Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2013, 16:58   #341
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

@4th Dimension -S obzirom da se tebi, kao i velikom broju igraca i to mahom ''novopecenih'' (tj. najvise par meseci igranja), u potpunosti svidja nova izvedba, nema svrhe da bilo sta kontra-argumentujem, jer je to zapravo i jedna subjektivna stvar i utisak, koja je obicno podeljena na tabore.. Kao sto sam i vec pominjao, ja sam deo WT-a u kontinuitetu jos od leta 2012, ali to nije nikako stvar hvaljenja, nego zapravo moze imati i negativne posledice, jer sam se mozda previse vezao i ustalio oko nekih pojedinosti, koje su mi isle na ruku...

Citat:
4th Dimension kaže: Pregled poruke
Inače nije tačno da su samo screenshotove objavili. Objavili su takođ prvi dio priče o modelu štete:
http://warthunder.com/en/news/384-De...odel-Part-1-en
Nema potrebe za dodatnim korekcijama, lepo sam naveo to u prethodnom postu...
Citat:
Red Wing kaže: Pregled poruke
pa evo i izmedju ostalog, neceg osnovnog u vezi damage modela, sto moze biti zanimljivo...
Inace, evo bas malo pre su okacili i drugi deo u vezi modela ostecenja, koji se odnosi na municiju...

Poslednja ispravka: Red Wing (25.12.2013 u 17:19)
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 21:22   #342
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Pa sad, nisam ni ja baš novopečen

Sjećam se i ja vremena kada se zarađivalo ludo i avioni su se otključavali brzo

I ja bih volio da se to vrati, ali tu nije novi ssitem toliki problem koliko je problem količina zarade. A to se da popraviti lako i bezbolno.

Doduše, da li mi se čini ili je istina da se sada sa premijumom zarađuje nešto kao 3x+ puta više RP-a nego bez njega?!?
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2013, 17:29   #343
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Taman i na samom kraju godine, pala su mi i dva impozantna rekorda.

Preksinoc u RB(exHB) Battle of Rhur eventu (ili sta ono vec bese) sam sa Nemcima od 22 odigrane bitke pretrpeo 19 poraza

Horda od 20ak B17 bombardera u pratnji nekolicine P51d lovaca i po kojeg P47, je u potpunosti iz bitke u bitku razvaljivala nemocne i pre svega dezorijentisane i neorganizovane nemacke branioce... Tipicna stvar gde je timska igra od presudnog znacaja, mada opet, ne moze se poreci utisak da je ceo event poprilicno namesten i izbalansiran da USA igraci imaju potpunu prednosti i inicijativu, koju naravno mogu izgubiti bas ako odigraju zescu ''fail'' bitku... Ja sam forsirao, gotovo mazohisticki, iz zelje da vidim koliko los niz moze da traje a i palo mi je kao neki izazov..

Ocigledno da mi je sve to bilo i od neke koristi - prvu sledecu odigranu AB bitku sam odma' odvalio 23 aviona... za kompenzaciju... Do sada sam u vise navrata bio zalepljen na max 20 i nikako nisam mogao da to prevazidjem... Da stvar bude zanimljivija na samom pocetku bitke - par desetina sekundi, na visini od oko 2000m, sa nekolicinom prijateljskih aviona naokolo, AA mi je sa prvim hicem otkinuo krilo na Yak9k... Zamalo da stisnem Alt+F4...

Eto, vec sam u vise navrata planirao da zbog nekog nazovi zasicenja napravim mozda i duzu pauzu, imao sam svakako i usputnih kritika i uvek nekih zamerki, koje su bile dodatni podstrekac, ali nikako da se otmem porivu za letackim okrsajima i kako stvari stoje, ni naredne godine mi se WT nece skinuti sa trona najigranijeg naslova
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2014, 11:39   #344
JocaNoob
Član
 
Član od: 13.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Evo tenkova sa bete u predstavljanju dva, verovatno najpoznatija, WoT "analitičara":

http://www.youtube.com/watch?v=Lks-PNnwt9Y#t=0http:// Quickibaby

http://www.youtube.com/watch?v=Yt1Ogj2zNtI Jingles

Ima zanimljivih poređenja, opservacija i analiza...
JocaNoob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2014, 17:39   #345
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Evo i ja poleteh.
Dugo sam ignorisao ovu igru najviše zbog toga što sam prestao da igram WOT pa tako i sve igre tog tipa. WOT me zamorio zbog toga što je tolika arkada sa randomom i možda najviše zbog siemki i sličnih u randomu.
A da plaćam i igram nešto ozbiljno i jurim top tier ne pada mi na pamet.
Neću da igram profesionalno arkadu.
Nije mi više prijalo da odigram par partija dnevno.

Elem WT, ništa čudnije nisam doživeo kad sam probao da instaliram i apdejtujem tj daunloadujem igru.
Lančer se lako instalira ali daunload ide jako sporo.
I tu kreće najčudniji deo priče.
Imam 10/1 SBB-ov net, sasvim dovoljan i ponekad na linuksu povučem više od 10. Ovde nije htelo da gura, tj. krene dl ali posle nekog vremena stane ili bude jako spor. I tako ja kliknem na torent da na taj način skinem klijenta.
I torent isto počne da se ponaša. I u jednom momentu ostavim upaljen i lančer i torent. I tu dolazi najčudniji deo da su oba vukla ko luda u nekim momentima sam vukao duplo nego što mi net dozvoljava.
Stvarno ne znam kako ali pratio sam tačno i preko net limitera koji imam i siguran sam u to, čak sam i slikao. Kao da je nešto otvorilo net, plus je žena sedela za svojim kompom i regularno gledala youtub a nije kukala da ne radi net
Da dodam da je lančer u toj fazi bio jako bagovit i da mi je par puta ceo sistem poludeo i procesor radio 100% posle gašenja lančera.
Međutim posle dl-a i bagovitog lančera i igra leti bez ikakvih problema a i lančer sada radi normalno.

E sad što se tiče igre sve pohvale, iako je i ona poprilično arkadna (u arkadnom modu šta očekuješ), ta arkada je pomešana sa simulacijom i deluje dosta realnije. Taman mi toliko prija i ne treba jača simulacija.
Ne mogu da se smaram i učim da letim ozbiljno.

Ne dopada mi se to što igra ne nagrađuje preciznost i nekad treba mnogo da se neko uništi ili pogodi a nekad se to dogodi u jednom rafalu.
Govorim o tome kad sam dovoljno blizu i pogađam marker od mete.
I govorim o početnim dvokrilcima.
Znam imaju očajne praćke na sebi ali opet tu mi nešto smrdi.
ne znam ni koko municije, probao sam omni ali deluje još gore.
Inače znam ja te cake i pre nego sam gledao na youtubetu kako okrenuti nekoga i zavući se iza ali džabe kad mašim previše i teško obaram.
Imam nekad i preko 30 pogodaka ali retko više od 3-5 oborenih.

Dvokrilci mi se dopadaju ali mi nije jasan taj MM jer čim sam uzo neki drugi aviJon bacio me u neku šugavu mapu sa planinčugama i klisurama i tu su bile sve neke aždaje. Vrlo brzo sam se vratio dvokrilcima i ne znam kad ću i da li ću ići uopšte dalje .

Ovde smo svi jednaki uz male nijanse. Mislim i da ima čitova iako tvrde da nema jer čit na klijentu se ne može tako lako detektovati a dovoljan je onaj za preciznost i eto ogromne prednosti.
Ipak desilo mi se samo 2 puta da je bio neki lik koji je navodno sabijao a ustvari sam primetio da me ne promašuje gde god ja otišao.

Kolko god bio dobar, kad si na dvokrilcima moraš da promašuješ i moraš da budeš oboren ako ništa AA će te dokačiti ili će se neko sjuriti sa visine na tebe.
Još nešto razlog zašto oću da ostanem na dvokrilcima dok mi ne dosadi skroz je i to što ne poznajem dovoljno te avione iz WW2 i kad vidim ko je protivnik ja ni ne znam šta je to naspram mene i čega da se plašim a na šta da udarim.
A mrzi me da to učim, dugo će trajati a oni imaju baš mnogo vrsta aviona, što je pohvalno .

Sve u svemu dobra igra i jedva čekam da se spuste i na zemlju da i to probam mada mislim da ću i tada dosta leteti na dvokrilcima.

Mislim da će na kraju kad spoje vazduh, zemlju i vodu biti najbolji izbor od svih igrara jer koliko vidim to će se sve odigravati na jednom istom bojnom polju

Ako neko može malo više da objasni MM kao i razlog što se toliko promašuje na dvokrilcima a gledam po youtubu ovi drugi aviončići sabijaju u jednom rafalu. Jel to do praćki na dvokrilcima ili ja nešto grešim?
Takođe i oko vrsta municije neko pojašnjenje jer meni ono što piše tamo ništa ne znači.
Recimo piše da je default municija na dvokrilcima za sve a kad pogledam universal i ona je za sve itd.
Da, letim na švapskim.


ps. U dodatku se dobro vidi o čemu pričam, prva partija danas, 33 pogotka, sve sa jednim avionom, 1 asistencija i samo 4 oborena. Mislim to je bila jako dobra partija i prvi avion tek što sam sabio rafal na neprijatelja (koga nisam oborio time naravno) je pogodila AA i direkt oborila tako da sam skoro sve ostalo napravio sa drugim aviončićem.
Ali mnogo puta mi se događa da jurim nekoga ko ide pravo i ja istrošim svu municiju i bude jedan pogodak i on još leti Probam i direkt u marker i malo da šetam i da se podignem iznad njega pa šaram na dole-gore i mnogo puta je to slab efekat??
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	shot 2014.01.11 16.06.38.jpg
Viđeno:	61 puta
Veličina:	92,0 KB
ID:	48067   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	shot 2014.01.11 16.11.15.jpg
Viđeno:	44 puta
Veličina:	91,5 KB
ID:	48068  

Poslednja ispravka: Zemunelo (11.1.2014 u 19:11)
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2014, 9:22   #346
Voja Paunic
Član
 
Član od: 1.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Уф колики пост човече

Што се тиче даунлоуда, дешава се с времена на време да им сервери запну. То је тотално насумично, можеш и на њиховоим форумима да се боље информишеш о том проблему.
Што се тиче о тој дуплој брзини, могуће да је неки баг у рачунању брзине.

Е сад, оно битније је што се тиче погађања ти двокрилци имају малокалибарско оружје (па, 7,62мм 7,92мм, 0,303 Викерс свакако су малокалибарски у односу на касније топове), па некад се деси да метак једноставно прође кроз труп авиона притом неоштетивши ништа витално, тј само поцепа оплату на авиону. 4-5 убијених је сасвим довољно и на вишим нивоима.
Некад се деси да због лага делује као да погађа, а у ствари промашује...

Што се тиче двокрилаца, Руси по мени имају најјаче двокрилце, док ниже тиере рекао бих да доминирају Британци (рани Спитфајери су доста окретни, као и Хурикани са 8 и 12 митраљеа, чувени Бojфајтер као 4 * 20мм Хиспано топа)... Американци су ми исто добри, F4F, F6F, P-36, P-40... Са Немцима нисам играо, а Јапански авиони су ми нешто одбојни..

У суштини, све је ствар навике, само дај игри мало више времена.
Поготово због тог мањка "random" система, где је скоро све у твојој контроли (сем тог бага са погађањем, као и инструктора који ти понекад онемогућава маневре али то се решава коришћењем напреднијих контролних шема као и коришћењем палица...)

Срећан лов!
Voja Paunic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2014, 9:06   #347
Voja Paunic
Član
 
Član od: 1.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Мислио сам да едитујем претходни пост, али ћу поставити нови да бих мало "бумп" овао тему и поставио овај клип из затворене бете "Ground Forces-a" када лик са КВ-1 уништи авион:

http://www.youtube.com/watch?v=8AgSIYq4SAw
Voja Paunic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2014, 19:08   #348
ernie2015
Član
 
Član od: 29.4.2013.
Poruke: 312
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 22 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Pošto sam zagriženi igrač wota i tenkova vidjeh na youtube kako igraju war thunder sa tenkovima.Otvorim acount udjem u igru kad ono samo avioni.Kako se igraju tenkovi u ovoj War Thunder igri?


Hvala
ernie2015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2014, 22:44   #349
Skepi
Član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Skepi
Određen forumom Re: War Thunder

Tenkovi su trenutno u closed beti tako da neces skoro moci da igras sa tenkovima.
Skepi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2014, 17:18   #350
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Rekao bih da bi mogli u ''skorije'' vreme i ocekivati open betu, tamo negde marta meseca... aprila, u najgoru ruku Mada ne pratim WT forum a i vec izvesno vreme nisam ulazio u igru i leteo, pa mozda sam i nesto propustio...

U februaru je na redu, nadam se i zadnji ''treci talas'', za one koji su uzimali ili budu uzimali, neke od skupih tenkovskih paketa, cime ce dobiti pristup, tj. closed beta access. Ukoliko odziv bude veliki, tj. veoma plodonosan po pitanju $, nista ih nece spreciti da nastave sa tim konceptom sve dok ga ne budu ''iscedili''. Naravno, sa tehnickog aspekta je verovatno i vec sve uveliko spremno i na nivou za open betu..
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 4:43   #351
Voja Paunic
Član
 
Član od: 1.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Ентак, један од "Community Helper-a" снима своје битке, па сам хтео да издвојим пар снимака са мени (а надам се и још неким) омиљеним КВ-2:

eNtak's troll KV-2 squad:

http://www.youtube.com/watch?v=EgNCA3AfpV4


eNtak's KV-2 High Explosive testing:

http://www.youtube.com/watch?v=1tyd42Ag8yE
Voja Paunic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 12:41   #352
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

kada ovo izađe prebacujem se sa wot-a, jbt sa derp topom na kv2 oneshot-uješ tenkove na 300m dovoljno je da im viri samo pola kupole, granata leti tamo gde ste nanišanili nema disperzije, nema ding-ovanja
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 14:08   #353
Voja Paunic
Član
 
Član od: 1.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Пази, према клиповима што сам гледао има динговања али оно је далеко логичније ("Targed Undamaged" нпр.) , али нема ситуације да дингује сигуран погодак великим топом на близу у задњо део тенка, где оклоп и не постоји малтене

Poslednja ispravka: Voja Paunic (16.2.2014 u 14:17)
Voja Paunic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 23:33   #354
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Takođe borbe su dosta statičnije i postoji tendencija ka snajpovanju, tako da nemoreš baš da budeš hiperagresivan kao u WoT-u. Da ne pominjem da teško da moreš išta pogoditi ako pucaš u pokretu. DOduše imam moguće je da će prednost Američkih tenkova sa makar djelimičnom vertikalnom stabilizaciom biti što će moći da mnogo brže umire top pošto se zaustave.

Povrh toga nanesena šteta umije da bude hit and miss po ugledu na WT avione. Nekada jednim pogotkom pobiješ neprijateljsku posadu, a nekada jednim pogodom mu uništiš transmisiju i vozača ali on je i dalje živ.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2014, 0:35   #355
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: War Thunder

Sto je najbitnije nema, po meni kretenskog, HP sistema.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2014, 4:55   #356
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Igra je zabava na next gen nivou,stvarno izgleda prelepo i meni kao starom IL 2 'stuovcu' se extremno dopada ova online arkada


I tu prestaju sve moje kritike


Najveca mana igre je sto kad (primer):

protivnik me pogodi sa 2 zrna i ono,samo me oceshe nikakava ozbiljna steta,i onda,posle 10 sekundi ja se srusim jer sam preterao/lose ocenio i udario u zemlju,i gle cuda protivnik dobija zasluge ko da me je on oborio


Ponavljam,sam sam se slupao on me jeste ogrebao ali ja sam se skucao u zemlju zbog moje greske (apsolutno ne vezano sto me on juri ili sto puca na mene) i opet,on dobija kill.

to je kinda sux
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2014, 12:53   #357
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Ponavljam,sam sam se slupao on me jeste ogrebao ali ja sam se skucao u zemlju zbog moje greske (apsolutno ne vezano sto me on juri ili sto puca na mene) i opet,on dobija kill.

to je kinda sux
Pa ti nebi sletao da te on makar nije critovao Osim ako ne letiš RB ili SB te slećeš da napuniš oružje i gorivo. Ali u svakom slučaju teško je kompjuteru razlikovati slupavanje izazvano smanjenim performansama aviona usled oštećenja i slupavanje uslije pilotske greške.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2014, 13:15   #358
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Ponavljam,sam sam se slupao on me jeste ogrebao ali ja sam se skucao u zemlju zbog moje greske (apsolutno ne vezano sto me on juri ili sto puca na mene) i opet,on dobija kill.

to je kinda sux
Apsolutno je vezano
Probaj da se skucaš pre nego te neko uopšte zakači metkićem recimo odmah na početku bitke i videćeš da neće niko da dobije zasluge.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 9:28   #359
Voja Paunic
Član
 
Član od: 1.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

http://www.youtube.com/watch?v=3HC0Ni2J1Kc

Тигар тенк у блиској борби
Voja Paunic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 17:02   #360
Voja Paunic
Član
 
Član od: 1.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: War Thunder

Бомбардери против тенкова:

Tanks and Bombers
Voja Paunic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avioni, simulacija aviona, simulacija letenja, wwii

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Jet Thunder Ghost Simulacije vožnje 4 4.12.2008 11:39
Wizard case modding boban56 Modovi 18 12.9.2008 12:29
AMD's Thunder to Take Nvidia By Storm !!! ... i bidi fin Vesti 8 15.3.2008 20:43
Frontline - Fields of Thunder Grimm_SBL Strateške igre 3 17.3.2007 22:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com