Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.4.2006, 11:15   #21
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
urke kaže:
E pazi, ATI, i ja volim windows, zato što ima mnogo ovaca koje će MORATI da plati da im se apdejtuje antivirusni softver, očisti komp od virusa i trojanaca, našteluje rezolucija i osvežavanje monitora, instalira neki program (ilegalno, jer neće da plate normalno za legalno) i slične fore, kojih kod kućnih korisnika GNU/Linux sistema, na žalost ili sreću, nema. E zato ja volim Windows, što mi je dodatni izvor prihoda od ovaca koje ga koriste Na sreću, ima veoma malo onih koji znaju da ga koriste.
Pa i ja zaradjujem na odrzavanju Windows-a kupcima mojih racunara

Ali da instaliram Linux na 8 compova u igraonici uzmem 400 eura a Windows svako zna instalirati

Poslednja ispravka: urke (22.9.2006 u 8:55)
ATI` je offline  
Stara 20.4.2006, 12:13   #22
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
ATI` kaže:
Dosta mi je bre tih gluposti o bezbednosti Linux-a, pa vi se busate da svi sajtovi, banke i sl. rade na Linuxu, pa zasto se onda obaraju sajtovi, provaljuju banke.... ?
Zato što na tim Linux mašinama stoje web aplikacije sa propustima. Dakle, nije u pitanju OS nego ručno pravljen softver sa greškama.
urke je offline  
Stara 20.4.2006, 13:44   #23
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
ATI` kaže:
Nije sija nego vrat
OS i aplikacije (programi) nisu ni približno slični. Uostalom "Nije šija nego vrat" je izreka za sinonime, a OS i aplikacije definitivno nisu sinonimi.

Poslednja ispravka: Miloš (20.4.2006 u 13:55)
Miloš je offline  
Stara 20.4.2006, 15:16   #24
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Miloš kaže:
OS i aplikacije (programi) nisu ni približno slični. Uostalom "Nije šija nego vrat" je izreka za sinonime, a OS i aplikacije definitivno nisu sinonimi.
Linux je siguran samo su aplikacije nesigurne

Windows je nesiguran i aplikacije su nesigurne

U cemu je razlika na kraju
ATI` je offline  
Stara 20.4.2006, 16:17   #25
brainZ
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: /home/kg/pivara
Poruke: 208
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku brainZ
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
ATI` kaže:
A koliko je Linux bezbedan pitaj Kevina Mitnick-a
... e, sad sam definitivno sve cuo
brainZ je offline  
Stara 20.4.2006, 16:31   #26
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
ATI` kaže:
Linux je siguran samo su aplikacije nesigurne

Windows je nesiguran i aplikacije su nesigurne

U cemu je razlika na kraju
U onih 100.000 virusa razlike....
AxeZ je offline  
Stara 20.4.2006, 18:37   #27
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Neznam,A sta je to KNOPIXX,samo mi to recite.
I jedno pitanje u vezi linux-a;Ko je njegov idejni tvorac i koje je godine poceo da se koristi?
firefly je offline  
Stara 20.4.2006, 18:43   #28
Goran
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 218
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

A ajde sad linuxovci neka kazu sta konkretno rade na linuxu, osim sto znaju da ga instaliraju, u cemu su videli da je linux bolji? Cisto informativno i konkretno? Samo bez pominjanja bezbednosti, meni je i Windows savrseno bezbedan, za moje potrebe i na nacin na koji koristim Windows. Mislim, uvek insistiram na konkretnim cinjenicama... da cujemo nesto pametno i iz iskustva.
Goran je offline  
Stara 20.4.2006, 20:00   #29
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Ajmo ovako. GNU/Linux koristim za sledeće stvari (kako mi šta padne na pamet od onoga šta radim):

- web dizajn
- obrada rasterske i vektorske grafike
- manipulacija audio i video sadržajem (snimanje, obrada, kompresovanje)
- komunikacija (chat, mail, nntp, voice, video)
- učenje i posao (Internet, kancelarijski poslovi, modifikacija i kreiranje TTF fontova, pravio program za obračun LD za firmu u kojoj radim, pravio gomilu raznoraznih user-space utilityja)
- zabava (igrICe , muzika, filmovi)
- desktop - igram se temama okvira prozora, interfejsa, bojama, wallpaperima, ikonicama, instaliram gomilu programa koje pokrenem jednom ili nijednom, deinstaliram iste te programe, dovlačenje multimedijalnog sadržaja sa neta (audio, video, slike), narezivanje DVD sadržaja, kućni DTP (ranije GNUzilla, sada Ekološki bilten GKG), igram se i učim 3D modelovanje, slušam MP3, gledam DivX i DVD, za****vam windows korisnike koji mogu sve to samo uz više kliktanja ne mogu više ništa da se setim, smara me Prince sa njegovim Korazonom
urke je offline  
Stara 20.4.2006, 20:11   #30
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Тачно. Када сам добио Linux, опет сам доста ствари радио у Windowsu, међутим како га све више користим, све више упознајем програме, који ми полако постају потпуна замена за Windows програме.
Miloš je offline  
Stara 20.4.2006, 21:37   #31
brainZ
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: /home/kg/pivara
Poruke: 208
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku brainZ
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Imam komsiju koji kada god svrati, a to je prilicno retko thank you Almighty, uspe da me iznervira recenicom: "E, ovaj Linux je stvarno tezak, gde je ovde My Computer?!"... Ergo genije, ali odlicno ilustruje kakav se mentalitet gaji u zajednici - ako je ta masa koja ima jedinstven stav samo ako se neko usudi da kaze kako koristi nesto bolje uopste zajednica - Windows korisnika. Poseban specijalitet predstavljaju likovi poput nekih i nekolikih ovde koji ismevaju ono sto nikada nisu koristili... ej! Domanovicevo "Mrtvo more" - rings a bell anyone? Sve ovo samozadovoljno uzdisanje nad tastaturom nije potkrepljeno nijednim argumentom... Shvatite, vecina onih koji koriste Linux su zaista bili (visegodisnji) korisnici Wintenda i sada imaju svako pravo da o tom OS-u govore, dok vas potpun izostanak iskustva sa Linuxom ili koriscenje od 20 dana i formatiranje ext particija ne mogu da posluze kao osnova za ikakve zakljucke.

I uopste, sta se primate? Ako je Windows toliko superioran i ako radite na njemu toliko bitne i vazne stvari, zasto gubite svoje dragoceno vreme poducavajuci druge njegovim tako ocevidnim prednostima? Meni je jedino vazno da ne pricate gluposti o OS-u koji se ne moze videti na svakom koraku, cime biste ljude lako mogli da prevarite, kao satro 'iskusni korisnici', nekom svojom nebulozom o tome kakav je, odn. kakav nije Linux kao OS. Dakle, za onog koji ako nema programa koje on koristi (vidi My Comp parabolu gore), jednostavno proglasava apsolutno mu nepoznati OS inferiornim gubljenjem vremena postoji ime, ali nije za novine
brainZ je offline  
Stara 20.4.2006, 21:39   #32
mare_bj
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 49
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
firefly kaže:
Neznam,A sta je to KNOPIXX,samo mi to recite.
I jedno pitanje u vezi linux-a;Ko je njegov idejni tvorac i koje je godine poceo da se koristi?
Knoppix je distribucija Linuxa koja se diže sa CD-a tj. ne zahteva instalaciju. Tvorac Linuxa je Linus Torvalds, i počeo je da se koristi 1991. godine.
mare_bj je offline  
Stara 20.4.2006, 21:43   #33
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

@brainZ Апсолутно се слажем. Стварно сам приметио да многи пљују Linux иако су га видели само на сликама што је сасвим небулозно. Јел' ико приметио да скоро нико ко је пробао (имао) Linux није пљувао по њему, него то само раде они који своје тврдње заснивају на сликама и понеком тексту.
Miloš je offline  
Stara 20.4.2006, 22:06   #34
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Retki su ljudi koji odlicno znaju da rade u Linuxu,ali oni koji dobro poznaju oba operativna sistema kazu da je Linux bolji.Ja mislim da su upravu!Istina ja jos uvek dosta vise koristim Win,ali cim u potpunosti osposobim linux preci cu na njega.I tacno je da neke stvari ne rade dobro pod Linom,ali i to ce se jako brzo promeniti sto je jos jedan dokaz njegovog kvaliteta.
TheProphecy je offline  
Stara 20.4.2006, 22:16   #35
djuricdjordje
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
bobzilla kaže:
. Ideja da Linux mora da stiže Windows je smešna. Takva priča ima smisla samo kad se govori o funkcionalnosti OSa kao desktop sistema i ograničava se samo na "koliko Linux mora da liči na Windows" i samim tim diskretuje samu sebe kao ozbiljnu. .
Шта је Linux на серверу то је друго питање, а на десктопу Linux дебело заостаје за Windowsom у сваком погледу.И сам Линус је рекао да му треба још 10 година да постане зрео за десктоп.Почев од подршке за хардвер,мултимедије,игара па до робустних апликација Linux је у свему инфериоран..
Citat:
brainZ kaže:
Ne, djoko, vec je Linux elita, a windows masa.... ...
Није Линукс никаква елита већ маргинални десктоп ОС .То што га користи мањина не значи да је елита,већ да није успео да се наметне као озбиљан систем на десктопу.Огромна већина људи користи Windows иако се скупо плаћа(у већини држава) а упркос цени користи га 90 % људи,да је Линукс толико добар,ситуација би била обрнута,90 % људи би користило нешто бесплатно а не би плаћали.


Citat:
brainZ kaže:
ovde je neko lupetao o kernel panic i core dump - kernel panic jos nisam video na svojoj masini i posle visegodisnjeg koriscenja Linuxa a core dump izbacuju programi koji imaju neki bug - ali kakve to veze ima sa Linuxom? Nista nije savrseno, ali je sve mnogo bolje od Windowsa... ...
Чак сам и ја у свом скромном искуству са Линуксом имао прилике да се упознам са kernel panic,а неко ко више година користи Линукс је сигурно имао доста искуства са овим.Какве има везе да ли kernel panic и core dump изазивају сам Линукс или програми и у Windowsu су за падове система најчешће одговорне апликације и драјвери а не сам систем.
Citat:
brainZ kaže:
Dalje, zar ti nije palo na pamet da s obzirom da kombinacija Linux/Apache pogoni 70% servera vaskolikog interneta postoji sasvim dovoljna motivacija mnogobrojnim haXXorima i haXXorcicima za pisanje virusa/trojana ili bilo kakvog drugog malwarea...? Ako nije, onda su tvoje sposobnosti logicke dedukcije u najmanju ruku diskutabilne, i ovo sto pises automatski potpada pod FUD.
http://www.theregister.co.uk/2003/10...ndows_viruses/
Bedtime read... Nista posebno, ali objasnjava osnovne koncepte...
Линукс јесте безбеднији али,али то би било од користи само прилично неуким десктоп корисницима Windowsa који имају највише проблема са вирусима,али шта такви уопште могу да траже на Linuxu када се ни у Windowsu не сналазе најбоље.Иоле упућенији корисник на Windowsu може да уз помоћ антивируса,firewall-а,antispyware-a,добро заштити свој систем.
djuricdjordje je offline  
Stara 20.4.2006, 22:17   #36
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Miloš kaže:
@brainZ Апсолутно се слажем. Стварно сам приметио да многи пљују Linux иако су га видели само на сликама што је сасвим небулозно. Јел' ико приметио да скоро нико ко је пробао (имао) Linux није пљувао по њему, него то само раде они који своје тврдње заснивају на сликама и понеком тексту.
e pa gresis, poznajem Linux bolje od ovih ovde koji se kunu u njega i necu da se pravim pametan da bih bio protiv nekoga (citaj: korisnika Windowsa), jednostavno mi se NE SVIDJA !!! i prekidam prepucavanje na ovu temu neka koristi ko sta hoce !!!
ATI` je offline  
Stara 20.4.2006, 23:11   #37
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
ATI` kaže:
e pa gresis, poznajem Linux bolje od ovih ovde koji se kunu u njega

Pa dobro..da te vidimo pametnjakovicu


1. crw-rw---- 1 root lp
srw-rw-rw- 1 root root

Objasni detaljnije ove dve linije


2. /etc/passwd u danasnjim distribucijama je:
- citljiv samo za korisnika root
-citljiv za sve korisnike koji su clanovi grupe root
- citljiv za sve

3. Prilikom kompajliranja 2.6.x verzija kernela mora se obavezno navesti make dep
-da
-ne
-nijedno ..


4. Sta znaci ovo?
PS1='\u@\h:\w\$ '


5. Sta ovo radi
ls -l | grep ^- | sort -nr -k 5 | more


6. Kako se koriste carrots u Linux shellu?

7. KAko pauziras trenutni job koji se izvrsava i saljes ga u pozadinu ako radis u C Shellu ( i baziranim na njemu )? Kako ga vracas?


Mislim da je ovo dosta za sada..
AxeZ je offline  
Stara 21.4.2006, 12:05   #38
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Hej,AxeZ,nije ovo neko ispitivanje ili proveravanje,jednostavno se razgovara o Linuxu.Ako covek tvrdi da poznaje taj operativni sistem,njegova stvar cak i ako laze
Sto se mene tice,koristicu Windows jos dugo vremena iz prostog razloga sto u ovom jbnom gradu nema 2 % ljudi sa Linuxom,a kamoli neko ko bi mi objasnio kako se radi na njemu i slicno.Po dosadasnjim postovima u ovoj temi,zakljucio sam da je Linux bezbedniji i bolji za server racunare,ali da je Windows daleko zastupljeniji kod desktop racunara.Posto spadam u ovu drugu grupu,izbor je jasan
Dimo je offline  
Stara 21.4.2006, 12:44   #39
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Dimo kaže:
Hej,AxeZ,nije ovo neko ispitivanje ili proveravanje,jednostavno se razgovara o Linuxu.Ako covek tvrdi da poznaje taj operativni sistem,njegova stvar cak i ako laze
Sto se mene tice,koristicu Windows jos dugo vremena iz prostog razloga sto u ovom jbnom gradu nema 2 % ljudi sa Linuxom,a kamoli neko ko bi mi objasnio kako se radi na njemu i slicno.Po dosadasnjim postovima u ovoj temi,zakljucio sam da je Linux bezbedniji i bolji za server racunare,ali da je Windows daleko zastupljeniji kod desktop racunara.Posto spadam u ovu drugu grupu,izbor je jasan
Sve je to ok...covek koristi ono sto mu vise lezi , medjutim ako neko ko ovi lameri ati i djuricdjordje gore ignorantno pokusavaju da pljuju nesto u sta se nimalo ne razumeju onda ce dobiti po prstima, tj svima cemo prikazati kakve su neznalice u pitanju.
AxeZ je offline  
Stara 21.4.2006, 14:56   #40
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Dimo upravu si,mada mislim da je onaj test sto je postavio AxeZ na mestu.Ipak malo glupo i neskromno deluje kad neko kaze da poznaje bilo sta bolje od ostalih ljudi,a da pritom ljude koje stavlja ispod svog nivoa ni ne poznaje.A sama ova prepirka gubi smisao cim ljudi pocnu da se ljute kad se necije misljenje ne slaze sa njihovim.
TheProphecy je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dual Boot između Windows XP i Vista RC1 sistema Kostarum Rex Persia Operativni sistemi 5 26.12.2008 22:05
windows Vista! Master Neo Operativni sistemi 316 5.11.2006 17:35
Windows Vista Sale2322 Operativni sistemi 117 20.5.2006 1:42
linux i windows kole racunic Slobodni softver 27 6.3.2006 16:44
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com