Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.7.2008, 2:50   #1
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Da li da menjam internet paket?

Sta je bolje?

1. Internet paket od 2mb sa limitom od 500mb
2. Internet paket bez limita 384mb\s

Napomena: Necu skidati nikakve filmove, niti cu skidati muziku.

Da li ce mi gledanje videa na you tube trositi megabyte brzo i da li ce mi igranje preko konzola online trositi mnogo?

Hvala
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 3:16   #2
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Da li da menjam internet paket?

Da, hoce. Uzmi flat paket.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 3:16   #3
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Da li da menjam internet paket?

Ček ček ček...
prvo - čini mi se da si pogrešno deklarisao brzine - pod 1) kažeš 2 megabita, a pod 2) 384 megabita .. što će reći da ti je prenos podataka pod 2) 192 puta brži nego pod 1)

Pretpostavljam da se radi o typo i da si pod 2) zapravo hteo reći kilobita.. (ili si omašio, ili radiš za NASA-u ).

Šta je bolje ? Pa.. (ako su kilobiti pod 2) u pitanju), opcija 1) je znatno brža ali te gadno kolje onaj limit od 500 MB. A 500 mega sa 2Mb/sec uopšte nije teško prefurati.

U principu, ni youtube ni online igranje ne "svlače" toliko jedinica i nula da bi se morao brinuti da će ti 500 mega biti premalo (osim ako ne rabiš net po 12h svaki dan). Međutim, iako kažeš da ne skidaš filmove i muziku SADA, možda ćeš poželeti da skineš nešto nekad, a onda će ti 500 MB stvarno biti premalo. Osim toga, kad god sedneš za neki online okršaj, u glavi će ti uvek odzvanjati pitanje "auh.. koliko mi je još mega ostalo" i oblivaće te hladan znoj Tako je bar bilo meni sa wirelessom i 2giga limitom..

Da sam na tvom mestu, uzeo bih manju brzinu i neograničen protok.. sporije, al sigurnije
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 3:40   #4
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Da li da menjam internet paket?

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Ček ček ček...
prvo - čini mi se da si pogrešno deklarisao brzine - pod 1) kažeš 2 megabita, a pod 2) 384 megabita .. što će reći da ti je prenos podataka pod 2) 192 puta brži nego pod 1)

Pretpostavljam da se radi o typo i da si pod 2) zapravo hteo reći kilobita.. (ili si omašio, ili radiš za NASA-u ).

Šta je bolje ? Pa.. (ako su kilobiti pod 2) u pitanju), opcija 1) je znatno brža ali te gadno kolje onaj limit od 500 MB. A 500 mega sa 2Mb/sec uopšte nije teško prefurati.

U principu, ni youtube ni online igranje ne "svlače" toliko jedinica i nula da bi se morao brinuti da će ti 500 mega biti premalo (osim ako ne rabiš net po 12h svaki dan). Međutim, iako kažeš da ne skidaš filmove i muziku SADA, možda ćeš poželeti da skineš nešto nekad, a onda će ti 500 MB stvarno biti premalo. Osim toga, kad god sedneš za neki online okršaj, u glavi će ti uvek odzvanjati pitanje "auh.. koliko mi je još mega ostalo" i oblivaće te hladan znoj Tako je bar bilo meni sa wirelessom i 2giga limitom..

Da sam na tvom mestu, uzeo bih manju brzinu i neograničen protok.. sporije, al sigurnije
E nasmeja me slatko sad, nasa Da greska u kucanju, ali planiram da igram nba 2k9 na netu i da posecujem forume i you tube, pa mi je bitan ping, inace avcom je provider....

Pa da li gledanje na youtubu i igranje online moze za 30 dana da ispuca svih 500mb?

Tj mozes malo da mi pojasnis kako se to obracunava kad gledas forume i neki video na gametreileru, ili you tubu? Thx
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 4:03   #5
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Da li da menjam internet paket?

Pazi ovako,

YouTube koristi Flash Video zapise rezolucije 320x240 piksela i mono zvuk koji se strimuju u 200 kb/sec. Koliko znam, na YT nije moguće uploadovati fajlove veće od 100 Mb. (zbog tog limita imaš uploadovane serije i filmove podeljene na više delova). Znači - ako malo više visiš na YT, onda će ti limit od 500 mega biti premalo.

Što se surfovanja tiče, otvaranja stranica itd.. sve zavisi koliko "zezalica i šareniša" ima na stranici.. suv tekst će sigurno zauzeti manje (i brže se otvoriti) nego grafika, flash animacije, itd.. npr. da SK Forum dozvoli korišćenje avatara (nemojte, klinački je - prim. aut), više bi se "trošilo" po strani.

Online igranje nije preveliki potrošač, mislim da igra kao što je WoW "troši" do 10ak mega na sat.. ali opet, x24 sata, x 30 dana, i za čas se nakupi.

Mislim da je 384 kb/sec sasvim OK za online okršaje.. imam ortake koji su na 256 i ne žale se (bar ne mnogo ).

Zaključak: uzmi neograničen protok. Nema ti druge
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 4:11   #6
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Da li da menjam internet paket?

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Pazi ovako,

YouTube koristi Flash Video zapise rezolucije 320x240 piksela i mono zvuk koji se strimuju u 200 kb/sec. Koliko znam, na YT nije moguće uploadovati fajlove veće od 100 Mb. (zbog tog limita imaš uploadovane serije i filmove podeljene na više delova). Znači - ako malo više visiš na YT, onda će ti limit od 500 mega biti premalo.

Što se surfovanja tiče, otvaranja stranica itd.. sve zavisi koliko "zezalica i šareniša" ima na stranici.. suv tekst će sigurno zauzeti manje (i brže se otvoriti) nego grafika, flash animacije, itd.. npr. da SK Forum dozvoli korišćenje avatara (nemojte, klinački je - prim. aut), više bi se "trošilo" po strani.

Online igranje nije preveliki potrošač, mislim da igra kao što je WoW "troši" do 10ak mega na sat.. ali opet, x24 sata, x 30 dana, i za čas se nakupi.

Mislim da je 384 kb/sec sasvim OK za online okršaje.. imam ortake koji su na 256 i ne žale se (bar ne mnogo ).

Zaključak: uzmi neograničen protok. Nema ti druge
Tarifni paketi 2Mbps/256 kbps
TP-1 500 MB 490 din
TP-2 1 GB 890 din Taj cu uzeti....
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 4:12   #7
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Da li da menjam internet paket?

Nemam konzolu, niti sam merio protok onih par puta kada sam je rabio kod fellow-gamera, pa ne bih da lupam.

Imaj u vidu da te pojedini serveri neće pustiti da igraš ako nemaš odgovarajuće patchovanu verziju igre.. a patch skidaš s Neta.. i taj patch može da ima par stotina mega.. neograničen paket druže, neograničen paket

P.S: Mislim da će ti i giga biti knap, ali šta sad..

Poslednja ispravka: Iris (25.7.2008 u 16:31) Razlog: vishak
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
yahhoo (9.7.2008)
Stara 9.7.2008, 9:02   #8
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Da li da menjam internet paket?

500MB se potrose za jedan dan... nista bez flat-a
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2008, 11:33   #9
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Da li da menjam internet paket?

Citat:
<Rio_da> kaže: Pregled poruke
500MB se potrose za jedan dan... nista bez flat-a
Upravo tako, 500MB nije nista za bilo kakav iole ozbiljniji surf, a kamo li gledanje klipova i online gaming. Uzmi lepo flat i uzivaj!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Internet u Zemunu? kinteC Internet usluge 1 13.11.2007 23:28
Japanci menjaju internet! ForceWare Internet usluge 23 3.9.2007 0:43
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34
Internet Explorer 8 Beta to begin later this year jonathan Aplikativni softver 6 28.6.2007 17:02
Deinstalacija Norton Internet Securitya Marti Misterija Zaštita 3 5.3.2007 2:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com