Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.10.2008, 16:38   #1
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

Core i7 920 + Asus P6T Deluxe (X58)

- Core i7 920: 2.66GHz
- Quad Core with SMT (8 thread)
- LGA1366
- 4.8Gbps QPI
- 8MB L3
Koriscen je Ram je na 1066 ddr3 latencije 6-6-6-15
http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=335282
http://www.donanimhaber.com/NewsDetail.aspx?Id=11103
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 18:55   #2
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

Asus upozorava na Core i7 memorijske voltaže ...Mogle bi oštetiti CPU

Iako smo svjesni problema CPU-a i memorijskih voltaža na Core i7 i X58 čipsetu, prve službene vijesti nisu došle od Intela već od Asusa i to preko naljepnice na memorijskim slotovima njihove P6T Deluxe matične ploče.
To pokazuje da rješenje nije baš tako lako kako se mislilo a odvajanje voltaže bi moglo biti i komplikovanije, ili bi možda samo prva generacija X58 morala raditi sa kombiniranim Vcore i Vmem-om.
Naljepnica kaže „Prema Intelovim CPU specifikacijama, DIMM sa voltažom preko 1.65V može permanentnooštetiti CPU. Preporučujemo instalaciju DIMM modula sa voltažom ispod 1.65V“, a ako vam to upozorenje nije dovoljno onda ne znamo šta bi bilo jer spržiti Core i7 neće biti ni zabavno a ni jeftino iskustvo.
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dusan Despotovic na korisnoj poruci:
nikola s (6.10.2008)
Stara 8.10.2008, 20:21   #3
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

Druga stvar koja mi pada u oci je da dosada ti slabiji procesori jedino su prikazani na def taktu, komentar na sajtu kaze da nije stabilan na taktovima busa preko 140 Mhz, sto znaci da mu je max klok oko 2.8Ghz. A to i nije bas neki preveliki overklok, zar ne? Jer podaci kazu da ce na slabijim verzijama biti zakljucan multi.

Poslednja ispravka: mad_skillz (11.10.2008 u 0:03) Razlog: off, nije za ovu temu
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2008, 9:15   #4
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

Ajd da postavim opet glupo pitanje:

Ako se Bloomfield overklokuje uz promenu mnozioca, zasto postoji najjeftiniji i najskuplji model i koja ce to biti velika razlika izmedju njih koja ce opravdati razliku u ceni?

Logika kaze da je potpuno svejedno dali ces uzeti najjeftiniji ili najskuplji jer ces slicne rezultate postici sa oba a koliko ces moci da ga klokujes fabrika nece da ti garantuje. To opet vodi ka drugom zakljucku, da ce najverovatnije najslabiji procesori imati zakljucan mnozioc. I da ce samo najskuplje verzije imati mogucnost overclocka, a to opet znaci daleko od prosecnog korisnika koji je do danas uzimao labije C2D procesore i klokovanjem postizao dosta vece karakteristike. Da se ogradim, ne kazem da je ovo sigurno, nego da logika i poznavanje Intela kazu da je ovo nesto sto vrlo lako istina. Jednostavno, niti mi imamo danas te procesore u rukama, nema nijednog pokazatelja da je na najslabijem procesoru otkljucan mnozioc (valjda bi se stavila slika BIOSa, to je nesto sto interesuje mnoge u svetu), samo imamo prikaz na def vrednostima. To je ono sto je cinjenica. Cinjenica je i da po svemu sudeci ti procesori jedino ce moci da se klokuju promenom mnozioca a ne promenom brzine busa kao do sada. Iskreno, nadam se da si u pravu ali mi nekako sve lici na tvoju lepu zelju, da je otkljucan mnozioc ta informacija bi verovatno do sada bila na raspolaganju. Plus, na temi o dolasku Nahalema data je jedna slicica koju je postovao Barni, gde je roadmap za procesore i gde ce Mainsteram i Performance verzije Nahalema da zamene Lynnfield procesori u Q3 2009-te, a to je jos jedan od znakova da je vrlo lako moguce da je kod ovog procesora zakljucan mnozilac i da je klokovanje ostavljeno samo za Extreme verzije.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2008, 12:36   #5
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Thumbs up Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

@ Vasiljevic pa ocito nece svi da klokuju, slazem se ja da ce napredni korisnici klokom prevazici raziku najslabijeg i najskupljeg modela, ali nisu svi napredni korisnici. Kao sto vidis, i sad ima vrlo mnogo modela, evo ti prosto pitanje, zasto bi neko kupio Q9650 ili Q9770 kad se sa Q6600 je je mnoogo jeftiniji sa solidnom i ne tako skupom plocom moze postici cak 3.6ghz stabilno potpuno, a cak 3.2ghz bez dizanja napona-aktuelne verzije sa GO Steppingom?
Neki jednostavno traze apsolutnu stabilnost i nece da razmisljaju o teme, sad koliko je to isplativo je varijacija na temu.Ti ako te bas zanima , uzmi malo pa googlaj i kopaj slike OC core i7 inzenjerskih primeraka, ja cu ti samo dati dva linka gde nema slika ali koji znam da su tacni
http://www.itx.ba/index.php?option=c...7643&Itemid=37
http://www.itx.ba/index.php?option=c...7634&Itemid=37
Core i7 nastavlja dobar OC potencijal 45nm generacije, ali ce na pocetku predstavljanja biti vrlo skupa-najjeftinija varijanta procesor + ploca + memorija od 2gb bi trebalo da kosta oko 700e i to bez ostatka konfiguracije, tako da to sigurno nece biti isplativo ogromnoj vecini na pocetku.
Po onome sto je intel za sad objavio, SAMO SE LGA 1366 tj. Bloomfield klokuje, ostali procesori na LGA 1160 ce verovatno imati zakljucan mnozilac...
Ali da ne polemisemo mnogo vise, sad je situacija takva da vlada NDA, tako da ce tek negde izmedju 13. i 17. novembra moci da se da vise detaljnijih informacija o plocama i procesorima
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2008, 21:18   #6
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

Inzinjerski primerak sigurno nije ono sto ces ti ili ja ikada kupiti. On je otkljucan i na njemu moze da se menja mnozilac, radjen je za prikaz tehnologije i proveru iste. Ali to ne znaci da moze i na serijskom najslabijem Bloomfield-u. To je ono sto ja pricam, ima Extrime verzija koja kosta boga oca, i ima slabija verzija koja je dosta jeftinija. Ako je kod obe otkljucan mnozilac, tada ce se desiti da Extrime nema kome da se proda, jer oni koji bi i kupili Extrime znaju za caku, i sigurno nisu budale da daju xxx dolara vise kada ce isto da postignu i sa dosta jeftinijim procesorom. Kod oba je isti proizvodni proces i isti uslovi rada pa je moguca razlika u klokovanju nesto sto se svodi ma minimum.

Pofgledao sam ja dosta tih slika i "testova" pa zato i sumnjam. Ima slika gde je taj isti procesor stigao na 4Ghz, ali je "zgodno" na rezultatima zacrnjen podatak o FSB, o brzini busa, o multiju, DRAM:FSB ratio.... sto vodi ka zakljucku da je i to inzinjerijski primerak a ne serijski (znaci sve otkljucano, ne mora da znaci da ce isto biti i na serijskom). Jedini podatak koji je vidljiv je da je to postignuto na 1.44V, sto je dosta visoka voltaaz za 45nm proces. Sve u svemu, mi vam pokazali sta moze proces ali sami podaci o procesoru koji su bitni i dali je to serijski procesor , e to cekajte da vidite posle NDA. Zato i mislim da je bolje da se lepo saceka i vidi sta ce Intel da pokaze a ne da se ovako dize frka i pothranjuju nade a posle da ispadne "mi smo mislili, a oni p..... sta uradise".
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2008, 0:09   #7
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

@Vasiljevic Intel Engineering Samples nemaju otkljuchan mnozhilac, nijedan ES C2D ili C2Q koji nije iz Core 2 Extreme serije nije imao tu mogucnost, samo Extreme procesori imaju tu opciju, bili oni ES ili ne. ES dobijash od Intela i obichno su razliku samo u dispaciji toplote, reviziji i o/c potencijalu ne u samim karakteristikama procesora kao shto su multi, fsb i sl. I nemojte da mi offtopichite ovde, ovo je za ove Nehaleme koji ce sada da izadju, za Lynn pravite novu temu kada postanu aktuelni. Dooh...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mad_skillz na korisnoj poruci:
ukimafija (11.10.2008)
Stara 11.10.2008, 0:35   #8
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

- poređenje QX9770 i najjačeg Nehalem-a, ako je ovaj kineski test verodostojan novi procesor je brži u sintetici dok se u igrama veliki napredak baš i ne vidi
- a još ga nisu ni oc, sad da li nisu mogli ili nisu hteli sigurno piše, ali to prevazilazi moj lingvistički talenat
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2008, 0:49   #9
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

Novi procesori i nisu namenjeni prvenstveno igracima, tj. cilj pri razvoju im nije bio akcenat na tome nego na radu u aplikacijama, renderingu, enkodovanju,... u igrama cesto moze da bude sporiji od C2D generacije zbog dosta manjeg drugostepenog kesa, iako intel navodi da se u igrama moze videti i do 52% ubrzanja, ja bas nesto nisam optimistican toliko, ali videcemo sta ce biti sa finalnim proizvodima...Objektivno, ocekuje se neka realna razlika do 10% u igrama, i ~40-50% u drugim aplikacijama da bude brzi od sadasnje generacije.
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2008, 1:19   #10
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

Ma kojih bre 52% ubrzanja, to je najobičniji marketing, samo je u WiC Nehalem ostvario značajnu prednost u odnosu na sadašnju gen. procesora i to 10%, znači kada stara gen. bude davala 20 fps-a i novi Nehalem će jednako seckati sa celih 22 fps-a, a to da li će konvertovati neki film za 1:48 ili 1:38 min. za 95% za ljudi neće biti dovoljan razlog za ulaganje od 500-600€ u novu platformu...
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2008, 1:30   #11
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

Slazem se s tobom, a za ovih 52% sam i ja rekao- izjava Intela i naravno da je cist marketing
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2008, 1:50   #12
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

Evo jednog Testa rama A data sa Asus Rampage 2 extreme iako se pominje da je u pitanju P6T deluxe jasno se na slici vidi da je rampage u pitanju, ram na 1600 je OC preko 2000mhz, sto ocito dokazuje da ce to biti moguce izvesti...
http://www.techpowerup.com/img/08-10...ddr3-bench.jpg

http://www.techpowerup.com/73397/A-D...rformance.html
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2008, 9:36   #13
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

@mad_skillz:

Koliko se secam, kada je predstavljan C2D nije prvo predstavljen Extrime procesor pa ni kao Engineering Sample pa samim tim nije ni ispitivana mogucnost otkljucanog mnozioca tada. Tada je prikazivan kao Engineering Sample najjaci procesor koji je bio planiran za prodaju.

Pitanje je bilo dali ce svi imati otkljucan mnozioc, a na to pitanje danas nemamo odgovor. Jednostavno receno, te potvrde nema od nikoga. A po praksi Intela dosad, samo Extrime serija to ima.Zato i kazem da se saceka a ne pravi frka bez razloga. Ni meni ni tebi nisu interesantni najskuplji procesori vec oni dosta jeftiniji. Nadam se da ce imati ali to nije merodavno misljenje, treba da to potvrdi i Intel na prvom mestu u ponudi. I da se vidi u praksi kako ce moci da se klokuju ti procesor da bi se doslo do predstavljenih rezultata na nekim mestima ako je zakljucan mnozioc.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2008, 16:11   #14
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@mad_skillz:

Koliko se secam, kada je predstavljan C2D nije prvo predstavljen Extrime procesor pa ni kao Engineering Sample pa samim tim nije ni ispitivana mogucnost otkljucanog mnozioca tada. Tada je prikazivan kao Engineering Sample najjaci procesor koji je bio planiran za prodaju.

Pitanje je bilo dali ce svi imati otkljucan mnozioc, a na to pitanje danas nemamo odgovor. Jednostavno receno, te potvrde nema od nikoga. A po praksi Intela dosad, samo Extrime serija to ima.Zato i kazem da se saceka a ne pravi frka bez razloga. Ni meni ni tebi nisu interesantni najskuplji procesori vec oni dosta jeftiniji. Nadam se da ce imati ali to nije merodavno misljenje, treba da to potvrdi i Intel na prvom mestu u ponudi. I da se vidi u praksi kako ce moci da se klokuju ti procesor da bi se doslo do predstavljenih rezultata na nekim mestima ako je zakljucan mnozioc.
Nisu prvo predstavljeni Extreme procesori kod C2D jer je prvi C2X bio X6800 a on se pojavio neshto kasnije u odnosu na E6300, E6400 i E6600 koji su bili prvi C2D cpu.
Interesantni su meni C2X i C2QX procesori, samo ja za njih nemam fondove.
Ne vidim neshto neki razlog za ljude sa jakim C2D ili C2Q da idu na Nehalem jer niti deluje kao O/C svinja, niti kao neshto revolucionarno u pogledu kom je Core 2 bio u odnosu na Net Burst. Da ce biti brzhi, bice. Brzi dovoljno da opravda ulozhene pare u novu matichnu, DDR3 i menjanje C2D/C2Q za njega? Videcemo.
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2008, 17:16   #15
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

Citat:
Interesantni su meni C2X i C2QX procesori, samo ja za njih nemam fondove.
He, na to sam i mislio kada sam napisao interesantani . Cena mi kaze jeste interesantno znati nesto o njemu ali bi mnogo vise da znam o onoj srednjoj, dosta jeftinijoj varijanti o kojoj bi mogao da razmisljam. I slazem se sa tobom da mnogo njih koji imaju jace C2D ili C2Q procesore nece bas imati mnogo razloga da predju na njih. Ono sto ce da doplate za takav sistem ce biti verovatno mnogo vise nego sto ce da dobiju za te pare u praksi.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2008, 18:15   #16
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

Najzanimljivije je saznati zasto je intel odlucio da za desktop procesore napravi dve platforme i dva razlicita soketa. Mogu da se kladim da nije iz tehnoloskih razlaoga. To je isto uradio i AMD sa sa 754 i 939 pa je posle nadrljao big time. Sad je na Intel red da nadrlja.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dual Core ili Core 2 Duo? Aleksandar1987 Šta da kupim? 29 27.2.2016 21:06
Dole P4 1.7 GHz, živeo Core 2 Duo!!! PixelTerror Šta da kupim? 3 1.12.2006 16:34
Core Duo vs Core Solo milan ŠDK - Prenosni računari 2 24.8.2006 20:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com