Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2014, 18:09   #11
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
meni je iskreno drago sto je Microsoft resio da se otarasi aera, nepotrebnih senki, providnosti, efekata za ovo i ono. Sve je to u sustini sminka koja malo do nimalo koristi. Ono sto zaista valja od Sedmice je i ostalo - taskbar. Start meni je tu sto je bitno (valjda ce biti moguce izbaciti ove plocice) mada i da nije classic shell ga vraca bez problema a verovatno ce moci i da zameni ovaj ako ne bude bilo moguce menjati ga u vecoj meri. Nije toliko dizajn wina 8 (i 9) problem vec najvise glup izbor boja. Kada bi preuzeli paletu boja iz win XP (luna tema) to bi sve izgledalo mnogo prijatnije oku.
8.1 jedino što nema u odnosu na 7 (što se efekata tiče) je senka oko prozora i providnost prozora (koju možeš isključiti u 7). Taskbar je u 8.1 takođe bespotrebno providan samo što tu providnost ne možeš isključiti bez pomoći ClassicShella. Ostali efekti i animacije su i dalje tu samo izgledaju manje šareno. Druga stvar, crna slova na crnoj naslovnoj traci na 7 su dosta čitljivija od tamnosivih slova na crnoj naslovnoj traci u 8.1. Što se tiče Lune, samo Silver varijanta valja, ostale bodu oči.
Meni su oku najprijatnije Classic i Aero teme i meni se čini da će Microsoft morati da vrati i jednu i drugu kao i da omogući korišćenje Classic teme sa uključenom 2D akceleracijom (koja je u 7 rezervisana samo za Aero teme koliko sam primjetio).

Nego, više me interesuje da li će 9 imati opciju trajnog isključivanja MS naloga i MS account related servisa.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, update windows 10, win10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com