Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.11.2010, 15:26   #1
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Kvalitetna video obrada?

U zadnje vreme kada mi se ukazala neka prilika testirao sam neke video konvertere.Imam dosta materijala koje bih snimio i prebacijo u superiorniji kodek poput h264 u odnosu na mpeg2 , pa nadolazeca DVB-T2 itd...

Prvo sto mi je privuklo paznju jesu konverteri koji su bazirani na CUDA.Tu su bili mediacoder CUDA edicija, pa Badaboom i Xilisoft Video Converter Ultimate 6 koji kao ima ali za razliku od ova dva gore radi presporo sto mi ukazuje na to da bas i nekoristi kako treba GPU.

Uvideo sam da slika na konverterima koji rade sa CUDA nisu bas najbolje "ispeglane" za zadati bitratarte posto nema podesavanja kodeka to bi bilo to....

Kao dosta hvaljeni je bio Xilisoft Video Converter Ultimate 6 koji je na netu pobrao dosta pozitivnih komentara ali testirao sam ga sa Any Video Converter Professional i naravno iznenadio se koliko je bolji bio Any video.

Ono sto ja neznam a videcu iskreno nisam googla-o i trazio podatke u xilisoftu ima podesavanje h264 kodeka pa tako je mozda moguce da se natera da radi kvalitetnije, 2prolaza itd...ali pored svega nije dalo bas neku kvalitetnu sliku, ima li gde osnove h264 i podesavanje kodeka sta cemu sluzi?


Evo poredjenja dva konvertera, 1024x576 (576p) , video bitrate 2000 audio bitrate 128, Any daje mnogo ispeglaniju sliku i manje izlazne fajlove evo dva poredjenje , zanimaju me vasa misljenja?

http://www.mediafire.com/?ms43fnscusd81at - oko 9mb

http://www.mediafire.com/?qsx7lwiwzrceg5c - oko 61mb
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 2:49   #2
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Kvalitetna video obrada?

Svi CUDA encoderi su ocajnog kvaliteta.
Ako hoces kvalitet, koristi x264 enkoder. To je CLI (Command Line Interface) enkoder ali ga mnoge aplikacije koriste: MediaCoder, Staxrip, MeGUI, Ripbot, XMedia Recode itd.
Daje odlican kvalitet a odnos brzina/kvalitet (velicina fajla) odredjujes izborom preseta, ako nisi vest sa opcijama. Mada, tesko da bi izvukao bolji kvalitet pri istoj brzini kompresije da sam kombinujes opcije.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
starx (25.11.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Uključivanje Direct 2D ubrzanja za vlasnike ATI kartica Deusdies Slobodni softver 14 18.4.2010 21:25
Flash video na stranici xsalex Flash 4 21.2.2010 21:04
Program za video editovanje? plazma Video/TV softver 43 4.8.2008 14:27
(ima)nema video fajla Selver Kvarovi 4 12.4.2008 1:57
video montaza photographer Video/TV softver 16 19.11.2007 22:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com