Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2012, 22:55   #5381
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Wow!!! Kakav film i poruka, hvala!!! 10/10
Ovaj reziser,covek je bio na nečemu dok je ovo snimao.Ovo možda ima umetnicku vrednost,ali prosečan gledaoc kao ja, doživljava stres od ovakvog bs.
Verovatno ćete reci da sam ljakse koji ništa ne razume,ali ja sam izgubio 2.5 sata dragocenog mi vremena,a pritom sam postao i jako razdražljiv,kao posle paklene pomorandze.




Sent from my ZTE roamer using Tapatalk 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Maverick (1.1.2013), Rainman (29.12.2012), ZoNi (29.12.2012)
Stara 29.12.2012, 1:20   #5382
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Wink Re: Dnevnik gledanja filmova II

Paaa neidu svi rado u muzej sem kad moraju(citaj.skolski izlet) ?!!
Osim toga bio si upozoren da ti se mozda sigurno nece svidjeti.
Tebi ipak svaka cast sto si uopste i upustio u film(sem ako nisi brzo premotavao).Stoga nije lijepo reci da ti je uzeo djelic zivota,osim toga mogao si lijepo prekinut...kad god si htio. ALI nesto te je vuklo...da zapitajmo se, STA ???

...vjerujem da imas par pitanja za Coldboot ???
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 1:40   #5383
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
mozda sigurno
Prvi put cujem za ovu konstrukciju
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Osbourne (29.12.2012), Rainman (29.12.2012)
Stara 29.12.2012, 4:23   #5384
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Ovaj reziser,covek je bio na nečemu dok je ovo snimao.Ovo možda ima umetnicku vrednost,ali prosečan gledaoc kao ja, doživljava stres od ovakvog bs.
Verovatno ćete reci da sam ljakse koji ništa ne razume,ali ja sam izgubio 2.5 sata dragocenog mi vremena,a pritom sam postao i jako razdražljiv,kao posle paklene pomorandze.
E, jbg... pazi, ja sam se zahvalio Mac4LIF na preporuci za, meni bar, odličan film koji bi mi inače promakao. Ne odličan po režiji, jer ne mogu o tome da sudim, već po onome što želi da saopšti. Ovo je evropski film koji ne želi da se dopadne.

Nije mi uopšte bila namera da bilo koga ocenom navlačim da ga gleda(u fazonu, što je rakija...). Sry, zbog "izgubljenog vremena". Sad ti je bs, ali ko zna... i Matrix može nekome da zaliči na običan blockbuster; ali samo zato što to ameri tako "pakuju"... da se lakše svari.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 13:50   #5385
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Prvi put cujem za ovu konstrukciju
Vidi se da ne slusas Oasis
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 14:13   #5386
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

ColdBoot tvoj post sam stavio zbog linka ,ali si ti u njemu citirao pa se taj link izgubio.Izvini sto si se osecao prozvanim .
To sto si mu ti dao veliku ocenu nije imalo uticaja na mene da ga odgledam.Zapravo nisam imao nameru da izazovem nikoga kome se ovo svidja,ukusi su razliciti i o njima ne treba raspravljati.Samo sam konstatovao, da film nikako nije za svakoga,i da ce dosta ljudi da misle poput mene posle 2.5h nicega.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 16:09   #5387
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
ColdBoot tvoj post sam stavio zbog linka ,ali si ti u njemu citirao pa se taj link izgubio.Izvini sto si se osecao prozvanim .
To sto si mu ti dao veliku ocenu nije imalo uticaja na mene da ga odgledam.Zapravo nisam imao nameru da izazovem nikoga kome se ovo svidja,ukusi su razliciti i o njima ne treba raspravljati.Samo sam konstatovao, da film nikako nije za svakoga,i da ce dosta ljudi da misle poput mene posle 2.5h nicega.
Ok, ima u njemu puno toga što je zamaskirano namerno (umetnički razlozi) pa stoji to što kažeš, nije za gledanje iz razonode. Reče to nekako i Mac4LIF.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
zajchik (29.12.2012)
Stara 29.12.2012, 18:40   #5388
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Cold, jedno je kad napises ti to tako normalno i prizemno, uz najnormalniju konstataciju da film NE moze da se dopadne svakome. Respect za to.
Sad se inace i meni gleda, cisto da vidim dal sam razvio imunitet za takve produkte.

Ali totalno drugo je kad se tako nesto napise potcenjivacki i bezobrazno, spustajuci ljude kojima se ne dopada takva vrsta filma uz konstataciju "nije zvaka za seljaka".
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 19:30   #5389
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Best Exotic Marigold Hotel (2011)



Nekoliko penzionisanih britanaca putuje u Indiju, svako sa svojim ličnim razlozima, i smešta se u reklamirani Best Exotic Marigold Hotel. Radnja prati sve likove podjednako, opuštena je i zanimljiva. Saberite to sa harizmatičnom britanskom glumačkom postavom i mislim da imamo dovoljno za preporuku.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 21:24   #5390
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ako nemate dovoljnu zalihu filmova za predstojeće praznike, ili čak ni ideju šta da gledate, evo fine (nezavisne) liste filmova koje smo (većina bar) propustili da gledamo ove godine, i kažu da smo grdno pogrešili zbog toga...


The Best Movies You Didn't See in 2012


Izvor: Wired
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
ColdBoot (30.12.2012), zajchik (30.12.2012)
Stara 29.12.2012, 21:42   #5391
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.263
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

3 od navedenih 8 filmova mi se već nalaze na watchlisti
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 22:44   #5392
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Talking Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Prvi put cujem za ovu konstrukciju
Budes li pomno pratio pratio moje postove...bit ce ti to kao dobar dan!!
Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Vidi se da ne slusas Oasis
Uuuu ovo je vec nesto za sta vredi iskopati ratnu sekiru !
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mac4LiF na korisnoj poruci:
zvjer (30.12.2012)
Stara 30.12.2012, 14:10   #5393
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Moja preporuka za ovo

La haine aka Hate



http://www.imdb.com/title/tt0113247/

Izuzev Vinsent Kasela i još nekih glumaca, ostale protagoniste tumače likovi koji nisu profesionalni glumci, a zanimljivo je i da je film urađen u crno-beloj tehnici
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
asteriks254 (8.1.2013)
Stara 31.12.2012, 17:33   #5394
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 793
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Killing Them Softly (2012) - ko očekuje gangstersku krimi akciju (tako je rađen marketing za ovaj film) biće mnogo razočaran i na kraju iz tog razloga ovaj film će imati nižu ocenu nego što to možda i zaslužuje. Ceo film je urađen sa gomilom subtexta i to ne na suptilan način, da ima poentu ali je meni lično smetao tempo filma koji je previše spor pa onda ima previše slowmotion kadrova sve zarad nekog umetničkog dojma a meni to baš nije pilo vodu ali mogu da kažem da ima smisla ta cela pod priča o ekonomiji, vladi, narodu i ostalom. Svetle tačke su mi odlična gluma Ben Mendelsohn & Scoot McNairy dok mi je Brad Pitt meni bar ispao nekako kao konfuzni mix stereotipa polu Irac polu Italijan što je ok da je film smešten u Bostonu kao što je slučaj sa knjigom ali ovde je radnja smeštena u New Orleans ali dodao bih da je odličan na samom kraju filma.
Spoiler za subtext:
ono što mi je smetalo je to što kroz ceo film vas udaraju preko glave sa tim subtextom pa tako okoreli krimosi i kockari jedino slušaju Obamu i Buša na TV-u pa čak i kad su u kolima na radiju idu opet političari, druga stvar je to što Pitt traži da dovedu još jednog ubicu kako bi on ubio čoveka koga Pitt poznaje jer on to neće pošto on voli da ih da Kill Them Softly sa distance a na kraju on to i uradi ubija tog lika sa distance što po meninema veze s mozgom
inače i trejler i posteri zavaravaju i sve liči na krimi akciju ali samo jedan poster odgovara ovom filmu i to upravo ovaj koji sam postavio. Vredi pogledati ali ako unapred znate čemu da se nenadate a ja se nadam da sam vam u tome pomogao. Da umalo da zaboravim reditelj je zaslužen za Assassination of Jesse James koj ja zbog tempa nisam izdržao duže od 40 minuta ali je Killing Them Softly nije toliko spor kao i Chopper e tako pa da imate sliku šta da očekujete od prilike.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	killing_them_softly_ver12_xlg.jpg
Viđeno:	13 puta
Veličina:	96,3 KB
ID:	45118  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
pentraksil (31.12.2012)
Stara 31.12.2012, 17:45   #5395
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^

Meni se Jesse James strasno dopao, jeste stvarno spor ali mi odgovaraju takvi filmovi...odgledacu i ovaj
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2012, 17:53   #5396
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sa twittera

Citat:
Ne pamtim tako masovno izlaženje sa američkog filma kao sinoć u Koloseju na KILLNG THEM SOFTLY. Narod je bio u pravu
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2012, 18:05   #5397
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 793
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Sa twittera
To je upravo zbog marketinga koj je pogrešan jer film su otišli da gledaju ljudi koji su očekivali krimi/akciju/triler a ništa od toga u filmu a što je još gore ljudi koji vole ovakve filmove nisu otišli da ga pogledaju misleći da se radi o još jednom akcionom holivudskom kičeraju.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2012, 18:25   #5398
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
3 od navedenih 8 filmova mi se već nalaze na watchlisti
A ja sam cak dva gledao

Raid je jedan od najboljih martial arts filmova u poslednjih nekoliko godina. Fantasticno koreografisane borbe.
Safety Not Guaranteed je simpatican
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2013, 8:17   #5399
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

http://www.imdb.com/title/tt0268978/



Film Blistavi um je jedinstven ne samo po tome što je urađen po istinitoj priči, već i po načinu na koji je snimljen. Predstavljanje životne priče poznatog matematičara i dobitnika nobelove nagrade Džona Neša kroz film koji je tako urađen da čvrsto drži pažnju gledaoca zahvaljujući dobrom glumom, odlično urađenim scenama i muzikom koja ih upotpunjuje.
Spoiler za radnju filma:
Predstavljeni su svi bitni momenti u njegovom životu i daju nam uvid kako je njegov život izgledao, od studiranja u mladosti, ljubavi, otkrića bolesti, do duboke starosti i nobelove nagrade.
Na studijama na Prinstonu Džon počinje da razvija imaginarne likove, zapravo halucinacije za koje samo on zna, neznajući da oni nisu stvarnost. On ceo svet oko sebe pokušava da posmatra i objasni matematički, kroz brojeve. Od početka počinje da traži logiku, sličnost u društvenoj dinamici što na početku pokazuje scena u baru kada priča sa devojkom i pokušava odmah da pređe na nešto što je krajnji rezultat zavođenja služeći se logikom. Još na početku filma primećuje se njegovo nervozno i stidljivo ponašanje, usmljenost i duboka posvećenost. Konstantno pokušava da rešava matematičke probleme kako bi se sa jedne strane zadovolji jer je to nešto što ga ispunjava, što je postalo njegov način života a sa druge da bi ostao zapamćen po nekom novom otkriću.
Posle studija radi kao profesor i tu upoznaje devojku sa kojom kasnije ulazi u brak i dobija dete. Tu njegova bolest – paranoidna šizofrenija, dolazi do većeg intenziteta kada on nesvesno živi u svom imaginarnom svetu. Radi kao špijun koji dešifruje kodove za vladu, odlazi u skladišta gde se obavljaju tajni sastanci iako su ta skladišta odavno već napuštena u njegovom umu ona su itetakako živa. Razvija još nekoliko imaginarnih likova koji ga opsedaju i ne daju mu mira. Stvar se komplikuje kada Džon postaje paranoičan, uplašen za svoj život i svoje porodice do te mere da više ne može normalno da funkcioniše. Tada on i njegova supruga otkrivaju da je on bolestan i da je delom živeo u halucinacijama. Njegova dijagnoza i korišćenje lekova za kontrolu njegovog stanja mu znatno otežava rad, ali uz podršku njegove supruge on nalazi energiju.
Film može da se posmatra i kao ljubavni i romantični film jer uprkos njegovom načinu života, njegovoj bolesti on je imao ženu pored sebe koja je bila uz njega kada mu je bilo najteže, podržavala ga i davala mu volju da nastavi dalje. Imali su snažnu povezanost i ljubav ali i svoje dete koje je tu vezu samo učinilo jačom.
Njegova bolest je možda rezultat njegove genijalnosti ili obrnuto ali u svakom slučaju njegova perepcija sveta oko sebe, traženja sličnosti, šablona, logike kroz matematičke formule, pokušavanje da objasni svet oko sebe kroz matematiku, je veliki deo njegove ličnosti koja je toliko jaka da ga dovodi do ludila. Svoje ludilo pokušava da svesno kontroliše i uprkos njemu njegov život je ispunjen jer se bavi onim što ga ispunjuje i ima porodicu koja ga podržava.

Ocena 9/10

Poslednja ispravka: GoranSTX (1.1.2013 u 11:48) Razlog: Ubačen spojler za radnju kako oni koji nisu gledali mogu da uživaju u potpunosti. Use the spoiler, Luke, use the spoiler...
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2013, 12:42   #5400
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Taken 2



Jedino što je dobro u ovom filmu su kadrovi Istanbula, sve ostalo je....... Bleda kopija originala koja ne uspeva da parira ni u jednom jedinom segmentu originalu. Odličan ritam koji je imao original ovaj film ne uspeva da održi. Akcione scene i njihova režija je primetno lošija, glup scenario, nekoliko nelogičnosti kao i osećaj već viđenog čine ovaj film dosadnjikavim. Bespotreban nastavak, ali k'o da je to važno kada novac samo kaplje. Wikipedia kaže da je film zaradio preko 365 miliona dolara, tako da ne sumnjam da ćemo za koju godinu gledati kako Nison po treći put spasava porodicu.

3/10
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com