:03   #288
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
Jel mi moze neko reci kada je dosao do prvog odela? Ja sam vec u onom institutu i pomalo mi smeta sto ne mogu da uzmem jos drugo odelo, dosta sporednih questova sam zavrsio, ali nema odela, nosim ono prnje s pocetka.
Koliko se sećam, drugo odelo ćeš kupiti kod trgovca u gradu koji je baza Duty frakcije (zaboravio sam naziv )
edit: u stvari mislim da ćeš ga dobiti besplatno kao nagradu za neki quest koji si do tada rešio
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 16:32   #289
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Ja sam novo odelo nasao veoma brzo na pocetku igre posle samo par resenih zadataka. Pricaj sa drugim likovima da ti kazu nesto zanjimljivo i neko ce ti reci za sakrivene predmete koje mozes da vidis na mapi. Mislim da sam odelo nasao u blizini onog tunela sa strujom sa druge strane. Mislim da je na levoj strani mape. Jel se nekom dogodilo da vas anomalija lansira jedno 20-ak metara u vazduh ?
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 17:16   #290
shimec
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Stara Pazova
Poruke: 498
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 122 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Naravno... Kada se zatrcim i ne gledam da li ima anomalija desavalo mi se da me posteno prodrma
shimec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 17:43   #291
NikolaT
Član
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Бијељина
Poruke: 359
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Људи морам рећи да је графика изузетна и боља него на било којој игри коју сам до сада пробао. Поготово што има дозу реалности, а не као неке игре које имају некакво шаренило које ни по чему не личи на графичко окружење које би требало да даје што приближније реалну и природну слику.

А што се тиче начина извођења морам и то да похвалим. Стварно ми није јасно зашто некоме сметају борбе у овој игри када су оне одлично урађење са до сада најбољом интелигенцијом ботова. Просто је до сада невиђен осјећај када видиш саборце како се крију иза заклона, провирују и покушавају да открију положај непријатеља, а не да слијепо натрчавају метке. Таквој борби могу да замјере само они који воле непријатеље-тупане без мозга које нижеш без по муке или што рече мој друг када је пробао игру и погинуо много пута (иначе ненавикнут да противници имају Ai) "јб. ти вјештачку интелигенцију".

Мисије су помало једноличне али то ни на који начин не убија драж игре, јер је атмосфера јединствена. А што се тиче возила, штета је што их нису убацили јер би то дало једну нову димензију игри, али су вјероватно мислили да би то још само додатно одложило излазак игре (мада имам мод који омогућава да се она ипак на ограничен начин употребљавају).

И још, неке ствари су игри стварно импресивне, као што су сијенке, вјетар, прашина, физика (посебно рупе које прави метак), па топлота која се види на устима цијеви приликом опаљења... Игру сам до сада не тако много играо али стварно је јединствена.

У овој игри ми се графичка далеко највише грије!

До сада од свих игара које сам пробао STALKER има најреалнију графику, најбољи AI, одличну атмосферу, занимљиве борбе, доста успјелу комбинацију жанрова... Ма заразна игра. Највећи проблем су ти повремени bugova али они не умањују игривост. Ако ћемо реално ово је екстра игра! Мада је то прије свега ствар укуса али ипак треба бити објективан.

Poslednja ispravka: Rocker (12.4.2007 u 18:04) Razlog: pazi na rečnik!
NikolaT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 18:10   #292
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
drgonzo kaže: Pregled poruke
Koliko se sećam, drugo odelo ćeš kupiti kod trgovca u gradu koji je baza Duty frakcije (zaboravio sam naziv )
edit: u stvari mislim da ćeš ga dobiti besplatno kao nagradu za neki quest koji si do tada rešio
E dosao sam do novog odela. Kod trader-a u Baru, odnosno bas barmena, nagrada za quest.
Mislio sam da ce ovo ici lako ali sad videh koliko ljudi nudi poslove, pocinje da lici na Oblivion a ako vec igram onda da predjem temeljno i posteno.
E da, vatra je definitivno najbolje odradjena od svih igara koje sam do sada probao.
E moguce je da ima odela u Cordonu, nisam pretrazio jednu lokaciju sa predmetima, ih ako je bas ta jedna, a ostalo sam sve odradio, sve poslove koje su mi dali u Cordonu...kako sam se zeznuo u Baru, dodje do onog sto prodaje informacije i dadoh mu 4000 (rubalja valjda, ili cega vec...) da mi kaze samo za neku opremu u oblasti instituta a vec sam imao to oznaceno na mapi. I posle me ubise ona dvojica sa sacmarama u areni (arena podseca na oblivion definitivno). I imam night vision na ovom odelu, sad je mnogo lakse, oslepeh ranije pored one lampe.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 18:56   #293
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
E dosao sam do novog odela. Kod trader-a u Baru, odnosno bas barmena, nagrada za quest.
Mislio sam da ce ovo ici lako ali sad videh koliko ljudi nudi poslove, pocinje da lici na Oblivion a ako vec igram onda da predjem temeljno i posteno.
E da, vatra je definitivno najbolje odradjena od svih igara koje sam do sada probao.
E moguce je da ima odela u Cordonu, nisam pretrazio jednu lokaciju sa predmetima, ih ako je bas ta jedna, a ostalo sam sve odradio, sve poslove koje su mi dali u Cordonu...kako sam se zeznuo u Baru, dodje do onog sto prodaje informacije i dadoh mu 4000 (rubalja valjda, ili cega vec...) da mi kaze samo za neku opremu u oblasti instituta a vec sam imao to oznaceno na mapi. I posle me ubise ona dvojica sa sacmarama u areni (arena podseca na oblivion definitivno). I imam night vision na ovom odelu, sad je mnogo lakse, oslepeh ranije pored one lampe.
Hah,da, nudi info za 4000 rubalja koji vec imas na mapi,ali ja sam ga prevario tako sto sam prije nego sto cu da ga pitam,napravio quick save,onda sam ga pitao i platio mu.kad sam shvatio da je info bezveze,pokrenuo sam raniji quick save i to je to pametinji smo mi balkanci malo
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 19:03   #294
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Igra je jako dobra, samo fali jos jedna stavr da bi bila savrsena. RPG elementi tipa XP-a i budzhenja osobina...
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 19:25   #295
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
vertigo kaže: Pregled poruke
Igra je jako dobra, samo fali jos jedna stavr da bi bila savrsena. RPG elementi tipa XP-a i budzhenja osobina...
Ja mislim totalno suprotno. Ne znam sto, ali mislim da bi takav hibrid od igre bio uzasan...
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 19:33   #296
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
Maverick78 kaže: Pregled poruke
Hah,da, nudi info za 4000 rubalja koji vec imas na mapi,ali ja sam ga prevario tako sto sam prije nego sto cu da ga pitam,napravio quick save,onda sam ga pitao i platio mu.kad sam shvatio da je info bezveze,pokrenuo sam raniji quick save i to je to pametinji smo mi balkanci malo
Znam, uradio i ja to ali meni nece da ucita taj save Mozda ce hteti sada posle restarta sistema jer se desavalo ranije vec ali nisam jos proverio.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 19:42   #297
shimec
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Stara Pazova
Poruke: 498
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 122 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Ionako ce vecina vas imati preko 50000 rubalja na kraju, tako da vam tih 4000 ne znaci nista
shimec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 19:57   #298
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
shimec kaže: Pregled poruke
Ionako ce vecina vas imati preko 50000 rubalja na kraju, tako da vam tih 4000 ne znaci nista
Moj savet- sta god vam se svidi, kupite to. Mislim, ne bas na pocetku, ali tamo negde kod onog barmena.... Evo npr. ja menjam oruzija ko' gace. Cim mi nestane municije kupim je ili ako oni nemaju tu municiju, bacim oruzije i kupim neko dr.
I mislim da je neko rekao ako imas vise od 100 000 neces dobro zavrsiti (bad end).
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 20:10   #299
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
Leeroy Jenkins kaže: Pregled poruke
Ja sam novo odelo nasao veoma brzo na pocetku igre posle samo par resenih zadataka. Pricaj sa drugim likovima da ti kazu nesto zanjimljivo i neko ce ti reci za sakrivene predmete koje mozes da vidis na mapi. Mislim da sam odelo nasao u blizini onog tunela sa strujom sa druge strane. Mislim da je na levoj strani mape.
Da, to odelo se nađe kao secret stash iza onog tunela sa elektricitetom, zapadno od kontrolnog punkta vojske. Nisam hteo da ga spominjem pošto se radi o istom tipu odela kao što je ono na početku igre, samo ima modifikaciju.

Citat:
Ne$A kaže: Pregled poruke
I mislim da je neko rekao ako imas vise od 100 000 neces dobro zavrsiti (bad end).
Loš kraj nema veze sa količinom novca, radi se o jednom triku u igri, ako nasednete na trik, završićete loše bez obzira na količinu novca, samo će kraj biti drugačiji. Takođe, ako ne odradite detaljno main quest (kao Kuzma u recenziji SK), nećete saznati vaš pravi identitet i bićete "osuđeni" na jedan od tih loših završetaka.
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 20:12   #300
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
drgonzo kaže: Pregled poruke
Loš kraj nema veze sa količinom novca, radi se o jednom triku u igri, ako nasednete na trik, završićete loše bez obzira na količinu novca, samo će kraj biti drugačiji.
Pa što ne kažeš koji je to "trik"?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Shadow Man caine Akcione igre 5 23.5.2014 20:28
Shadow Factory miša topola Male igre 4 20.12.2009 13:53
Shadow Quest Nash Knight Male igre 6 22.11.2008 17:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com