Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.4.2006, 4:42   #61
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Dobro, preterao sam i ja, ne volim kad mi ljudi daju epitete, pogotovo kada me ne poznaju. Svako ima pravo na svoje misljenje. Ja jednostavno ne smatram da bilo sta (bilo igra ili film ili slika ili knjiga...) ne moze biti umetnost ako ne dolazi iz duse. Znaci da ako je neko naslikao kalemgden znajuci da je to nesto sto ce ljudi hteti da kupe, i samo iz tog razloga, to se ne moze smatrati umetnoscu. Ako je to uradio zato sto je zeleo nesto da izrazi (bilo misao, bilo emociju...) onda se to moze smatrati umetnoscu. Isto vazi i za igrice. Ovo sam primenio na igre, igrice ili kako ih vec ko zove. 99,99% posto igrica ne dolaze iz duse vec iz zelje za popunjavanjem novcanike gde imate citave timove koji istrazuju trziste, pa salju informacije programerima, koji pokusavaju da naprave proizvod koji odgovara tom trzistu po sto nizoj ceni i u sto kracem vremenskom roku. Onda stupa na scenu reklamiranje, pa se uzima u obzir imidz preduzeca, pozicija na trzistu itd... kao i kod svih drugih proizvoda. Ovo naravno ne znaci da te igre ili igrice ne mogu biti dobre, takodje ne znaci da ne mogu imati neke elemente ili animacije od kojih ti zastane dah, ali i dalje, po mom skromnom misljenju, predstavljaju samo industriju zabave. Ja volim da se igram, to mi je hobi i na igranje odvajam puno vremena, ali ne smatram to kvalitetno provedenim vremenom, vec jednostavno, udovoljavam sebi. Nisam napredovao na duhovnom planu kada sam presao Fallout 2, ali jesam kada sam procitao Na Drini cuprija. Ovo ne znaci da ja iz igrica ili igara nisam puno naucio, na primer zbog civilizationa sam se zainteresovao za istoriju ali to i dalje igre ne cini umetnoscu po mom misljenju.

Evo, da objasnim sta sam hteo da kazem, bez zelje da ikog uvredim ili da nazovem glupim. Izvinjavam se ako vam smeta moje misljenje, ali to je moje ustavom zagarantovano pravo.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2006, 14:09   #62
Jolpaz Jolpaz
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 131
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 12 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

jbg, poredjenje sa adidas patikama stvarno nije bilo na mestu.
Muzika je umetnost.
ali postoji i muzicka industrija (npr. mtv, grand) koja takodje radi u cilju da zaradi pare, ispituje trziste, reklamira se... i sve ostalo sto si naveo.
Problem je samo sto igre nisu zvanicno umetnost ko sto muzika jeste.
Jolpaz Jolpaz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2006, 17:50   #63
TomWaits
Novi član
 
Član od: 6.4.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Citat:
Sarmatian kaže:
Nisam napredovao na duhovnom planu kada sam presao Fallout 2, ali jesam kada sam procitao Na Drini cuprija.
Ako volis Andrica procitaj njegovu pripovetku IGRA
TomWaits je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2006, 20:01   #64
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Неразумем што се толико бацате ако људи кажу игрице.Што је толико важно да овог тренутка буду признате као уметност?Стрпите се временом ће бити признате(вероватно).А ако неко каже игрице није важно, важно је да га ја разумем.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2006, 20:29   #65
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

ma vecina vas je u pravu... samo shto ce dosta onih shto i nisu u pravu da promene misljenje kad jednog dana igre, mesto da imaju glavno svetsko takmicenje kao sto je WCG dospu na OLIMPIJADU muhaha
a i ne cudi me sto igre nisu zvanicno priznate kao umetnost kada se u medijima predstavljaju samo u losem svetlu tipa: ovaj otego papke zato sto je 3 dana igrao WoW, onaj ubio komsiju zato sto mu je napakostio u MMORPG-u, tamo neki pucao na prolaznike iz emare zato sto je 15 sati igrao GTA3 itd. itd... pa, mislim, lako je navoditi postupke idiota, kojih ima u svakoj drugoj sferi a ne samo u gaming populaciji, a sto malo ne objave pozitivne posledice na igrace??
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2006, 12:20   #66
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Cool Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Па медијима су то много боље вести него Србија освојила прво место на WCG у Кантеру
Мислим да ће игре временом бити признате као уметност када људе почну видети да су неке игре ремек дела.Дајте мало времена.

Олимијада?Што да не!
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2006, 16:16   #67
Goran
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 218
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Citat:
Ghost kaže:
А ако неко каже игрице није важно, важно је да га ја разумем.
Apsolutno se slazem sa ovime, to sam i govorio u mojim postovima.
Goran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2006, 22:13   #68
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Citat:
Jolpaz Jolpaz kaže:
Muzika je umetnost.
ali postoji i muzicka industrija (npr. mtv, grand) koja takodje radi u cilju da zaradi pare, ispituje trziste, reklamira se... i sve ostalo sto si naveo.
Potsetio bih sve ucesnike na jos dva termina: "kic" i "sund".
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 0:08   #69
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Ne znam da li je neko ovo pomenuo prije mene na ovoj temu, bilo mi je mrsko da citam sve (puno je cetiri strane!), pa ako jeste, izvinjavam se, svejedno ne umanjuje poentu onog sto sam htio da kazem.

Citiracu Kuzmanovica iz jedne od njegovih kolumna od prije dvije-tri godine:
"...nerviraju me ljudi koji Huga i Alpha Centauri automatski bacaju u isti kos kao igrice..."

Mislim da je ovo ono glavno... Neka igrice zovu igricama, ali igre igrama! Mora se praviti razlika izmedju ta dva pojma.

To je kao muzika i domaca folk muzika... Stoju i drustvance za pravu muziku ce smatrati samo nepismeni idiot koji nije zamjenio carape zadnjih mjesec dana a kajlu od tri kile ne skida ni kad se kupa. Isto vazi i za igrice...
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 1:02   #70
Goran
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 218
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Smatrati nesto za ovo ili ono ili nazivati nesto ovako ili onako, najvise zbog neke navike, su dve sasvim razlicite stvari.
Goran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 8:47   #71
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Meni ovo lici kao diskusija o tome sta je starije kokoska ili jaje! Pustite strucnjacima da se bave umetnoscu, a vi se igrajte, svirajte, gledajte, pisite ili slikajte...

Poslednja ispravka: Grimm_SBL (16.4.2006 u 8:54)
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 11:14   #72
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Thumbs up Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Citat:
Grimm_SBL kaže:
Meni ovo lici kao diskusija o tome sta je starije kokoska ili jaje! Pustite strucnjacima da se bave umetnoscu, a vi se igrajte, svirajte, gledajte, pisite ili slikajte...
Слажем се, најбоље да оставимо стручњацима да се свађају око овога.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 16:50   #73
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Citat:
Ghost kaže:
Слажем се, најбоље да оставимо стручњацима да се свађају око овога.
Ovo otara zanimljivo pitanje. Ko su "strucnjaci" za ovu oblast?

Drugo, zasto je potrebno "svadjati se"? Zar nije moguce u zemlji Srbiji da razlicite strane argumentovano sucelje misljenja i stavove bez svadje?
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 22:45   #74
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

За стручњаке:Немам појам.
Што се тиче свађе:то нисам мислио букванло односно ''свађају'' (заборавио наводнике, sue me )
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 23:56   #75
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

haha pa MI smo strucnjaci, stoga imamo pravo i potrebu da se prepucavamo oko ovoga...
salim se ja malo, ali slozio bih se 100% sa @barjaktar-ovim postom
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2006, 21:18   #76
GAME MASTER
Član
 
Član od: 14.3.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 132
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: EjBre!!!

Citat:
Goran kaže:
Sto se uopste neko potrise oko toga kojim terminom ce sta neko nazivati, da li igre ili igrice... ako se misli na isto? Ne razumem bas....
Dali bi se muzicar naljutio kada bi njegovu muziku nazvali muzikicom ili sta bi vam rekao neki Tolkinov poklonik kada bi neko Gospodara nazvao knjizicom...
Ako neko kaze za Super Maria da je igrica ok ali ako neko kaze da je recimo Mafia igrica !
GAME MASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2006, 0:31   #77
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Па ако тако гледаш онда....
Али треба проћи времена да би људи почели звати игре играма, а игрице игрицама, мада и термин видео игра би се могао користити
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2006, 22:30   #78
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Dajte ljudi, pa ovde (ne na forumu, u SCG) je veća populacija koja čak nije ni videla kompjuter a ne još da govore je li igra ili igrica. Evo sad prije neki dan kad mi je čula drugarica iz odeljenja kako pričam o Max Payne-u sa jednim drugom, počela ona da se dere na mene kako igramo igre! "Aa, to ti je za đecu, igrice...", a ja samo upadam:"igre....". Jeste, jeste, "igrice za đecu". Pitao bih je li DOOM3 za đecu ili možda Civ4.....

To što hoću da kažem je da ljudi ne znaju za to. Mi smo, eto, mala gomilica u našoj zemlji što znaju i čemu služi kompjuter a ne samo za muziku kao što misle neki.....
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2006, 0:33   #79
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Citat:
Sarmatian kaže:
... i evo priznajem igrice su umetnost. Half-life rame uz rame sa davidom, pacman rame uz rame sa 9-om simfonijom, a tajna vecera ipak nije ni do kolena max payneu. .
Covek vam je sve rekao.

Otisao si a sarmu pojeo nisi.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 12:57   #80
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: EjBre!!! Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"?

Citam i ne mogu da verujem, Igre jesu jedan fini oblik zabave bar neke od njih, ali one predstavljaju ono sto je su nekad za moju generaciju (1977) predstavljali romani (Lunov Magnus Strip i Zlatna serija), ali govoriti o igrama kao o najsavrsenijem vidu umetnosti pa to nema veze sa mozgom. U knjizevnosti, slikarstvu, filmu, muzici ima takodje puno mediokritetskih ostvarenja koja nemaju u od umetnosti, ali takodje tu imate dela jednog Dostojevskog, Servantesa, Tolstoja, Getea, Remarka (knjizevnost), Van Goga,Rembranta Renoara, Sezana...(slikarstvo), Bunjuela, Leonea, Kurosave, Felinija, Godara, Trifoa, Capre (film), Vivaldija, Mozarta, Baha, Betovena, The Beatles, Pink floyd, Bob Dylana, Tom Waitsa... (muzika). Glupo i bezpredmetno je jedan oblik zabave porediti sa ovakvim delim, u najboljem slucaju mogu se porediti sa raznoraznim Sidney Sheldonima i Harold Robinsima, ali umetnost ljudi je ipak iznad ovakvih vidova zabave
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pa dajte ljudi (Igre) mmn2911 Forum o forumu 98 8.7.2006 23:52
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com