Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.4.2019, 14:38   #721
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Kolega je postavio konkretno pitanje u vezi igre na koje je dobio odgovor i objasnjenje kako da odigra igru bez usporavanja. Ako je vec usaglasio stav da je takva vrsta porta besmismlena i nije vredna igranja, ne vidim onda svrhu da postavlja takvo pitanje na forumu i ocekuje odgovor.

Sve dosadasnje konverzije na C64 sa drugih sistema su bile i vise nego uspesne. Igre poput Sabre Wolf, Wolfing, Super Bread box, Canabalt, Prince of persia, Super Mario bros, Luftrauzer... se u velikoj izvode jednako kao na originalnim sistema, (s obzirom na limitiranost hardwera)
Druže, ja sam pitao da li i kod vas igra usporava, jer me je samo zanimalo da vidim kako igra radi na Komodoru. Tako da pitanje ima svrhu. Kakve veze ima da li samo hoću da vidim kako igra radi ili da je igram?

A koji smisao danas za igrače ima npr. konverzija igre Prince of Persia na Komodoru, kad je nemoguće da ta verzija bude kvalitetna kao verzije za Amigu i za DOS... A ni ovaj Mario očigledno ne radi kako treba na Komodoru 64, čim u emulatoru treba pokretati na Komodoru 128 da bi radila bez usporanja. Tako da je to daleko od više nego uspešne konverzije.

Danas su za igranje izgubile smisao i slabije i lošije verzije igara koje su izašle 80ih i 90ih. Što bi npr. igrao Rick dangerous na Komodoru, kad verzija za Amigu ima daleko bolju grafiku, zvuk, i veće nivoe. Ili što bi igrao Mountie Mick's Death Ride na Spektrumu ili Amstradu, kad je verzija na Komodoru mnogo bolja... Igračima je valjda važno da igraju najkvalitetniju verziju neke igre, baš me briga na kojoj je platformi pokrenuta...
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Боле na korisnoj poruci:
Willy (24.4.2019)
Stara 24.4.2019, 14:42   #722
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
Druže, ja sam pitao da li i kod vas igra usporava, jer me je samo zanimalo da vidim kako igra radi na Komodoru. Tako da pitanje ima svrhu. Kakve veze ima da li samo hoću da vidim kako igra radi ili da je igram?

A koji smisao danas za igrače ima npr. konverzija igre Prince of Persia na Komodoru, kad je nemoguće da ta verzija bude kvalitetna kao verzije za Amigu i za DOS... A ni ovaj Mario očigledno ne radi kako treba na Komodoru 64, čim u emulatoru treba pokretati na Komodoru 128 da bi radila bez usporanja. Tako da je to daleko od više nego uspešne konverzije.

Danas su za igranje izgubile smisao i slabije i lošije verzije igara koje su izašle 80ih i 90ih. Što bi npr. igrao Rick dangerous na Komodoru, kad verzija za Amigu ima daleko bolju grafiku, zvuk, i veće nivoe. Ili što bi igrao Mountie Mick's Death Ride na Spektrumu ili Amstradu, kad je verzija na Komodoru mnogo bolja... Igračima je valjda važno da igraju najkvalitetniju verziju neke igre, baš me briga na kojoj je platformi pokrenuta...

Stvar je vrlo konkretna. Komodor 64 je kompjuter specifičnog šarma i svaka igra je bolja na njoj nego na nekoj drugoj platformi(pod uslovom da je reč o kvalitetnoj konverziji). Da li ti je isti film, bolji kući na dvix-u, ili u fensi-šmensi Cinestar bioskopu, ili u Kinoteci? Stvar afiniteta

Poslednja ispravka: Willy (24.4.2019 u 15:06)
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2019, 17:30   #723
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
Druže, ja sam pitao da li i kod vas igra usporava, jer me je samo zanimalo da vidim kako igra radi na Komodoru. Tako da pitanje ima svrhu. Kakve veze ima da li samo hoću da vidim kako igra radi ili da je igram?

A koji smisao danas za igrače ima npr. konverzija igre Prince of Persia na Komodoru, kad je nemoguće da ta verzija bude kvalitetna kao verzije za Amigu i za DOS... A ni ovaj Mario očigledno ne radi kako treba na Komodoru 64, čim u emulatoru treba pokretati na Komodoru 128 da bi radila bez usporanja. Tako da je to daleko od više nego uspešne konverzije.
Druze postavio si pitanje : " Da li igra kod vas usporava ? " Dobio si jednostavan odgovor da na stock C64 usporava a kao jedno od resenja je da startujes igru na C128 u Vice emulatoru na kome igra radi bolje. (Najbolji dozivljaj je ipak na real masinama!) S obzirom da nisi ni startovao igru kako ti je objasnjeno, kako si onda dosao do zakljucka da na Komodoru igra nije vredna igranja, odnosno kada je nisi ni odigrao na dosledan nacin ? Evo ja tvrdim da NES verzija uopste nije toliko bolja, jer se na Komodoru 128 isto izvodi, u velikoj meri isto izgleda i potpuno isto zvuci. SID cip je u potpunosti sposoban da simulira mnoge audio efekte NES konzole. Takodje, Super Mario Bros preko Commodore dzojstika poprima neku novu dimenziju gameplay-a!

Razlog usporavanja igre je zbog metode skrolovanja koji se u potpunosti razlikuje izmedju ova dva sistema. S obzirom da je covek u velikoj meri portovao source igre kao na originalu koga je pri tome terao procesor koji je skoro duplo brzi u odnosu na C64, jedno od resenja je C128. Takodje, treba uzeti u obzir da je igru u potpunosti izradio u singleload varijanti, sto je jos jedan razlog divljenja celoj prici. To znaci da igru mozes snimiti na obicnu kasetu pod Turbo 250 modom i igrati kao u 80-tim godinama. Da je isao na multiload varijantu, skrolovanje bi bilo glatko kao u Mayhem in Monsterland na C64.

Konacno, ako smatras da su ovakvi portovi besmisleni, zasto onda vecina svetskih autora opisa tih igara, takve projekte prihvataju sa odusevljenjem ?

Prema tvom nekom finalnom zakljucku, igrati bilo koju staru/Retro igru se moze okarakterisati kao apsurd ako znamo da su dostupne moderne PC konfiguracije i konzole odnosno igre na njima. Zasto bih sada neko igrao Amiga/DOS verziju Prince of Persia, kada imas dostupan remake klasicnog Princa na Ps3 konzoli ?!

Super Mario Bros je jos jedan u nizu bisera C64 new age perioda. Jos samo da izadje nova Giana koja je najavljena, zabavi nigde kraja!
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
pedjosav (24.4.2019)
Stara 24.4.2019, 20:54   #724
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Elvir kaže:
Evo ja tvrdim da NES verzija uopste nije toliko bolja, jer se na Komodoru 128 isto izvodi, u velikoj meri isto izgleda i potpuno isto zvuci. SID cip je u potpunosti sposoban da simulira mnoge audio efekte NES konzole. Takodje, Super Mario Bros preko Commodore dzojstika poprima neku novu dimenziju gameplay-a!
NES верзија је довољно боља од Комодорове да би њу изабрао да играм.

Citat:
Elvir kaže:
Takodje, treba uzeti u obzir da je igru u potpunosti izradio u singleload varijanti, sto je jos jedan razlog divljenja celoj prici. To znaci da igru mozes snimiti na obicnu kasetu pod Turbo 250 modom i igrati kao u 80-tim godinama.
Шта вреди то кад успорава на Комодору 64.

Citat:
Elvir kaže:
Konacno, ako smatras da su ovakvi portovi besmisleni, zasto onda vecina svetskih autora opisa tih igara, takve projekte prihvataju sa odusevljenjem ?
И мени је занимљиво видети како те нове конверзије старих игара раде на старим компјутерима, чисто да упоредим, али за играње бирам бољу верзију.

Citat:
Elvir kaže:
Prema tvom nekom finalnom zakljucku, igrati bilo koju staru/Retro igru se moze okarakterisati kao apsurd ako znamo da su dostupne moderne PC konfiguracije i konzole odnosno igre na njima. Zasto bih sada neko igrao Amiga/DOS verziju Prince of Persia, kada imas dostupan remake klasicnog Princa na Ps3 konzoli ?!
Не знам где нађе такве закључке да изводиш из онога што пишем, износиш нека своја тумачења. Мени су старе игре на компјутерима и конзолама из 80их омиљене. Многе старе игре немају римејкове. А од оних што имају, много римејкова је лошије од оригинала, нађе се и понеки бољи и те римејкове вреди играти, а питање је колико је римејк остао веродостојан оригиналу. Нпр, Manic miner PC је мени римејк који је бољи од оригинала на Спектруму, али оригинал даје неки посебан осећај, који нема ниједна друга конверзија. Што се тиче Prince of Persia, оригинал је оригинал, конверзија за PS3 је превише нашминкана, а и не могу да је играм јер немам PS3 емулатор нити ми треба.
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2019, 21:15   #725
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
NES верзиŃ˜а Ń˜е довољно боља од Комодорове Đ´Đ° би ŃšŃĆ’ изабрао Đ´Đ° играм.
Cool! Ali ja se sa tobom ne slazem i kazem da NES verzija nije toliko bolja.


Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
Шта вреди Ń‚Đľ кад Ńƒспорава на КомодорŃĆ’ 64.
Na C128 ne usporava i radi sve kako treba.


Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
ĐËś мени Ń˜е занимљиво видети како те нове конверзиŃ˜е старих игара раде на старим компŃËśŃƒтерима, чисто Đ´Đ° Ńƒпоредим, али Đ·Đ° играње бирам бољŃĆ’ верзиŃËśŃĆ’.
Again, NES verzija jeste original ali nije toliko bolja u odnosu na C128 verziju.



Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
Не знам где нађе такве закљŃƒчке Đ´Đ° изводиŃˆ из онога Ńˆто пиŃˆем, износиŃˆ нека своŃ˜а Ń‚Ńƒмачења.
Ne ja se trudim da nekako protumacim tvoje zakljucke, s obzirom koliko si kontradiktoran u svojim zaključcima. Prvo kazes : " Sve cestitke momku na igri..." Da bi nekoliko postova kasnije rekao kako konverzija ipak nije uspesna! ! Takodje, spominjes nekakve igrace i kako jedan takav port njima nema nikavkog smisla. Kojim igracima ?! Ja sam pokusao da ti objasnim objasnio da je igra posvecena Commodore igracima/fanovima u svetu i koji ovaj projekat u potpunosti podrzavaju i pozitivno dozivljavaju.

Poslednja ispravka: Elvir (24.4.2019 u 21:43)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 2:00   #726
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Druže, ti si očigledno ostrašćeni komodorovac, što se iz mnogih tvojih poruka može videti, i često se sa tobom ne može realno komunicirati na ove teme. Izvrćeš tuđe reči i tumačiš ih na neki svoj način. Napisah "čestitke drugu koji je uradio igru" jer mu je trebalo mnogo truda i vremena. Ali njegova konverzija nije kako ti kažeš "više nego uspešna"... usporava na Komodoru 64, muzika je mnogo brža, a grafika i boje su lepši u NES verziji. Ne znam samo što je u naziv igre dodao 64 kad igra ne radi kako treba na Komodoru 64... A mnoge igre koje postoje za Komodor su bolje odrađene na drugim platformama (automati, Amiga, Atari, NES, SNES, Sega). A ti ako oćeš da igraš lošije konverzije na Komodoru, to je tvoja stvar i tvoj izbor. Dosta mi je pisanja u vezi ovoga. Pozdrav za društvo sa ove teme.
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Боле na korisnoj poruci:
mvasic (25.4.2019)
Stara 25.4.2019, 2:36   #727
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom C-64 igre

@Elvir

Čemu toliko agresivan stav? Bole nije nikoga uvredio, niti napao.

Apsolutno ne dopuštaš da se neko ne složi sa tvojim mišljenjem.

Opusti se. Ovo su samo kompjuterske igre, nema potrebe za padanjem u vatru.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Боле (25.4.2019)
Stara 25.4.2019, 8:04   #728
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

@mvasic

Ne znam o kakvoj agresivnosti pišeš.

Coveku sam lepo objasnio da u vezi svojih iznetih stavova nije u pravu jer sam igru testirao na sve moguce nacine. Odnosno da doticna igra radi dobro na C128. Na sve to, covek I dalje nastavlja svoju pricu bez potrebe da proba igru i uveri se da je tako. Okej, svako ima prava da se drzi svog stava pa makar bio i pogresan. Isto ja tako ja i dalje tvrdim da ljudi koji ovde iznose negativne stavove u vezi doticne igre, nisu u pravu. Peace brother!

Poslednja ispravka: Elvir (25.4.2019 u 18:59)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 12:05   #729
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

@Bole

Autor jeste primarno izradio port za C64 ali i sam preporucuje c128 za bolje iskustvo.

Pozdrav i tebi!
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 12:27   #730
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.369
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Umesto što mlatite praznu slamu, pošaljite predlog uredništvu da se u okviru Test of Time ili neke nove (pod)rubrike objavljuju i opisi savremenih igara za retro računare.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 12:29   #731
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

@Elvir

Невероватно. А где сам ја то написао да нисам пробао игру? Опет доносиш неке твоје произвољне закључке. Наравно да сам пробао. А и да је нисам пробао него само погледао игру са јутјуба, то је довољно да могу да изнесем анализу, критику, мишљење. Ти изгледа мислиш да си овде највећи стручњак за анализе игара, а ми остали немамо појма. Не знам шта си се ухватио Комодора 128, нас занима како игра ради на Комодору 64. А осим успоравања, игра је и на Комодору 128 лошија од оригинала по оном што сам навео већ: музика је много бржа, графика је лошија, на NES је тло око 3 пута дебље, боје су лепше у оригиналној верзији, шта ћеш, NES има већу палету боја од Комодора А на Комодору 64 уз то игра још и успорава... Довољно разлога за оне који воле ову игру да играју оригинал.
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 12:46   #732
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

@Bole,

Pa zato sto ti je vise puta objasnjeno i potvrdjeno da na C64 usporava i razlog zasto usporava. A da na C128 ne usporava i preporuceno ti je da odigras. Ti si onda preokrenuo temu u potpuno drugom smeru na sta ti je takodje odgovoreno iz prostog razloga jer nisi u pravu. C128 inace nije nikakva nepoznata masina vec racunar koji je bio u kompatibilan sa C64. Samo sto je imao vise RAM-a i brzi procesor.
Ovo nararvno ne znaci da te iko primorava da promenis misljenje i da ne nastavis da se drzis svog stava.

Uzivaj !
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 13:37   #733
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
na sta ti je takodje odgovoreno iz prostog razloga jer nisi u pravu. C128 inace nije nikakva nepoznata masina vec racunar koji je bio u kompatibilan sa C64. Samo sto je imao vise RAM-a i brzi procesor.
Ne no si ti u pravu...

Kompatibilan malo sutra. Kompatibilan u 64 modu, ali tada ima iste karakteristike kao i 64, u tom modu nema bržeg procesora i više memorije...

Tako da je hardverska zahtevnost ove igre ustvari Komodor 128, radi i na 64, ali koči. Slabo je optimizovana igra...
Inače, najvažnija stvar u komunikaciji sa ljudima je poštovanje i ljubaznost. Po tome svi mi na pozornici ovoga sveta pokazujemo sebi i drugima kakvi smo i koliki ljudi. Što više poštujemo druge ljude, to smo veći i bolji ljudi... Ljudi su mnogo važniji od glupih mašina i igara... Pozdrav tebi druže i ostalima koji dolaze na ovu temu...
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Боле na korisnoj poruci:
mvasic (25.4.2019)
Stara 25.4.2019, 14:19   #734
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

@Bole,

Nisam ni rekao da C64 igre rade u C128 modu. Vec da na C128 mozes pokrenuti vecinu C64 igara. Ipak ako bi postojala mogucnost potencijanog usporavanja na C64 u nekoj igri, na C128 to ne bi bio slucaj. Takvih primera u igrama je bilo i u 80-tim godinama.

Igre koje su u potpunosti podrzavale C128 mod su bile retke.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 17:21   #735
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

@Elvir

И овде не треба нико да се прави најпаметнији ни најстручнији и да одређује ко је у праву а ко није. Него да у добром расположењу, другарски, уз узајамно поштовање, размену позитивне енергије и уважавање туђег мишљења, мирно и опуштено износимо о играма своја мишљења, укусе, критике, анализе. Свако има свој укус, своје мишљење, свој начин доживљаја, анализе и критике игара, и свако има право да то овде напише и тако допринесе квалитету ове теме у комуникације у теми.
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 17:50   #736
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Jos jedan u nizu pozitivnih opisa ovog fenomenalnog porta!

Super Mario bros
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 22:56   #737
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Hardcore Commodore gaming na delu!

Mario na kaseti
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 23:43   #738
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Umesto što mlatite praznu slamu, pošaljite predlog uredništvu da se u okviru Test of Time ili neke nove (pod)rubrike objavljuju i opisi savremenih igara za retro računare.
A urednistvo je neka elita pa nema vremena da se bakce sa ovim forumom i zato mora da ih neko bodne u **** da bi videli da je retro scena veoma aktivna u svetu racunara. (a boga mi i konzola)
U zadnje vreme ima puno igara za C64/Spectrum kao i novih igara u retro stilu i bilo bi lepo da se Svet Kompjutera vrati korenima kad je imao dusu i izlazio je na opcu radost citalaca zato sto je bio blizak njima i njihovim citackim potrebama : Trazili su poke cake - dobijali su; trazili su vise opisa igara - dobijali su; trazili su Vasin humor (Cvet Kompjutera) - dobijali...
Znaci da zakljucim : Sta ima ja (ili bilo ko odavde) da ih potsecam da je izasao Sam za C64 ili da izlazi Pinball Dreams za CPC (da, stvarno izlazi uskoro !) - oni su PLACENI za to !
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku CTOJAH na korisnoj poruci:
Elvir (26.4.2019), Willy (26.4.2019)
Stara 26.4.2019, 12:08   #739
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
A urednistvo je neka elita pa nema vremena da se bakce sa ovim forumom i zato mora da ih neko bodne u **** da bi videli da je retro scena veoma aktivna u svetu racunara. (a boga mi i konzola)
U zadnje vreme ima puno igara za C64/Spectrum kao i novih igara u retro stilu i bilo bi lepo da se Svet Kompjutera vrati korenima kad je imao dusu i izlazio je na opcu radost citalaca zato sto je bio blizak njima i njihovim citackim potrebama : Trazili su poke cake - dobijali su; trazili su vise opisa igara - dobijali su; trazili su Vasin humor (Cvet Kompjutera) - dobijali...
Znaci da zakljucim : Sta ima ja (ili bilo ko odavde) da ih potsecam da je izasao Sam za C64 ili da izlazi Pinball Dreams za CPC (da, stvarno izlazi uskoro !) - oni su PLACENI za to !

Drago mi je da neko razmišlja slično kao i ja. Mislim da bi trebali da promene naziv u "Svet Clouda I Androida" ili "IT Konformist".
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2019, 14:18   #740
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Nije valjda da neko još uvek kupuje Svet kompjutera. Ja sam iz '88 i '89 imao oko 5 brojeva, i od 1990-1994 oko 20 brojeva i po 6 brojeva Sveta igara i Amiga stila. Sad imam sve ili skoro sve skenirane brojeve, možda nekad i nađem vremena da ponešto pročitam tamo. Inače sam u Svetu kompjutera čitao najviše tekstove o igrama koje su me zanimale, i poneki tekst o hardveru i softveru. I mali oglasi su bili prilično aktuelni...

Pozdrav drugu Stojanu u Titovom Velesu. I ja živim u gradu koji je nekad, kada beše jedan od najrazvijenijih gradova u Jugoslaviji, ponosno nosio Titovo ime.
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Боле na korisnoj poruci:
mvasic (27.4.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Nezvanično SR glasanje za igre godine Carnex O igrama uopšte 34 29.12.2010 15:47
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com