Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Nosači podataka

ŠDK - Nosači podataka Saveti u vezi sa kupovinom hard diskova, optičkih uređaja (CD/DVD), flash diskova, floppyja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.1.2009, 18:17   #1
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Da li je pouzdan Seagate 1.5 TB...ako ne, koji od 1 TB?

Dvoumim između Seagate od 1.5 TB i nekog od 1 TB. Prvobitno sam mislio ići na 1 TB ali vidim da ovaj od 1.5 TB nije previše skuplji, uklopio bi mi se a vidim i da je na testovima prošao dobro, nahvalili su ga i na Bench testu:

Seagate Barracuda 7200.11 ST31500341AS predstavlja apsolutnog pobednika na svim poljima. Radi se o disku vrhunskih performansi, koje u pojedinim bitnim segmentima odstupaju i do čitavih 35% u pozitivnom smeru od konkurentnih modela. Sa maksimalnim transferom od preko 130MB/s, i prosečnim od čitavih 104,8MB/s, predstavlja disk fantastičnih performansi i kao takav zaslužuje Benchmark priznanje Bench - Editor’s Choice.


Vidio sam na internetu da ovaj model ima ili je imao određenih problema sa firmware-om zbog kojis se zaledio tu i tamo na 30 sekundi, bez gubitka podataka ali se zaglavljivao ovako. Tu su i oznake serija i verzija firmware-a koji imaju taj problem. Seagate je priznao problem i valjda novije serije nemaju taj bug a za stare se navodno treba njima javiti da oni upute na update firmware-a, neće tek tako da daju sotwer i firmware na sajtu nego samo pojedinačno.

To je ustvari jedini razlog koji bi me odbio od ovog modela, inače bih radije išao na njega (12.300 dinara) nego na neki od 1 TB.

Zna li neko nešto o ovome? Da li ove serije koje se sada prodaju u Beogradu nemaju više taj problem?

Koji disk od 1 TB biste preporučili kao alternativu? Imam sada Seagate ATA od 320 GB i potpuno je nečujan što mi se sviđa. Da li da uzmem Seagate ST31000340AS (10.050 dinara)? Kakav je on? Da li je bučan? Da li je bučan ovaj od 1.5 TB?

Mada na testovima za ovaj od 1.5 TB sam čitao da ovi od 1 TB imaju nekih problema sa cacheom i da ovaj na 1.5 TB nema taj problem.

Kakav je onaj WD FALS 32 MB? I po čemu se on razlikuje od WD10CS 16 MB? Da li samo u cache količini?

Čuo sam da mnogi hvale Samsung Spinpoint F1, evo ovde test sa Seagate 1.5 TB, tim Samsungom i WD VelociRaptor. Seagate je ispao odličan, ponegdje bolji i od VelociRaptora. Samsung je bio bolji samo u manjoj temperaturi.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2009, 20:21   #2
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: Da li je pouzdan Seagate 1.5 TB...ako ne, koji od 1 TB?

uper je kupovina, stvarno.Možeš videti da sam ga preporučivao u ostalim temama.Ja ga uzimam, čim malo uštekam para.
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2009, 15:49   #3
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Da li je pouzdan Seagate 1.5 TB...ako ne, koji od 1 TB?

Nemoj da uzimas Seagate od 1.5 TB ima neku gresku u firmware od koje se zamrzne komp i zakljuca ase hard i ode sve.
A ovde pise da i modeli od 1 TB imaju neki problem.
Ja bas ne gotovim Seagate znam da su No 1. u svetu po proizvodni ,ali ipak do sada imam samo WD diskove i nema problema.

Uzged baci pogled na ovaj link:
http://www.benchmark.rs/index.php?op...d=5&Itemid=171
2 TB, 8.9ms pristup (extra).
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji su vaši strahovi? Bokile Brbljaonica 509 29.7.2011 13:55
Koji maksimalni takt podržava neka od DDR3 matičnih ploča? Wolfy Osnovne komponente 9 12.4.2008 13:00
Dobijanje broja koji je stepen od 2 Stevvan Programiranje 14 6.3.2008 9:25
koji od ova dva procesora da uzmem? System87 ŠDK - Osnovne komponente 7 13.10.2007 17:43
Eksterni Seagate SATA 2 od 500 GB SasaCa ŠDK - Nosači podataka 1 28.7.2006 13:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com