Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.10.2010, 19:22   #1
Obtainer
Veteran
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
Poruke: 671
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 282 puta na 157 poruka
Određen forumom Moze li mobilni uticati na rad kompjutera?

Kao sto naslov kaze, da li iko zna da li mobilni telefoni mogu uticati na rad kompjutera i njegovih periferija?

Pitam zato sto mi se desava da se mis koji sam nedavno kupio (Saitek Cyborg) zna zalediti i ne reaguje dok ga ne iskopcam i ukopcam. Takodjer zna da odseta u gornji levi ugao i tamo ostane, opet, dok ga ne isckopcam i ukopcam. Svi dugmici na misu rade samo ne reaguje na pomicanje.
Mislio sam da nije defektan mis, iako mi se do prekjucer to desilo samo dvaput, a onda te veceri (bas kad sam se drugu hvalisao oko misa) se zakucao desetak puta. Mobitel je tada stajao pored misa.

Danas sam poceo da gledam neki video (koji sam eto snimao mobilnim) u GOM playeru i ostavio mobilni pored misa, player je tada poceo sam od sebe da utisava zvuk i cim ga ja pojacam on bi se ponovo utisao. Mis se tada ponovo zakucao. Tada sam maknuo fon na drugu stranu stola i player nije vise zezao, a i mis se nije vise zakucavao.

E sad da li je moguce da telefon toliko utice na ostalu tehniku? Svi znamo da su zabranjeni u avionima jer uticu na pravilan rad tehnike. Ovo Saitek cudo u sebi ima i elektromotore i pitaj boga sta ne, pa moze biti da na njega utice.
Napominjem nisam siguran da je mobilni krivac, ali koliko sam primetio dok je on pored misa, mis ima tendenciju da se zaledi.

Znaci i zbog ove trenutne misterije, a i za ubuduce da se zna, da li je iko imao slicne "gremlin" probleme i da li zna da mobilni mozda nisu krivci?

Thoughts, solutions?
Obtainer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2010, 19:39   #2
pedjastudio84
Veteran
 
Član od: 4.3.2009.
Lokacija: X:15 Y:22 Z:10
Poruke: 625
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 193 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Moze li mobilni uticati na rad kompjutera?

Normalna stvar za miseve. E sad zavisi i od mobilnog telefona. Neki vise ometaju, a neki manje.
pedjastudio84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2010, 20:41   #3
Obtainer
Veteran
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
Poruke: 671
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 282 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Moze li mobilni uticati na rad kompjutera?

Trazio sam malo po netu ali nisam nista nasao vezano za kompjutere i mobitele. Cak sam citao da frizideri mogu biti krivci za npr. probleme sa "vodenim" ekranima na LCD-ovima itd. Sto se mobilnih tice svi samo raspravljaju o zdravstvenim problemima, pa sam se nadao da ce neko na nasem omiljenom forumu imati neki insight.
Vidim da su ti problemi sa misem cesti, ali predloga za resenje i za moguce razloge ima poprilicno. Pokusacu da ocistim registry pa cemo da vidimo. Izgleda da sam bio srecan po tom pitanju, jer iako dugo godina visim na kompjuteru do sada nisam imao takvih problema sa misevima.
Welcome to the club... eh?
Da li neko zna sa sigurnoscu na sta sve uticu mobiteli? Za mozak i za zvucnike ne pitam, jer to zna svaka baba. Koji su to mobilni koji su zeznutiji od drugih i po kom kriterijumu? Je li po power to weight ratio? Ja koristim Nokiu N73ME koja ima 1,12 w/kg sto je poprilicno visoko sa obzirom da je dozvoljeno do 2 w/kg. Ako je po tome onda je lako moguce da je telefon krivac.
Obtainer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2010, 22:33   #4
Obtainer
Veteran
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
Poruke: 671
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 282 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Moze li mobilni uticati na rad kompjutera?

Po velikoj kolicini odgovora, a i po nepostojanju istih i na netu vidim da sam (jos jednom) preterao sa pitanjem.
Ocistio sam registry i do sada mis nije ni jednom zakocio, mada je i ranije znao raditi bez problema danima. Nadam se da je do toga bilo.

Posto odgovora da li telefon utice na ostalu tehniku nema (uticaj na avione, pacemakere a i zdravlje je vise-manje mit) napravio sam malo istrazivanje i ono mi je ukazalo da je mogucnost za to takoreci nepostojeca. Ukratko: laseri u misevima obicno rade pri duzini od 848 nm sto daje frekvenciju od kojih 353 Thz dok je najvisa radna frekvencija telefona 1900 Mhz.
Who gives a crap, eh?
Obtainer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Razni Windows XP trikovi wog326 Operativni sistemi 18 11.8.2010 15:22
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44
Counter Strike na Hamachiju nameZola Mrežne igre 0 18.6.2009 14:01
Deljenje konekcije na više kompjutera SuperG Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 18.10.2006 23:46
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com