Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.6.2006, 3:26   #1
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Da li bi neko mogao da mi predlozi konfiguraciju, pre svega za igre (procesor, ploca, memorija, graficka, zvucna, zvucnici, monitor...)!Treba mi nesto najjace sto se moze naci kod nas, i gde (koji prodavac)!Cena nije bitna!Molim odgovorite sto pre, jer mi je EXTRA HITNO!!!!!
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 4:05   #2
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Uh, ovo bash i nije lako.Shto se graficke kartice tice ako uzimash jednu onda je najbolje uzeti ATI X1900XT (oko 450e), ako uzimash dve onda 2x7900GTX u SLI (oko 2x570e) mada najisplativije je uzeti 2x7900GT za 2x290e.Ploca DFI Lan Party nF4 Ultra za jednu graficku (oko 130e) ili DFI Lan Party nF4 SLI Expert za dve graficke (oko 200e).RAM memorija 2x1GB neke overklokerske memorije, mada je ovo malo teze naci kod nas.Procesor npr. Athlon 64 3700+ San Diego (236e), ili josh bolje neki Athlon X2, ali je njihova cena veoma visoka (preko 300e). Zvucna Sound Blaster X-Fi (oko 130e) ili Audigy 4 (oko 70e).Monitor Samsung 970P (oko 450e).Hard disk WD Raptor 150GB (260e) ili ne daj Boze 2 x WD Raptor 150GB u RAID 0 modu.Zvucnici Altec FX6021 (200e) ako hocesh 2.1 sistem ili ako hocesh 5.1 sistem Logitech Z-5500 THX 500W za oko 370e.Kucishte Cooler Master Stacker 830 za 250e i napajanje Cooler Master Real Power 550W za 120-130e, ili josh bolje napajanje Antec Neo 550W za oko 170e.
Problem je shto je ovo teshko naci na jednom mestu.Josh veci problem je shto ce za koji dan s939 platforma biti zamenjena novom AM2 platformom, pa je mozda bolje sacekati da se AM2 pojavi u prodaji kod nas.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 14:37   #3
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Ok, hvala! Imam jos neka pitanja: 1.Kako bi se podnosili nForce4 chip-set i Radeon X1900XT? Jel bi bilo nekih problema, kao na primer losije frame-rate u nekim igrama (FEAR,Oblivion) pri boljim detaljima i rezolucijama? 2.Razmisljao sam da kupim novu ASUS A8R32-MVP Deluxe plocu, jer bi se dobro slozila sa X1900XT, ali me buni to sto ne znam da li podrzava X2 procesore (na asus-ovom site-u, u specifikaciji ploce, ne pise nista o podrsci X2 procesora. Sada me interesuje tvoje misljenje o ovoj ploci, i da li znas da li podrzava ove proc? Znam da za nekoliko dana izlazi AM2, ali mi je stvarno hitno, sve zavisi ako budem dobio malo na vremenu, pa da sacekam!
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 17:31   #4
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Nema apsolutno nikakvih problema na relaciji ATI cipset-nVidia graficka.Shto se tice ASUS ploce, radi se o izuzetnoj ploci (vrhunski overkloker) ali opet mislim da je nForce 4 bolji, naravno kada se nalazi na vrhunskoj ploci.Nisi dobro pogledao, ASUS ploca podrzava X2 procesore, pogledaj http://www.asus.com/products4.aspx?l...42&modelmenu=1
Jasno pishe supports dual-core Opteron / Athlon 64 X2 processors.Ako te zanima neshto vishe o ovoj ploci pogledaj ovaj test http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2743
Poshto vidim da si se odlucio za jednu graficku karticu, da li si mozda razmishljao o SLI ploci i 2x7900GT? Izashlo bi te malo skuplje ali dva 7900GT-a su dosta brza od jednog X1900XT.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 19:08   #5
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Isao sam na link za uporedjivanje ploca, pa zato nisam video. Znam da je nForce bolji, ali ja sam vise na strani ATI-ja. Znam da je X1900XT mnogo skuplji, ali mi je bitan kvalitet. Ovu konfiguraciju hocu sam da sastavim, necu je dati na servis. Ovo mi je prva konfiguracija sa AMD-om, do sada sam promenio 3 Intela, pa mi je to sa AMD-om novo. Takodje sam video na na AMD-ovom site-u preporuku memorija, da li bi bilo nekih problema ako bih koristio neku memoriju koja nije na tom spisku? Pomenuo si klokersku memoriju, konkretno koji proizvodjac? Da li bih morao da koristim neke drivere za Win XP Pro, da bih mogao oba jezgra da koristim? Da li znas za koliko ce tacno stici AM2 kod nas, jer sam cuo da ce ova ASUS-ova ploca izaci i sa tim podnozjem?
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 22:42   #6
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Shta znaci X1900XT je skuplji ali mi je bitan kvalitet? Mislish da nVidia nije kvalitetna? Svako ima svoje prednosti i mane, ATI je malo brzi, radi HDR+AA ali se mnogo vishe greje, bucniji je, troshi vishe struje, nVidia bolje radi u OpenGL-u i bolje je podrzana u igrama, i (po meni) ima bolje (stabilnije) drajvere.Odluka je tvoja ali pogledaj testove po netu, 2x7900GT u SLI-ju su dosta brzi od jedne X1900XT.
To sa preporukama za memoriju zaboravi, problemi mogu da nastanu na relaciji ploca-memorija.
Kod nas su zastupljeni od jacih brendova Corsair,Geil i Kingmax.Medjutim overklokerske module od 1GB nisam vidjao kod nas.Mozesh da uzmesh 4x512MB, ali bi tako popunio sve memorijske slotove, uz veliku verovatnocu da ne rade sa 1T parametrom, pri cemu bi izgubio na performansama.
Nikakvi posebni drajveri za X2 ne trebaju, ali za svaki Athlon64 (i X2) trebaju drajveri ali ne da bi Win XP video i drugo jezgro, vec za podrshku za Cool 'n' Quiet.
AM2 valjda izlazi za koji dan a kod nas ne bi trebalo da mnogo kasni, verovatno ce stici krajem juna.Inace svi veci proizvodjaci ploca umaju gotove AM2 ploce pa tako i ASUS.Ti bash volish ASUS?
Inace dobre su ploce sa ATI cipsetom ali josh nisu dostigle nivo zrelosti i kvaliteta kao nForce.To vazi i za Crossfire kaji je josh uvek iza SLI-ja.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 23:01   #7
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Pa moje nije najskuplje ali jedno je od boljih.Ali ako bash imash para za izivljavanje poslusaj Garsona.

Ovako:
AMD 3700+ San Diego
DFI nf4 Ultra Infinity
3x1gb Kingmax
ASUS 7900gt
Samsung 740bf
CHIEFTEC DX-01B-D-U Black
WD CAVIAR 320gb

Mozda i nije tolko HighEnd ali bi ti zadovoljilo glad jedno 3 godine.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 23:10   #8
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

'De nadje bash 3 GB?Onda nema nishta od dual channela.Chieftec je OK ali nije bash vrhunski kvalitet.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 23:22   #9
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom

Pa reko 4gb je 350evra , a to je bas dosta .Pa ajde onda 3gb.

A i sad je bas presudan taj dualchanel.Po meni je bolje vise rama nego DC.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 23:29   #10
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Citat:
PAIN kaže:
A i sad je bas presudan taj dualchanel.Po meni je bolje vise rama nego DC.
U pravu si ali preko 2GB je nepotrebno, za 95% igara dovoljno je i 1GB.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 23:39   #11
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Pa reko da se covek osigura za buducnost.Ustvari DDR2 ce sad da bude za AMD, pa ko sto kazes dosta je i 2gb.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 12:07   #12
darkado
Član
 
Član od: 17.1.2006.
Lokacija: Pored kompa...
Poruke: 439
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darkado
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Citat:
Garson kaže:
'De nadje bash 3 GB?Onda nema nishta od dual channela.Chieftec je OK ali nije bash vrhunski kvalitet.
zasto nista od dual channela? ja teram dual channel sa 3 modula (naravno samo dva su u dual channelu)
darkado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 13:51   #13
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Poceo sam da koristim ATI pre 2 godine, jer me nVidia razocarala! Sa tadasnjim driverima (60. serija), na mojoj GeForce4 MX skoro svaka igra mi je rezala (sa starijim driverima su super radile), a Diablo je izbacivao poruku da nemam dovoljno jaku graficku da bih ga igrao!!! Inace do pre 2 godine ATI nisam mogao ni da smislim, nVidia mi je bila ZAKON! Ipak, odlucio sam da uzmem nForce plocu sa 2x7900GT(X). Mislim da su 2Gb ram-a dovoljna. Jeste li citali novi sk? Testirali su Athlon 64 X2 4400+ AM2! Jel to znaci da je vec stigao kod nas? Ne znam kakva je ova Gigabyte-ova ploca (GA-M59SLI-S5), podrzava AM2? Raspitacu se sutra u CT-u za proc. i plocu! Ne volim ASUS, bitan mi brand, a vec sam imao jednu ASUS plocu, tako da je opravdao ime! Sada sam u nedoumici, da li da sacekam AM2, ili da uzmem s939 i da zavrsim sa tim. Posle ce mi biti problem upgrade. Izvinite sto ovako davim i smaram, i sam sebe nerviram, ali ovo ce mi biti prvi put da kupujem AMD!
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 14:15   #14
Flexy
Član
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: High in the sky...
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Citat:
Garson kaže:
Shta znaci X1900XT je skuplji ali mi je bitan kvalitet? Mislish da nVidia nije kvalitetna? Svako ima svoje prednosti i mane, ATI je malo brzi, radi HDR+AA ali se mnogo vishe greje, bucniji je, troshi vishe struje, nVidia bolje radi u OpenGL-u i bolje je podrzana u igrama, i (po meni) ima bolje (stabilnije) drajvere.
Od 5.13 verzije catalysta ATI je mnogo popravio OpenGL. Novo forceware se bas i nisu nesto pokazali, a sto se podrske tice sad su izjednaceni. Sto se buke tice, sve zavisi koliku kolicinu iste podnosis .
I say: uzmi ATI. Ima mnogo bolji kvalitet aa, af i hdr i moze da radi sve tri stvari u isto vreme.
Naravno, ako hoces dual GPU onda je nVidia zakon.
Flexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 14:20   #15
Flexy
Član
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: High in the sky...
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Citat:
cur3 kaže:
ali ovo ce mi biti prvi put da kupujem AMD!
Nemoj da se brines oko toga, sve je u najboljem redu sto se AMD-a tice. Manje se greje, tisi su mu box cooleri... Sto se stabilnosti tice, ako ne preteras sa clockingom, masina ce moci da ti padne samo sa stola. Imas dobar test AM2 platforme na www.techreport.com, pa ako si zbunjen skokni do tamo da razjasnis nekoliko stvari.
Flexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 15:13   #16
darkado
Član
 
Član od: 17.1.2006.
Lokacija: Pored kompa...
Poruke: 439
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darkado
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

ja bih sacekao am2 da sam na tvom mestu
darkado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 16:50   #17
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom

E ovako, sveo sam izbor na 2 konf, pa cu se kasnije odluciti za jednu!
I
AMD Athlon FX-55 (2,6GHz), 1MB,s939
DFI Lan Party nF4 SLI Expert
2xGeil 1GB
SATA2 WD 300Gb
2x7900GT(X) ASUS
Samsung 940BF
Thermaltake ili Cooler Master Stacker 830
I neko brandirano napajanje, sto jace moguce (600w).

II
AMD Athlon FX-55 (2.6GHz), 1Mb,s939
ASUS A8R32-MVP Deluxe
2xGeil 1Gb
SATA2 WD 300Gb
ASUS EAX1900XTX
Samsung 940BF
Thermaltake ili Cooler Master Stacker 830 sa jakim napajanjem.

Ako Athlon FX-55 nije vise u prodaji, uzecu X2! Raspitacu se u CT-u za AM2 proc. i plocu, da li imaju, i ako ne kada ce dobiti, pa mozda i sacekam taj AM2!

Sta mislite o gore navedenim konf? Koja je po vama bolja? Ova ASUS ploca ima izvanredne OC mogucnosti, ali crossfire nije jos usavrsen, pa se javljaju losiji rezultati u igrama kada su 2 graf u crossfire rezimu!

Jeste li videli PhysX kartu?
http://yu.asus.com/products4.aspx?l1...37&modelmenu=1
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 19:11   #18
Flexy
Član
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: High in the sky...
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Dobre su konfiguracije, ali definitivno razmisli o dual core procesoru. Svi programi koji ce se pojaviti u skorije vreme bice optimizovani za dva ili vise jezgara, a donosi ti i veci konfor u windowsu (rezes disk i radis jos nesto a da se ne plasis da ce cd da pukne).
Crossfire ima jos nekih bubica, ali ocekuj da ce se kroz dve revizije catalysta stvar resiti. Svaki ATI driveri su doneli odredjeno ubrzanje.
PPU (fizicki procesor) ti jos uvek nije potreban. Ima stestove na netu (valjda na www.tomshardware.com ili tako nesto) i nikakav napredak nije primecen. Cekaj da izadje Unreal 2007 engine pa onda kupi ako ti je toliko stalo, ali i dalje mislim da je to besmisleno jer i SLI i Crossfire mogu da budu optimizovani da vrse fizicke kalkulacije pomocu neaktivnog GPU-a. Opet, cekaj nove drivere za to.
I nemoj da se drzis nekog odredjenog brenda, gledaj sta ima ''best bang for the buck''.
Flexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 20:51   #19
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom

Garson poslusacu te, uzecu DFI plocu sa 2x7900, monitor Samsung 940BF (mislim da je bolji, ima odziv od 2ms i iste ostale spec kao 970P), mem Kingston 2x1Gb, napajanje thermaltake 560w (nema nigde u ponudi CM) i proc Athlon X2 (jos uvek se dvoumim izmedju San Diega i ovog X2). Jel ok sad, sta mislis? Ponavljam da mi cena bilo koje komponente nije bitna, tako da ako ima nesto bolje, reci mi! E da, na jednom siteu sam video Athlona FX-62 AM2 (treba da stigne), sta mislis o njemu? Hvala ti na pomoci! Takodje, hvala i ostalima!!!

Garson ova DFI ploca ima ukupno 16 linija za PEG slotove, graficke ce mi raditi na po 8x. Jel ima neka ploca slicna ovoj (klokerska) sa nForce chip-setom sa 32 linije da bi mi graf radile u punih 16x? Skoro sam citao o ovome, pa reko' da se malo napravim pametan! Izvini sto davim!
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 21:53   #20
oklagija
Član
 
Član od: 13.11.2005.
Poruke: 272
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara

Uzeces SLI ? Bolje pare od jedne graficke ulozi u bolji monitor (za 960p jos ~150eur) i imaces mnogo bolju sliku, a performanse koje ces izgubiti ako nemas sli neces ni primetiti.
oklagija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
potrebna pomoc oko povezivanja tv-a sa dvd playerom Miskey mouse Video/TV softver 2 10.4.2007 17:49
Pomoc oko kupovine tastature... Mithrandir ŠDK - Ostale komponente 8 12.8.2006 22:14
Molim za pomoc hitno! Boris Zegarac Kvarovi 14 7.5.2006 22:22
Bezicni mis bojongo ŠDK - Ostale komponente 22 4.5.2006 6:08
Potrebna pomoc pri kupovini novog racunara. Persun Šta da kupim? 18 10.12.2005 17:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com