Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2008, 17:57   #1
vlada1986
Član
 
Član od: 1.3.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Neki prosecan lap-top

Cale otvara firmu u Srbiji pa mu treba i jedan lap-top
Nekih standardnih performansi... do nekih 800€

e sada glavni problem je sto ja ne zivim u Srbiji i zaista ne znam gde bi u Bg mogao da kupi Lap-top ali po normalnim cenama, mislim da ga ne oderu za nesto sto ne vredi te pare..
postoji li nekih katalog nasih firmi sa cenama ?
malo sam gledao i na IT svet ..

ako moderatori misli da je ova tema neprikladna, neka je slobodno izbrisu
a oni koje zele da mi pomognu sa svojim ranijim iskustvima neka mi pisu na PP îli ovde..

hvala na pomoci

Vlada

Poslednja ispravka: vlada1986 (1.3.2008 u 18:06)
vlada1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2008, 18:06   #2
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Neki prosecan lap-top

Naravno, tema nije neprikladna, svi mogu da ti daju predloge za kupovinu i svoja iskustva u ovoj temi, jedino adrese i drugi podaci o konkretnim firmama moraju da idu preko ličnih poruka jer je sve što i izdaleka liči na reklama na ovom Forumu zabranjeno.

A katalozi firmi postoje, sem IT Sveta koji si sam pomenuo tu je i čuvena PC Berza. Sa oba sajta, doduše, postoji problem što znaju da drže zastarele podatke (nije ista cene, te robe više nema) ali su to ipak dobra mesta za početak potrage.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2008, 18:22   #3
vlada1986
Član
 
Član od: 1.3.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neki prosecan lap-top

Hvala Nergal...

onda cekam neki konkretan odgovor od ljudi koji su u skorije vreme kupovali lap-top..
vlada1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2008, 18:38   #4
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Re: Neki prosecan lap-top

Pa pazi, za sta njemu primarno treba laptop?? Da li ce da ga nosi vecinu vremena sa sobom ili samo s vremena na vreme?? Da li zeli da odigra koju igru ili ne?? Znaci odgovori mi na ovo, pa cemo naci nekio laptop koj ce mu odgovarati..mozda njumu ni ne treba monitor od 800 eura, vec mu neki od manje love moze obaviti posao za koj mu treba...
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2008, 19:04   #5
vlada1986
Član
 
Član od: 1.3.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neki prosecan lap-top

Najvise ce mu koristiti za internet i za kucanje radova i dosta bi ga nosio sa sobom pa bi i neka dobra bat bila super..
I naravno za neki od programa koji ce mu koristiti za rad firme
Nikakve igrice..znaci na grafickoj se moze ustedeti ..
Najbitnije je da bude brza i pouzdana masina...
monitor od 15 incha ..
e da, i to bilo dobro ( ako to moze kod nas ), da ima garanciju i npr ne znam kako je to kod nas ali ja ovde imam onu opciju Pick up and Return, znaci ako se nesto desi ( slabiji kvar ) oni dodju kod mene i na licu mesta ga popravljaju, sto je sve ukljuceno u 24 mesecnu garanciju..eto to bi bilo fino da ima ..

u pravu si, ne mora to biti od 800€ naravno da moze i jeftinije

konkretno ja imam Fu-Siemens Pi2515 a buduca supruga Toshibu Satelite i to smo sve ovde kupili u Nemackoj, i ja sam sasvim zadovoljan iako su moje potrebe mnogo vece ( programiranje, ogranizacija .. )

sta vi mislite i na pp mi posaljite i gde bi to mogao da uzme po povoljnim cenama ..

hvala

Poslednja ispravka: vlada1986 (1.3.2008 u 19:21)
vlada1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2008, 21:23   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Neki prosecan lap-top

Do 800 evra mozes naci veliki broj MSI i Toshiba modela kod nas, baci pogled na IT Svet gdje su najvise zastupljeni. MSI posjeduje pick and return opciju koju si pomenuo. Ono sto me sprecava da ti preporucim konkretan model od ova dva proizvodjaca (a da su dostupni kod nas) je to sto sam na dial upu (a IT Svet se ludacki dugo ucitava), a MSI hijeroglifske oznake nisam nenormalan da pamtim napamet Takodje, pogledaj 5-6 tema ispod ove, sve sadrze linkove i preporuke ka modelima u tvom cjenovnom rangu.

Dellovi modeli iz Inspiron i Vostro serije kod nas su zastupljeni u velikim kolicinama i sirokim varijacijama, i dobar su izbor makar za pogledati.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2008, 22:32   #7
vlada1986
Član
 
Član od: 1.3.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neki prosecan lap-top

Pa ja bih se onda najvise drzao Toshibe, mislim MSI mi uopste nisu poznati pa ne bih eksperimentisao..
narednih dana cu pogledati neki od modela pa cu vam predloziti a vi mi pomognite da se odlucim...

e sada imam jos jedno pitanje, naime, koliko su sve ove cene relevantne sa stvarnoscu na nasem trzistu, mislim na ITsvet sajtu sto stoje..
da ne bude ono, da kod nekih mnogo manjih firmi mozes isti proizvod za manje pare kupiti...opet ponavaljam ne znam kako do kod nas funkcionise...

thanks
vlada1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2008, 22:36   #8
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Re: Neki prosecan lap-top

Evo i mojih predloga:

http://www.itsvet.com/proizvod/fujit..._laptop/6/1404

http://www.itsvet.com/proizvod/toshi...laptop/22/1231

http://www.itsvet.com/proizvod/toshi...laptop/22/1530


Prvi ima najmanji ekran, brz c2d procesor i 1GB memorije..Takodje ima najjacu integrusu koja se moze naci laptopu.

Drugi ima malo veci ekran i malo jaci procesor,a ostale specs. su mu iste..

I na kraju treci ima najveci monitor od svih, najbrzi procesor i 1GB memorije vise od prethodnih modela..

Da sam na tvom mestu ja bih uzeo Toshibu sa ekranom od 13,3" jer je ona prenosivija od ove vece, a ima odlicne komponente u sebi..FSC bih ti predlozio da uzmes samo ako zelis veliku prenosivost, mada to mozes imati i sa ovom toshibom..a ovu poslednju toshibu bi ti predlozio ako mu je potreban veci ekran i ako covek ne mari da nosi malo tezi laptop od ovih ostalih...pozz i nadam se da sam pomogao..
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2008, 2:09   #9
vlada1986
Član
 
Član od: 1.3.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neki prosecan lap-top

Dyca, hvala na savetima, ovaj 3 mi se a i calu najvise svidja...
i prva dva su super, ali ipak je on stariji covek, pa ko ce gledati tako mali ekran a i ne mari za malo tezi

znaci ako jos neko ima neku zanimljivu ponudu u rangu dycine 3 ponude bili bi super da mi olaksa kupovinu...

p.s. Niko mi nije odgovorio na pitanje, koliko su ove cene sa ITsvet relevantne sa stvarnoscu na nasem trzistu, mislim da ga ne oderu ..
vlada1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2008, 15:31   #10
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Neki prosecan lap-top

Rekao ti je Nergal, u postu #2. Glavni problem IT Sveta je sto ne azurira podatke redovno, tako da se moze desiti da nadjes zastarjelu cijenu (sto je vrlo cesto). Ista stvar vazi i za PC Berzu. Medjutim, te cijene tesko da mogu da se promjene nesto drasticno (sem kada se radi o grafickim kartama i starijim procesorima, kod laptopova tesko) tako da cifra koju nadjes na IT Svetu u najmanju ruku moze da posluzi kao vrlo dobar cjenovni orijentir.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
vlada1986 (4.3.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preporučite mi neki dobar MP4 player od oko 50€ masteri ŠDK - Foto i audio/video 9 30.11.2007 22:19
Neki fps u poslednjih 6 meseci bobat Akcione igre 1 21.10.2007 18:35
MPEG u neki drugi format? Frozen Video/TV softver 14 13.9.2007 21:29
Kupiti TOSHIBA Satellite A200-1CR ili neki drugi? gosn.prirodni ŠDK - Prenosni računari 5 20.6.2007 10:03
Treba mi neki koristan sajt o ovnovima Brav Zanimljive Web lokacije 1 17.12.2005 16:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com