Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.8.2011, 21:19   #221
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ratnih igara ima k'o kusih pasa,a za primamljivu i kvalitetnu igru opet treba para Elem to nije ni tema,za svaku igru trebaju pare. U tom timu niko ne radi za dz,potreban softver nije jeftin,licence nisu jeftine...

Inace to sto su se "uhvatili" reka,brda i planina je vrlo pametan potez. Trude se da kroz sarenis razbiju monotoniju i zadive igraca,samim tim ga zainteresuju jos vise za igru. Raznolikost puteva i petlji je vrlo bitan momenat. Smisao igre nije samo da se tovar A prebaci iz tacke X u tacku Y i preuzme tovar B vec da imas sta i da vidis kao i da se sto vise uzivis u igru. Izgled kamiona i kabina je vec nekoliko godina na prihvatljivom nivou dok je sve van puteva bilo u fazonu copy-paste. Za mene je ovo znacajan pomak. Takodje po snimcima kacenim u ovoj temi sam video drastican napredak u "ponasanju" drugih ucesnika u saobracaju koji vise nisu imbecili vec mnogo blize realnosti. Takodje sam procitao da se neko zalio da bi mogli da urade gradove mnogo realnije. Aj' da prinesem odgovor iz prakticne strane: da li je bas toliko bitan grad kroz koji se prolazi 2% igre da bi se opteretio mushicavi endzin do besvesti uz vecu hardversku zahtevnost,velik utrosak vremena za izradu i realizaciju gradova i uz povecanje troskova same igre?

Poenta mog kuckanja ovde je da svaki put obecaju drasticno bolju i realniju igru u odnosu na prethodnika,imaju dobre zamisli,mali budzet,slabu realizaciju i nedostatak veceg broja igraca. Za ETS 3 im za pocetak treba nov endzin koji bi morao biti za dva koplja bolji od sadasnjeg ako imaju na umu da ovaj serijal podignu na visi nivo
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2011, 21:43   #222
nikola1997
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 170
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

То што кажеш за разноликост путева и остало се апсолутно слажем,јер је то оно што чини сврху возача комиона у Европи,многи на форуму пореде са 18WoS а заборављају да се та игрица ради о САД-у где је вожња камиона нешто сасвим друго него у европи,а не та вожња терета из тачке А до Х.итд....Што се понашања других учесника тиче ја сам се највише обрадовао томе што ће напокон обилазити и они и није ми јасно зашто су у ГТС-у на споредним путевима возили око 50км/х иако је ограничење на 90.....Што се градова тиче уопште нема потребе да се раде чак напротив треба их претворити у неку радну зони,избацити оне зграде итд. јер камионима је ионако забрањен улаз у унутрашњост града.
nikola1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2011, 23:46   #223
NemanjaSR
Član
 
Član od: 5.7.2011.
Poruke: 77
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

EHEHEHEHEH JEL ZNA NEKO KOLIKO ĆE BITI OGRANIČENJE NA AUTO PUTU ...
90.85 ili 80 ... trebalo bi 90 po evropski )))))))))
NemanjaSR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 12:49   #224
sNip_92
Član
 
Član od: 5.9.2008.
Lokacija: La City
Poruke: 197
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 39 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

+ cemu sluze onolike krivine na autoputu?
Zasto ja ne mogu da kupim svoju prikolicu pa u nju da tovarim,nego po americki kacim stalno drugu?
ovo za glupavost AI-a necu ni da pominjem,pogotovu kad upalis blinkere. Da ne pominjem ni neke banalne stvari kao sto je menjac,spavanje,carine,itd,itd. Sto se mene tice,igracu ga jer ipak verujem u scs tim. Kao sto MOD rece,ipak je to mala firma. Sta god novo da urade,to je za pohvalu.

@nikola to za brzine kazem zato sto na snimku vozi 50 u 14-oj brzini. Verujem da ima jos 2.

ps: VOLVO RULES
sNip_92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 19:11   #225
nikola1997
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 170
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

@NemanjaSR
Pa 90 kako i treba ali sigurno će neki voziti(kamioni) i 80
@sNip_92
Toza prikolicu je dobro ačli bi bilo bolje da su stavili realne firme barem po jednu za svaku državu i da tek onda imaš tu prikolicu u koju ćeš da tovariš teret a za brzine izvini nisam gledao....a i nije logično da vozi 55km/h u 14 brzini
nikola1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2011, 23:33   #226
sNip_92
Član
 
Član od: 5.9.2008.
Lokacija: La City
Poruke: 197
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 39 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
nikola1997 kaže: Pregled poruke
a za brzine izvini nisam gledao....a i nije logično da vozi 55km/h u 14 brzini
veruj mi da jeste. pozz
sNip_92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2011, 0:54   #227
Aleksandar 91
Član
 
Član od: 18.11.2010.
Poruke: 242
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Moguce je,samo sto je to u stvarnosti 7 brza.Menjaci u pravim kamionima imaju 8 brzina (bez rikverca),s tim sto svaka brzina moze da se polovi,tzv. polovke,pa se tako svaka brzina racuna kao dve sto ispada 16.Ali u igrici nije uradjeno da se na displeju vidi brza-spora,zato pokazuje 14 brzinu,a ne 7 brzu.
Ovo vazi za Renault,MAN,Mercedes,Daf,a kod Scanie je menjac bez polovki,ona ima samo 10 brzina,nisam siguran za sve modele scanie ali kod vecine je ovakav...
Da ne bi dalje duzio i isao u off-topic,samo da napomenem da svaki ovaj standardni menjac od 8 brzina sa polovkama ima razlicit nacin saltanja,sto savizi od kamiona do kamiona i od godista i tipa menjaca...
Ovo sam naveo sve iz iskustva,jer sam do sada vozio Renault R310,MAN TGX,MAN 424,Actros 1850,1854,Mercedes 35 i Scaniu 340,nadam se da cu isprobati jos neki kamion...
Aleksandar 91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2011, 13:09   #228
sNip_92
Član
 
Član od: 5.9.2008.
Lokacija: La City
Poruke: 197
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 39 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Aleksandar 91 kaže: Pregled poruke
Moguce je,samo sto je to u stvarnosti 7 brza.Menjaci u pravim kamionima imaju 8 brzina (bez rikverca),s tim sto svaka brzina moze da se polovi,tzv. polovke,pa se tako svaka brzina racuna kao dve sto ispada 16.Ali u igrici nije uradjeno da se na displeju vidi brza-spora,zato pokazuje 14 brzinu,a ne 7 brzu.
Ovo vazi za Renault,MAN,Mercedes,Daf,a kod Scanie je menjac bez polovki,ona ima samo 10 brzina,nisam siguran za sve modele scanie ali kod vecine je ovakav...
Da ne bi dalje duzio i isao u off-topic,samo da napomenem da svaki ovaj standardni menjac od 8 brzina sa polovkama ima razlicit nacin saltanja,sto savizi od kamiona do kamiona i od godista i tipa menjaca...
Ovo sam naveo sve iz iskustva,jer sam do sada vozio Renault R310,MAN TGX,MAN 424,Actros 1850,1854,Mercedes 35 i Scaniu 340,nadam se da cu isprobati jos neki kamion...
ja iz ovoga sto si napisao zakljucujem da si lazov. Msm nemoj se ljutis ali u srb se ne moze naci ni jedan komad 1854 .Inace ima V8 motor. Mana tgx ima samo nekolicina. Ovo za mercedesa sam cuo licno od gazde ovlascenog mercedes servisa.Reno nema takav ni slican menjac i preporucujem ti da ne pricas gluposti.DAF I MAN imaju ZF menjac od 8 brzina + polovice,s tim da se u manove i ugradjuje ZF automatic(mozda ste vidjali u neoplanovim autobusima). Kod mercedesovog EPS menjaca, brzine isto idu od 1 do 16 na displeju. Guranjem palice napred menjaju se po 2 brzine,kad se poluga povuce ka gore,po jedna. Da se razjasnimo,na novim verzijama (1844) brzine se broje do 8,ali se iznad ili ispod broja pojavljuje strelica u zavisnosti dal je brza ili spora. Evo slika koje su licno moje.

Spoiler za slike:
Mercedes 1843 EPS menjac



Evo jedna od malo novijeg mercedesa, 1844 , 2007 godiste ( isti princip )



Displej na 1843



na 1844



Manov menjac nisam slikao iako imam iskustva s njim.
Inace ovo je slikano u kamionima jednog medjunarodnog prevoznika. Skoro je kupio 2 komada MP3 mega space kab,nisam uspeo jos da ih slikam. Man TGA,1843,Rabu sam licno vozio kao vozac pripravnik- pomocni vozac.

Poslednja ispravka: Red Wing (4.9.2011 u 13:54) Razlog: slike stavljene u spojler
sNip_92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 10:25   #229
Aleksandar 91
Član
 
Član od: 18.11.2010.
Poruke: 242
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Da ne bi duzili ovde i isli u off,posalji mi pp pa da udjemoo u diskusiju...
Kada sam rekao da ima razlicitih vrsta saltanja,sto zavisi od mnogo cega,mislio sam na EPS menjace,fulerove menjace,sta pokazuju te strelice ali nisam hteo da toliko pisem i ovako je post predugacak...A kod renoa je isto menjac sa 8 brzina i sa polovkama,s tim sto kada hoces u petu i dalje da saltas,izbacis na ler i osamaris u desno,a kada vracas u cetvrtu i nize izbacis na ler i osamaris u levo...
I ne izbacuje kod svih Mercedesa sa EPS menjacima na displeju do 16,guranjem palice napred prebacujes po jednu celu brzinu,preskaces polovku,a kada se poluga povuce gore onda polovis,a ako davaput povuces polugu isto prebacis po jednu celu...
I otkud ti znas da u Srbiji nema ni jedan 1854?A za tvoju informaciju nisam nigde napisao da sam ga vozio u Srbiji,a ako te bas interesuje vozio sam ga u Hamburgu...I koliko vidim ti si vozac pripravnik-pomocni vozac kako si napisao ili si bio necu sad da gresim dusu,a ja kamion vozim 3.5 godine...
I nije lepo sto optuzujes ljude tek tako da su lazovi,ne ljutim se uopste,jer te i ne poznajem,al' eto cisto da kazem.
A za jos cinjenica,rekao sam posalji mi pp pa cemo se tamo ispricati,pa mozda i naucim nesto novo,ja ne kazem da ja sve znam...
Aleksandar 91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 16:21   #230
nikola1997
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 170
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Aleksandar 91 kaže: Pregled poruke
Moguce je,samo sto je to u stvarnosti 7 brza.Menjaci u pravim kamionima imaju 8 brzina (bez rikverca),s tim sto svaka brzina moze da se polovi,tzv. polovke,pa se tako svaka brzina racuna kao dve sto ispada 16.Ali u igrici nije uradjeno da se na displeju vidi brza-spora,zato pokazuje 14 brzinu,a ne 7 brzu.
Ovo vazi za Renault,MAN,Mercedes,Daf,a kod Scanie je menjac bez polovki,ona ima samo 10 brzina,nisam siguran za sve modele scanie ali kod vecine je ovakav...
Da ne bi dalje duzio i isao u off-topic,samo da napomenem da svaki ovaj standardni menjac od 8 brzina sa polovkama ima razlicit nacin saltanja,sto savizi od kamiona do kamiona i od godista i tipa menjaca...
Ovo sam naveo sve iz iskustva,jer sam do sada vozio Renault R310,MAN TGX,MAN 424,Actros 1850,1854,Mercedes 35 i Scaniu 340,nadam se da cu isprobati jos neki kamion...
E burazeru malkice si se za....o,brzine na displeju izlaze po redosledu ili na nekim izađe da je u pitanju 7.brza,ali 14.spora nema šanse...kod skanije dok nisu počeli ovi novi menjači su bili popularni 16-o brzinci koji su bili pola-pola pa se svaka polovi tj.imao je 2,,dugmeta",prvo se 4 polove na 2(pomnože sa 2)i onda dobiješ 8 brzina,pa onda tih osam deliš do 16...možda je nejasno ispalo,ali šta mogu,loš sam u objašnjavanju
nikola1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 16:23   #231
nikola1997
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 170
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

i još nešto......ovde se radi o automatskom menjači,a on nema nikakve polovke...
nikola1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 20:50   #232
sNip_92
Član
 
Član od: 5.9.2008.
Lokacija: La City
Poruke: 197
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 39 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Aleksandar 91 kaže: Pregled poruke
Da ne bi duzili ovde i isli u off,posalji mi pp pa da udjemoo u diskusiju...
Kada sam rekao da ima razlicitih vrsta saltanja,sto zavisi od mnogo cega,mislio sam na EPS menjace,fulerove menjace,sta pokazuju te strelice ali nisam hteo da toliko pisem i ovako je post predugacak...A kod renoa je isto menjac sa 8 brzina i sa polovkama,s tim sto kada hoces u petu i dalje da saltas,izbacis na ler i osamaris u desno,a kada vracas u cetvrtu i nize izbacis na ler i osamaris u levo...
Man F2000 ima menjac na samaranje. nigde drugo ga nisam video. Koliko sam vidjao renoi imaju potpuno drugi sistem automatskog menjaca. Fuleri imaju 8 brzina, 4+4 koji se saltaju sa medjugasom i duplim kvacilom.
Citat:
I ne izbacuje kod svih Mercedesa sa EPS menjacima na displeju do 16,guranjem palice napred prebacujes po jednu celu brzinu,preskaces polovku,a kada se poluga povuce gore onda polovis,a ako davaput povuces polugu isto prebacis po jednu celu...
napisao sam da nije kod svih.

Citat:
I koliko vidim ti si vozac pripravnik-pomocni vozac kako si napisao ili si bio necu sad da gresim dusu,a ja kamion vozim 3.5 godine...
Na moju zalost a u neku ruku i srecu batalio sam to zato sto nema hleba od tog posla. 91 si godiste verovatno,a vozis 3.5 god? kako to?
Citat:
I nije lepo sto optuzujes ljude tek tako da su lazovi,ne ljutim se uopste,jer te i ne poznajem,al' eto cisto da kazem.
Mozda si sturo napisao posto pa je tako delovalo.
Citat:
A za jos cinjenica,rekao sam posalji mi pp pa cemo se tamo ispricati,pa mozda i naucim nesto novo,ja ne kazem da ja sve znam...
Verujem da ako stvarno vozis,znas vise stvari od mene. Ja sam imao iskustva sa rabom dosta,tako da vise poznajem neke mehanicke stvari nego recimo procedure prelaska granice itd.
sNip_92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 20:56   #233
sNip_92
Član
 
Član od: 5.9.2008.
Lokacija: La City
Poruke: 197
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 39 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
nikola1997 kaže: Pregled poruke
i još nešto......ovde se radi o automatskom menjači,a on nema nikakve polovke...
u principu ima,s tim sto se razlika primeti samo po broju obrtaja.
sNip_92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 20:59   #234
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Kamiondžije na PC forumu...e, sad sam sve vidio.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 23:01   #235
Aleksandar 91
Član
 
Član od: 18.11.2010.
Poruke: 242
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Reno R310 je model iz 92 godine,tako da tada automatski menjaci-cisto sumnjam,a veruj mi da je i kod njega bio samaras...A ovo 91 pored mog imena sto stoji nemoj da te buni,inace sam 88 god.A 91 stoji zato sto se te godine nesto desilo sto ce kasnije znaciti za moj zivot...

A i sto kaze nikola1997 mnogo je tesko ovakve stvari objaniti porukama,mnogo nejasno ispadne i ostane mnogo toga nedorecenog...
Tako da ja ovde stajem sto se tice bilo kakvog daljeg komentarisanja!
Da nebi moderatori dzabe brisali poruke...
Mogu se oglasiti eventualno povodom igrice kada je budem probao,znaci komentari iskljucivo povodom igrice...
Aleksandar 91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2011, 1:46   #236
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Idite na teretna vozila forum pa tamo pokazujte svoje znanje, "vozači".

Koliko su se nalupetali gluposti, imam osećaj da nisu nikada ni ušli u kamion, a kamoli vozili.
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2011, 10:31   #237
ivecorps
Član
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: VP
Poruke: 217
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 69 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

dobro si rekao
ivecorps je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2011, 15:07   #238
nikola1997
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 170
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
La.Prestige kaže: Pregled poruke
Idite na teretna vozila forum pa tamo pokazujte svoje znanje, "vozači".

Koliko su se nalupetali gluposti, imam osećaj da nisu nikada ni ušli u kamion, a kamoli vozili.
у суштини управу сте ...
@All незнам зашто би ово било ОТ,јер тематика игрице је вожња камиона,треба да се огласи онај ко зна....
nikola1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2011, 19:59   #239
atlantis
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 122 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Kada ce se pojaviti ova igra, ima li novih informacija?
atlantis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2011, 11:52   #240
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Novih informacija o izlasku igre za sada nema. I dalje stoji da igra izlazi krajem godine, odnosno Novembar/Decembar mesec. Nadam se da je neće odložiti, kao i većinu ovih novih igara.
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ets2, euro truck simulator 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hard Truck Apocalypse dodgeme Simulacije vožnje 19 4.3.2014 19:22
Truck Simulator 2009 La.Prestige Simulacije vožnje 81 22.3.2012 23:47
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Konf od 1600 euro *ukupno* ... ZLO na duge staze... pinojle Šta da kupim? 76 25.12.2007 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com