Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.1.2021, 18:37   #1
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom 4k монитор за филмове и серије

Поздрав. Тражим 4К монитор примарно за гледање филмова и серија, да ту буде савршен, а какав ће бити за видео игре, то ме не занима ни један промил. Распон цене треба да буде од 32.000 до 52.000 динара и да мој комп може да подржи 4К.

С обзиром да нисам профи, овде сам испроверавао неке називе везане за технологију монитора https://gigatron.rs/info/vodic_za_kupovinu_monitora-573 и чини ми се да LG монитори доминирају у погледу боја и онога што мени треба, па ми је након више снимака, а посебно овог https://www.youtube.com/watch?v=SPdyvv9zQqU, одлука на LG 27UL600-W моделу (јер видим да између скупљих модела 650 и 850 и нема разлике око квалитета слике, већ у ситним додацима). Али добри предлози увек добро дођу.

Кључно ми је да монитор има:
минимум 27 или 28 инча (јер мој садашњи има 24 и делује мало) и да је IPS (јер је ово очигледно најбоље),
да је фабрички калибрисан (да буду фабрички подешене боје с обзиром да ја и не бих знао како савршено поставити),
да има квалитетан контраст (не знам колика је та размера, а да се сматра пожељном за захтевног корисника попут мене, али да је довољно да кажем да сам презадовољан док гледам неки филм),
да има осветљење између 250 и 350 (моја соба нема превише светла, па претпостављам да је 300 идеално (?)...),
да има савршене боје (што је најважније због гледања филмова и серија) и додатке попут заштите очију, HDR, бископског ефекта (ово нарочито), FreeSync, HDMI и Display port и још пар добрих опција намењених филмофилима.

Надам се да је 27 или 28 инча идеално за 4К резолуцију за филмофиле, да не треба више инча...негде сам читао раније о томе, па ме занима...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Freaky news Corwin Cvet kompjutera 564 27.8.2019 6:43
Ja i Linux (vaš prvi kontakt) Mickie Slobodni softver 194 6.11.2017 0:02
Револуционарни ОС (Revolution OS) - документарни филм Боле Slobodni softver 6 5.9.2014 19:07
Govori srpski? Orvel Opšta kultura 753 1.11.2012 11:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com