Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2006, 5:01   #21
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Wireless, sta sve treba?

Razmisljam da ubacim wireles, odnosno ubacujem ga 90%, jer kablovska stize tek za nekih 1,5 godinu, satelitska mi se ne dopada, adsl nece jos bar 2 godine, ISDN ne bih nikako i ostaje wireless.Upoznat sam sa osnovnim osobinama wirelessa,pa ne bih da napravim ovcu od sebe ubacivanjem njega.Odnosno zelim da proverim sa vama.
- Kazu da kabal ne bi trebao da bude duzi od nekih 10-tak metara, cini mi se da ce moj morati da bude duzi (mozda 2-3 metra)!?
- Onda imam i problem sa hvatanjem signala,iako sam na brdu moracu ili da dizem sipku 2-3 metra da bih uhvatio antenu na nekoj zgradi koja je vazdusnom linijom na nekih 200metara od moje kuce ili sa manje sipke antenu koja je u kraju vidljivom sa moga krova udaljenom oko 1km vazdusnom linijom!!!

Ovaj provajder ima zabranu par portova,bittorent moze itd.,cini mi se da je nesto meni nebitno zabranjeno!Dalje, placao bih 1000din mesecno za flat od 128kbps,i nekih 11000din za antenu i karticu s kablom!Imam komsu koji ima taj wireless i ide mu bas ok,mada on kaze da ne uzimam dalju antenu i ima 50% hvatanja signala(sto je kao dobro-pa onda rece to je kao nesto 100% ),taj deo ga bas i nisam razumeo

Bilo bi pozeljno da mi neko ko ima ili je imao wireless napise neke prednosti i mane i da me sprecite da napravim moguce greske!

Sta mislite da ja kupim posebno opremu kvalitetniju ako ovi nude slabu?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 5:27   #22
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Wireless, sta sve treba?

Ok, procitao sam sve ovo od ranije i zanima me koliko kosta taj CF-400 kabal i jel mi se isplati da uzimam AP ili njega jer ce mi kabal od PC-a do antene biti nesto preko 10-tak metara!? A i koliko se isplati ubaciti taj kabal od AP-a do antene?

Iii gde se sve to moze kupiti pojedinacno jer bih radije sam sve to sklopio!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 8:30   #23
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Wireless, sta sve treba?

PAZI nisam bio lenj pa sam izmerio:13.3 metra.....mada je nekih 2 metra smotano ispod stola

E sad ja sam za kabl+karticu(GYGABYTE gn-wpkg 802.11 b/g)+antenu "prso" 4000 20.oktobra 2005 ( pa ti pretvaraj u evre)

Udaljen sam nekih 1.5 km od predajnika (vidim ga optički,direktno) i jačina signala mi je 51% - 57% uvek..dakle i više nego dovoljno....

Sad da li ti se isplati da kupuješ ap..ne znam...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 17:35   #24
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Wireless, sta sve treba?

Mozda cu morati AP jer imam dva racunara koja bih povezao, jedan cisto onako da ima pa ipak da ulozim malo...
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2006, 14:02   #25
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Wireless, sta sve treba?

Ako zelis da umrezis dva kompa na internet preko jedne wireless antene moras AP. A to mozes izvesti na dva nacina znaci AP koji ima 2 ili vise LAN prikljucaka ili
AP sa jednim pa do swicha i dalje na koliko kompova zelis. Napominjem ovako se ne moze deliti jedna konekcija (npr uzmes 256kps pa jedan komp 128 i drugi) nego moras da za svaki komp da imas zasebne ip (to ti dodeljuje provajder) i posle radi sve odvojeno svaki komp za sebe. Iz mog iskustva AP je najbolje resenje ja imam 4m kabla od antene do AP (Planet 802.11g 54Mbps) i posle UTP jedno 19m
i jos mi struja za AP ide preko UTP i nema nikakvih problema ping sa serverom udaljenim jedno 300m mi ne prelazi 2ms.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2006, 17:37   #26
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Wireless, sta sve treba?

moj slucaj:
ja sam udaljen od antene vazdusnom linijom oko 250-300 m ,zanima me da li treba da kupujem AC,i antenu ,ja mislim da mogu da to pokrijem jednom bez. karticom.Da li moze kartica da uhvati vezu(da nebude smetnji)
ako moze koju kartu da kupim i koliko ce to otprilike da kosta?
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2006, 0:15   #27
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Wireless, sta sve treba?

Citat:
B@NE kaže:
moj slucaj:
ja sam udaljen od antene vazdusnom linijom oko 250-300 m ,zanima me da li treba da kupujem AP,i antenu ,ja mislim da mogu da to pokrijem jednom bez. karticom.Da li moze kartica da uhvati vezu(da nebude smetnji)
ako moze koju kartu da kupim i koliko ce to otprilike da kosta?
Kada kazes da li treba da kupujes antenu da li mislis da koristis tzv. pendrek(antenu) koji dolazi uz karticu(mozda bi trebalo da probas sa njim,ali ne verujem da ces nesto uraditi)!?Ako nisi na to mislio pomoci ce ti mozda postojeca tema http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4222

Poslednja ispravka: Staronsky (21.4.2006 u 4:23)
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2006, 18:56   #28
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Wireless, sta sve treba?

Citat:
B@NE kaže:
moj slucaj:
ja sam udaljen od antene vazdusnom linijom oko 250-300 m ,zanima me da li treba da kupujem AC,i antenu ,ja mislim da mogu da to pokrijem jednom bez. karticom.Da li moze kartica da uhvati vezu(da nebude smetnji)
ako moze koju kartu da kupim i koliko ce to otprilike da kosta?
Taj pendrek sto ide uz karticu sluzi ti za pokrivanje u sobnim uslovima i nista vise.
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2006, 21:09   #29
Bug[Su]
Član
 
Član od: 6.4.2006.
Poruke: 226
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Wireless, sta sve treba?

ja sam od ap udaljen(vazdushno) max 500metarta i imam Hyperlink Grid 22db + ap ovislink 5460(sa dva lan porta) + 4metra kabla H155(koji ide od antene do ap-a) i utp kabel do pc(nekih 10m) sada ce neki reci shtace mi takva oprema kada sam malo od ap-a
pa prosto ja sam skoro u rupi okruzuju me zgrade i kod nas u gradu etar je zagushen tj nema slobodnih frekvenicija(krcrati smo ap)

znaci moz ti biti blizu ap ali ako je etar zagushen........samo jaka oprema pomaze
Bug[Su] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2006, 17:17   #30
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Wireless, sta sve treba?

Pazi kod mene: Hyperlink Grid 24 dB, Ovislink 1120AP na krovu, nekih 20-30m UTP-a (6 spratova +par metara na krovu i u stanu ), a AP mi je udaljen nekih 250m.
Ovako izgleda kad sve radi kako treba:
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wireless oprema MadMan ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 54 16.3.2024 18:28
Treba da kupim mikrofon... jovbranko ŠDK - Zvuk na računaru 8 2.6.2006 14:29
Sta sve treba za LAN... Master Neo Komunikacioni uređaji i umrežavanje 11 20.12.2005 17:57
Treba mi neki koristan sajt o ovnovima Brav Zanimljive Web lokacije 1 17.12.2005 16:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com