Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.11.2016, 14:45   #981
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

najbolje ti je na kartici odatle jedino možeš da uzmeš pare nazad, a ovi skidaju koliko treba
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Smrtonosna Šorka (26.11.2016)
Stara 26.11.2016, 17:37   #982
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Nema potrebe da ubacuješ pare na PP nalog, sve lepo radi sa kartice, ja tako kupujem otkad je PP dostupan kod nas. Na Steamu takođe nema potrebe da puniš wallet osim ako ne planiraš da kupuješ nešto na marketu (ključeve za trejd i slično), bolje da ti stoji novac na kartici ako uleti neki deal sa strane nego da bude vezan na walletu gde samo na Steamu možeš da ga trošiš.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Smrtonosna Šorka (26.11.2016)
Stara 26.11.2016, 18:28   #983
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Super, tako sam i uradio bez prebacivanja, kupio sam preko PP na Kinguin shadow of mordor GOTY za 4.5e, i nisu me zaje*ali
Dobro je, na steam je 10e. I Wolfenstein na Steam za 6.5e sam uzeo. Za dalje ću videti. Witcher 3 će sačekati novi GPU, pa onda winter sale ako bog da.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2016, 18:35   #984
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Jedino što takvi hohštaplerski sajtovi (G2A, Kinguin) ti naplate i fee koji bi ustvari oni trebali da plate kad kupuješ preko PayPala. Ali bolje i tih dodatnih 0.3-0.5€ nego da im ostavljaš podatke sa kartice.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2016, 19:05   #985
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Tačno 0.40e Da, juče sam hteo karticom i u zadnji tren izađem pre nego što će me pitati sve te podatke.
A onaj instant-gaming dodaje fee +2e preko PP pa lol bre. Preko kartice je free.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2016, 19:38   #986
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

prodavci plaćaju pp uslugu, ako ti je baš potrebno možeš da uzmeš i pripaid karticu pa koliko uplatiš toliko mogu da ti skinu, to ti je verovatno besplatno u tvojoj banci
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2016, 0:25   #987
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Your unique, randomly generated 4-digit PayPal code is displayed on your statement near the PayPal fee. In the item description section, you will see it next to the word PAYPAL. You need it to confirm your card.

Čekam ovo od 26.11. Jel se to toliko čeka ili šta?
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2016, 0:32   #988
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
Smrtonosna Šorka kaže: Pregled poruke
Your unique, randomly generated 4-digit PayPal code is displayed on your statement near the PayPal fee. In the item description section, you will see it next to the word PAYPAL. You need it to confirm your card.

Čekam ovo od 26.11. Jel se to toliko čeka ili šta?
to ti je na priznanicu iz banku, ja sam otvorio elektronsku proveru racuna u intenzi i dobo taj kod za 1 sat
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku srksi na korisnoj poruci:
Smrtonosna Šorka (4.12.2016)
Stara 4.12.2016, 0:41   #989
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Ma pogledaš online pod nedospele obaveze za taj jedan dolar verifikacije koje 4 cifre stoje na kraju paypal transakcije. Ili ako nemaš aktivirano da barataš online sa računom zovneš call centar pa ti oni pročitaju broj.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Smrtonosna Šorka (4.12.2016)
Stara 4.12.2016, 0:43   #990
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Ja sam razumeo da bi to trebalo da stoji u mojim plaćanjima na PP profilu, ali tamo ništa.
Pod ''statements''
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2016, 21:54   #991
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Banka intenza prilikom povlacenja dolara sa pejpala mi automatski vrsi konverziju dolara u eure iako sam insisitirao da mi je racun osposobljena i za eure i za dolare, a sad sam se malo vise iznervirao zbog toga jer sam samo na jednoj transakciji izubio 4000 dinara zbog konverzije i rasta dolara. Da li je neko drugi imao slicno iskustvo, da li druge banke rade to ili ne?

Evo interesantan odgovor od intenze za one koje ne mrzi da citaju:


Poštovani gospodine Tošić,

U ovom slučaju Banka vrši knjiženje transakcije koja stigne. Naime, uplate od strane PayPal-a se Banci Intesa dostavljaju samo na knjiženje bez prethodne on-line autorizacije. Momenat dostavljanja ovog podatka zavisi od PayPal-a i Banke prihvatioca kartica koja ove transakcije dostavlja preko kartičarskih organizacija. Pay Pal - internet prodajno mesto je pravno lice koje posluje u potpunosti zasebno i nezavisno od Banca Intesa. Što se tiče prijema sredstava preko Pay Pal-a na kartice fizičkih lica, ono što je nama do sada poznato iz prakse je sledeće:

· Da se uplate sa Pay Pal-a knjiže u formi refunadacije na račun za koji je kartica vezana u valuti EUR;

· Ukoliko je refundacija u nekoj drugoj valuti, kartičarska organizacija (VISA Internationa, MasterCard, American Express) će izvršiti konverziju lokalne valute u EUR po svom kursu na dan knjiženja transakcije;

· Prilikom knjiženja refundacije, Banka ne zaračunava nikakvu proviziju;

· Banka nema nikakvih ograničenja. Ukoliko je opcija dozvoljena i uplata inicirana preko Paypal-a, sredstva će biti rasknjižena po kartici.

PayPal ima opciju automatskog mesečnog prebacivanja novca na račun fizičkog lica, za koje ne postoji provizija, ali ovo za sad ne radi u Srbiji. Naime, mi iz Srbije ne vršimo klasičan withdrawal. PayPal je prebacivanje novca sa naloga na karticu, za našu zemlju, rešio kao refundaciju. Kao što smo već pisali, vreme potrebno da se povraćaj sredstava vidi na platnoj kartici, odnosno računu za koji je kartica vezana je od 7 do 10 radnih dana od datuma kada je Internet prodajno mesto izvršilo uplatu.

Mnogo ga filozofiraju i zaboravljaju da to mene uopste nije briga kao musteriju sta ko radi, ja samo hocu moje dolare!
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku srksi na korisnoj poruci:
ukimafija (7.12.2016)
Stara 6.12.2016, 21:57   #992
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

moraš da nađeš karticu koja podržava primanje $
Mada, trebalo bi da ti uplate u e po srednjem kursu, a prodajni po kojem bi eventualno prodavao $ je još niži
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2016, 22:52   #993
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Nije to do banke nego do kartice i računa vezanog za nju, Visa sa Intesom radi obračun iskjučivo u evrima. Nađi banku koja nudi viševalutni račun, pa ćeš moći da primaš i trošiš različite valute odvojeno. A za dolare si trebao da se raspitaš pre nego što si uzeo karticu vezanu za evro,ako si pitao radnike na šalteru to ti je isto kao da si pitao prodavca paprika na pijaci

Ono na šta treba da paziš kod PayPala je dvojna konverzija, jer oni znaju da tvoje dolare/evre prvo prebace u dinare po nekom njihovom kursu, a onda ti Visa te dinare opet prebaci u evre po svom kursu i tebe duplo oderu. Kod Paypala uvek birati da konverziju vrši samo banka/kartičarska organizacija, nikako sam PayPal.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2016, 23:08   #994
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Nije to do banke nego do kartice i računa vezanog za nju, Visa sa Intesom radi obračun iskjučivo u evrima. Nađi banku koja nudi viševalutni račun, pa ćeš moći da primaš i trošiš različite valute odvojeno. A za dolare si trebao da se raspitaš pre nego što si uzeo karticu vezanu za evro,ako si pitao radnike na šalteru to ti je isto kao da si pitao prodavca paprika na pijaci

Ono na šta treba da paziš kod PayPala je dvojna konverzija, jer oni znaju da tvoje dolare/evre prvo prebace u dinare po nekom njihovom kursu, a onda ti Visa te dinare opet prebaci u evre po svom kursu i tebe duplo oderu. Kod Paypala uvek birati da konverziju vrši samo banka/kartičarska organizacija, nikako sam PayPal.
Ja i jesam eksplicitno trazio racun osposobljen za obe valute, i bar pet puta pitao i dobio odgovor da ce da mogu da primem i dolare i eure. Kada su mi prvi put izvrisili konverziju pri povlacenju, zalio sam se pejpalu, i oni si rekli da je tamo nesto bilo lose setovano, verovatno bas nesto to za dvojnu konverziju, i da cu sledeci put da dobijem dolare. Sada znam da je intenza za*****a stvari, mada kurs i nize bio los, dobio sam mislim tacno kao po srednjem kursu, ali ipak princip je princip. Da, pitao sam i radnika na salteru, a on ko tele nezna nista: morate da zovete telefonslu podrsku! Menjam banku i karticu obavezno cim dodjem do sledeceg povlacenja
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2016, 23:16   #995
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

većina kartica je vezana za euro, kako se to zove default valuta valjda. Moguće da na primer neke kartice koje su za $ moraš da plaćaš mesečno održavanje i slično, nisu sve kartice iste ali je i cena različita svaka može da ima svoje troškove, ako si planirao da menjaš u dinare ovo ti je korektno zbog niskog otkupnog za dolare koje daju banke. Ovo je sve tako kad povlačiš na karticu, a na račun mogu sve valute koje banka prima
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
srksi (7.12.2016)
Stara 7.12.2016, 1:09   #996
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Telenor banka ima viševalutni račun. Samo obrati pažnju da povlačenje sa PayPala na račun u Srbiji neće da radi sa MasterCardom, upravo zbog toga što to zapravo i nije withdrawal nego refund. Ne znam da li su u pitanju kartice samo nekih banaka ili sve, ali mnogi su se žalili na ovo.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
srksi (7.12.2016)
Stara 18.12.2016, 3:40   #997
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Cool Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Telenor banka ima viševalutni račun. Samo obrati pažnju da povlačenje sa PayPala na račun u Srbiji neće da radi sa MasterCardom, upravo zbog toga što to zapravo i nije withdrawal nego refund.
Upravo to me zayebalo i od bednih 20$ umesto da pazarim na ebay ja se napravim pametan da povucem na karticu pa da koristim na ally jer sam mislio i dalje mislim da obicna intezina kartica ne moze da se koristi na ally dok telenor moze koju imam jer sam je zato i uzeo i za divno cudo jos me pitaju da li zelim da obavim transakciju jer 5$ kostaju usluge paypal-a i ja prihvatim i prebacim bednih 15$ na kraju koji jos uvek nisu ni stigli...uzas!

Nego da pitam nesto...hteo sam da narucim multimediju za kola sa ebay i sve su oko 50$ bez GPS-a a ima i skupljih.Plasio sam se da me ne rebnu na carini,da mi ne naplate carinu kao i multimediju pa da na kraju ostanem i bez jednog i bez drugog,u medjuvremenu nadjem lika koji prodaje sa GPS za 46$ i ima jos nekih modela...to je trajalo bar 5 dana,moje premisljanje,jos mi neki Poljak koji je kupio od nekog drugog slican proizvod kaze da ne brinem da je kupac siguran...Ustanem ja juce da pogledam jos jednom da li mu je stigao neki odgovor jer je pisalo SOLD 164...od 6 decembra nije bio ni jedan odgovor ali...pise meni da sam zakasnio i da ga vise nema u ponudi,odem na tog lika i nema vise nista za prodaju a imao je na desetine predmeta.
Udjem danas,pise da nije online,tako nekako i da nece biti do 29.12 a ime vise nije isto,ocene ostale a promenjeno ime.
Sad mene zanima sta se desilo sa tim parama,da li su ljudi prevareni,nasamareni i sta ce biti sa njim,sada ce opet normalno moci pod drugim imenom da trguje itd?
Malo mi cudno da rizikuje BAN ili nesto jos gore jer ima preko 96% pozitivnih od toga 6000+ ,ako neko ne veruje mogu like okaciti.
Inace ne mogu da verujem da sam i tamo mogao ja naleteti na neku budalu i ostati bez para i sada se zapitam da li se i isplati kupovati preko interneta uospte!

This seller is currently away until Dec 29, 2016, and is not processing orders at this time. You can add this item to your watch list to purchase later.
--------------------------------------------------------------------------------------
Da li je neko kupovao multimediju iz inostranstva do 50-60$,kako je prosao sa porezima i taxama?
Zna li neko dobre radnje u inostranstvu gde bih mogao online da pogledam igracke decije i sve ostalo,znaci samo me igracke decije zanimaju,nista drugo,da nisu preskupi,mozda da je ptt free ili da mogu da naznace da je gift(i da li to jos uvek prolazi) i da naravno dostavljaju u SRBIJU,posto sam nasao komplet neke igracke u Britaniji i pisao im i danas mi odgovorili,izvinjavaju se ali ne salju ovamo,samo u IRL,WAL i po GBR...jbga!
Da li se nesto u medjuvremenu menjalo po pitanju placanja carine i pdv,do kog iznosa,da li sve otvaraju,koliko deru kozu za to,sta da prodavac napise na koverti?Kontam ne ide sve kao gift :-)
unapred hvala...
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2016, 16:54   #998
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Paypal vraća pare ako te prevare, aa što se tiče carine imam utisak sve preko 25$ da carine, pune budžet
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2016, 17:05   #999
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

A sta ako platim radio 50$ oni mi napisu 30$ koliko ce me rebnuti?Jel postoji mogucnost da racunaju na preko 50$ 30% da mi kazu to po nama vredi 90$ ili vise??Kako znaju tacnu vrednost?
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2016, 17:06   #1000
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

koliko oni procene da to vredi, meni jednom kineske čizme koje kod kineza u radnji koštaju 1500 din ocariniše po 100$
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Quiz DobroslaV Kvizovi 13122 20.11.2012 17:08
SK CASE CHASE - Pitanja i odgovori Dr. Marko SK Case Chase 117 17.10.2009 14:18
Sony Ericsson F305 pitanja BlueDeth Programi za mobilne telefone 0 2.9.2009 1:37
Nekoliko (jednostavnih) pitanja Srdjan J. Zaštita 7 24.2.2009 23:35
Pascal - pitanja Cheguevara Programiranje 5 14.10.2007 13:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com