Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2014, 13:51   #1
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Deljenje ethernet-interneta preko wifi-a

Pozdrav! Imam internet koji mi je u stan uveden preko ethernet kabla,tj. LAN-a. Hteo bih da ga putem wifi-a koristim na vise uredjaja:netbook(Windows), telefona, tableta(Android)...Od wifi opreme imam Airlive WL 5470 AP, koji poseduje vise modova, ali nikako ne znam koji je odgovarajuci, niti kako se vrse podesavanja, za ovakvu vrstu konekcije. Kada je LAN-kabl udenut u kompjuter, stvari su jednostavne:idem u Dial Up i VPN, kliknem Connect, izadje obrazac sa Username i password podacima, ponovo Connect i to je to, dok je wifi za sada problem!

http://www.sk.rs/2008/02/sktd10.html
To je taj uredjaj i hvala spremnima da pomognu!
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2014, 14:07   #2
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Deljenje ethernet-interneta preko wifi-a

Kabl koji sada uključuješ u računar, uključi u WAN port na AP-u. Računar spoji preko jednog od numerisanih LAN portova na AP-u.

Default adresa AP-a je 192.168.100.252. Podesi uređaj u GW mode (gateway, poslednja opcija). U WAN settings odaberi kao tip konekcije PPPoE i unesi podatke koje si uneo na računaru za login (username koji si dobio od ADSL provajdera i password). U LAN podešavanjima omogući DHCP server, opsege slobodno odaberi sam, a default su 192.168.100.[100-200]. To je u suštini to za najosnovnije stvari.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nepotpisani Čitalac na korisnoj poruci:
salamander (15.8.2014)
Stara 6.8.2014, 16:52   #3
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Deljenje ethernet-interneta preko wifi-a

Citat:
Nepotpisani Čitalac kaže: Pregled poruke
Kabl koji sada uključuješ u računar, uključi u WAN port na AP-u. Računar spoji preko jednog od numerisanih LAN portova na AP-u.

Default adresa AP-a je 192.168.100.252. Podesi uređaj u GW mode (gateway, poslednja opcija). U WAN settings odaberi kao tip konekcije PPPoE i unesi podatke koje si uneo na računaru za login (username koji si dobio od ADSL provajdera i password). U LAN podešavanjima omogući DHCP server, opsege slobodno odaberi sam, a default su 192.168.100.[100-200]. To je u suštini to za najosnovnije stvari.


Hvala, prijatelju! Funkcionise!!!
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers] Fica_94 Internet tehnologije 0 22.2.2012 16:51
Gledanje kablovskog programa preko wifi veze. Da li j moguće? freeminder Komunikacioni uređaji i umrežavanje 13 11.11.2011 10:38
kako brzo zaraditi preko interneta? dusski Brbljaonica 19 22.3.2010 3:23
Placanje preko interneta Optique Internet usluge 19 19.9.2006 4:18
Gledanje NBA preko Interneta? TheProphecy Video/TV softver 7 17.5.2006 23:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com