Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.8.2015, 19:04   #1
predic
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: planeta zemlja
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom kako dodeliti domen i kako povezati python app sa apache?

Pozdrav,
imam dva pitanja, kako povezato domen sa apache, i kako povezati python/django aplikaciju sa apache da bi ljudi ukucali domen i dobili django sajt?

nisam bez iskustva, do sada sam instalirao debian vps i prebacio 4 wordpres sajta sa 4 domena ali sad nesto nece da radi kad sam probao jedan domen i vps pa mi treba pomoc.

1) apahce mi u ovom trenutku ne radi ali radio je... error log ne sadrzi nista od 29 avgusta, zadnje je od 27 avgusta:
Thu Aug 27 18:01:16.444676 2015] [mpm_prefork:notice] [pid 2316] AH00169: caught SIGTERM, shutting down
sta moze da bude? kad ukucam TOP, ne vidi se ni jedan proces apache. verovatno sma ubio neki proces koji pripada apache-u kada sam instalirao mod wsgi...mozda ovo, imao sam dismod pa sam sad probao enmod:
sudo a2enmod mpm_event
Considering conflict mpm_worker for mpm_event:
ERROR: Module mpm_prefork is enabled - cannot proceed due to conflicts. It needs to be disabled first!
uradio sam disable mpm_prefork ali nakon restartovanja apache opet ga nema u TOP.

ranije se videla stranica welcome page kad ukucam 151.236.11.237, error izadje kad ukucam domen privmat.net sto znaci da nije povezano kako treba.
privmat.net je "enabled":
Kod:
root@myvps:/etc/apache2/sites-enabled# sudo a2ensite privmat
Site privmat already enabled
u prilozenim fajlovima, attachment, moze se videti screenshot DNS.jpg, DNS podesavanja, kod hosting kompanije gde sam kupio domen.

evo kako izgleda u VPS:

vim /etc/hosts
Kod:
127.0.0.1 localhost.localdomain localhost
151.236.11.237 myvps
root@myvps:~# hostname 
myvps
vim /etc/apache2/apache2.conf
Kod:
# Global configuration
#
ServerSignature Off
ServerTokens prod
TraceEnable Off
ServerName localhost

<Directory />
        Options FollowSymLinks
        AllowOverride None
        Require all denied
</Directory>

<Directory /usr/share>
        AllowOverride None
        Require all granted
</Directory>

<Directory /var/www/>
        Options FollowSymLinks
        AllowOverride None
        Require all granted
</Directory>
vim /etc/apache2/sites-available/000-default.conf
Kod:
<VirtualHost *:80>
ServerAdmin webmaster@localhost
DocumentRoot /var/www/html
privmat.conf u available & enabled je isti, apache welcome page je u html folderu u debian 8, ovo wsgi je moj pokusaj da povezem apache i python/django ali nije radilo:

vim /etc/apache2/sites-available/privmat.conf
vim /etc/apache2/sites-enabled/privmat.conf
Kod:
<VirtualHost *:80>
#WSGIDeamonProcess mercury python-path=/root:/root/env/lib/python3.4/site-packages
#WSGIProcessGroup mercury
#WSGIScriptAlias / /root/mercury/mercury/wsgi.py

        ServerAdmin webmaster@localhost
        ServerAlias www.privmat.net
        ServerName privmat.net
        DocumentRoot /var/www/html

        <Directory />
        Options FollowSymlinks
        AllowOverride All
        </Directory>

        <Directory /var/www/html>
        Options Indexes FollowSymlinks Multiviews
        AllowOverride All
        Order allow,deny
        allow from all
        </Directory>
dakle, po meni, ovo izmedju domena i vps bi trebalo da radi, kad ukucam privmat.net trebalo bi da pokaze apache welcome page.

----------

pitanje broj dva.
2) covek koji mi je napravio python/django aplikaciju je instalirao env i vebsajt folder u root na vps, i aplikacija radi na 151.236.11.237:8080

Kod:
drwxr-xr-x 5 root root 4096 Aug 11 19:46 env
drwxr-xr-x 7 root root 4096 Aug 27 17:29 mercury #to je vebsajt
ali da bi se vebsajt objavio, da se predje iz development u production, treba da povezem python i apache i onda sa domenom privmat.net
instalirao sam apache mod wsgi.

dakle treba instalirati mod wsgi i ubaciti path za python i ostalo u virtualhost, kao sto se vidi gore, nisam uspeo.

u sustini ovako nesto:
WSGIScriptAlias / /path/to/mysite.com/mysite/wsgi.py
WSGIPythonPath /path/to/mysite.com
odnosno i virtualenv ovako:
WSGIPythonPath /path/to/mysite.com:/path/to/your/venv/lib/python3.X/site-packages

ja to ne znam da primenim u mom slucaju.
env i mercury su oba foldera u root a ne u var/www/html
settings.py & urls.py, wsgi.py fajlovi su u root@myvps:~/mercury/mercury#
nisam nasao nigde index.html fajl, ima samo signup i login.html u admin folderu: root@myvps:~/mercury/templates/admin#
django i site-packages path:
root@myvps:~/env/lib/python3.4/site-packages/django#

ja sam probao ovako ali nije radilo:
Kod:
WSGIDeamonProcess mercury python-path=/root:/root/env/lib/python3.4/site-packages
WSGIProcessGroup mercury
WSGIScriptAlias / /mercury/mercury/wsgi.py
ako neko radi sa python onda zna da mi da uputstvo, ali pre svega da povezem domen sa apache, pa onda python sa apache preko wsgi modula.
i ljudi koji ne rade sa python znaju u cemu je problem sa domenom, trebao bi da pokaze apache welcome page.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DNS.jpg
Viđeno:	268 puta
Veličina:	79,7 KB
ID:	52916  

Poslednja ispravka: predic (29.8.2015 u 19:30)
predic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2015, 19:17   #2
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: kako dodeliti domen i kako povezati python app sa apache?

Domen privmat.net nije registrovan... Kad si registrovao domen? Treba vremena da se propagiraju promene...

EDIT: Sad se pojavljuje kao registrovan. Kad sam proveravao malopre nije bio. Ali ni ping ni traceroute ne mogu da resolve-uju hostname. Izgleda da jos nije potpuno propagiran.
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2015, 19:34   #3
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: kako dodeliti domen i kako povezati python app sa apache?

1) DNS rizolveri nemaju nikakvu informaciju o postojanju DNS zapisa za privmat.net iako je domen registrovan. Kontaktiraj osobu koja ti je prodala domen (WHOIS kaže hosting022.com) i reci im da preusmere svoje DNS servere da pokazuju na tvoju IP adresu za domen privmat.net. Ukoliko nude poseban korisnički panel gde to može da se uradi na tebi je da odradiš proceduru. Na tvom mestu bih ipak sačekao da prođe standardno vreme DNS propagacije koje obično traje 12-48h.

2) Listing pokazuje da je vlasnik foldera mercury root. Ni pod tačkom razno nemoj da pokrećeš Django aplikaciju pod root korisnikom! Pokretanje pod root korisnikom daje pun pristup sistemu svakome ko uspe da ti kompromituje aplikaciju.

Proces instalacije WSGI-a možeš naći u zvaničnoj Django dokumentaciji.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2015, 19:41   #4
predic
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: planeta zemlja
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: kako dodeliti domen i kako povezati python app sa apache?

OK hvala vam za odgovor u vezi domena, pitacu hosting da li oni to rade ili ja imam kontrol panel za to. ako je samo to u pitanju i svi konfig fajlovi su OK, super.

ovo za root kapiram ali jos nije objavljen sajt da postoji tako da nema korisnika i kasnije ce sajt biti prebacen na drugi server pa tek onda obnarodovan

i dalje mi treba pomoc oko povezivanja apache i python ali moram prvo da odradim da apache proradi.
predic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2015, 20:06   #5
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: kako dodeliti domen i kako povezati python app sa apache?

SIGTERM dobijaš iz nekog drugog razloga ne zbog preforka (pogledaj log i videćeš da mpm_prefork prijavljuje samo notice). Vodi računa da SIGTERM često ne znači ništa loše već samo pokazuje da je Apache ugašen (restart, gašenje servisa).

Probaj za početak da proveriš da li Apache proces postoji (top nije pouzdan jer po defaultu koristi sortiranje po opterećenju).

Kod:
pgrep apache
Isto tako možeš da proveriš da li Apache sluša na zadatom portu i da li potencijalno nemaš konflikte sa drugim procesima koji koriste port 80.

Kod:
netstat -an | grep :80
Što se greške oko aktiviranja tiče logično je da modul ne može da se aktivira ako je već aktiviran. To je ono što log pokušava da ti kaže.

Podigni LogLevel na bar trace6 i vidi šta će error log da izbaci. Obrati pažnju da će trace6 da smesti jako puno informacija u log fajl pa je preporučljivo da ga pre toga obrišeš i onda tek restartuješ Apache sa novim LogLevel podešavanjem.

Kod:
...
<Directory /var/www/html>
    Options Indexes FollowSymlinks Multiviews
    AllowOverride All
    Order allow,deny
    allow from all
    LogLevel trace6
</Directory>
...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2015, 21:36   #6
predic
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: planeta zemlja
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: kako dodeliti domen i kako povezati python app sa apache?

reinstalirao sam apache, sada radi... hvala za odgovor.
Kod:

root@myvps:~# netstat -an | grep :80 
tcp6     0      0 :::80       :::*          LISTEN


probacu ovo loglevel 6 cisto da vidim sta ce da bude, nisam nikad probao...
predic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 18:38   #7
predic
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: planeta zemlja
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: kako dodeliti domen i kako povezati python app sa apache?

hosting022 admin mi je odgovorio da je prebacio podesavanja na moj privatni nameserver ns1.privmat.net & ns2 i da ja treba da podesim hostname na mom VPS-u. kod njega nema nikakav zapis o mojoj IP adresi, tako je rekao i ja to treba da odradim na mom serveru.
koliko kapiram, prodao mi je domen a sad ja treba da instaliram nameserver na mom VPS-u.
rekao mi je da instaliram webuzo i da onda moze da mi pomogne ako ja ne znam.
meni se cini da me on malo zeza, ranije sam imao hosting + domen i sve je to bilo registrovano na njegovom serveru a sada ja moram da podesavam domen na moj vps jer kod njega ne postoji moja IP adresa. ja mislim da je mogao da ubaci moju IP adresu u WHMC valjda se taj panel koristi kad nekom prodas domen, pa mora tamo da moze da se ubaci IP. ali nema veze, sad moram da citam kako instalirati svoj hostname server bez muke nema nauke

ah da i dao mi je ovaj link da proverim sta ne valja:
http://www.intodns.com/privmat.net
rezultat:
Citat:
I could not get any nameservers from your nameservers
One or more of your nameservers did not return any of your NS records.
One or more of your nameservers did not respond:
The ones that did not respond are:
151.236.11.237
Missing nameservers reported by your nameservers: you should already know that your NS records at your nameservers are missing, so here it is again:
ns1.privmat.net.
ns2.privmat.net.
I could not get any A records for www.privmat.net!
ali na hostin022 panelu imam A rekorde, kao sto se vidi u attachmentu:
http://www.sk.rs/forum/attachment.ph...6&d=1440866720

evo u webmin Bind DNS kaze:
Citat:
Default nameserver for master domains System hostname (ns1.privmat.net)
ali i dalje domen ne radi, sacekacu do sutra.

jel moze neko da mi kaze odgovor, pitao sma admin na hosting022 da li moze da ubaci moju IP adresu i da bude ns5.hosting022.com umesto ns1.privmat.net?
ja sma coveku instalirao vps i ubacio domene za 4 wordpress sajta i registar je bio loopia, samo sam ubacio IP adresu, nisam dirao ns1 i ns2, to je sve na loopia i sve je radilo kako treba. sad nece pa me cudi.

Poslednja ispravka: predic (30.8.2015 u 20:01)
predic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2015, 8:41   #8
predic
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: planeta zemlja
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: kako dodeliti domen i kako povezati python app sa apache?

ajde ljudi, imate vise iskustva kazite mi da li me covek zeza ili ne?

evo ga odgovor, kaze da moram da imam samo jedan vebsajt na mom VPS ako ubaci moju IP adresu za moj domen. prvi put cujem da postoji ogranicenje kod domen registra koliko sajtova mogu da imam na svom serveru.

Citat:
Ako hoces ja mogu da ti preusmerim domen na default nameservere domain registra i da kod njega podesim A record na IP adresu tvog servera i radice ti sajt ali tu imas neka ogranicenja

-Emailovi ti nece funkcionisati
-Mozes da imas samo jedan sajt na serveru
- Sajt mora biti vidljiv i u punoj funkciji kada ukucas ip adresu servera
bar je na kraju rekao da ce email funkcionisati ako podesim CNAME i MX parametre.

odgovorio sam mu da mi otkljuca domene i da mi da kod da prebacim na 1and1, sad ce verovatno da kaze da to ne moze ali cekam odgovor.
sta da radim ako odbije da mi da kod? jedan domen sam platio u keshu a drugi sa paypal, jel postoji opcija da zaobidjem hosting kompaniju i kontaktiram registar da bih dobio mogucnost da upravljam svojim domenima. to jest da prebacim sa hosting022 na 1and1? sta ljudi rade u vezi domena kad ih hosting zeza?

Ok, poslao mi je kodove. probacu da prebacim domene na drugu hosting kompaniju... tema je zatvorena sto se mene tice.

Poslednja ispravka: predic (31.8.2015 u 15:20)
predic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2015, 18:44   #9
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: kako dodeliti domen i kako povezati python app sa apache?

Čim ti admin preporučuje da instaliraš "webuzo" (ili bilo koji drugi grafički kontrolni panel) treba da ti bude jasno koliko je sati. Pošto si već rešio da promeniš provajdera nema poente da komentarišem tvoja prethodna dva posta. Dao bih ti samo dva saveta: nemoj da štediš na hosting-u (šta ne platiš na mostu platićeš na ćupriji) i ako nemaš iskustva sa održavanjem servera nabavi "managed VPS hosting" (varijanta u kojoj je hosting provajder zadužen da ti održava server, košta malo više ali se neuporedivo više i isplati ako si početnik).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2015, 16:52   #10
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: kako dodeliti domen i kako povezati python app sa apache?

Preporuka za hosting premium kvaliteta sa neverovatnom podrskom: liquidweb.com
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako najbolje da se umrežim sa komšijom? Igor_ue Komunikacioni uređaji i umrežavanje 222 29.9.2015 22:42
Kako povezati racunar sa TV-om (za početnike) PeTkO Video/TV softver 7 24.6.2008 12:26
Kako povezati 5.1 zvučnike sa kompjuterom? dile Foto i audio/video 3 24.2.2008 12:53
Kako ohladiti Gigabyte 8800gt sa stock coolerom Mali Robot Grafika 5 22.2.2008 18:34
Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem? gosn.prirodni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.7.2007 10:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com