Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2010, 14:29   #1
outlaw
Novi član

Član od: 14.3.2010.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom WiFi pomoc oko izbora AP

Nalazim se na zadnjem spratu 3 spratne zgrade. Jedan provajderov AP se nalazi oko 1,5km od mene vazdusnom linijom, razlika u nadmorskoj visini izmedju krova moje zgrade i visine tog AP provajdera je nesto vise od 100m,jer se nalazi na brdu. zrade koje se nalaze izmedju mene i tog AP su otprilike visine moje zgrade (Inace zgrade se nalaze do podnozja tog brda na kome je provajderov AP, znaci oko njega nema zgrada jer se nalazi na vodotornju).Zanima me da li bi mi ovaj AP bio zadovoljavajuci za te uslove i dal je moguce uopste uspostaviti stabilan signal? Inace na suprotnoj strani od tog AP provajdera postoji drugi koji se nalazi na udaljenosti nekih 700m ali izmedju mene i njega ima visih zgrada.

Na ovaj AP mislim?
http://www.wifi-stock.co.uk/details/ns2.html

ili neki od ova tri

http://www.wifi-stock.co.uk/details/ubnt_pico2hp.html
http://www.wifi-stock.co.uk/details/ubiquitypico2.html
http://www.wifi-stock.co.uk/details/loco2.html

PS: Mislim da li je moguce uhvatiti stabilan signal sa njihovim integrisanim antenama ili bi morao da kupujem dodatnu antenu

hvala na pomoci....
outlaw je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2010, 15:37   #2
Freško
CSC

Član od: 23.11.2005.
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.848 poruka
Post Re: WiFi pomoc oko izbora AP

Očigledno da imaš dobar budžet kad si se namerio na Ubikuti opremu. Šta god od spomenutog da uzmeš završiće ti posao na tim razdaljunama. Ja bi samo zaobišao NS2L model jer on jedini nema mesta za eksternu antenu.

Ako mene pitaš ja bi išao na UBIQUITI PicoStation 2 HP ima fantastičnu snagu od 1Watt. Stoji da je to malo preterano ali ako već imaš para onda gledaj da uzmeš što je moguće kvalitetniju opremu.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2010, 2:18   #3
outlaw
Novi član

Član od: 14.3.2010.
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WiFi pomoc oko izbora AP

Iskreno njega nisam ni hteo nego sam se mislio izmedju NS2 i PS2HP. Nego pretpostavljam da i NS2 ima 1W s obzirom na domet od 15km, samo sto nisu napisali... pa ne znam sta je bolje s obzirom da NS2 ima 10dbi omnidirectional antenu a PS2HP dual pol antenu od 6dbi , zanima me koja je bolja. Ili samo da gledam TX power, sto jaca predajna snaga to bolje?

PS: Kako mislis skupo? PS2HP je 70funti sto je oko 80e a NS2 oko 70e. A koliko vidim ruter + antena me ne bi nista manje uhvatilo.
outlaw je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2010, 2:33   #4
Freško
CSC

Član od: 23.11.2005.
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.848 poruka
Određen forumom Re: WiFi pomoc oko izbora AP

Citat:
outlaw kaže: Pregled poruke
Iskreno njega nisam ni hteo nego sam se mislio izmedju NS2 i PS2HP. Nego pretpostavljam da i NS2 ima 1W s obzirom na domet od 15km, samo sto nisu napisali... pa ne znam sta je bolje s obzirom da NS2 ima 10dbi omnidirectional antenu a PS2HP dual pol antenu od 6dbi , zanima me koja je bolja. Ili samo da gledam TX power, sto jaca predajna snaga to bolje?

PS: Kako mislis skupo? PS2HP je 70funti sto je oko 80e a NS2 oko 70e. A koliko vidim ruter + antena me ne bi nista manje uhvatilo.

Pa neznam šta da ti kažem očigledno je da su i jedan i drugi 1. liga. ali bi se ja ipak odlučio za HP u čijoj specifikaciji piše da je 1Watt . A antenu u svakom sličaju možeš da dodaš ako imaš potrebe za to.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc oko izbora Shark 86 ŠDK - Osnovne komponente 25 19.1.2010 17:55
Pomoc oko izbora racunara :( podunavac Šta da kupim? 4 11.1.2010 1:47
pomoc oko izbora stampaca Max_Cavalera Ostale komponente 1 4.4.2008 11:14
Pomoc oko izbora laserskog (crno-belog) stampaca anqe1ki11er Ostale komponente 24 28.3.2008 15:20
Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte) milanp Foto i audio/video 16 17.8.2006 10:26

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:51.