Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2016, 13:45   #41
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Ako zele da se dobro prodaje, ne bi smeo da kosta preko 500, eventualno 600$.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2016, 13:49   #42
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Kako je krenulo uskoro cemo mi sa PC-om postati peasanti.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
simke85 (10.8.2016)
Stara 16.6.2016, 14:17   #43
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

@Stranger2

Spoiler za Offtopic o 4K i HDR značenju:
U pravu si da nije svaki 4K tv istovremeno i HDR ali će svaki moći da pusti 4K sadržaj bez ikakvog upscale-a to je sigurno. A potpuni 4K+HDR će puštati najnormalnije samo bez HDR dela. Ako si zainteresovan za celu tu priču i ne mrzi te da potrošiš malo vremena, pročitaj i ovih par idućih stvari.

Što se samog HDR-a tiče to je mnogo više marketing da uvale nove TV-e jer je prodaja TV-a u drastičnom padu i moraju nešto da smišljaju. Evo jedne male priče. Sada kada će to biti značka za hvaljenje ćemo kao da napravimo frku da li ga TV podržava ili ne. A jedna od glavnih stavki po kojoj HDR i nosi ime je visok kontrast (high dynamic range). Većinu ljudi za to zabole zadnjica jer da im je ikada bilo stalo ne bi kupovali sve ove TV-e sa IPS panelima, sa očajnim kontrastima od 1000-1500, što je najdalje od HDR-a što može da bude. PVA paneli sa kontrastom 2500-4500 i nekada Plazme sa do 8000 su na neki način bili HDR pre nego što se neko uopšte setio da smisli HDR logo. Ubismo se godinama Oluja i ja tamo u TV odeljku pričajući koliko to daje življu i realniju sliku i više detalja u senkama (jer TV ne guta detalje u tamnim nijansama), i registrovalo nas je možda 2% članova foruma.

Dalje, pod tom Ultra HD premium značkom sem kontrasta imamo još i povećanu količinu nijansi boja (10bitna paleta nijansi) i generalno veći opseg boja. Sve zarad što vernijeg prikaza boja jelte. A ono realno odeš u 10 kuća i videćeš da se na TV-ima koriste neki grozni standardni režim koji prenaglasi boje i proguta i ono već postojećih nijansi što sa 8-bita imamo. Za podešavanje game da bolje vide detalje u tamnim scenama ili white balansa da im bela bude belja... to radi možda tek svaki 30-ti vlasnik TV-a, ako i toliko.

I za kraj, pošto LCD-i generalno ne mogu da postignu duboku crnu i moraju da stope dosta dubljih nijansi crne u jednu pliću crno-sivu, postoje dva tumačenja HDR sertifikata. OLED koji to može mora da postigne crnu od 0.0005 nita i belu od 540 nita što daje ogroman kontrast i pravi HDR, ali LED LCD ima spuštene standarde pa mora da postigne crnu od samo 0.05 i belu od 1000 nita. I tako će i jedni i drugi imati propisan kontrast u teoriji MAX-BELA/MIN-CRNA i dobiće shiny HDR značke, zanemarujući to što je preporučena svetlina za gledanje TV-a u normalnoj sobi samo 120 nita i što u tim realnim uslovima samo OLED može da zadrži tu HDR osobinu i živu sliku sa kontrastom od 120/0,0005 što je 240 000 dok će HDR LCD na kraju da bude ništa više dinamičan od bilo kog drugog LCD-a, jer 120/0,05 daje kontrast 2400 nita, što je isto kao i prosečan PVA Sony/Samsug LCD danas i 10x manji dinamični opseg od OLED-a, ali će po nalepnici biti izjednačeno.

Sve što hoću da kažem je da je cela HDR priča na LCD tv-ima manje više šarena laža zbog samog ograničenja LCD panela. Tu je samo 4K realna priča i ništa više. A za to potpuno UHD premium iskustvo sa svim tim HDR, Wide gamut... stvarima će morati da se ide na OLED

Poslednja ispravka: Aibo (16.6.2016 u 14:35)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
M.C. (16.6.2016), Picard (27.8.2016), simke85 (22.6.2016), Stranger2 (16.6.2016)
Stara 16.6.2016, 23:25   #44
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
@Stranger2

Spoiler za Offtopic o 4K i HDR značenju:
U pravu si da nije svaki 4K tv istovremeno i HDR ali će svaki moći da pusti 4K sadržaj bez ikakvog upscale-a to je sigurno. A potpuni 4K+HDR će puštati najnormalnije samo bez HDR dela. Ako si zainteresovan za celu tu priču i ne mrzi te da potrošiš malo vremena, pročitaj i ovih par idućih stvari.

Što se samog HDR-a tiče to je mnogo više marketing da uvale nove TV-e jer je prodaja TV-a u drastičnom padu i moraju nešto da smišljaju. Evo jedne male priče. Sada kada će to biti značka za hvaljenje ćemo kao da napravimo frku da li ga TV podržava ili ne. A jedna od glavnih stavki po kojoj HDR i nosi ime je visok kontrast (high dynamic range). Većinu ljudi za to zabole zadnjica jer da im je ikada bilo stalo ne bi kupovali sve ove TV-e sa IPS panelima, sa očajnim kontrastima od 1000-1500, što je najdalje od HDR-a što može da bude. PVA paneli sa kontrastom 2500-4500 i nekada Plazme sa do 8000 su na neki način bili HDR pre nego što se neko uopšte setio da smisli HDR logo. Ubismo se godinama Oluja i ja tamo u TV odeljku pričajući koliko to daje življu i realniju sliku i više detalja u senkama (jer TV ne guta detalje u tamnim nijansama), i registrovalo nas je možda 2% članova foruma.

Dalje, pod tom Ultra HD premium značkom sem kontrasta imamo još i povećanu količinu nijansi boja (10bitna paleta nijansi) i generalno veći opseg boja. Sve zarad što vernijeg prikaza boja jelte. A ono realno odeš u 10 kuća i videćeš da se na TV-ima koriste neki grozni standardni režim koji prenaglasi boje i proguta i ono već postojećih nijansi što sa 8-bita imamo. Za podešavanje game da bolje vide detalje u tamnim scenama ili white balansa da im bela bude belja... to radi možda tek svaki 30-ti vlasnik TV-a, ako i toliko.

I za kraj, pošto LCD-i generalno ne mogu da postignu duboku crnu i moraju da stope dosta dubljih nijansi crne u jednu pliću crno-sivu, postoje dva tumačenja HDR sertifikata. OLED koji to može mora da postigne crnu od 0.0005 nita i belu od 540 nita što daje ogroman kontrast i pravi HDR, ali LED LCD ima spuštene standarde pa mora da postigne crnu od samo 0.05 i belu od 1000 nita. I tako će i jedni i drugi imati propisan kontrast u teoriji MAX-BELA/MIN-CRNA i dobiće shiny HDR značke, zanemarujući to što je preporučena svetlina za gledanje TV-a u normalnoj sobi samo 120 nita i što u tim realnim uslovima samo OLED može da zadrži tu HDR osobinu i živu sliku sa kontrastom od 120/0,0005 što je 240 000 dok će HDR LCD na kraju da bude ništa više dinamičan od bilo kog drugog LCD-a, jer 120/0,05 daje kontrast 2400 nita, što je isto kao i prosečan PVA Sony/Samsug LCD danas i 10x manji dinamični opseg od OLED-a, ali će po nalepnici biti izjednačeno.

Sve što hoću da kažem je da je cela HDR priča na LCD tv-ima manje više šarena laža zbog samog ograničenja LCD panela. Tu je samo 4K realna priča i ništa više. A za to potpuno UHD premium iskustvo sa svim tim HDR, Wide gamut... stvarima će morati da se ide na OLED
@aibo
Spoiler za ot:
Slažem se da je i to delom šarena laža. Ja sam hteo da upozorim da prosto 4K može da znači jedna za čitav korak neozbiljnija šarena laža da možda neće ni da pušta sadržaje kad dođe vreme.

Sad izvini, nemam vremena da sada čitam kategoriju koju si pominjao pa ću verovatno da napišem nešto što već znaš.
Meni lično nije toliko bitna cela priča. Dopada mi se sama činjenica da novi standardi zavode red u tu oblast oko crne i bele boje. (npr. https://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_Log-Gamma )

Ja mislim (tako sam ja shvatio) da nije toliko značajan sam kontrast tj. koliki je peek najsvetlije boje, nego to što će ekran putrm novih standarda bar da dobije informacije šta se od njega očekuje. Iako stari standard 8bit boja ima takodje definisanu reference belu boju ima premalo prostora iznad nje i kolko sam shvatio uredjaji to čak i ne koriste (tako da najverovatnije tretiraju belu prosto kao najsvetliju i ne idu dalje niti išta relativno pomere u "kako treba" srazmerama)
https://en.wikipedia.org/wiki/Rec._7...representation

Kod novih standarda je tu ostavljeno mnogo više prostora za nijanse iznad bele (da tv bar zna kada mora da relativizuje koliko da relativizuje). I naravno 10bit omogućava dovoljan broj nijansi izmedju da 4K ekran ima smisla
Citat:
Codes 4 through 63 provide video data below the black level while codes 941 through 1,019 provide video data above the nominal peak.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rec._2...representation

Premalo je dostupnog materijala da bih bolje shvatio negio što jesam... Ovaj seminar je recimo jedan od retkih sa pametnim informacijama https://www.youtube.com/watch?v=M0JAKAUu6IE
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2016, 18:00   #45
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Meni je prerano da izbace novi model. Spominjete 4k, premium HD ultra tv. Jel to znaci da ko kupi Scorpio mora da ima i ovaj tv od, neko rece, 3900e? Ako je tako, ne znam koliko je isplativo da neko koje pre tri godine kupio XB1 od 500gb/1tb treba da kupuje Scorpio i jos neke megagigaultrahd tv kad sve to radi i na obicnoj malo starijoj konzoli. XBOX Slim mi zvuci ok potez za kraj ove ili pocetak sledece godine.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2016, 18:15   #46
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Xbox One Project Scorpio

Ima tu svega i svačega zašto se požurilo sa boljom konzolom. Pre svega, potreba za hardverom koji može da pokreće materijal u 4k (a uz to i da se ne muči sa 30fps) dolazi sa tržišta gde je standardna dijagonala televizora 65"+ i na kojoj se itekako vidi prednost većeg broja piksela.

Ja konkretno u ovom slučaju ne vidim poentu zašto bi neko platio premium cenu nove konzole, kada sve to dolazi na PC. Doduše pomenuli su da bi Scorpio mogao imati ekskluzive, što je dodatni šamar korisnicima X1-a.

Za TV konkretno ne znači da moraš platiti toliko novca da bi imao 4k, ali je potrebna dovoljno velika dijagonala (pa samim tim i daljina gledanja) na kojoj je to primetna razlika u odnosu na FHD.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Pele10 (21.6.2016)
Stara 21.6.2016, 19:53   #47
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Znaci 4K tv nije neophodan da bi igrice za Scorpio radile. Igrica bilo koja da dodje na XB ce raditi i na Scorpio, na XB1 i XB1 Slim, tv je zavisi ko kakvu sliku voli i ima para za neki tv. Ja npr imam tv od 32 inca. Ako budem pazario XB1, XB1S ili Scoprio bicu zadovoljan svojom slikom.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2016, 8:13   #48
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

MS bio više primoran da ovoliko rano najavi Scorpio zbog PS4 Nea koji izlazi najverovatnije krajem godine, u fazonu "i mi spremamo veoma jak upgrade, možete biti uzbuđeni zbog toga".
Ali realno u modernom dobu nema nikakve potrebe najavljivati konzolu 18 meseci pre izlaska, Sony je predstavio PS4 9 meseci pre izlaska a MS XB1 6 meseci pre izlaska, jednostavno u ovom slučaju MS je bio primoran na ovako ranu najavu.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2016, 20:10   #49
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Zato što će Scorpio biti oko 4-5x jači nego običan XboxOne, a to je ogromna razlika u snazi što će značiti ogromne razlike u mogućnostima tih konzola kao i igara za njih.
Исте игре ће излазити за обије конзоле и исте медијске могућности ће имати, параноична потреба да се за све могуће отвори тема на овом форуму (најчешће када адекватна тема већ одавно постоји) је постала иритантна. Ово је требало да буде све у склопу Xbox One теме, исто као што је и Neo причао требала бити у склопу PS4 теме. Није ово толико активан подфорум да би се нешто гушило.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
C64freak (25.8.2016)
Stara 17.7.2016, 22:01   #50
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Ja mislim da postojece teme nisu adekvatne iz razloga sto se trenutno, dok konzole jos nisu detaljno najavljene prica skoro samo o hardveru i mogucnostima istih. A tako ce biti pola godine/godinu dana nakon sto konzole izadju, pa i nadalje. Merice se konstantno "ciji je veci". A vlasnici PS4/Xbox One konzola ne zele to u "svojim" temam.

Ako moderatori misle da Neo i Scorpio ne zasluzuju zasebne teme samo neka prebace postove u stare teme i to je to, nikakav problem.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 8:40   #51
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Zanimljivo kako jednostavno izračunavaju teraflopse. Ja sam mislio da je naka sofisticiranija matematika u pitanju:

XBOX ONE
768 shaders x 853MHz x 2 instrukcije po kloku = 1310208 megaflopsa
preračunato u teraflopse: 1310208 megaflopsa / 1000000 = 1.31 teraflops

PLAYSTATION 4
1152 shaders x 800MHz x 2 instrukcije po kloku = 1843200 megaflopsa
preračunato u teraflopse: 1843200 megaflopsa / 1000000 = 1.84 teraflops

PLAYSTATION 4 NEO
2304 shaders x 911MHz x 2 instrukcije po kloku = 4197888 megaflopsa
preračunato u teraflopse: 4197888 megaflopsa / 1000000 = 4,19 teraflops

XBOX ONE SCORPIO
3584 shaders x 840MHz x 2 instrukcije po kloku = 6021120 megaflopsa
preračunato u teraflopse: 6021120 megaflopsa / 1000000 = 6,02 teraflops



Kako se teraflopsi pokazuju u praksi:

Nvidia Titan X
80 fps / 6,46 teraflops = 12,38 fps po teraflopsu

Nvidia GTX 1070
72 fps / 6,14 teraflops = 11,7 fps po teraflopsu

Nvidia GTX 1080
90 fps / 8,9 teraflops = 10.11 fps po teraflopsu

AMD Radeon R9 Fury X
84 fps / 8,6 teraflops = 9,76 fps po teraflopsu

Kao što vidimo najefikasnija kartica Nvidia Titan X daje 26% više performansi po teraflopsu nego AMD Radeon R9 Fury X.


U celu računicu nije uračunat procesor uopšte.
Xbox One ima procesor samo 9% snažniji (1.75GHz vs 1.6GHz) a to u igrama koje imaju mnogo animacija može da daje do oko 12% bolje performanse. U scenama koje su više grafički intenzivne je obrnuto.
What The Hell Is A Teraflop Anyway?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	teraflopsi 2 2016-08-04_080922.png
Viđeno:	300 puta
Veličina:	19,1 KB
ID:	54572   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	teraflopsi 3 2016-08-04_081023.png
Viđeno:	297 puta
Veličina:	14,4 KB
ID:	54573   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	teraflopsi 4 2016-08-04_082024.png
Viđeno:	294 puta
Veličina:	42,8 KB
ID:	54574  
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 1:09   #52
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Neverovatno koliko su konzole izgubile smisao lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2016, 23:16   #53
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Izgubile su smisao ako na konzole gledaš tradicionalno kao na jednostavan uredjaj u koji ubaciš igru i ne brineš ni o čemu. Ali recimo microsoftova kategorizacija (sa kojom se dobrim delom slažem) je da su konzole kompjuter za dnevnu sobu. Znači igraš iz fotelje i gledaš u TV, i u tu definiciju će još dugo da se uklapaju. ...ali kako stvari idu verovatno će PC polako evoluirati da bude dobar i za tu namenu (verovatno kad predje na HSA arhitekturu) da sadašnji proizvodjači konzola neće biti potrebni. Verovatno je to krajnji cilj microsoftove xbox divizije da imaju relevantan OS i network infrastukturu za taj momenat i da nastave da žive od prodaje windowsa za taj novi univerzalni Desktop/Dnevna_soba PC.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2016, 0:00   #54
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Upravo tako, osim sto su limitirane u PM nevidim razliku u odnosu na PC ...znachi isto install,updating.....pa onda opet updating i opet updating, onda tupish mozak dali imash dovoljno mesta na HD_u etc, plus kostaju ko prosecan PC

A cela poenta konzole je da je jeftina i plug and play, u vreme sege i nes_a prastari 486 je uvek imao boga oca bolju grafiku al je bio skup pa smo imali konzole koje su imale dodushe losiju ali pristojnu grafiku u to vereme i bile su plug and play

Brate ja nevidim problem da igrash PC iz fotelje lol (pogotovu od kada postoji steam) , ja sam za deskom jedino ako igram mmo,fps il rts osim toga zavalim se na kauch ,hdmi u tv dzojstik u roke i viola lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2016, 8:37   #55
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Istina da je razlika između konzola i PC-a manja nego ikada ranije, konzole su praktično postale miniPC uređaji u formatu konzola, čak je bilo informacija da su PC igrači počeli da se prebacuju na PS4.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2016, 21:11   #56
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Istina da je razlika između konzola i PC-a manja nego ikada ranije, konzole su praktično postale miniPC uređaji u formatu konzola, čak je bilo informacija da su PC igrači počeli da se prebacuju na PS4.
Ja sam čuo da je bilo informacija da su konzolaši počeli da se prebacuju na PC
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Exia (18.8.2016)
Stara 22.8.2016, 9:13   #57
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja sam čuo da je bilo informacija da su konzolaši počeli da se prebacuju na PC
Ja sam pročitao konkretan izveštaj, konkretno je bila Nemačka u pitanju.
A stvarno nisam dugo čuo da je neko rekao da se sa konzola prebacuje na PC, ali sam zato čuo dosta obrnutih slučajeva.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2016, 14:15   #58
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Godinama unazad se priča kako PC igrači prelaze na konzole (pogotovu kad izađe nova generacija) pa kako konzolaši odustaju od konzola i prelaze na PC (uglavnom na kraju generacija) a stvari ostaju iste. Ko zna šta valja igraće se na svakoj platformi koju sebi može da priušti. PC ekskluziva i PS4 ekskluziva realno ima sve manje tj. taj broj je sve manje značajan u poređenju sa količinom multiplatfom igara kojih ima svuda a XBone recimo trenutno, što se mene tiče, ima samo 2-3 franšize zbog kojih vredi razmotriti ga a pritom i nisu nešto.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2016, 22:23   #59
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Ja nisam godinama unazad čuo takve priče, tek sam poslednje dve godine video izveštaje da PC igrači konkretno prelaze na PS4, koja je odlična konzola za multiplatform igre.
To je upravo i poenta, PC skoro više nema nikakve ekskluzivnosti, skoro sve PC only igre su sada multiplatform igre, online igranje je sada veoma dobro i na konzolama,
konzole su više nego ikad u suštini miniPC uređaji koji su pri tom neuporedivo povoljniji nego solidan PC.

Poslednja ispravka: vetar. (25.8.2016 u 8:44)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2016, 8:44   #60
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Xbox One Project Scorpio

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Ja nisam godinama unazad čuo takve priče, tek sam poslednje dve godine video izveštaje da PC igrači konkretno prelaze na PS4, koja je odlična konzola multiplatform igre.
To je upravo i poenta, PC skoro više nema nikakve ekskluzivnosti, skoro sve PC only igre su sada multiplatform igre, online igranje je sada veoma dobro i na konzolama,
konzole su više nego ikad u suštini miniPC uređaji koji su pri tom neuporedivo povoljniji nego solidan PC.
Pa zašto onda ljudi kupuju XboX One?
Zašto se opet poteže priča nije mi jasno da je PS4 najbolja multiplatform konzola?
Ovo je tema za Xone ne PS4.
XboX One Scorpio će imati svoje adute i sigurno će biti uspješna konzola.
To što neke exkluzive izlaze i za PC ide samo u prilog XboX One/Scorpio korisnicima jer svi dobro znamo kakve će konfiguracije trebati za te igre.
PS4 sve manje ima exkluziva, posebno dobrih.
I sve ovo što se dešava više ide u prilog PC igračima kao i igračima koji posjeduju XboX One/S/Scorpio.
Ne znam iskreno s kojim to kvalitetnim exkluzivama Sony PS4 ima da se podiči osim remastered izdanja sa PS3?
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Xbox JCDenton Konzole 140 15.3.2024 22:30
E3 show nexexcalibur O igrama uopšte 1468 12.12.2023 19:58
Project Natal i za PC zdravkelja O igrama uopšte 66 26.8.2009 0:10
UPS i XBOX Phat Konzole 3 8.2.2009 17:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com