Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.4.2008, 23:21   #1
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera

Situacija je sledeca..
potrebno je povezati 2 racunara wireless karticama na wireless ruter (TP link TL-WR541G) a potom tom wireless ruteru omoguciti izlaz na internet preko adsl rutera (HG510 valjda, neki telekomov).. Trenutno je jedan racunar povezan direktno kablom na adsl ruter dok je drugi zakacen wireless karticom na wireless ruter.. E sad, problem je sto ovaj drugi nema izlaz na net.. Pokusavao sam razne kombinacije i podesavanja ali WL ruter ne dobija ip adresu od adsl rutera kada je wan konekcija postavljena na dinamic... Da li neko mozda zna kako se zove opcija u wireless ruteru koja bi omogucila ovom drugom kompu da izadje na net? :S... Cini mi se kao da nema veze izmedju ova dva rutera... (Povezani su normalno, na wireless ruter na wan konekciju a adsl ruter na slobodnu lan)

Odavno se nisam bavio mrezama tako da sam pola stvari zaboravio... Nemam pojma sta da radim vise... Jel ima neko ideju u cemu bi mogao biti problem? Ili nesto da dodatno pojasnim? :S
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2008, 23:33   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 racunara preko wireless rutera i adsl rutera..

Nije mi baš jasno, ali probaj ovako - wifi ruter na lan port adsl rutera - wifi ruter radi u režimu "access point" - wifi kartice se kače na ruter - kraj, moralo bi da radi sve.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2008, 23:38   #3
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 racunara preko wireless rutera i adsl rutera..

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Nije mi baš jasno, ali probaj ovako - wifi ruter na lan port adsl rutera - wifi ruter radi u režimu "access point" - wifi kartice se kače na ruter - kraj, moralo bi da radi sve.
Povezano je kao sto si rekao, wifi ruter nema rezime rada vec ima samo neka podesavanja.. Valjda radi kao AP trenutno ali nece nista da radi.. Pri automatskom setovanju...
ovo je uputstvo za upotrebu u pdf (1.5mb)
http://www.tp-link.com/english/soft/2007731035257.pdf
Ali ja to nista ne kontam.. :S Pokusavam da shvatim neke stvari al mozak mi blokirao i nece dalje...
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2008, 23:40   #4
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 racunara preko wireless rutera i adsl rutera..

znaci sve ip adrese da uzme od dhcp.. (probavao sam i neke staticke da lupam.. al ne znam dokle sam dogurao s time ni sam)...
Racunar koji se kaci kablom na adsl ruter pokupi IP adresu i sve je uredu...Al ovaj sto se kaci preko wireless kartice na wifi ruter koji se kaci na adsl ruter... On je mrtav
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2008, 23:52   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 racunara preko wireless rutera i adsl rutera..

Ne možeš "lupati" adrese. Nije mi jasno da li je wifi ruter na wan ili lan? Podesi da dobija dinamčki adresu, prethodno ga uključi tamo gde je trenutno uključen taj komp koji radi kako treba (njega isključi), a ostali neka se kače na wifi ruter.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2008, 0:10   #6
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 racunara preko wireless rutera i adsl rutera..

Sorry, sad sam tek video kako izgledaju oba uređaja od pozadi (dok sam izguglao i onaj drugi).
Probaj ovako: iz telekom rutera (lan) na wifi (wan) i onda neki od računara na (lan) od wifi rutera, da li radi ili ne?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2008, 12:26   #7
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje 2 racunara preko wireless rutera i adsl rutera..

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ne možeš "lupati" adrese. Nije mi jasno da li je wifi ruter na wan ili lan? Podesi da dobija dinamčki adresu, prethodno ga uključi tamo gde je trenutno uključen taj komp koji radi kako treba (njega isključi), a ostali neka se kače na wifi ruter.
Nisam lupio .. Nego sam ih podesavao rucno tako da se vide medjusobno..itd..Nemam pojma ni sam vise sta sam radio ... WiFi ruter je preko WAN prikljucen na ADSL ruter (na lan)..

Znaci uradio sam ko sto si rekao al nece da popije dinamicku IP od adsl rutera nikako...
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje viže računara! dzeno Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 27.5.2010 21:53
Umrežavanje dva računara i povezivanje preko ADSL modema Jotke85 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 18.8.2009 0:40
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40
ADSL preko etherneta Consigliere89 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 26.6.2007 22:57
Pitanje: Komp mi je u mrezi koja preko rutera ide na net ... radekg Mrežne igre 2 29.12.2006 9:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com