Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.10.2011, 15:17   #1
Nemar74
Novi član
 
Član od: 7.10.2011.
Poruke: 9
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pravljenje FOTO sajta

Oket, ja ne znam da pravim, probao sam preko nekih besplatinih sajtova cisto da se malo igram jer volim sve da probam :-) Zavistan sam od toga da od svega ponesto znam :-)
Sta mi treba?
Hteo bih sajt za mene, vezan samo za fotografiju. Ne zelim nista napumpano, ali zelim da se dobro rengira u pretrazivacima. Citao sam da Google kao najjaci za prepoznavanje rengiranja ne podrzava tagove na Fleshu ili tako nesto slicno. Ne treba na sajtu da ima pretpano stranicama i da ne treba da se skroluje, vec da sve stane na jednom prozoru kada se otvori bilo koja stranica. Sadrzalo bi osnovnu stranicu, ondaprtfolio gde bi bilo nekoliko pod sekcija za pregledanje fotografija, ali da pregled bude funkcionalan, deo o meni gde bi takodje bila podsekcija recenzije gde sam i sta radio itd itd. Deo sa blog i na kraju deo za vesti koji je odvojen sam za sebe.
Sta me zanima, koliko se krecu cene za isradu takvog sajta, naravno sa resenim hostingom i sve sta ide sa tim a da kasnije moze da se doda i deo za prodaju fotografija?
Znam da dizajneri i programeri za sajtove su odvojeni i da se retko srece da neko zna sve da radi, treba mi preporuka ko to i jedno i drugo radi.
Saveti su dobrodosli za nesto sta sam izostavio kao informaciju.
Nemar74 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2011, 11:30   #2
Luka Cvetinovic
Član
 
Član od: 22.7.2011.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 41
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 16 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Luka Cvetinovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Luka Cvetinovic
Određen forumom Re: Pravljenje FOTO sajta

Pozdrav,

evo da ti pomognem posto sam upucen u sve to.

Kod sajta je najbitnija SEO (SearchEngineOptimization) optimizacija . . . tj. najbrzi nacin da sajt izbije na sam vrh google je takozvano linkovanje . . . znaci zamolis nekoga ili platis ko ima jak sajt ili forum da ga linkuje tj. da stavi link do tvog sajta i napise ovako

DOBRE FOTOGRAFIJE (na primer) i linkuje taj text . . . i kad to uradis na 3/4 dobra sajta odmah google botko izbacuje sajt tvoj na prvu stranicu kad neko ukuca kljucnu rec u googleu koju si isto pri izradi sajta stavio unutar MetaTaga za keywords . . . to je najbrzi nacin "podizanja" na vrh . . .

Ako si uzaludan pogledaj ceo tut o tom SEOu
Kod:
http://www.istokpavlovic.com/blog/kratak-seo-kurs-ili-kako-da-moj-sajt-prvi-iskoci-kad-neko-na-guglu-kuca/
U pravu si za to da Google botko ne prepoznaje tj. ne rankuje FLASH sajtove, jer oni ne mogu imati nikakvu SEO optimizaciju . . . to je za google totalno ne poznat skriptni jezik . . .

U pravu si i za to da je malo ljudi i dobar koder (ili ti programer) i dobar dizajner...uglavnom onaj ko je dobar koder njega ne interesuje dizajn, i obratno . . . e sad ima tu i izuzetaka . . . al sta je sad tu fora . . . kod nas u Srbiji slabo se cene dizajneri i koderi . . . tj. cene se oni koji su ultra poznati i koji su sredili neke od najmocnijih sajtova u Srpskom vlasnistvu . . . dok je u svetu drugacije, najbolje plate upravo imaju ljudi iz IT sveta . . . ali znas kako kazu da Srbija kasni za svima 10 godina. pa se nadam da ce do bar 2015 to da se promeni . . . ali i bez obzira na vrednost ili popularnost svaki dizajner i koder koji zna da ceni svoj rad i trud on je dosta i skup . . .

Cene najjednostavnijih sajtova sa maximum do 5 stranica krecu se i do 200e . . . to je mozda nekom puno (mozda nekom i malo xD) ali ako zeli kvalitetan i dobro optimizovan sajt to je izuzetno jeftino . . . malo je ljudi koji znaju svoj zanat . . . ti bi verovatno i zeleo upravo do 5 stranica sajt ali pomenuo si i neki deo za prodaju fotografija, tu vec dolaze skripte koje se ili CUSTOM od nule prave ili se uzmu neke free gotove i samo se sredi dizajn i eventualno se prevede na S(v)rpski . . . ali i tu dolazi dopuna cene tj. porast cene sajta automatski . . . svaka skripta koja je custom radjena je i veoma skupa sve zavisi od zakomplikovanosti i funkcija skripte ali optimalna cena je od 50/100 (j)evra . . . sad ja oduzih ovaj tekst ko neki clanak da pisem, ali bolje da ti sve ispricam da bi znao koliko ti para treba i ostalo . . . ali otprilike taj tvoj sajt sa nekim dobrim dizajnom i do 3 skripte (kontakt, komentar i te buy skripte) ne bi trebao da bude skuplji od nekih 200-250e, kod nekog prosecnog dizajnera i kodera . . . ali kad bi otisao kod nekih profesionalaca to bi te izaslo najmanje 400-500e . . .

Ja se bavim time, msm ako tako mogu reci, svega mi je 15 godina a u tim vodama sam vec nepune 4 godine . . .

Pozdrav, izvini ako sam te smorio...

Poslednja ispravka: Iris (6.11.2011 u 13:05)
Luka Cvetinovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2011, 13:22   #3
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje FOTO sajta

@Nemar74:

Kod nas je pravljenje sajtova mutan posao kao i sve drugo, i ne podleze tacno utvrdjenim esnafskim pravilima. Jedna od varijanti koje su ti na raspolaganju je da nadjes nekog priucenog klinca koji ce za male pare da odradi to sto hoces najbolje sto ume, sto ne znaci da ces ti dobiti ono sta zelis. Druga je da se iscimas, pronadjes tutorijale i varijantu kao sto je WordPress i napravis sajt koji koliko-toliko odgovara tvojim potrebama - sam. Treca je, naravno, da odvojis pristojnu sumu novca (koja moze da ide i preko 1000 evra) i uz malo srece dobijes tacno sta hoces. I to ne znaci da moras da platis dizajnera i programera odvojeno, stariji i iskusniji kreatori web sajtova su odavno naucili da sve sami rade, ali njihovo znanje i kosta.

Ovo su neke od mogucnosti... mozes da posetis jos neki od nasih foruma, na primer DizajnZonu ili EliteSecurity i pogledas i tamo, mozda nadjes jos neku relevantnu informaciju.

Citat:
Luka Cvetinovic kaže: Pregled poruke
ali otprilike taj tvoj sajt sa nekim dobrim dizajnom i do 3 skripte (kontakt, komentar i te buy skripte) ne bi trebao da bude skuplji od nekih 200-250e, kod nekog prosecnog dizajnera i kodera
Baš me zanima gde to... u Somaliji?


Ne zaboravite da je na ovom forumu reklamiranje zabranjeno, tako da molim da se zadrzimo u okvirima toga da coveku dajemo savete, a ne ponude! Hvala.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2011, 15:10   #4
Luka Cvetinovic
Član
 
Član od: 22.7.2011.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 41
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 16 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Luka Cvetinovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Luka Cvetinovic
Određen forumom Re: Pravljenje FOTO sajta

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
@Nemar74:

Kod nas je pravljenje sajtova mutan posao kao i sve drugo, i ne podleze tacno utvrdjenim esnafskim pravilima. Jedna od varijanti koje su ti na raspolaganju je da nadjes nekog priucenog klinca koji ce za male pare da odradi to sto hoces najbolje sto ume, sto ne znaci da ces ti dobiti ono sta zelis. Druga je da se iscimas, pronadjes tutorijale i varijantu kao sto je WordPress i napravis sajt koji koliko-toliko odgovara tvojim potrebama - sam. Treca je, naravno, da odvojis pristojnu sumu novca (koja moze da ide i preko 1000 evra) i uz malo srece dobijes tacno sta hoces. I to ne znaci da moras da platis dizajnera i programera odvojeno, stariji i iskusniji kreatori web sajtova su odavno naucili da sve sami rade, ali njihovo znanje i kosta.

Ovo su neke od mogucnosti... mozes da posetis jos neki od nasih foruma, na primer DizajnZonu ili EliteSecurity i pogledas i tamo, mozda nadjes jos neku relevantnu informaciju.



Baš me zanima gde to... u Somaliji?


Ne zaboravite da je na ovom forumu reklamiranje zabranjeno, tako da molim da se zadrzimo u okvirima toga da coveku dajemo savete, a ne ponude! Hvala.
Pozdrav Iris, izvinjavam se sto sam postavio linkove, pa nzm bas za Somaliju ali ima klinaca koji bi za te pare uradili (ovo se ne odnosi na mene), a mogao sam i ja napisati da u startu izdvoji 1000e . . . ali ne bih nista time postigao, sem sto bih uplasio coveka . . . . . . ja znam dizajnere koji jedan svoj rad znaju da naplate i po 1000/2000e . . . ali isto tako i kodere koji bez 500e ne pocinju kodiranje . . . ali ima ljudi (vise su deca do 20godina) koji znaju da rade lepo i rade i dizajn i kodiranje za 200/300e . . . ali OPET napominjem, zavisi od zahtevnosti sajta, broja stranica, broja skripti, vrste skriptnog jezika . . . i da li u sve to spada i SEO . . . .


Pozdrav, nadam se da me nisi pogresno razumeo, ovo je neko MOJE misljenje o svemu tome i moja je namera i bila da pomognem coveku a ne da odmognem . . . samo pricam iz licnih iskustava i iskustava koje sam cuo od drugih . . .

Sa srecom!
Luka Cvetinovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2011, 15:38   #5
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje FOTO sajta

U kanadi recimo standard paket 1950 evra. Ukljucuje neke stavke no nazalost ne mogu da vam navedem sad, ne mogu da nadjem njihov sajt, al eto cisto informativno.

Komercijalni paket 4950 evra. Najskuplji. Ovo rade dvoje ljudi, muz i zena i eto toliko kostaju u Kanadi na primer.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
Luka Cvetinovic (6.11.2011)
Stara 6.11.2011, 15:47   #6
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje FOTO sajta

Citat:
Luka Cvetinovic kaže: Pregled poruke
a mogao sam i ja napisati da u startu izdvoji 1000e . . . ali ne bih nista time postigao, sem sto bih uplasio coveka . . . . . .
Nećeš ništa postići i ako ga prvo navučeš nekom niskom cenom a onda mu napakuješ "dodatne radove" do ukupnog iznosa od 1000€. On će biti nezadovoljan tvojim neprofesionalizmom, ti nećeš dobiti novac. Budi iskren od samog početka i daj čoveku realnu procenu baziranu na svom znanju, iskustvu i kvalitetu koji možeš da pružiš i jednom kad postignete dogovor obe strane treba da ga smatraju svetinjom.
Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
U kanadi recimo standard paket 1950 evra. Ukljucuje neke stavke no nazalost ne mogu da vam navedem sad, ne mogu da nadjem njihov sajt, al eto cisto informativno.

Komercijalni paket 4950 evra. Najskuplji. Ovo rade dvoje ljudi, muz i zena i eto toliko kostaju u Kanadi na primer.
Određivanje cena po paketima je glup pristup jer ograničava slobodu klijenta da u potpunosti definiše izgled i funkcionalnost svog sajta a da ne prođe duplo skuplje nego da je posao ugovarao sa firmom koja recimo radi po principu obračuna kroz efektivne sate.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Game fever (16.11.2011), Iris (6.11.2011), Luka Cvetinovic (6.11.2011)
Stara 6.11.2011, 16:53   #7
Luka Cvetinovic
Član
 
Član od: 22.7.2011.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 41
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 16 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Luka Cvetinovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Luka Cvetinovic
Post Re: Pravljenje FOTO sajta

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nećeš ništa postići i ako ga prvo navučeš nekom niskom cenom a onda mu napakuješ "dodatne radove" do ukupnog iznosa od 1000€. On će biti nezadovoljan tvojim neprofesionalizmom, ti nećeš dobiti novac. Budi iskren od samog početka i daj čoveku realnu procenu baziranu na svom znanju, iskustvu i kvalitetu koji možeš da pružiš i jednom kad postignete dogovor obe strane treba da ga smatraju svetinjom.
Određivanje cena po paketima je glup pristup jer ograničava slobodu klijenta da u potpunosti definiše izgled i funkcionalnost svog sajta a da ne prođe duplo skuplje nego da je posao ugovarao sa firmom koja recimo radi po principu obračuna kroz efektivne sate.
Svaka ti dala . . .

Slazem se, sve si lepo rekao, ja nemam ni iskustva a ni tolikog znanja da bih mogao da napakujem cenu na 500e, a tek o 1000e da ne govorim . . . ja kad bi svo svoje znanje u HTML, CSS(ta 2 skriptna jezika najbolje poznajem), php (znam da editujem i pravim sitne izmene), js(isto kao php), photoshopu (tu nisam los, imam znanja ) ta cena ne bi mogla da bude visa od 250/300e plafon . . .

kao prvo, nemam toliko radova kojima bih mogao da se pohvalim
kao drugo, nisam poznati dizajner i koder da bih nabijao i drzao neke visoke cene
kao trece, to je vec receno, nisam doktorirao jos pravljenje sajtova
kao cetvrto, bilo bi me sramota da coveku uzmem tolike pare i uradim nesto sto realno ne vredi vise od 150/200e ako i toliko vredi i posle da se prepirem sa njim, na prvom mestu je zadovoljstvo klijenta, kapiram ja da treba uzeti prvo pare jer moze da te ispali posle, i da treba ceniti svoje znanje ma koliko da je, ali dok ne izgradis sebe kao nekog "dobrog" dizajnera i kodera ne mozes ocekivate neke velike sume i novac u napred, prvo stvoriti dobar portfolio i zadovoljne klijente i njihove preporuke, posle ti klijenti sami dolaze . . . za sve to je potrebno vreme, znanje i strpljenje!

Hvala, pozdrav nadam se da ste me razumeli sad.

Iceman_37, verujem ti znam koliko su neki trazili mom ocu za sajt, ali ja posle kada sam seo i razmislio sta je on sve zahtevao pa i ja bih mu trazio tolike pare da sam sve to ubacio i sredio sve sa perfektnim dizajnom, zato sam mu ovako free uradio, s tim sto je on platio domen i hosting, a ja sam se postarao za dizajn
Luka Cvetinovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2011, 17:02   #8
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje FOTO sajta

Citat:
Luka Cvetinovic kaže: Pregled poruke
Slazem se, sve si lepo rekao, ja nemam ni iskustva a ni tolikog znanja da bih mogao da napakujem cenu na 500e, a tek o 1000e da ne govorim . . .
Pre svega, znanje i iskustvo ti ne trebaju da bi znao kako da "napakuješ" cenu, već da možeš da se izdržavaš od svog sopstvenog truda. Svaki drugi način razmišljanja je pogrešan.

Citat:
Luka Cvetinovic kaže: Pregled poruke
kao prvo, nemam toliko radova kojima bih mogao da se pohvalim
kao drugo, nisam poznati dizajner i koder da bih nabijao i drzao neke visoke cene
kao trece, to je vec receno, nisam doktorirao jos pravljenje sajtova
Opet - nije poenta da budeš poznat i da "nabijaš" nekome cenu, već da naučiš i budeš dobar u tome što radiš, da bi od toga u ovoj zemlji mogao da živiš. Bar ja bih volela da živim od onoga što volim da radim, ali za to se treba žestoko potruditi, a treba i vremena - ti imaš tek 15 godina. I nemoj da razmišljaš o tome kako ćeš da nabijaš cene, već kako ćeš što bolje da radiš to što želiš (i ne gledaj puno domaće kanale!).
Citat:
Luka Cvetinovic kaže: Pregled poruke
ali dok ne izgradis sebe kao nekog "dobrog" dizajnera i kodera ne mozes ocekivate neke velike sume i novac unapred, prvo stvoriti dobar portfolio i zadovoljne klijente i njihove preporuke, posle ti klijenti sami dolaze . . . za sve to je potrebno vreme, znanje i strpljenje!

Hvala, pozdrav nadam se da ste me razumeli sad.
Samo da nisi dodao apostrofe, sve bi razumeli. Uglavnom, samo ti uči i polako
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Luka Cvetinovic (6.11.2011)
Stara 6.11.2011, 17:09   #9
Luka Cvetinovic
Član
 
Član od: 22.7.2011.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 41
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 16 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Luka Cvetinovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Luka Cvetinovic
Određen forumom Re: Pravljenje FOTO sajta

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Pre svega, znanje i iskustvo ti ne trebaju da bi znao kako da "napakuješ" cenu, već da možeš da se izdržavaš od svog sopstvenog truda. Svaki drugi način razmišljanja je pogrešan.



Opet - nije poenta da budeš poznat i da "nabijaš" nekome cenu, već da naučiš i budeš dobar u tome što radiš, da bi od toga u ovoj zemlji mogao da živiš. Svi mi želimo da živimo od toga što volimo da radimo, ali zaista treba da se žestoko potrudiš za to, a treba i vremena - polako, imaš tek 15 godina. I nemoj da razmišljaš o tome kako ćeš da nabijaš cene, već kako ćeš da što bolje radiš to što želiš (i ne gledaj puno domaće kanale!).


Samo da nisi dodao apostrofe, sve bi razumeli. Uglavnom, samo ti uči i polako
Mlad jesam, domace kanale ne gledam, u opste slabo gledam TV, a i ako ga gledam to je Discovery, RTS1 i PRVA kad imaju neki strani akcioni filmovi . . .
Ucim i usavrsavam se u kodiranju. U dizajniranju malo slabije, dizajniranje vise radim po nekoj inspiraciji ,ako me razumes, kao neki freestyler.
Cene i ne planiram da "nabijam", samo naplacujem svoje vreme utroseno za radjenje nekog sajta/foruma, a u ostalom ovo sve radim iz ljubavi prema skriptnim jezicima, web i grafickom dizajnu . . .

Hvala na kritikama Iris!

Sad cekamo da se javi Nema74 da vidimo njegov komentar na svo ovo piskaranje.

PostScriptum

Izvinjavam se u napred ako sam previse koristio neke metaforicne reci i hiperbole . . .
Luka Cvetinovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2011, 14:27   #10
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje FOTO sajta

E nasao sam ove ljude, ok mozda je tako bolje, ali ovde cene ustvari pocinju od tih vrednosti...i da u pitanju su kanadski dolari

standard sadrzi

5 Professionally designed website pages
Award winning CMS (Content Management)
SEO (Search Engine Optimisation)
Comprehensive website analytics
Domain name registration FREE
First month hosting FREE

a pro:

E-store Creative and Design
Professional Installation & Configuration
Payment Integration
Training and Support
SEO (Search Engine Optimisation)
Comprehensive website analytics
Domain name registration FREE
First month hosting FREE

Spoiler za steps:

Step 1. Form Strategy

We find out about your business and start to form a smart strategy for your online project. Sun**** team put together a "wireframe" which shows the basis for the site structure & layout.
Step 2. Design

Our creative team turns that "wire frame" in to a modern, stylish design. We capture the perfect look & feel for your website. You review, we revise. Repeat until perfect.
Step 3. Development

Now the design becomes a functional website with our squeaky clean code. We test and make sure it's working across major browsers. You then meet your easy to use Content Management System. We guide you through this introduction to make sure your ready to go it alone.
Step 4. Launch & Grow

Your brand new website goes live. Sun**** will stay in touch, as your business continues to develop, and we'll keep you up-to-date with the latest technologies that could benefit your website. We will be on hand if you need to adapt your website as time goes by, or if you just want to have a coffee and a chat.


E sad koliko je ova njihova strategija dobra ne znam, poslacu im majl da im je glup pristup hehe

P.S. S' obzirom da se tamo radi za minimum 20 dolara na sat, pretpostavljam da se ne sitnicari oko ekonomicnosti cene usluga toliko koliko ovde u Srbiji. Iako naravno svaka firma gleda da za sve sto koristi ima sto manji trosak.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2011, 14:40   #11
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje FOTO sajta

Sto se tice tih cifara od po par hiljda eura, to su uglavnom cene firmi, freelancerske cene su znatno nize. Znam par dizajnera/codera koji krecu od cifre tipa 50 eura pa na vise, fiksne cene uz dogovor sa klijentom sta zeli, sta mu je potrebno a sta ne i stvari su jasne sto se toga tice, nema tu napakivanja cene sa 500 na 1000 eura ako su zahtevi klijenta ostali isti kao i na prvom dogovoru...

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Spoiler za steps:

Step 1. Form Strategy

We find out about your business and start to form a smart strategy for your online project. Sun**** team put together a "wireframe" which shows the basis for the site structure & layout.
Step 2. Design

Our creative team turns that "wire frame" in to a modern, stylish design. We capture the perfect look & feel for your website. You review, we revise. Repeat until perfect.
Step 3. Development

Now the design becomes a functional website with our squeaky clean code. We test and make sure it's working across major browsers. You then meet your easy to use Content Management System. We guide you through this introduction to make sure your ready to go it alone.
Step 4. Launch & Grow

Your brand new website goes live. Sun**** will stay in touch, as your business continues to develop, and we'll keep you up-to-date with the latest technologies that could benefit your website. We will be on hand if you need to adapt your website as time goes by, or if you just want to have a coffee and a chat.


E sad koliko je ova njihova strategija dobra ne znam, poslacu im majl da im je glup pristup hehe
Sasvim normalna strategija, wireframing>design>coding>lunch, posle toga samo redovan update. Sta ti je glupo u ovom pristupu, sto nije komplikovanije prikazan? Sto se satnice tice, to je sasvim prihvatljiva cifra ako je pro firma u pitanju.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2011, 14:59   #12
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje FOTO sajta

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Sasvim normalna strategija, wireframing>design>coding>lunch, posle toga samo redovan update. Sta ti je glupo u ovom pristupu, sto nije komplikovanije prikazan? Sto se satnice tice, to je sasvim prihvatljiva cifra ako je pro firma u pitanju.
Ma ne meni, nasalio sam se malo na to sto je rekao Neutrino

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Određivanje cena po paketima je glup pristup jer ograničava slobodu klijenta da u potpunosti definiše izgled i funkcionalnost svog sajta a da ne prođe duplo skuplje nego da je posao ugovarao sa firmom koja recimo radi po principu obračuna kroz efektivne sate.
Oni imaju pakete, njihovu cenu i ne idu ispod, mogu samo iznad. Da li na zahtev klijenta mogu da uklone nesto iz paketa pa da modifikuju cenu pretpostavljam je sve stvar dogovora.
Sto se tice freelancera pa da oni i nema sta da pakuju kao da su ne znam kakvi profesionalci, iako cak jesu i imaju znanje, bolje ce da prodju ako imaju malu startnu cenu koju modifikuju sa zahtevima klijenta.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
Luka Cvetinovic (8.11.2011)
Stara 8.11.2011, 16:07   #13
Luka Cvetinovic
Član
 
Član od: 22.7.2011.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 41
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 16 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Luka Cvetinovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Luka Cvetinovic
Smile Re: Pravljenje FOTO sajta

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Ma ne meni, nasalio sam se malo na to sto je rekao Neutrino



Oni imaju pakete, njihovu cenu i ne idu ispod, mogu samo iznad. Da li na zahtev klijenta mogu da uklone nesto iz paketa pa da modifikuju cenu pretpostavljam je sve stvar dogovora.
Sto se tice freelancera pa da oni i nema sta da pakuju kao da su ne znam kakvi profesionalci, iako cak jesu i imaju znanje, bolje ce da prodju ako imaju malu startnu cenu koju modifikuju sa zahtevima klijenta.
Internet je definitivno najpogodniji za reklamiranje i prikazivanje tj. upoznavanje sa nekom firmom, ili bilo cime ili bilo kim. Ali onaj ko zeli da uspe u tom poslu koji planira da predstavi na internetu nece stedeti pare . . . tako da uvek su dobri koderi i dizajneri jako dobro placeni . . . . . .
Luka Cvetinovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2011, 13:41   #14
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje FOTO sajta

Ipak je ovo Srbija, ne možemo primenjivati baš zapadne cene, em je privreda u znatno lošijem stanju, em ljudi nisu dovoljno edukovani o koristi prisustva na internetu i bla bla bla.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2011, 23:44   #15
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje FOTO sajta

Da primenjujemo zapadne cene, pričali bi o hiljadama evra... ali to nije bitno za ovu temu.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2011, 16:59   #16
Luka Cvetinovic
Član
 
Član od: 22.7.2011.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 41
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 16 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Luka Cvetinovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Luka Cvetinovic
Thumbs down Re: Pravljenje FOTO sajta

Izgleda da Nemar i ne mari bas za ovu temu . . . poslednja poseta 26.10. danas 16.11. jos malo pa ce mesec dana
Luka Cvetinovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fotografija, nebojsa markovic, photo, sajt

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pravljenje sajta za prodaju ilic stefan Web razvoj 4 10.3.2010 18:18
Koji je sud nadležan za sporove, kako se postaje vlasnik sajta... rebelmouse Web razvoj 3 11.3.2009 17:55
Praćenje posecenosti web sajta (tutorijal) zk_0709 Web razvoj 11 19.6.2008 11:53
Pravljenje sajta - skrolbarovi Smoke Programiranje 2 17.3.2008 20:24
Pravljenje sajta nighthawk Web razvoj 1 6.5.2006 12:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com